Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

sasa ns 1 i 13 gostiju pregledaju ovu temu.

®or¾ GTI

Moj savet svakome gledaj i radi svoja posla , najbitnije u svemu je da uzivaj ili nadjes smisao , pa kad se sve iznivelise pare ce doci kao nus proizvod, e jos jedna bitna stvar ne uslovljavaj mesto i vreme svog uspeha , mozda ovde ne ide ni za lek al negde malo dalje ces biti preko potreban ili trazen to isto vazi i u kontra smeru.
Da kod nas ima debila i parazita to svakako stoji ali ako ih pominjes cesto samo im dajes na vaznosti sebi pijes krv i jedes zivce a oni i dalje tu.
I da od plate se niko nije obgatio , ovde na kruzu ima dobra emisija zove se shark tank dobra stvar za videti razne ideje i drugi nacin razmisljanja, i kako na kraju ti uspesni od preko razmisljaju i investiraju :)

petar357

Citat: eclipse4 poslato 20 Septembar, 2018, 21:35
...

....ja... ,kad odem na selo njenim autom,napunim ogromne cisterne vodom,dovucem pored vile gore odakle njeni konji piju vodu......
eve,15 dana leglo 1602e....




Covece, kako si ti uspeo u zivotu! Postao si nemaèki konju¹ar, ali, brate, za 1602 evra...




Lazic

Va¾no je da ti nisi konju¹ar za 3204 evra meseèno... Ah da, ti si konj koji pase sendvièe, izvini zaboravio sam na trenutak...

monsterbnt

Smrt SVIMA!!!!

Slaninar

U naopakoj Srbiji je normalno i uobièajeno da lekara boli patka, da lo¹e uradi posao, pacijent umre i nikom ni¹ta. U nekim drugim zemljama je daleko od toga.

U istoj toj Srbiji je isto tako uobièajeno da majstor provede sat vremena, utvrdi deo koji treba zameniti (ako nije moguæe znati pre otvaranja), pa klijent ka¾e - onda ni¹ta, jer nema za deo, a neæe ni da plati za cimanje, kad nije ni¹ta popravljeno.

Hetrikova prièa o podeli na dr¾avno i privatno je po mom mi¹ljenju pogre¹no usmerena. Nije problem u svojini, veæ u glavama. I u sistemu. Dok smo imali sistem i dr¾avu, dru¹tvena preduzeæa su imala i dosta tih naprednih, koji su gurali stvari napred. Sad se i kod mnogih bogatih privatnika kod nas ljudi koji iskaèu tretiraju kao idioti.

I jo¹ jedna stvar, na temu progresa i ðubretara. Zamisli da, ne svaki, nego svaki drugi stanovnik Srbije, kad vidi na ulici ðubre/papiriæ, uzme, ponese to i baci u najbli¾i kontejner. Da ne idem dalje, ka kompleksnijim zahvatima poput ostavljanja èiste javne WC ¹olje za sobom... Samo zamisli.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Kostić

ala ste se raspalili sa minusima kao da su d¾aba :)

laziæu sva moja familija je visoko obrazovana, ne pljujem ja sve obrazovane ljude, èak ih u ¾ivotu imam za kuæne prijatelje. a to kako ko proèita moje monologe i kako ih shvati, ka¾u nam oni silni minusi. eto, biæu slobodan da ka¾em da sedam ljudi ima neverovatno ogranièen intelekt da ne ka¾em neverovatno nizak da ne ka¾em zidarski :)

Boban_m

Nisam ja, a znao bih da zidam i sad sam potpuno zabagovao od tvoje teorije  ;D

Kostić

inaèe dva moja bliska roðaka su doktori. jedan je bio (umro je) specijalista pedijatrije svecki predavaè  cenjen u svetu a drugi vrhunski deèiji kardiolog - hirurg, ne znam dal je ¾iv. nisu ikad reè rekli o politici, kukali, tukli se u prsa, kukali i slièno. ¾iveli su svoj tihi skromni ¾ivot u Jugoslaviji :)

Kostić

Citat: El Jefe poslato 06 Oktobar, 2018, 19:00
Свако ко одговорно ради свој посао, ма какав посао био у питању, доприноси прогресу свог друштва. На овај или онај начин. Не постоји битан или мање битан прогрес.

upravo si posrao ga¹ino pismo u kome nam je objasnio da nisi u pravu :)

eclipse4

#24089
Citat: petar357 poslato 06 Oktobar, 2018, 19:54
Citat: eclipse4 poslato 20 Septembar, 2018, 21:35
...

