Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

milomir22

Pa to ti pricam, ranije je bilo tako, danas mu daju tablet da drnda, jer ih tako ne smara, a ne moze da se ogrebe. Igralista prazna.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

eclipse4

Citat: mareskin poslato 05 Jun, 2019, 00:14
Citat: milomir22 poslato 05 Jun, 2019, 00:05
Citat: eclipse4 poslato 04 Jun, 2019, 23:21
znaci mi sa sela smo nesocijalizovani,tucemo,ujedamo,nekulturni,zatucani  nevaspitani jer nas neka tetka sa strane nije cuvala u vrticu ili?
a sto se baba i deda tice,mislim da je jako lose da nekog zadesi tolika nesreca da im nasdtradaju sve babe i dede u porodici.....ili?
odnosno roditelji koji bi da imaju decu ali nemaju vreme da im posvete paznu ili?

Pod 1. Nisam rekao da su deca koja ne idu u vrtic asocijalna, vec da se taj proces lakse odradi u vrticu s drugom decom.
...

Mi smo imali pun kom¹iluk dece i tu smo se socijalizovali. Igrajuæi se po ceo dan sa o¹trim predmetima, gaðajuæi se kamenjem, strelama i praækama. Roditelji nisu ni razmi¹ljali gde smo i kako smo po¹to je kom¹iluk bio kao da smo kod kuæe.
U sred zime doðe¹ kuæi mokar do gole ko¾e i niko ne di¾e frku. Padne¹, pocepa¹ koleno i lakat, a oni samo naspu rakije i po¹alju te da se igra¹.

Dana¹nja deca ne znaju ¹ta propu¹taju.


Propustaju obdaniste!tamo te spremaju za zivot.....jer ako se ne socijalizujes u obdaniste,u osnovnu skolu mozes ujedati uciteljicu za sisu!

Ivicat

Jesi li ti bese negde pisao za roditeljski objavljen preko fejbuka

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

sasa ns 1

,,TAKO KAKO SAM SE ZAKLEO,, ka¾e Banoviæ Strahinja dok je odrubljivao glavu Vlah Aliji -vlah u to vreme jo¹ jedan naziv za srbina u ovom sluèaju poturèenog.Nije u ¹tampi ali na rts-u jeste.


eclipse4

Citat: Ivicat poslato 05 Jun, 2019, 07:58
Jesi li ti bese negde pisao za roditeljski objavljen preko fejbuka
Nisam ali je katastrofa sama zamisao da neka skola nema web saht ali ima fejsbuk profil....dokle se skolstvo spustilo!

eclipse4

Citat: sasa ns 1 poslato 05 Jun, 2019, 15:13
,,TAKO KAKO SAM SE ZAKLEO,, ka¾e Banoviæ Strahinja dok je odrubljivao glavu Vlah Aliji -vlah u to vreme jo¹ jedan naziv za srbina u ovom sluèaju poturèenog.Nije u ¹tampi ali na rts-u jeste.

Ja sam vlah i to nema veze sa zivotom sto sam sad procitao.....i zajsta ne znam iz kohe istorije je vlah poturceni Srbin

😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂



Slaninar

Citat: eclipse4 poslato 05 Jun, 2019, 16:51
Citat: Ivicat poslato 05 Jun, 2019, 07:58
Jesi li ti bese negde pisao za roditeljski objavljen preko fejbuka
Nisam ali je katastrofa sama zamisao da neka skola nema web saht ali ima fejsbuk profil....dokle se skolstvo spustilo!

Fejsbuk profil je besplatan i lako ga napravi praktièno svaki nastavnik.
Mada koji æe im to kurac - ne shvatam.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mareskin

Citat: Slaninar poslato 05 Jun, 2019, 17:26
Citat: eclipse4 poslato 05 Jun, 2019, 16:51
Citat: Ivicat poslato 05 Jun, 2019, 07:58
Jesi li ti bese negde pisao za roditeljski objavljen preko fejbuka
Nisam ali je katastrofa sama zamisao da neka skola nema web saht ali ima fejsbuk profil....dokle se skolstvo spustilo!

