Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 10 gostiju pregledaju ovu temu.

petar357

Citat: mrle poslato 05 Septembar, 2018, 16:28
Citat: mrle poslato 05 Septembar, 2018, 13:45
sada je Dunav kriv, uskoro æe i ko¹ava

https://www.blic.rs/biznis/moj-novcanik/nista-od-pojeftinjenja-nizak-dunav-dize-cenu-goriva-na-pumpama/ek5qk4j

naðemo se na U¹æu, popijemo po piæe, nas 20 -50- 100 nebitno, onda stanemo na obalu u punoj opremi i pi¹amo. Normalno, adekvatna fotka sa porukom "Za ni¾e cene goriva, poveæajmo vodostaj".

Kako to misli¹, vas 20, 50, 100 - nebitno?

Naprotiv, vrlo je bitno, jer ne mo¾e da vas se skupi ni 100, ni 50, pa èak ni 20 ni za kakav protest iako je povod svima prihvatljiv.
Eto skupite se, jel vam neko brani? Qrac æete da se skupite. Jel tako?

Sad, kad bolje razmislim, 20 mo¾da i nekako, 20 uvek i sedi na U¹æu vikendom... Ali 100 je za vas veæ  igra velikih brojeva.
Zvuèi pora¾avajuæe, ali tako vam je...


Lazic

Ko je ovoga iskopao ponovo... :o Mora da se zaradi sendviè...

petar357


Ma pusti sad sendviè. Lako  cemo mi za sendviè.
Nego, kada se okupljate u taj protest? Ima li vas 50? Izgleda da nema ni¹ta ni od pomenutih 20.  [rofl]


Lazic

Mogli bi da se okupimo oko Prvomajske...

petar357


Vidim da su postovi zatamnjeni u rekordnom roku, preko noæi. Znaèi zabolela je konstatacija da ste nesposobni za bilo kakav vid protesta. A jadan Mrle vam bas lepo smislio to sa zajednièkim pisanjem ... [rofl] [rofl]

Citat: Laziæ poslato 06 Septembar, 2018, 08:59
Mogli bi da se okupimo oko Prvomajske...

Okupite se bilo gde, i u Prvomajskoj i u Drugomajskoj ili u Trecemajskoj. Samo nemoj vi¹e to: mi æemo, mogli bi smo, kad æe veæ jednom: okupili smo se? Nikada...  [rofl]


Lazic

Ni¹ta se ne sekiraj, okupljamo se dodu¹e nedovoljno, ali vrlo kvalitetno... Ne seæam se da sam te video na nekom okupljanju...

petar357


Mislim ovo, ¹to je Mrle predlozio i slièno...Tu ste mi ne¹to tanki, osim na netu...
A ta druga dru¾enja, izgleda da se ne krecemo u istom krugu ljudi.

Gašpar

Jbg nemamo autobuse pa da okupljamo sve preplasene iz cele Srbije.

Kostić


icatenej

@petar357 - uglavnom ne komentari¹em nikakvu politiku na moto forumu ali dru¾e Petre, ako je realnost da ne mo¾e da se okupi dru¹tvo da iz protesta pi¹a u Dunav, nemoj ni ti pi¹ati po ovoj moto zajednici kakva god bila... Ima¹ odreðeni politièki stav, sa njim se deo ovog ovde dru¹tvanceta ne sla¾e, deo se mo¾da i sla¾e, sve je to ok... Pretpostavljam da je tebi dobro. Ne znam èime se bavi¹... Mo¾da si se "sna¹ao", mo¾da si kriminalac u talu sa tekuæom vla¹æu, mo¾da si "investitor", mo¾da si dr¾avni slu¾benik uhlebljen preko partije ili rodbinskih veza vezanih za partiju, mo¾da si privatnik koji plaæa¹ redovan reket partiji da "prolazi¹" na tenderima ili jednostavno plaæa¹ reket da bi uop¹te mogao da radi¹... Stvarno ne znam. Ali znam da od ove zemlje vrlo brzo faktièki vi¹e neæe ostati ni¹ta. U ovom trenutku, moja firma koja je jedna od lidera prehrambene industrije u Srbiji jednostavno ne mo¾e da naðe vi¹e NIKAKVE radnike za rad u proizvodnji... Prièam o pogonu koji se nalazi na severu ove zemlje. Jednostavno NEMA - oti¹ao narod. I ono ¹to je ostalo gleda kako da ode. Pri tome, ne rade na "crno", nisu prijavljeni na minimalac ili "iznajmljeni" preko raznih "agencija", niko ih ne zajebava za bolovanja i godi¹nje odmore, plate su u proseku industrije za predmetne poslove ili za nijansu veæe, porezi, doprinosi, regresi, topli obrok, prevoz, prekovremeni sati, rad nedeljom, sranja-granja - sve se plaæa i ni¹ta ne kasni ni dana... Ali i pored toga vi¹e NEMA ljudi. Oti¹li masovno u Maðarsku, Austriju, Nemaèku... I nije samo taj problem izra¾en u "unutra¹njosti" i nije samo problem sa nisko kvalifikovanom radnom snagom. Da li putuje¹ po Srbiji? Van Beograda? Kapira¹ li da se Srbija pretvara u pustaju bez ljudi, zaraslu u ostrugu i koprivu?