....ja... ,kad odem na selo njenim autom,napunim ogromne cisterne vodom,dovucem pored vile gore odakle njeni konji piju vodu......
eve,15 dana leglo 1602e....




Covece, kako si ti uspeo u zivotu! Postao si nemaèki konju¹ar, ali, brate, za 1602 evra...





da...jedan deo a drugi je bio 1710  ukupno za mesec dana (3312) ......kad ti zafali koji dinar javi e da ti uplatim.....al ne vise od 2-3 evra......mogu ti upakovati i koju balegu da ti posaljem da postavis na sto...sastav joj je mnogo bolji od pickoustinih sendvica  [hello]

®or¾

Citat: kosta66 poslato 06 Oktobar, 2018, 22:31
ala ste se raspalili sa minusima kao da su d¾aba :)

laziæu sva moja familija je visoko obrazovana, ne pljujem ja sve obrazovane ljude, èak ih u ¾ivotu imam za kuæne prijatelje. a to kako ko proèita moje monologe i kako ih shvati, ka¾u nam oni silni minusi. eto, biæu slobodan da ka¾em da sedam ljudi ima neverovatno ogranièen intelekt da ne ka¾em neverovatno nizak da ne ka¾em zidarski :)
jebi ga jedan sam ti ispravio al' ti ih skupja¹ ko' poliðeli kolekcionar

petar357

Citat: Laziæ poslato 06 Oktobar, 2018, 20:24
Va¾no je da ti nisi konju¹ar za 3204 evra meseèno... Ah da, ti si konj koji pase sendvièe, izvini zaboravio sam na trenutak...

A za¹to si se ti uznemirio?
Sta sam ja to lose napisao? Konstatovao sam,  tako reci cestitao coveku sto je postao nemacki konjusar, sam je napisao da poji konje tamo i sam napisao i za koliko para.

petar357

Citat: eclipse4 poslato 06 Oktobar, 2018, 23:00
Citat: petar357 poslato 06 Oktobar, 2018, 19:54
Citat: eclipse4 poslato 20 Septembar, 2018, 21:35
...

....ja... ,kad odem na selo njenim autom,napunim ogromne cisterne vodom,dovucem pored vile gore odakle njeni konji piju vodu......
eve,15 dana leglo 1602e....




Covece, kako si ti uspeo u zivotu! Postao si nemaèki konju¹ar, ali, brate, za 1602 evra...





da...jedan deo a drugi je bio 1710  ukupno za mesec dana (3312) ......kad ti zafali koji dinar javi e da ti uplatim.....al ne vise od 2-3 evra......mogu ti upakovati i koju balegu da ti posaljem da postavis na sto...sastav joj je mnogo bolji od pickoustinih sendvica  [hello]

3.312 evra. Izvini, to je vec nesto drugo...
A mozda ti daju i hiljadu vise pa da i popusis par puta mesecno konju, ipak su to fini nemacki konji...





eclipse4

Citat: petar357 poslato 06 Oktobar, 2018, 23:52
Citat: eclipse4 poslato 06 Oktobar, 2018, 23:00
Citat: petar357 poslato 06 Oktobar, 2018, 19:54
Citat: eclipse4 poslato 20 Septembar, 2018, 21:35
...

....ja... ,kad odem na selo njenim autom,napunim ogromne cisterne vodom,dovucem pored vile gore odakle njeni konji piju vodu......
eve,15 dana leglo 1602e....




Covece, kako si ti uspeo u zivotu! Postao si nemaèki konju¹ar, ali, brate, za 1602 evra...





da...jedan deo a drugi je bio 1710  ukupno za mesec dana (3312) ......kad ti zafali koji dinar javi e da ti uplatim.....al ne vise od 2-3 evra......mogu ti upakovati i koju balegu da ti posaljem da postavis na sto...sastav joj je mnogo bolji od pickoustinih sendvica  [hello]

3.312 evra. Izvini, to je vec nesto drugo...
A mozda ti daju i hiljadu vise pa da i popusis par puta mesecno konju, ipak su to fini nemacki konji...






tebi ne bi dali ni da popusis samo bi te drzali da nad topom vrse redaljke mladi pastuvi...ali bez mogucnosti da ostanes trudan jer takve gnjide trose uzald vazduh.....a da popusis mozes onom ko te napravio...zamisli sedis na jaslama,jedes sendvic i uzivas a iznad tvoje glave pickoustina slika sa kandilom....a pastuvi se menjaju i menjaju i menjaju....vauuuuu......svrsio si vec?

monsterbnt

Bravo perice bas si mu ga suknuo.... U stilu ostalih vodjinih gnomova
Zasluzio si posteno

Smrt SVIMA!!!!

eclipse4

cuo sam da Pera-Flober kad dobije platu maze pastetu sa obe strane hleba....

