Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 13 gostiju pregledaju ovu temu.

megaidiot

i pljusko za zmaja

Kostić

obojca bogati. pa ne znam kako to ide be¹e, da bi jedan bio bogat, kolko njih mora da robuje? i faraoni su ostavljali za sobom sva¹ta.

nego,

vidim i go¹a plaèe. kome da se veruje, jal onom ¹to pio alfa mleko il radnicima?

ni jedan vladar ni¹ta nije urado za narod. za srbiju me zabole kurac kao dr¾avu. zidovi velelepnih zgrada u kojima ne ¾ivi narod ne znaèe ni¹ta. religiozne ustanove slu¾e da posvaðaju dva oka u glavi a i u njima ne ¾ivi narod- zivi pop.

ko je ¹ta uradio za narod osim Tita, ja ne znam. mo¾da robin hud, al on je bio emglez, pa se ne va¾i.


mali zmaje uz du¾no po¹tovanje tvoje liènosti, ti nema¹ pojma o istoriji. plus si zatrovan silom prilika ¹to nije tvoja krivica pa mogu da te razumem.

Kostić

radnik je narod. birokrata je familija po partiskoj i familijarnoj liniji. da bi birokrata ¾iveo, radnik mora da crkne. od radnika dr¾ava lepo uzme da bi dala birokratki i sebi. svi radnici u ovoj zemlji treba da daju kolektivni otkaz pa da vidimo ¹ta æemo. porodice trpe radnici grbaæe sve u nadi da æe da bude bolje. a neæe.

nikad, a mo¾da ni tad.

usput, u dve op¹tine neko ubio dve ¾ene i dete u centru za socijalni rad i sad se raspravlja kako zakon ima efekta, izbacuju nasilnike iz stana. pa jebemusunce, dva èoveka su ubila dve ¾ene i dete u centru za socijalni rad, a ne u stanu.... ovaj sada¹nji vladar je lepo reko - ko oæe da ubije, ubiæe igde bilo gde.

ljudska priroda ne mo¾e da se spreèi. tako je od nastanka sveta.

mali_zmaj

#21203
Ti si ispranog mozga kao i svaki matorac,bez uvrede,i moj tata je isti takav,Juga mu je sve dala i Tito je bog. A to sto nije smjeo biti na mom i sestrinom krstenju,jer ne daj boze da ga neko vidi iz partije!!  Dobro smo zivjeli u Jugi,ali uvjek samo dobro..,nikad vise od toga!!! A zasto!?  Vozio stojadina,jugu... ,svaki drugi auto je samo bio nedosanjan san..,naucili smo se zadovoljavati prosjecnim...,sreca ziva sto je Juga imala i more i planine,jer to ne bi ljudi vidjeli nikad, da je bilo drugacije.  Sta pricas,pola zivota se stedilo,i prebacivalo sa dinara na dinar!! Sta ti imas,nista!!  Mada se pravdas da ti i ne treba!! Pusti to kraju!!!  A rukovodioci i oficiri su bili bogovi!! Kurcili se!!  Ne kazem da nije bilo lijepo..,al za ime boga dragoga situacija u kojoj se mi svi nalazimo sad,a i ti zajedno sa nama ti je produkt iste te Juge!!!  Zivjelo se dobro,al od kredita!!  Suti molim te,utopija jedna!!  Svjestan si ti toga,samo zivite u proslosti!!  Ja sam ti zivjeo u Puli,starci oboje bili zaposleni,ali smo meso kupovali u Bosni,jer u Puli su cjene bile naduvane zbog turista da se useres!! Jeste drzava ti dala stan,skolu,posao,sve..,to postujem..  ,i samo to.....  Aj Kole,pametan si,al se pravis sljepac!!  Nije sve bilo crno bjelo,bilo je sivo!!  Razjebavanje Juge ti je krenulo odmah nakon oslobodjenja,od strane ustasa koje su prevukli u partizane,pod Titovim pokroviteljstvom!!  Ti isti su nas klali kao svinje!! Poslije su nam gazdovali!! Suti zivota ti!!
jin-jang

mali_zmaj

Kole imam duboko postovanje prema tebi,nemoj da se uvrijedis,ali stvarno su stvari bile sive!!  Ja ti se izvinjavam,ako sam te uvrijedio,ali stvarno moras progledati!!!
jin-jang

mi¹ko_kolo

Citat: Laziæ poslato 20 Jul, 2017, 19:12
Kapetan Mi¹a je dao zgradu zbog muvanja sa porezom... :D
Gde si to na¹ao?

mi¹ko_kolo

Citat: kosta66 poslato 20 Jul, 2017, 20:22
obojca bogati. pa ne znam kako to ide be¹e, da bi jedan bio bogat, kolko njih mora da robuje?

