Ćao, Anonimni posetioče
Stranice: 1 ... 1320 1321 1322 [1323] 1324 1325 1326 ... 1360
Štampaj
Autor Tema: Sta stampa stampa  (Pročitano 1445472 puta)
0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.
El Jefe
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Унтер фире ојген
Kvalitet: +2579 (48%)
Zahvalnice: 75

Odgovor #26440 - 01 Jun, 2019, 16:04 Ocena: 0
Ignoriši

https://balkanrock.com/vesti/svetske-vesti/preminuo-roky-erickson/

Друштво за заштиту од животиња
El Jefe
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Унтер фире ојген

Odgovor #26441 - 03 Jun, 2019, 23:07 Ocena: 0
Ignoriši

https://vidovdan.org/info/nisam-isla-u-vrtic-mene-je-zivotu-naucila-baba/

eclipse4
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
puma patike
Kvalitet: +3928 (33%)
Zahvalnice: 125

Odgovor #26442 - 03 Jun, 2019, 23:19 Ocena: 0
Ignoriši

nikad nisam shvatao poentu vrtica i sto ljudi salju tamo decu.....
milomir22
Iskusni pozer

Na mreži Na mreži
 Motor:
uljara 600
Mile voli disko...

Kvalitet: +419 (34%)
Zahvalnice: 22

Odgovor #26443 - 03 Jun, 2019, 23:25 Ocena: +4
Ignoriši

Da se lakse socijalizuju, a i nema svako babe i dede spremne da cuvaju decu dok su roditelji na poslu. Postoje i vrtici sa kvalitetnim igricama.

“If you seek authenticity for authenticity’s sake you are no longer authentic.”

-Jean Paul Sartre
Ivicat
Iskusni pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
900rr
Kvalitet: +683 (34%)
Zahvalnice: 35

Odgovor #26444 - 04 Jun, 2019, 06:47 Ocena: +5
Ignoriši

Ovo je vise kritika za babe, nego za decu (tj roditelje).

Sadasnje (savremene) babe nemaju bastu, nemaju vinograd. Najvise sto mogu da ponude unucicima je setnja do parka sa sladoledom i ljuljaskom. Kakva priroda kada se i same babe plase paukova i buba.

A kuhinja, pa to je vec komedija. Babe za dorucak kupe pastetu ili virsle. Ili jos lakse, odvedu dete u pekaru. Babe kupuju sir od biljnih masti jer je ukusan. I jeftin. Pa kako drugacije kada ne znaju same da naprave sir.

Babe mnogo vole slatkise. Pa zato kljukaju dete slatkisima. Jer, ima reklama na TV-u koja kaze da je cokolada zdrava.

Sada babe gledaju RTS, Farmu i Novaka Djokovica.

Neka hvala, ali ne zelinm da takva baba vaspitava moje dete.
« Poslednja izmena: 04 Jun, 2019, 06:55 Ivicat »
dzimika
Gospodin BILO
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
Kvalitet: +1881 (16%)
Zahvalnice: 123

Odgovor #26445 - 04 Jun, 2019, 08:25 Ocena: 0
Ignoriši

Zavisi koja baba, ali da, pogodio si sustinu za gradske babe u potpunosti, sve je tacno od reci do reci i moze cak jos da se doda
Problem je sto je i baba na selu malo ostalo
Hurricane
Jeb'o vas plin
Iskusni bajker

Na mreži Na mreži
 Motor:
Suzy Minaj
 Facebook: Poseti
Kvalitet: +2394 (32%)
Zahvalnice: 157

Odgovor #26446 - 04 Jun, 2019, 10:14 Ocena: 0
Ignoriši

ma to sve postrojiti i da pevaju kako roditelj kaže, tačka

kod mene nije bilo zajebancije ni u vrtiću ni kod babe i dede, svi stoje u stavu mirno, sada u školi deluju neke stvari usađene ranije

pa i ne moram više da intervenišem mnogo..

problemi su bili dok nisam postavio stvari tako

El Jefe
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Унтер фире ојген

Odgovor #26447 - 04 Jun, 2019, 12:15 Ocena: +3
Ignoriši

У вртићу научиш да се држиш за руку у шетњи и да почистиш све иза себе.