Kostić

biæe ovo interesantna zima. koiot vs begun. a da im neko otvori temu il da idu u fajt pa tamo da se gaðaju ¹erpama i bez kikbanovanja nije lepo da jednog ¹utirate ko èopor besnih pasa nego budite junaci pa ga prcajte malo kvalitetnije jer ovako lièite na obdani¹te :)

petar357

Citat: eclipse4 poslato 06 Oktobar, 2018, 23:58
Citat: petar357 poslato 06 Oktobar, 2018, 23:52
Citat: eclipse4 poslato 06 Oktobar, 2018, 23:00
Citat: petar357 poslato 06 Oktobar, 2018, 19:54
Citat: eclipse4 poslato 20 Septembar, 2018, 21:35
...

....ja... ,kad odem na selo njenim autom,napunim ogromne cisterne vodom,dovucem pored vile gore odakle njeni konji piju vodu......
eve,15 dana leglo 1602e....




Covece, kako si ti uspeo u zivotu! Postao si nemaèki konju¹ar, ali, brate, za 1602 evra...





da...jedan deo a drugi je bio 1710  ukupno za mesec dana (3312) ......kad ti zafali koji dinar javi e da ti uplatim.....al ne vise od 2-3 evra......mogu ti upakovati i koju balegu da ti posaljem da postavis na sto...sastav joj je mnogo bolji od pickoustinih sendvica  [hello]

3.312 evra. Izvini, to je vec nesto drugo...
A mozda ti daju i hiljadu vise pa da i popusis par puta mesecno konju, ipak su to fini nemacki konji...






tebi ne bi dali ni da popusis samo bi te drzali da nad topom vrse redaljke mladi pastuvi...ali bez mogucnosti da ostanes trudan jer takve gnjide trose uzald vazduh.....a da popusis mozes onom ko te napravio...zamisli sedis na jaslama,jedes sendvic i uzivas a iznad tvoje glave pickoustina slika sa kandilom....a pastuvi se menjaju i menjaju i menjaju....vauuuuu......svrsio si vec?

Fascinantno je to kako si vec za kratko vreme naucio sve te kombinacije sa konjima, sta se to tamo sve radi pa i meni to predlazes.... vec tvrdis i da je ukus konjskog govna u Nemackoj bolji od ukusa hrane u zemlji u kojoj si se rodio.

Mnogi ovde, na forumu znam dvojicu, i ovde zaradjuju znatno vise od nemacke konjusarske plate, ali ne pisu to po forumu, ne sabiraju decije dodatke,  ne hvale se, a pri tome rade ozbiljne poslove a ne posao sluge za relativno velike pare.

Kostić

da nisu ta dvojca iz slu¾bi koje gledaju i bele¾e ¹ta kenjamo i radimo po forumu? lièi na da jesu i ne ka¾e se konjskog govna nego konjskih govana ili konjskog govneta :)

Kostić

mi srbi, dok smo bili Narod, ubijali smo voðe zbog krupnih, ali i zbog sitnih stvari. jednog je ubio neki kosta lopov zato ¹to mu voða reko da je lopov ;D onda je æopa napravio jedan ozbiljan sistem èuvanja dr¾ave i njenih kolovoða pa ni ameri nisu mogli da ga jebu dok je mrdo prstima. onda je umro i ostavio nam pakao, jebem ga u dupe æopavo ;D onda je èika sloba od dr¾ave napravio buvljak, al nije dao na teritorije, onda su ga ameri smakli jer on nije bio æopa, onda su do¹li du¹ebri¾nici i od dr¾ave napravili dvori¹te ali ni to nije valjalo pa su ih zamenili sa sajho manijakom koji je dr¾avu sveo na tri stvari:

savamala

vatrogasci

zdravstvo


i to je kraj. dr¾ava vi¹e ne postoji, ali postoji plemenska zajednica, a zna se kakva su pravila u plemenskoj zajednici.

ali

uvek ima to ali

plemenska zajednica je ono ¹to je bilo pre tj vreme kada su srbi smaknjavali svoje gospodare

epilog:

æopa je kriv jer je napravio strukture za èuvanje gospodara, koje u ova moderna vremena spreèavaju narod da se dr¾i tradicije

naravouèenije:

nekad nije postojala murija nego tamo neki panduri koji ba¹ i nisu bili mlogo jaki u odnosu na narod, a narod je fakat oslabio i bole ga kurac i samo gleda gde ¹ta mo¾e da u¹tine da pregrmi dan


sjebasmo se za sve pare ;D