Fejsbuk profil je besplatan i lako ga napravi praktièno svaki nastavnik.
Mada koji æe im to kurac - ne shvatam.

"Osnovna ¹kola nadogradnja noktiju popunjen profil"? ;D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mali_zmaj

Da li je osoba koja mi je dala minus misli da sam ja ono sto sam napisao izmislio ili mi se to stvarno desilo!!? E pa desilo se!! Za vase vrtice ne znam ali se sve vise zale na Banjalucke,gomila propusta ima!! Ne racunajuci da ga placas,a sve donosis za dijete,od papira za wc,pa nadalje,za sve traze donacije,za nista para nemaju,a ja ih gledam sa prozora svoje zgrade kako samo sjede i puse,piju kafu,a niko ne pazi djecu!! Pa mi djete dodje razbijeno,i moram ga sve uciti,jer zaboga,djete mora doci u vrtic izdresirano!! Hvala na minusu!!
jin-jang

eclipse4

evo sad ce osoba sa minusom sama da se javi i jos da obrazlozi sto ti dao minus :)

mali_zmaj

Ma jebes minus,nije minus bitan,sigurno bih lagao o takvim stvarima,moja djeca su u pitanju,ovo su samo neke od situacija,a desilo se jos gomilu toga,,ne da mi se pisati sve...,da ne kazem da glavna teta koja nije vaspitac,nego je upala u sistem nekad,je po vazdan drzala svoje dvoje unuka u krilu po citav dan..,a ostala djeca,pa ko jebe njih...,itd,itd...uh sad sam se sjetio svih sranja,popizdio sam instant!
jin-jang

Lazic

Citat: eclipse4 poslato 05 Jun, 2019, 16:51
Citat: Ivicat poslato 05 Jun, 2019, 07:58
Jesi li ti bese negde pisao za roditeljski objavljen preko fejbuka
Nisam ali je katastrofa sama zamisao da neka skola nema web saht ali ima fejsbuk profil....dokle se skolstvo spustilo!
Jesi pisao... I napu¹avao si uèiteljicu ili direktorku jer nema¹ fb... Predpro¹le jeseni...

























Ontopic:
Sve joj jebem da joj jebem...





eclipse4

Citat: Laziæ poslato 05 Jun, 2019, 20:57
Citat: eclipse4 poslato 05 Jun, 2019, 16:51
Citat: Ivicat poslato 05 Jun, 2019, 07:58
Jesi li ti bese negde pisao za roditeljski objavljen preko fejbuka
Nisam ali je katastrofa sama zamisao da neka skola nema web saht ali ima fejsbuk profil....dokle se skolstvo spustilo!
Jesi pisao... I napu¹avao si uèiteljicu ili direktorku jer nema¹ fb... Predpro¹le jeseni...

























Ontopic:
Sve joj jebem da joj jebem...






a jeeeeeeee jeste beeeeee



sta opet poplave kod nas????

sasa ns 1

#26474
Citat: eclipse4 poslato 05 Jun, 2019, 16:52
Citat: sasa ns 1 poslato 05 Jun, 2019, 15:13
,,TAKO KAKO SAM SE ZAKLEO,, ka¾e Banoviæ Strahinja dok je odrubljivao glavu Vlah Aliji -vlah u to vreme jo¹ jedan naziv za srbina u ovom sluèaju poturèenog.Nije u ¹tampi ali na rts-u jeste.

Ja sam vlah i to nema veze sa zivotom sto sam sad procitao.....i zajsta ne znam iz kohe istorije je vlah poturceni Srbin

😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
Vlah ili ti stoèar kako su ih zvali sloveni .Znaèi sloveni su stoèare zvali vlasi koji su predslovensko stanovni¹tvo bilo kog naroda ili plemena ili plemenske zajednice.Vlasi su se uglavnom utopili u lokalno slovensko stanovni¹tvo gde god su bili.Najvi¹e su opstali u istoènoj srbiji jer su bili najbli¾e rumunima ili ti rimljanima ¹to je isto znaèenje po imenu.Ti rumuni naravno nisu imali veze sa rimljanima jer su oni daèani i geti osim ¹to su prihvatili kulturu i ime.
Kasnije su i turci izmedju ostalog zvali srbe vlasi jer kad su turci dolazili na balkan etnièko --plemensko poreklo svih onih vlaha je nestalo.Oni su se pred slovenima povukli u planine ijer sloveni su se bavili samo zemljoradnjom .I vremenom su se utopili.Kad odete u Split njihovi najveæi problem su Vlaji .To su oni koji sidju sa planine pa im kao uni¹tavaju grad.U makedoniji su najvi¹e zadr¾ali statre osobbine jer nisu hteli da ¾ive sedelaèki sve do drugog svetskog rata kad su ih naterali u zadruge i zabranili im seljenje.Imaju èak i svog psa koji je jako slièan ¹arplanincu https://balkankinology.net/forums/topic/905-karaman-makedonski-ovcarski-pas/
,,Vla¹ki statuti ,,je naziv povlastica i tim im je bio regulisan status koji su srbi dobili od autrijskog cara kad su krenuli da se masovno useljavaju u Austriju -dana¹nja vojvodina ,ju¾na madjarska. hrvatska pa i slovenija i rumunija.
Znaèi naziv vlah ima vi¹e znaèenja u isto vreme jer je oznaèavao predslovensko stanovni¹tvo koje je pobeglo u planine sve od slovenije do rumunije i grèke.Netreba me¹ati sa Vla¹kom kao pokrajinom u Rumuniji.Ta pokrajina je i dobila ime po slovenskom nazivu za prastanovni¹tvo balkana ali etnièki nema nikave veze sa ovim na¹im Vlasima sa ove strane dunava osim onih u istoènoj srbiji koji nisu etnièki isto ¹to i oni iz rumunije  osim ¹to su poprimili  deo njihovog identiteta ali ne u potpunosti kao recimo rmuni iz Ovèe jer je oVèa nekad bila èisto rumunsko naselje.Ovi na¹i u srbiji bi bili najsliènje Skordiscima ¹to je keltsko pleme koje smo uni¹tili prilikom naseljavanja.Jedno germansko-LaNGOBARDI JE pobeglo u severnu italiju i osnovalo Lombardiju.
Naziv vlah je bio opisno i za cincare -to¹e proeski,nikola kojo....zmaj jova jovanoviæ....Branislab nu¹iæ,majka tereza-tata cincar mama albanka katolkinja  i kad je pre¹la iz pravoslavlja u katolièanstvo uzela je i albanski identitet, toma fila..i jako mnogo drugih poznatih srba i ostalih,cincar je i tvorac prizrenske lige -nacionalnog programa albanaca.Oni su vremenomm izbacili taj naziv vlah jer su se potpuno profilisali u ju¾noj albaniji i severnoj grèkoj kao narod cincari a ovi ostali kojih je bilo malo i nisu se uttopili su ostali vlasi. Cincari u¾urbano nestaju od oslobadjanja turaka i utaoaju se u lokalno stanovni¹tvo.


eclipse4

i duvali su sprejeve vazuhom i oni ili?

bucko

Kaze da u vreme najvecih sukoba u UK izmedju protestanata i katolika tip ide ulicom i naidje na grupicu napaljenih a pri tom jedan nosi ¹tanglu u ruci.Kad su ga spopali s pitanjem koje je vere on im rece:Iste sam vere kao i simpaticni mladic sa batinom!

sasa ns 1

simpaticni mladic sa batinom!

taj je uvek u pravu

nesic1

лепо је све то што си рекао, само нисмо се ми овде доселили него смо овде одувек

idanijel

#26479
Sreæa da keva krmaèa nije bila u blizini,kazu da nije zabele¾eno da divljoj zdravoj svinji neko uzme prase ili ga povredi. Sem lava, https://www.blic.rs/vesti/drustvo/prase-divlje-svinje-napravilo-haos-u-prodavnici-prodavacica-na-novom-beogradu-bila-je/w7qff3l