mali_zmaj
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Keeway Cruiser 250,Kawasaki Kle 500,Bmw K75,Kawasaki Zephyr 750,Honda Cbf 1000 GT
Kvalitet: +1527 (27%)
Zahvalnice: 65

Odgovor #26448 - 04 Jun, 2019, 12:42 Ocena: 0
Ignoriši

U vrtiću ih ne uče ništa,niti ih paze, i samo gledaju kako će skinuti odgovornost za svaku glupost,par puta mi mali došao kući razbijen,one ništa ne znaju,ono,ovo...  pa on je malo nemiran itd..!! da ne pričam da su mi starijeg  sina, koji je autista,po svaku cjenu htjele izbaciti iz vrtića,a jedina teta koje se htjela baviti sa njim, ekspresno prebačena u drugi vrtić!!  Ali poslije prijetnje tužbom i slanjem inspekcije,smo našli neko riješenje!! 

Ja sam u vrtiću naučio sve,od toga da jedem kašikom,vežem pertlu,brišem dupe.... ,al to su nekadašnji vrtići!!   

jin-jang
milomir22
Iskusni pozer

Na mreži Na mreži
 Motor:
uljara 600
Mile voli disko...

Odgovor #26449 - 04 Jun, 2019, 12:56 Ocena: 0
Ignoriši

Ima i danas dobrih vrtica, ali nisu svi dobri. Bratu obe cerke idu u isti vrtic i prezadovoljan je radom i ucenjem koje posvete detetu.

-Jean Paul Sartre
dzimika
Gospodin BILO
Moto Manijak

Van mreže Van mreže

Odgovor #26450 - 04 Jun, 2019, 13:12 Ocena: +2
Ignoriši

Samo zavisi od vaspitaca, nista drugo, kod klinca u grupi ima vaspitacica i vaspitac, oboje odlicni na svoj nacin
Rade sa klincima dosta, deca su nemirna, modrice po nogama koliko hoces ali sve je to normalno, ni moje noge nisu nista bolje bile kad sam bio klinac
ali problem je sto sadasnji roditelji smatraju da vaspitacice treba da decu nauce kulturi i da ih vaspitavaju a ne oni i tu nastaje problem
Kultura i vaspitanje dolazi iz kuce, u vrticu se uce da se osamostale malo, da sami idu u wc i da nauce nesto pre nego sto krenu u skolu, apsurd je inace sto u predskolskom ne smeju da ih uce slova iako ih pripremaju za skolu
ЯЭВОЛУТИОН
Moto Doktor
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
zlata, kata i zeka ....babe naravno 35+
Kvalitet: +7885 (38%)
Zahvalnice: 694

Odgovor #26451 - 04 Jun, 2019, 13:33 Ocena: 0
Ignoriši

mene su iz vrtica vratili kuci i vise me nisu pustali....problem je bio sto sam tri puta pobeogao iz vrtica u sumu....pa posle kuci a u medjuvremenu policijska potraga,,,moj cale ih je u necerici gledao i govorio kako cu doci kuci kad ogladnim....i tako je i bilo....dok mi se ne ogade dudinje ili piskavci kuci ne idem....kad je sezova voca desi se da tek kad padne mrak dodjem kuci....
Sada su mame mnogo briznije....meni kljuc oko vrata , perorez u dzep i sloboda....

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11
milomir22
Iskusni pozer

Na mreži Na mreži
 Motor:
uljara 600
Mile voli disko...

Odgovor #26452 - 04 Jun, 2019, 16:59 Ocena: +1
Ignoriši

Kad dodje leto i letnji raspust, tradicionalno sam prespavao, doruckovao i vecerao kuci, ostatak vremena sam bio napolju, bukvalno ceo dan, nisam cak ni na rucak dolazio (par puta se zajebem, dodjem na rucak, a cale me uhapsi da nesto radim ili da mu pomazem, pa sam brzo naucio lekciju).

