Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 10 gostiju pregledaju ovu temu.

TEEfqd

#27220
tako tako, da se pojede govno i olizati kasicicu. a ne da politicari drze ceo narod kao taoce.

gori je gospodar svaka vlast u poslednjih 30 ili 40 godina koju smo imali nego sto bi nam EU bila
koja nam se popisala po glavi ona tri meseca. zapravo, i manje ljudskih zrtava su odneli.
za srpske zrtve su manje odgovorni.

ali, oni nisu `nasi` jelte, tu nastaje problem kod prosecnog balkanca. ne koristi se glava.
opusteno, vucic je `nas` sad. bolje on. i milosevic, i svaki kurta i murta koji je jahao ovaj narod.
bolje svi ti srbi nego eksperti iz cele evrope da nam vode politiku. xD pavijani

megaidiot

paaa ni ajfon nije zapadni proizvod kad stize sa istoka prave ga u kini. iskuliraj popij cocacolu, a ja cu kvas.

TEEfqd

ah ali je brend!  uzdravlje!

sasa ns 1

vecina dobrotvornih organizacija sluze za pranje pare i materijalno obezbedjivanje  onih koji u njma rade

trenutno je aktuelna ¹ijuna¾a .Pa USAID osim humanitaraca ima i onihkoji to zloupotrebljavaju za ¹ijuna¾u,Uobièajeno da ka¾em, naroèito za usaid koji je iz ta 2 razloga i osnovan od cie.
10 godina jedna od direktorica je bila premijerka -ne merkel nego brnabiæ,pa onda ke postala  direktorica neke firme za vetroparkove.E sad predsednik se hvali da neæe strani ambasadori..........tralaaaa a ba¹ me zanima kako izvadi direktoricu firme koja se izmedju ostalog bavi i ¹pijuna¾om da bude premijerka.Sigurno jwe predlo¾io neki domaæi izdajnik ili ti strani ambasodor ¹to mu dodje isto.
Neznaèu nu¾no da je i premijerka od tih ,ali ako nije ta gde nadje da medju stranim ¹ijunima tra¾i¹ nekog ko to nije a onda sve vreme dere¹ kako neæe strani abasadori tralalalalala

stilgar

zapadna demokratija i kapitalizam su lepo uredjeni i dobro placeni robovlasnicki sistem koji ti omogucava da radis non stop, zaradis dosta i sve to mora da potrosis, osim ako nisi ko slepac otiso s ovih i slicnih prostora pa zivis ko ker da bi uz dva posla mogo da steknes neki euro sa strane, ne ulazis u kredite za kucu, auto, stan... Onda ta divna demokratija i napredni kapitalizam izjebe sopstveni narod izbaci 20 miliona ljudi na ulicu, uzme im kuce i stanove koje su kupili na kredit da bi ubili sopstvene banke u kojima su najveci akcionari kinezi i evropljani i izazovu svetsku krizu. Usput sjebu i penzioni fond. Onda otstampaju 870 milijardi dolara ko slicice fudbalera, ubace u neku novokompovanu banku nekog mudonje iz vol strita i uraaa mi izasli iz krize. Al posto je demokratija mozes da razapnes sator u parku i spavas u vreci iako si do juce imo 5 soban stan na koji si kupio na kredit Pit i to je amerika. Pitate li se vi sta ce Merkelovoj 1.5 milion migranata? Sto svabe ne prave decu nego su u proseku najstarija nacija u evropi? Svabice plavusice uvek su bile dobre cupi, al ne jebu svabe, mozda turci al oni se ne racunaju u nemce makar se mustafa rodio u frankfurtu. Skupo i svabi da uz sve kredite ulaze jos i u dete, skola odeca obuca zdravlje skolovanje fakulteti...
Nema na planeti opustenije i lakocemo zemlje od Srbije, umesto da uzivate dok jos nije i ovde zavladalo to napredno demokratsko drustvo sa zapada vi trcite mecki na rupu.
p.s. odem kod Revolucije da zamenim prednje plocice, on to zavrsi za 5 minuta i onda pijemo kaficu i caskamo 45 minuta, mene ceka kuci posao, njega neki bmw da sklapa, al nam prija da caskamo, nece poso da pobegne ceka nas. Svabu bi strefila srcka :)