Da si samo hteo proèitati ono ¹to sam zakaèio, video bi koliko su ti ljudi zadu¾ili svakog od nas. Ali ne kod stranih banaka i MMF-a nego su svojim delovanjem zadu¾ili svakog Srbina da ih se seæamo dok je sveta i veka.

Biker-Boy

#21207
Sve sto je uzeo "burzoaziji" Tito je (donekle) dao narodu, jer tako i treba da bude, a ne da u jednoj firmi 2000 ljudi crnci za jednu gnjidu burzujsku, jer na kraju krajeva tako su burzuji i postali burzuji, ne svojim radom, vec radom svojih radnika koje su generacijama godinama i godinma iskoristavali i tako sebi nagomilali ogromna bogatstva, i onda kad je dosao Tito i uzeo im to i vratio narodu koji to i jeste zaradio, burzujcici su plakali, pa neka i treba.

Naravno (nazalost), ni u Titovom sistemu nije bas sve bilo cisto, bilo je dosta partijasa koji su do maximuma iskoristavali svoju poziciju i tako vatali lovu.
Steta sto nismo uspeli da prevazidjemo Tita i njegovu diktaturu i da smo nastavili napredovati i da smo presli na pravi komunizam (DIREKTNU demokratiju), nego smo se unazadili i evo vracamo se ponovo u posrani kapitalisticki-robovlasnicki sistem...

@ mali_zmaj , ne znam za vas, ali moji roditelji su bili obicni radnici, nista posebno, mama u fabrici a tata traktorista, i imali smo NISSAN Datsun 1200, doduse, imao 12 godina kad je kupljen :)  ziveli lepo, isli na more, frizider i zamrzivac uvek bili puni do daske, racuni placeni, ogrev uvek spreman za zimu....
I feel the need..... the need for speed !!!

milomir22

U vreme Tita se zivelo, jeste da su neke stvari bile nedostupne (strani-dobri automobili, tehnika- preskupa, pa i motori iz Japana), ali se stice utisak da te stvari nikome sem fanaticima nisu ni bile potrebne. Svako je imao posao i nesto proizvodio (nesto je bilo kvalitetno, nesto je bilo ocajno, ali je sve imalo svoje trziste, a to je najbitnije).

Mi smo isli na more jugom 45 starim 5-10 godina, nas cetvoro, danas vozim 5 puta bolji auto (ne skuplji, tada ni taj jugo nije bio jeftin), ali nemam $ da odem s njim na more, a ni bez njega.

Svi pricaju da mi sad vracamo dugove lagodnog zivota, ljudi, nemojte da ste smesni, koje crne dugove mi vracamo, kad se strmoglavo zaduzujemo iz godine u godinu. 

Dosli smo u situaciju da nemamo nikakvu proizvodnju, a polako postajemo moderna zapadnoevropska kolonija. Za to su mahom krivi zuti demokratski lopovi (seme im se utrlo lopovsko) koji su pljackom tokom privatizacije ucinili 60% radnog stanovnistva viskovima i besposlicarima, a nije to tako moralo. Vucic je kriv za druge neke stvari, ali njemu ne verujem niti sam mu kad verovao, dok sam kao klinac od 14 godina, zaista poverovao mrtvom puvalu (kostunici) i stranom placeniku (dr mr zokiju dojc djindjuvi). Hvala im na rezultatima i govnima u kojima se polako davimo.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

mi¹ko_kolo

Citat: Biker-Boy poslato 20 Jul, 2017, 23:02
Sve sto je uzeo "burzoaziji" Tito je (donekle) dao narodu, jer tako i treba da bude,
Naravno (nazalost), ni u Titovom sistemu nije bas sve bilo cisto, bilo je dosta partijasa koji su do maximuma iskoristavali svoju poziciju i tako vatali lovu.
nego smo se unazadili i evo vracamo se ponovo u posrani kapitalisticki-robovlasnicki sistem...

Poenta i jeste u tome da je DONEKLE "DAO" narodu. U stvari, dao nam je kitu jer su sve oteli sinovi i æerke tih istih partija¹a koji su otimali iz firmi koje su vodili, kao da su im ostale od dedova. U stvari, da su im ostale od dedova, bolje bi se odnosili prema njima i ne bi dozvvolili da propadnu. A mi se ne vraæamo u kapitalizam, nego u feudalno dru¹tvo gde su svi vlasni¹tvo onoga èija je zemlja. Zvuèi poznato?!