Inace, oca je mnogo nerviralo sto visim ceo dan napolju, narocito kad dodje umoran s posla, a najave nam se gosti, pa mora tako umoran on da ide po 'ladno pivo, umesto da mene posalje. Stalno mi je pricao da sam ulicar i da se ponasam kao da nemam kucu, iako sam uvek bio odlican djak. Prvi mobilni sam dobio od brata od strica u 7. osnovne (hvala Bogu pa ta govna ne izmislise pre) i bio sam mozda i prvi u odeljenju koji je imao svoj mobilni. Posle toga, a i mozda sto smo nekako vec odrasli, letnji raspust nije imao vise onu draz.

-Jean Paul Sartre
pajche
Ucenik
**

Van mreže Van mreže
 Motor:
Vespa i BMW F650
Kvalitet: +54 (20%)
Zahvalnice: 4

Odgovor #26453 - 04 Jun, 2019, 18:35 Ocena: 0
Ignoriši

Ako ste u mogucnosti prva stvar kad vam dete krece u vrtic je da pitate kolike su plate vaspitacicama. Ukoliko rade za 25 000 sta mislite koliko ce paznje obracati na vasu decu i njihovo vaspitanje. Da li imaju odmor ili ih privatnik izrabljuje i da im 10 dana u vrh glave. Ako su vaspitace zadovoljne/ispunjene bice i vase dete zadovoljno i nauceno.
Roditelji su danas takvi da dete od 4 godine ne zna ruku da stavi na usta kad kaslje, da se ne sete nikad da pitaju kakvo im je dete bilo u vrticu i sta bi mogli dodatno da porade i kuci sa detetom.
A i vaspitaci su danas takvi da im je draze da sednu i listaju Facebook nego da nauce dete da drzi olovku u ruci.
E sad naravno da nas ima raznih, ali zelim da mislim da dete dobija najolje moguce vaspitanje za tih 8-9 sati koje sedi u vrticu.
pajche
Ucenik
**

Van mreže Van mreže
 Motor:
Vespa i BMW F650

Odgovor #26454 - 04 Jun, 2019, 18:42 Ocena: 0
Ignoriši

apsurd je inace sto u predskolskom ne smeju da ih uce slova iako ih pripremaju za skolu

Ne smeju da ih uce slova, a u drugoj nedelji skole je vec diktat
dzimika
Gospodin BILO
Moto Manijak

Van mreže Van mreže

Odgovor #26455 - 04 Jun, 2019, 18:52 Ocena: 0
Ignoriši

znam, cuo sam, klinca smo vodili na pripremu jer kazu da u prvom razredu je toliko obimno gradivo da deca prosto ne mogu da postignu
Inace mogu da ih uce linije, oblike, bukvalno sve sto ih vodi do pisanja ali ne smeju slova i brojeve, ne mozes dete da upises u skolu ako nije pohadjalo predskolsko a u predskolskom ih ne pripreme za skolu
Debilnije ne moze biti
pajche
Ucenik
**

Van mreže Van mreže
 Motor:
Vespa i BMW F650

Odgovor #26456 - 04 Jun, 2019, 19:53 Ocena: 0
Ignoriši

Vaspitacice malo zaobidju pravila i onda deca pisu i kroz celo predskolsko. Divan skolski sistem u nas Srba
eclipse4
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
puma patike
Kvalitet: +3928 (33%)
Zahvalnice: 125

Odgovor #26457 - 04 Jun, 2019, 22:21 Ocena: 0
Ignoriši

Da se lakse socijalizuju, a i nema svako babe i dede spremne da cuvaju decu dok su roditelji na poslu. Postoje i vrtici sa kvalitetnim igricama.

znaci mi sa sela smo nesocijalizovani,tucemo,ujedamo,nekulturni,zatucani  nevaspitani jer nas neka tetka sa strane nije cuvala u vrticu ili?
a sto se baba i deda tice,mislim da je jako lose da nekog zadesi tolika nesreca da im nasdtradaju sve babe i dede u porodici.....ili?
odnosno roditelji koji bi da imaju decu ali nemaju vreme da im posvete paznu ili?

Ovo je vise kritika za babe, nego za decu (tj roditelje).

Sadasnje (savremene) babe nemaju bastu, nemaju vinograd. Najvise sto mogu da ponude unucicima je setnja do parka sa sladoledom i ljuljaskom. Kakva priroda kada se i same babe plase paukova i buba.

A kuhinja, pa to je vec komedija. Babe za dorucak kupe pastetu ili virsle. Ili jos lakse, odvedu dete u pekaru. Babe kupuju sir od biljnih masti jer je ukusan. I jeftin. Pa kako drugacije kada ne znaju same da naprave sir.

Babe mnogo vole slatkise. Pa zato kljukaju dete slatkisima. Jer, ima reklama na TV-u koja kaze da je cokolada zdrava.

Sada babe gledaju RTS, Farmu i Novaka Djokovica.

Neka hvala, ali ne zelinm da takva baba vaspitava moje dete.

razlika izmedju grada i sela.....tj kako kolega milomir kaze izmedju socijalizovanih baba iz grada i onih nesocijalizovanih sa sela koje su ostale zatucane...vode decu u borbu s vukovima u sred sume,umesto da ih odvedu na burek ili partiju saha u parku...

ali avaj...razumecemo i mi nesto kad stignemo u milomirove iskusne godine inace cukun deda 32 cukununuka ....jako dobro iskustvo i kao otac,deda i cukundeda Smiley
milomir22
Iskusni pozer

Na mreži Na mreži
 Motor:
uljara 600
Mile voli disko...

Odgovor #26458 - 04 Jun, 2019, 23:05 Ocena: +1
Ignoriši

znaci mi sa sela smo nesocijalizovani,tucemo,ujedamo,nekulturni,zatucani  nevaspitani jer nas neka tetka sa strane nije cuvala u vrticu ili?
a sto se baba i deda tice,mislim da je jako lose da nekog zadesi tolika nesreca da im nasdtradaju sve babe i dede u porodici.....ili?
odnosno roditelji koji bi da imaju decu ali nemaju vreme da im posvete paznu ili?

Pod 1. Nisam rekao da su deca koja ne idu u vrtic asocijalna, vec da se taj proces lakse odradi u vrticu s drugom decom.

Pod 2. Drugar je iz Leskovca, zena mu iz Novog Sada, a zive u Beogradu, koja baba da im cuva dete, s oceve ili majcine strane? Meni su obe babe zivele u krugu od 10 km od mene, pa sam isao u obdaniste, jbg, nije mala stvar cuvati dete 8-10 sati dnevno za nekog ko ima 65 godina.

Pod 3. Iskusan jesam, ali nisam toliko mator Grin Cheesy Grin.

-Jean Paul Sartre
mareskin
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
Yamaha XJ600s Diversion
 Facebook: Poseti
Kažu malo blesav...

Kvalitet: +2535 (23%)
Zahvalnice: 59

Odgovor #26459 - 04 Jun, 2019, 23:14 Ocena: +3
Ignoriši

znaci mi sa sela smo nesocijalizovani,tucemo,ujedamo,nekulturni,zatucani  nevaspitani jer nas neka tetka sa strane nije cuvala u vrticu ili?

Pod 1. Nisam rekao da su deca koja ne idu u vrtic asocijalna, vec da se taj proces lakse odradi u vrticu s drugom decom.
...

Mi smo imali pun komšiluk dece i tu smo se socijalizovali. Igrajući se po ceo dan sa oštrim predmetima, gađajući se kamenjem, strelama i praćkama. Roditelji nisu ni razmišljali gde smo i kako smo pošto je komšiluk bio kao da smo kod kuće.
U sred zime dođeš kući mokar do gole kože i niko ne diže frku. Padneš, pocepaš koleno i lakat, a oni samo naspu rakije i pošalju te da se igraš.

Današnja deca ne znaju šta propuštaju.

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg`o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu
Stranice: 1 ... 1320 1321 1322 [1323] 1324 1325 1326 ... 1360
Štampaj
Moto Manijaci  |  Opšte teme  |  Ostale teme  |  Tema: Sta stampa stampa