ЯЭВОЛУТИОН

za slobodu se jedino vredi boriti.....rodjeni u ropstvu skoro pa ne znaju sta je sloboda.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

grber

problem je sto vecina u ovoj zemlji ocigledno nema nikakav problem sa trenutnom situacijom cim veruje i glasa za ovu vlast ili ih izbori nisu interesovali po sistemu svi su isti. i sad ja treba da se borim protiv njih da bi njima bilo bolje?

stilgar

#27227
Citat: grber poslato 24 Novembar, 2019, 21:52
problem je sto vecina u ovoj zemlji ocigledno nema nikakav problem sa trenutnom situacijom cim veruje i glasa za ovu vlast ili ih izbori nisu interesovali po sistemu svi su isti. i sad ja treba da se borim protiv njih da bi njima bilo bolje?
nemoj si tako strog. vi bre ko da niste ucili istoriju, ona lekcija o industriskoj revoluciji pa radili radnici 16 sati pa deca od 10-12 u rudnicima, umirali ko muve dok se nisu kapitalisti dosetili (naravno uz strajkove pobune mrtve i zapaljene fabrike) pa sve to uvili u moderan socijalno prihvatljiv kapitalizam, a malo i od straha od Lenjinovog socijalizma tj komunizma.  Na ovim prostorima od pasha i knezova da ne kazem feudalizma uskocismo u kapitalizam, onih 23 godine od 1918 do 1941 nije bilo dovoljno da taj kapitalizam zazivi ovde, odma u komunizam narednih 50 godina. I sad kad poce ova demokratija i vrati se kapitalizam ovi na vlasti dovode strance kojima lizu guzice i dotiraju radno mesto sa 10000 evra. Ni jednom srpskom gazdi koji i ima para da pocne neku proizvodnju nisu dali takve, ma ni priblizne uslove jer bi talovi i provizije na rasparcavanje drzave bili oma dostupni i javni.
al su se zajebali, nijedan narod nije preskocio poglavlje tocka istorije pa nece ni srbi, samo smo mi trpeljivi i izdrzljiviji, trpesmo turke 500 godina i jos smo tu. Bice opet i seca knezova i timockih buna i sve ce doci na svoje.
Ustvari mi smo sad pre u fazi pre prvog svetskog rata, da ne kazem kolonizacija od strane velikih sila, samo djindjuve, viski i puske dobijaju samo predsednici da ne kazem poglavice i ne dele sa narodom :) narod dobija samo obecanja ludom radovanja o boljem sutra. Sve to ce ko sto rekoh vremenom da dodje na svoje samo strpljenja.

TEEfqd

Citat: stilgar poslato 24 Novembar, 2019, 18:39
zapadna demokratija i kapitalizam su lepo uredjeni i dobro placeni robovlasnicki sistem koji ti omogucava da radis non stop, zaradis dosta i sve to mora da potrosis, osim ako nisi ko slepac otiso s ovih i slicnih prostora pa zivis ko ker da bi uz dva posla mogo da steknes neki euro sa strane, ne ulazis u kredite za kucu, auto, stan... Onda ta divna demokratija i napredni kapitalizam izjebe sopstveni narod izbaci 20 miliona ljudi na ulicu, uzme im kuce i stanove koje su kupili na kredit da bi ubili sopstvene banke u kojima su najveci akcionari kinezi i evropljani i izazovu svetsku krizu. Usput sjebu i penzioni fond. Onda otstampaju 870 milijardi dolara ko slicice fudbalera, ubace u neku novokompovanu banku nekog mudonje iz vol strita i uraaa mi izasli iz krize. Al posto je demokratija mozes da razapnes sator u parku i spavas u vreci iako si do juce imo 5 soban stan na koji si kupio na kredit Pit i to je amerika. Pitate li se vi sta ce Merkelovoj 1.5 milion migranata? Sto svabe ne prave decu nego su u proseku najstarija nacija u evropi? Svabice plavusice uvek su bile dobre cupi, al ne jebu svabe, mozda turci al oni se ne racunaju u nemce makar se mustafa rodio u frankfurtu. Skupo i svabi da uz sve kredite ulaze jos i u dete, skola odeca obuca zdravlje skolovanje fakulteti...
Nema na planeti opustenije i lakocemo zemlje od Srbije, umesto da uzivate dok jos nije i ovde zavladalo to napredno demokratsko drustvo sa zapada vi trcite mecki na rupu.
p.s. odem kod Revolucije da zamenim prednje plocice, on to zavrsi za 5 minuta i onda pijemo kaficu i caskamo 45 minuta, mene ceka kuci posao, njega neki bmw da sklapa, al nam prija da caskamo, nece poso da pobegne ceka nas. Svabu bi strefila srcka :)

Lepo si ti nama ispricao kako je prosecnom coveku ovde. Prvo, vecina radi od ponedeljka do petka, vikend je uvek slobodan. Na prekovremeno se pod lupom pazi, da se ti radni sati plate, a niko te ne udara po usima da ih radis. Sem ako nisi u zdravstvu, policiji ili vatrogascima.
Drugo, svako dete samo zato sto je dete prima izmedju 200 i 220e (ne znam u euro tacnu cifru) mesecno sve do 18e godine. Kada dobijes dete, pored tih 200 eura u prvoj
godini zivota tog deteta se prima izmedju 300 i 1800 eura mesecno.
Mnogo vise nego sto mozes zapravo da potrosis na osnovne potrebe deteta mesecno.

Ja ne znam ko je tebe slagao, nemacki socijalni sistem strasno jak a hrana i do 50% jeftinija od Srbije u nekim slucajevima.
Ja licno kada sam iznajmio stan (ovde je gotovo uvek nenamesten kada ga iznajmis) sam kupio gotovo sve novo, jedino je bila ugradna kuhinja tu, i sve to me je izaslo manje od 50% moje neto mesecne plate. Bela tehnika komplet sa namestajem. O cemu mi pricamo ovde. A da, kredite ne secam se da sam digao.
Mogu da stedim preko 50% od plate mesecno kad platim sve mesecne fiksne troskove, hrana auto stan itd isl, 4 cifre.

Mislim, neko da prica iz Srbije kako je nama ovde je cisto palamudjenje. Ako si glup ko kurac, nisi naucio jezik, dosao iz sela iz srbije ovamo
radis za minimalac jer si mutav normalno i uzmes novog bmwa na kredit, onda i nisi za bolje jelte. Ako si normalan, bice ti odlicno.
Nemam sta vise da dodam

El Jefe

Имам ја да додам. Дрога је за белце исто оно као алкохол за индијанце.
Друштво за заштиту од животиња

ЯЭВОЛУТИОН

@redshadow
a da batalite onda dolaske kad zubara u srbiu i da ostanete tamo sa veeelikim nemackim penzijama...imam previse poznanika po zapadnoj evropi da bi mogao da mi prodajes muda za bubrege....za nekog ko dobro zaradjuje i zivi u nekom delu grada gde je jeftin stan a zivi sam . moze da se kae da dobro, cak odlicno prolazi....ali znam da za viseclane porodice gde samo jedna radi jedva spajaju kraj sa krajem.....neto plate u su u nemackoj prosecno oko 2000 evra, a rade ljudi i za 1300.....stanovi i kuce koji su blize centru su skupi ko otrov (700 do 1500 evra mesecno plus komunalije),,,to za decu sto dobijas nije bas da je vise nego sto na njih mozes da potrosis.....to moze da kaze samo neko ko nema decu....jer ja ovde kad saberem troskove za dete izlazi preko 200 evra mesecno....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

sasa ns 1

niko ne ka¾e da nije bolje u nemaèkoj i da ostane para mnogo vi¹e proseènom nemcu.Napisah nemcu jer onaj ko radi u nemaèkoj je u ekonomskom smislu NEMAC.Usocijalnom i dri¹tvenom je i ponekad srbin ili neki drugi imigrant svejedno..To je samo dok sa nekom prièa na maternjem jeziku,crkva,telefon sa srbijom,motomanijaci i slièno.
Da li je bolje srbiji ¹to on dobija vi¹e para i mo¾e da kupi name¹taj.Naravno ne .Ponekad je bolje nekom iz njegove rodbine kad ga èasti.Ali zato poreza na dohodak i pdv-a na sve ¹to kupi plati mnogo vi¹e i to samo na nedeljnom nivou nego ¹to donese u srbiju.Èak i da donese vi¹e ,to je manja vrednost od ¾ivih ljudi.
Taj je jenostavo izabro da bude nemac pa je onda i bolje njemu i ostalim nemcima  u socijalnom smislu bili oni domaæi i imigranti.Teorija da svi budu nemci pije vodu samo nemcima a ne i drugima jer svako razvija svoju nacionalnu dr¾avu  jer zato i ona postoji da bi ¹titila naciju .

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

viper

Dobar.

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

®or¾

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 25 Novembar, 2019, 10:43
@redshadow
a da batalite onda dolaske kad zubara u srbiu i da ostanete tamo sa veeelikim nemackim penzijama...imam previse poznanika po zapadnoj evropi da bi mogao da mi prodajes muda za bubrege....za nekog ko dobro zaradjuje i zivi u nekom delu grada gde je jeftin stan a zivi sam . moze da se kae da dobro, cak odlicno prolazi....ali znam da za viseclane porodice gde samo jedna radi jedva spajaju kraj sa krajem.....neto plate u su u nemackoj prosecno oko 2000 evra, a rade ljudi i za 1300.....stanovi i kuce koji su blize centru su skupi ko otrov (700 do 1500 evra mesecno plus komunalije),,,to za decu sto dobijas nije bas da je vise nego sto na njih mozes da potrosis.....to moze da kaze samo neko ko nema decu....jer ja ovde kad saberem troskove za dete izlazi preko 200 evra mesecno....
Eee,da,èak je to ¹to si naveo kao tro¹kove za dete u Srbiji,relativno skromna procena.Bio,radio,video,u najboljim godinama za raznorazne avanture.Jbg ne pada mi na pamet,da virim u tuð tanjir i svaka èast svakom ko mo¾e dostojanstveno da ¾ivi,bilo gde ali uvek ima to ali ¹to devojci sreæu kvari.Sve prièe o Diznilendu,po inostranstvu su po pravilu prenaduvane,naravno da postoje izuzetci.Uglavnom je to proporcionalno,velièini peru¹ke praziluka,koja je ostala da viri iz dupeta jo¹ prilikom odlaska sa " rodne grude"

TEEfqd

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 25 Novembar, 2019, 10:43
@redshadow
a da batalite onda dolaske kad zubara u srbiu i da ostanete tamo sa veeelikim nemackim penzijama...imam previse poznanika po zapadnoj evropi da bi mogao da mi prodajes muda za bubrege....za nekog ko dobro zaradjuje i zivi u nekom delu grada gde je jeftin stan a zivi sam . moze da se kae da dobro, cak odlicno prolazi....ali znam da za viseclane porodice gde samo jedna radi jedva spajaju kraj sa krajem.....neto plate u su u nemackoj prosecno oko 2000 evra, a rade ljudi i za 1300.....stanovi i kuce koji su blize centru su skupi ko otrov (700 do 1500 evra mesecno plus komunalije),,,to za decu sto dobijas nije bas da je vise nego sto na njih mozes da potrosis.....to moze da kaze samo neko ko nema decu....jer ja ovde kad saberem troskove za dete izlazi preko 200 evra mesecno....
bas sam pre par nedelja bio kod zubara. kec mi puko, odradili ljudi, skenirali sve zube, ocistili kamenac rekli dodji na kontrolu za 6m. pokriveno zdravstvenim osiguranjem sve. brate, ko ce da ceka jos 30 god na penziju, za koj sam kurac onda radio sve godine? to kad stigne bice dzeparac, ali ne racunam na to.
nemacka nije savrsena, ali ovaj sistem ovde radi, jednosjednostavno. bolestan si, plata stize. posle godinu dana rada, izgubis posao, prijavis se na biro i za 3m krece da stize novac na racun dok ga ne nadjes. postoji nesto sto se zove nebenjob, sporedni posao. 10h nedeljno rada, taj novac ne podlaze porezu, neto plata 470e mesecno. ima raznih opcija i covek moze da kalkulise.  olaksica jos ima, ne znam sve kao sto moji znaju, oni su duze ovde ali sta znam podelio sam. i ne sumnjam da sto kaze revolucija ako hoces da zivis u centru a radis za minimalac jedva sastavljas kraj s krajem. a gde pa nije tako ...


ЯЭВОЛУТИОН

vidi druze...moja se baba lecila u nemackoj, jer je tamo procela 40 godina....200000 maraka je tada kostala ta zajebancija.....ne potpada sve pod zdravsveno, a onda se gastosi dovuku ovde da se lece otrosku sirotih poreskih obaveznika.....ne kazem da nije uredjeno dok tamo privredjujes...kad im vise ne trebas sutnu te ko poslednje govno.....decko sa foruma je otisao na novi zeland...programer...posao je nasao odmah i to dobro placen.....konstatovali su mu MS i nemoze da dobije drzavljanstvo iako je tamo 12 godina i ozenjen je sa novozelandjankom i deca su mu drzavljani....nece da lece ali vole ono sto on zna.....trenutno MS je pod kontrolom i moze da radi.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

FANTOM

    Mozemo pricati sta ocete al da je tako lose ljudi bi se vracali a ne vracaju se ovde. Treba gledati prosecnog coveka ne coveka sa zanatom od zanata jos moze i pristojno da se zivi u danasnje vreme kod nas ukoliko si vredan i kvalitetan majstor . A prosek ljudi koji rade izmedju 30 000 i 50 000 din mogu da obrisu dupe sa tom platom a ne da iznajme stan i zive . Zato mladi i pale odavde . Dosta ljudi voli da bude ovde al kad dugo vremena radis a nosis pocepane patike i kad vecito biras sta ces kupiti u prodavnici da bi pojeo i prosao jeftinije , nekako pocinje vremenom da te boli kurac gde ces ziveti i raditi , ako je negde drugde bolje. Jel svi bi mi i da jebemo i da odvezemo devojku kolima kuci i da imamo gde da je jebemo i da odvedemo u bioskop i na veceru ili pice itd jednostavno da zivimo normalan zivot sa 50 000  din , to ne moze. Pa eto vam ga svima taj divni standard. Zapeli ste tamo vam skupi stanovi za iznajmljivanje a ovde sta nista prosek stana 200 e plus komunalije (sem ako neces neki suteren ili neko potkrovlje opremljeno namestajem iz sedamdesetih), a plata 40 000 npr. I gde ces sta ces nista dobro je u sobici kod svojih matoraca. E zato mladi pale , jer zele normalno da zive, a za to ovde normalnim postenim radom nemaju mogucnost i sve ih vise razumem.

Jecko

Suma sumarum, svako treba da bude tamo gde mu je lepo...
Ima nas nekih koji volimo uredjenost sistema, iako taj sistem nije savrsen i ima neke cake i fore...al ima smisla. Radis al i imas. Ima neki balans....
Ima nas koji volimo Srbiju i taj lakocemo stav koji se praktijkuje i pravimo se da nam je do jaja i nista nam ne fali...a mozda nam i jeste do jaja  [neampojma]

Al ja se u Mladenovac (gde Tocilo valja drogu celoj srbiji vec 15 godina a niko toboz ne zna) ne vracam :D  ;D