Biker-Boy

Isuvise poznato :D

Samo, kad neki vec toliko pljuju Tita sto se "zaduzivao" , koliko li bi tek trebali da pljuju po Vucicu (i ekipi pre njega) koji su nas (Srbiju) zaduzili 20 puta vise nego Tito celu Jugolslaviju, a drzava nam i dalje u kurcu, nema posla, plate nikakve, Tile je bar malo mudrije spickao lovu koju je uzeo.



I feel the need..... the need for speed !!!

mi¹ko_kolo

Ne prièam ja o zadu¾ivanju. Prièam o tome da mnogo toga nije stvoreno u njegovo vreme, veæ je samo nastavljeno sa radom. Ovi su mnoooogo gori. Sve su sjebali ¹to su mogli i pretvaraju nas u prave robove. Neæemo biti vlasnici ni one zemlje na kojoj stanujemo. A najstra¹nije je ¹to neæe ni dr¾ava biti vlasnik. Pre rata su se ipak neke stvari po¹tovale. Da li zna¹ koliko je ljudi naseljeno tokom devetnaestog i poèetkom dvadesetog veka u ju¾noj Srbiiji, kada su iz tih krajeva proterivani Turci? Hiljade hektara je besplatno podeljeno tim ljudima. A naseljavani su i sa Kosova i iz Hercegovine i Bosne (naroèito posle aneksije Austrougara) i iz Crne Gore. Ovo nikada nije bilo, da te "tvoj" prodaje strancu za ¹aku soli ili malo vi¹e.

El Jefe

Пичка им материна у дупе.
Друштво за заштиту од животиња

megaidiot

remember sammy jankis

monsterbnt

Citat: milomir22 poslato 20 Jul, 2017, 20:02
Na forumu ima neko govedo koje na pomen velikog vodje u negativnom smislu ljudima daje -, e pa ti govedo, DA, DA, tebi se obracam,
izedes mi govno majmune,
idi na sns forum pa tamo navijaj.

Znamoiko je al se vise ne javlja samo minusira.... Jbg izgleda im smanjili sendvice...
Smrt SVIMA!!!!

mkt

mozda ga je vodja razocarao

Biker-Boy

A mozda se cak i dozvao pameti, mada sumnjam, taj ko voli vucica ne moze biti previse inteligentan
I feel the need..... the need for speed !!!

monsterbnt

Na danasnji dan....

http://www.telegram.hr/zivot/na-danasnji-dan-prije-48-godina-armstrong-i-aldrin-zakoracili-su-na-mjesec-donosimo-kronologiju-kroz-par-fotki/

Ako ovde ima onih sto misle da je zemlja ravna i da je ovo snimao Kjubrik neka mudro cute....
Smrt SVIMA!!!!

Slaninar

Citat: mali_zmaj poslato 20 Jul, 2017, 20:40
Ti si ispranog mozga kao i svaki matorac,bez uvrede,i moj tata je isti takav,Juga mu je sve dala i Tito je bog. A to sto nije smjeo biti na mom i sestrinom krstenju,jer ne daj boze da ga neko vidi iz partije!! 

Po¹tujem te, pa æu se uzdr¾ati maksimalno. Ovakvih ljudi je bilo svugde. Nije tu kriva partija, nego èovek. Ima ru¾nih prièa, ali jo¹ vi¹e prenaduvanih i izmi¹ljenih. Nekad mi se èini da sam ¾iveo u paralelnom univerzumu - ili je barem Vo¹a - i NS ne¹to potpuno drugaèije. Mogao je posao bez partije. Mogao si i da ide¹ u crkvu. Sad - i crkva i partija - jebi ga, odluèi se ¹ta hoæe¹ i u ¹ta veruje¹?!  :) Mada ne znam da su za to stvarno nekom usrali ¾ivot - zajebavali, verovatno.

Citat: mali_zmaj poslato 20 Jul, 2017, 20:40
Dobro smo zivjeli u Jugi,ali uvjek samo dobro..,nikad vise od toga!!! A zasto!?  Vozio stojadina,jugu... ,svaki drugi auto je samo bio nedosanjan san..,

Sad sa 200 evra u fabrici je svaki auto nedosanjan san. Kao i letovanje. :)
Jugom sam u Jugi i¹ao u Austriju na skijanje, sad te¹ko.