Da li je ovo izjava odgovornog politièara, predsednika dr¾ave: "Èuo sam da neki opet kukaju kako im je malo i ovo ¹to sam najavio poveæanje penzija veæe nego ikad u istoriji. Pa ¹ta vi hoæete? ©ta je to dovoljno. ®ive ljudi lepo i sa 200 evra u unutra¹njosti Srbije- Æute i ¾ive. Nije idealno ali ide nekako. A najvi¹e se ¾ale ovi ¹to imaju najvi¹e.".

"ÆUTE I ®IVE"... Da li ti svoju decu (ako ih ima¹) vaspitava¹ da ÆUTE I ®IVE?!? Da li stvarno i iskreno ¾eli¹ da oni sutra ¾ive LEPO od 200 evra i da æute?!? Zna¹ li koliko su knjige za ¹kolu? Ima¹ li stare roditelje i zna¹ li kako se sada leèe ako nema¹ "vezu"? Da li je tebi jeftino gorivo, struja, komunalije? Da li stvarno ne vidi¹ da je Srbija pretvorena u koloniju i da nam trenutna garnitura koja je na vlasti uz svesrdnu podr¹ku mentora i sa zapada i sa istoka zakiva i poslednji ekser u sanduk? I smeje nam se svima u lice dok to radi i pi¹a po sanduku dok ga zakopavaju...   Ili si moralno na toliko niskom nivou da te nije briga? Za¹to nisu u zatvorima makar ovi "biv¹i"? Dinkiæ, Mi¹koviæ, Ðilas, Dra¹koviæ i njegova gospoja, ARMIJE lokalnih politièara, "biznismena" i kriminalaca koji su sisali i koji jo¹ uvek sisaju i ovo malo krvi ¹to nam je ostalo?

Stvarno bih voleo da èujem bilo kakav smislen argument sa tvoje strane a da nije klasièan spin.

Gašpar


Lazic

Na svu sreæu onaj je valjda autobanovan pa ne moramo da èitamo proseravanja...

monsterbnt

Citat: Laziæ poslato 06 Septembar, 2018, 09:55
Ni¹ta se ne sekiraj, okupljamo se dodu¹e nedovoljno, ali vrlo kvalitetno... Ne seæam se da sam te video na nekom okupljanju...

Pa nemate sendvice.....

Elem....
https://kossev.info/sto-da-idem-na-skup-kad-gubim-drzavu-srbiju-zaposlenim-u-institucijama-obaveza-da-dodju-na-miting/

a samo jedan citat...



(i sad ce pera kad se odbanuje da prospe svoje klasicno proseravanje kako ja radim za nemce umesto za svinjformer)
Smrt SVIMA!!!!

misa-pei

E, tako nije bio problem ako ne doðe¹ na pismeni i roditelji ti opravdaju, ali je bio problem koji niko nije mogao da opravda ako ne odemo sa ¹kolom na doèek Mar¹ala. Nije ovo ni¹ta novo. Zapravo, ne rade ovi ni¹ta novo, samo ¹to rade sublimirano. Koncentrisano po na¹oj guzici.

@icatenej
"...ne rade na "crno", nisu prijavljeni na minimalac ili "iznajmljeni" preko raznih "agencija", niko ih ne zajebava za bolovanja i godi¹nje odmore, plate su u proseku industrije za predmetne poslove ili za nijansu veæe, porezi, doprinosi, regresi, topli obrok, prevoz, prekovremeni sati, rad nedeljom, sranja-granja - sve se plaæa i ni¹ta ne kasni ni dana... "

Problem je u proseku. Prosek je mali. Platite ih duplo, trostruko (¹to je opet manje nego kad ih jebu napolju), pa umesto da ljudi odu, ostaæe ovde da rade. Narod prosto razmi¹lja - pare sada, koliko dobijem na ruke, ko æe doèekati penziju. Zato pristaju na rad na crno.
Država je najveći neprijatelj naroda

balcan girl

Citat: petar357 poslato 06 Septembar, 2018, 10:35

Mislim ovo, ¹to je Mrle predlozio i slièno...Tu ste mi ne¹to tanki, osim na netu...
A ta druga dru¾enja, izgleda da se ne krecemo u istom krugu ljudi.


pa sta æes onda ovde???
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

MIGE


Lazic


ЯЭВОЛУТИОН

kako se bese zove onaj film...nije forest gump....kad ga snimaju u realitiju od rodjenja...bilo to nama smesno pre desetak i vise godina....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic


El Jefe

Друштво за заштиту од животиња