Citat: mali_zmaj poslato 20 Jul, 2017, 20:40
naucili smo se zadovoljavati prosjecnim...,sreca ziva sto je Juga imala i more i planine,jer to ne bi ljudi vidjeli nikad, da je bilo drugacije.  Sta pricas,pola zivota se stedilo,i prebacivalo sa dinara na dinar!!

Moji sa obiènim platama u¹tedeli za stan, vozili kola, jeste da je jugo, ali vozili smo, i¹li na mora, skijanja...

Citat: mali_zmaj poslato 20 Jul, 2017, 20:40
Sta ti imas,nista!!  Mada se pravdas da ti i ne treba!! Pusti to kraju!!!  A rukovodioci i oficiri su bili bogovi!! Kurcili se!!  Ne kazem da nije bilo lijepo..,al za ime boga dragoga situacija u kojoj se mi svi nalazimo sad,a i ti zajedno sa nama ti je produkt iste te Juge!!!

Ovo kako sad ¾ivimo je produkt idiota. Kao da otac ¹tedi ceo ¾ivot, kupi stan na kredit, ti se propije¹, sve rasproda¹, potuèe¹ se sa celim kom¹ilukom i onda krivi¹ æaleta - "¾ivelo se dobro, ali na kreditima..."
Èinjenica da veæ 30 godina ni¹ta ne proizvodimo, samo krèmimo staro, a jo¹ nismo crkli od gladi, najbolji je dokaz koliko je Juga bila bogata zemlja.

Citat: mali_zmaj poslato 20 Jul, 2017, 20:40
  Zivjelo se dobro,al od kredita!!

Ahahah. Evo ga. Ponovi jo¹ 100 puta i mo¾da postane istina.

Citat: mali_zmaj poslato 20 Jul, 2017, 20:40
Suti molim te,utopija jedna!!  Svjestan si ti toga,samo zivite u proslosti!!  Ja sam ti zivjeo u Puli,starci oboje bili zaposleni,ali smo meso kupovali u Bosni,jer u Puli su cjene bile naduvane zbog turista da se useres!! Jeste drzava ti dala stan,skolu,posao,sve..,to postujem..  ,

Pa ¹ta ti vi¹e treba? Leèenje, stan, posao, sigurnost? Ne, svi su hteli kapitalizam, da ¾ive kao u amerièkim filmovima - samo su dobili amerièki geto - kako ¾ivi 90% ljudi.

Citat: mali_zmaj poslato 20 Jul, 2017, 20:40
i samo to.....  Aj Kole,pametan si,al se pravis sljepac!!  Nije sve bilo crno bjelo,bilo je sivo!!  Razjebavanje Juge ti je krenulo odmah nakon oslobodjenja,od strane ustasa koje su prevukli u partizane,pod Titovim pokroviteljstvom!!  Ti isti su nas klali kao svinje!! Poslije su nam gazdovali!! Suti zivota ti!!

Ma jeste, usta¹e vièu da je èuvao èetnike, èetnici da je èuvao usta¹e. Potamanio je gamad koliko god je moglo. Oèigledno ne dovoljno.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Slaninar

Citat: milomir22 poslato 20 Jul, 2017, 23:14
Za to su mahom krivi zuti demokratski lopovi (seme im se utrlo lopovsko) koji su pljackom tokom privatizacije ucinili 60% radnog stanovnistva viskovima i besposlicarima, a nije to tako moralo.

Najvi¹e je krivo rasturanje zemlje i rat.
Onda pljaèka 90ih. PIO fond je imao sredstva tolika da se od kamate na pozajmicu istih isplaæivala svaka penzija. Te pare su u privatnim d¾epovima. ®uti su samo nastavili, u rukavicama, ono ¹to je momaèki zapoèeo sloba & co. vuèiæ je sledeæi logièan korak u istom pravcu - ubijanje svakog traga nezavisnosti i dobrog ¾ivota, pravljenje kolonije. Ali èinjenica je da je sloba usrao dr¾avu i narod ubedljivo najvi¹e. Ne branim ove ostale - sve stoji ¹to ka¾e¹. Samo da se zna.

Va¾an posao je ispiranje mozgova ljudima. Slu¹am samo kako kao papagaji: "¾ivelo se od kredita..." "Nije bilo slobode..." Pisao èika Orvel o tome - ko kontroli¹e sada¹njost, kontroli¹e pro¹lost. Ko kontroli¹e pro¹lost, kontroli¹e buduænost. Tako nekako.

Srbija je pre rata bila praktièno feudalna zemlja u kojoj je obièan ¹ljaker ¾iveo bedno. Posle rata je svaki èovek mogao da ¾ivi od svog rada, dostojanstveno.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen