Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

niki64 i 12 gostiju pregledaju ovu temu.

Bori¹a


Slaninar

To va¾i za sve na¹e institucije. Gomila propisa koje je nemoguæe sprovesti, pa se sprovode samo po direktivi. Kao privatne firme. I pored svega toga, ne mislim da treba pustiti ljude da se voze za d¾abe autobusom, da kraduckaju po radnjama i slièno.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

zVuk

ni ja ne mislim da prevoz treba da bude dzabe, ja samo smatram da je preskup, isto tako smatram da je preskupa i ta komunalna policija i da je apsolutno nepotrebna u srbij jer je izgleda nadlezna samo za kontrolu karata u prevozu......beograd je i dalje pun smeca, ljudi i dalje prodaju robu na kutijama na ulici i tako dalje, to bi trebalo da su komunalni prekrsaji....voznja bez karte i nemanje licne karte nije komunalni prekrsaj, tako da ispada da komunalna policija izlazi van svoje nadleznosti.
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Slaninar

Nisi dobro informisan po vi¹e pitanja, a donosi¹ neki sud (kao i mnogi u Srbiji). Oni koji imaju vlast rade sve da ljudi ostanu ¹to lo¹ije informisani, da se ko¹kaju meðusobno.

Ne znam za BG, ali u NS su komunalci preuzeli sve u vezi komunalnih prekr¹aja. Glasna muzika, parkiranje na trotoaru, nelegalna prodaja na ulici... i tako dalje. Time se policija rastereæuje da radi druge poslove (kriminala koliko hoæe¹). Neko je izraèunao da je jeftinije platiti èoveka i obuèiti èoveka za te stvari (ne mora da zna toliko zakona, da ima obuku i trening kori¹tenja vatrenog oru¾ja i tako dalje...). To sve ima smisla. Naèin na koji se kod nas stvari sprovode je kao i za sve ostalo - najgore i najbolesnije ¹to mo¾e¹ da zamisli¹.

Komunalci su tu ¾enu mogli startovati zbog prekr¹aja koji je u njihovoj nadle¾nosti. Mogli su je posle privesti kad utvrde da ne mogu utvrditi njen identitet. Èak mislim i da su du¾ni. Treba proveriti.

Siguran sam da sad imaju gomilu papirologije koju niko ne voli i da bi sigurno to najradije izbegli - zakljuèujem da je ¾ena morala dati dobar povod da se cimaju. ©ta taèno - ne znam, nisam bio tamo.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

zVuk

Citat: Slaninar poslato 27 Januar, 2015, 17:56
Nisi dobro informisan po vi¹e pitanja, a donosi¹ neki sud (kao i mnogi u Srbiji).

prosvijetli me...
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Slaninar

Nisi proèitao ¹ta sam napisao?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

zVuk

procitao, ali ne kapiram po kojim pitanjima nisam informisan......ali po tvojoj prici ispada kao da je ns u svajcarskoj....sto je dobro ako je tako....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Slaninar

Jebiga, oèigledno ne govorimo istim jezikom.

©vajcarska ba¹ nije, ali ima razlike u mentalitetu gde su bili Turci, a gde Austrijanci.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

zVuk

e jbg....ovde u beogradu, kad su te komunalce poslali na aerodrom da rese problem divljih taksista, divlji taksisti su ih oterali, njima nisu smeli da traze dokumenta, kad su ih poslali da rasteraju ulicne prodavce sto prodaju na kutijama, nisu ih rasterali, nemam pojma zasto ali izgleda da neciji neko valja robu na kutiji ili placaju reket nekom necijem ko ima neki uticaj, da bi ih sad poslali da zavrcu ljudima ruke u prevozu, jer ispada da ko nema za kartu, nema ni nekog negde......
Ko se ljuti, uleti mu kruti

balcan girl

u pravu si slaninar tamo gde su bili austrijanci tamo su ostali folksdojèeri a tamo gde su bili turci tamo su ljudi ostali bez dece jbg :D biæe da su ta deca morala da idu da brane te folksdojèere da bi sad vi bili mala svajcarska :D :D :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

mi¹ko_kolo

Irena, nemam ni pluseva a ni zahvalnica vi¹e. Ima¹ oba od mene.
@Slaninar
Jel' ti stvarno misli¹ da si toliko superiorniji u svom mi¹ljenju ili nas sve redom zajebava¹?!

Boban_m

Ma misli ckode, i nema tu nista lose. Svako ima pravo da misli, dapace to je jedan divan sport i ljudi bi trebali cesce to da rade ;D. Meni se ne dopada jedino kad pocne da secira tudje postove i da elaborira svaku recenicu. Doduse, obicno to i ne citam, jer mi takav stav nije zanimljiv.

Slaninar

Citat: mi¹ko_kolo poslato 27 Januar, 2015, 18:50
Irena, nemam ni pluseva a ni zahvalnica vi¹e. Ima¹ oba od mene.
@Slaninar
Jel' ti stvarno misli¹ da si toliko superiorniji u svom mi¹ljenju ili nas sve redom zajebava¹?!

Ko je rekao da smo superiorni?

Drugaèija kultura, sa svim prednostima i manama. Naravno, meni je NS najlep¹i i najbolji grad u zemlji, sa svim manama takoðe.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Joker

Ja koliko sam shvatio, covek i nema neko svoje misljenje, neke svoje principe, osim da Vojvodina treba da se otcepi i da NS postane glavni grad iste, jer DOZVOLI oni su ipak ispred Beogradjana a da ne pricam juga Srbije, na svakom mogucem nivou... Svaku tezu sagledava iz svih uglova, trazi logiku i udara kontre do te granice da taj isti svaki put ubedi sebe da je u pravu... To po nekom mom, naglasavam nestrucnom misljenju, prelazi u diagnozu neke vrste...
@Slaninar, zbog takvih kao sto si ti, mi i jesmo tu gde smo, ostali bez jednog dela nase drzave i u procesu da ostanemo vrlo brzo bez jos jednog.. Dobicete vi i vasu drzavu, nazalost, pa cemo onda videti kakvi ste junaci...

@boban Ja sam odavno prestao da citam bilo kakve postove i raspravke gde gore pomenuti ucestvuje.. Sto je dovelo da samo sam u par tema aktivan. Lakse mi je da preskocim, gledam i citam nesto drugo nego da citam budalastine i namerno izazvanu raspravu..
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

balcan girl

e kad budu imali svoju drzavu bas me zanima ko æe im onda biti kriv :D :D :D :D :D ja ionako pripadam beogradskom pasaluku :D :D :D mi koji smo bili pod turcima smo navikli na isti :D :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Joker

Izgleda da im taj Austrijski genetski prenesen mentalitet omogucio drugacije shvatanje znacenja reci "voleti sebe i svoje" i "braniti" isto, i isto tako im ugradio talenat uvlacenja u bulju po principu "nemojte nas, evo, recite, gde treba da lizemo?!?!?"

Nemam trenutno minuse, ali cim dobijem, eto jedan od mene... Ne dajem ih ali covek se ipak potrudio...
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

Slaninar

Citat: Joker poslato 27 Januar, 2015, 20:16
@Slaninar, zbog takvih kao sto si ti, mi i jesmo tu gde smo, ostali bez jednog dela nase drzave i u procesu da ostanemo vrlo brzo bez jos jednog.. Dobicete vi i vasu drzavu, nazalost, pa cemo onda videti kakvi ste junaci...

Da je vi¹e takvih kao ja, prvo ¹to Sloba ne bi nikad bio izabran. Ni Vuèiæ. I ne bi se sigurno ratovalo. Za ostalo ne znam.

Mada tebe i tako ne zanima ¹ta pi¹em, pa ¹to me onda i proziva¹, stavi samo ignore lepo - svi sretni.  :)


Inaèe ne mislim da Vojvodina treba da se otcepi. Zapravo mislim da smo jedinu ¹ansu za pristojan ¾ivot imali kao velika SFR Jugoslavija. Ovo je sad sve go kurac. A da je Vojvodina opljaèkana opljaèkana je. Niko nije tako lo¹e gazdovao kao majstori iz BG kad su dobili svojih pet minuta. Popljaèkali su i sve ostalo, al' najvi¹e tamo gde je najvi¹e i bilo.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mi¹ko_kolo

Rekao bih da je ovo veæ pre¾vakana tema. Samo ¹to mi nije jasno za¹to si ubeðen da na ovoj strani Dunava i Save nema onih koji su protiv Vuèiæa, Slobe ali i Tuðmana, Izetbegoviæa i svih koji su nas doveli do ratovanja i svega ¹to je sledilo posle istog?! I da Vojvodina nije ni¹ta vi¹e opljaèkana od Maève ili ©umadije ili Branièeva...

mali_zmaj

Citat: Slaninar poslato 26 Januar, 2015, 08:09
Citat: mali_zmaj poslato 25 Januar, 2015, 21:15
to su jebene nenormalne budale,pa znaju li oni sta se desava kad kretenu koji se do juce nije znao hljeba najesti das ovlastenja...

Kao i svugde - ima¹ ¹ljama i dobrih ljudi. Ja na snimku nisam video nikakvo maltretiranje, kulturno priveli ¾enu. PRETPOSTAVLJAM (ne znam nikakav detalj) da nije imala dokumenta kod sebe. Inaèe su oni u problemu, ¾estokom.

Citat: mali_zmaj poslato 25 Januar, 2015, 21:15
izjednacavaju policiju i kojekakva sranja od sluzbi... nek spuste cjene prevoza ili nesto pa nece imati problema sa placanjem...

Ako je cena previsoka, neka se ljudi bune. Koliko njih je na ulici? Protestovao neko? Tra¾io ni¾e cene, obrazlo¾io za¹to je preskupo?

Neka uvedu popust za socijalne kategorije (ako veæ nisu).

Ne svi æute, ali se cigane: ¹vercujem se, a ko plaæa je budala. U NS otkad su uveli pokazivanje karte na vratima ¹oferu kad se ulazi, siguran sam da 90 i ne¹to posto ljudi plaæa kartu. Koliko znam, u BG do tog bus plusa niko ¾iv nije plaæao kartu. Od èega onda da napravi¹ dobar gradski prevoz?

Citat: mali_zmaj poslato 25 Januar, 2015, 21:15
ne znam kako je kod vas,al ovi nasi odbijaju da spuste cjene prevoza bez obzira sto je nafta mikad jeftinija... mozes misliti koja bezobrastina... treba nam neki novi staljin,ne tito on je predobar,staljin!!!!   [policaja]

U BG se vozi¹ busom po pola sata i du¾e sa jednom kartom. Taksi ko¹ta 10 puta vi¹e od busa. Ne vidim ¹ta je tu skupo. Na sajtu pi¹e da je meseèna oko 3000 - to je za 1000 dinara skuplje nego u NS - ali je i veæi grad, veæe razdaljine. Evo, mo¾da sam slep, ali ne vidim u èemu je problem? Kupi¹ kartu, vozi¹ se. Ne kupi¹ kartu - plati¹ kaznu. Ako je drugaèije, onda ispada budala svako ko plaæa kartu. Nema¹ liènu da ti napi¹u kaznu (znaèi opet se izvlaèi¹ bez kazne i budala je svako ko plaæa) - lepo u stanicu, pa se seti gde ti je lièna.


vadis stvari iz konteksta,al svako ima svoje vidjenje stvari!!  ajd ove prve dve,stvari.. al za ovo zadnje da ti pojasnim,i taxisti i prevoznici jedva docekaju da dignu cjene kad naraste nafta pa makar to bilo i za pfening,ili dinar ako hoces,al sad je nafta pala sa 2.68km na 1,70 km i opet ne zele da spuste cjene.. imaju neka glupa objasnjenje,da ne pricam da su im autobusi teh.neispravni u 50% slucajeva...   a narod nema snage da mitinguje,mislim da su ratovi,rezimi i besparica uzeli svoj danak,nazalost ,tebi je sve ok,pa za sve imas kontra argument,ima da spuste cjene jer je nafta pala,ima da prestanu sa legitimisanjem jer nisu ni civilna ni vojna policija...  ne moraju da spuste cjene al neka povecaju penzije npr. ti ocito imas viska novca,pa ti ravno do mora... ne znam dali je tebi svejedno da te svaka susa legitimise,al ja to ne dopustam!! ja sam nosio uniformu i specijalne i vojne policije,pa nisam srao po ljudima,a mogao sam.... tako da ne dopustam da me civili legitimisu!!! ako nema kartu,zove se policija,i policija dalje postupa... jebaj ga,fino po pravilu sluzbe,niko ne zagovara svercovanje u gradskom prevozu i ne placanje karte,ali sere se po narodu zadnjih dvadeset godina... daj malo lufta jebiga...

nadam se da mi nisi nesto uzeo za zlo...   [cheers]
jin-jang

Slaninar

Nisam. Kapiram ¹ta prièa¹.  

U normalnim zemljama se to re¹i bez problema. Samo je kod nas za sve natezanje.

©ta je jeftinije - platiti i obuèiti komunalnog policajca, ili "pravog"? Za ¹ta treba vi¹e vremena?

Meni je sasvim zdravorazumski da ima¹ jeftiniju komunalnu policiju za komunalne probleme i klasiènu za klasièan kriminal. Umesto 100 klasiènih, da ima¹ 50-50, ili koliko je god normalna srazmera. On je slu¾beno lice, ovla¹ten za to. Radi svoj posao.

Druga je prièa ¹to u Srbiji ima puno (i sve vi¹e) polusveta - pa je takva i vlast i dr¾avni organi. Kad je jaèi tlaèi, a kad naiðe na sebi ravnog, sakrije se u mi¹iju rupu. Ali to je neka druga prièa.


Ovde se decenijama ¹alje poruka: grbavi se, ne plaæaj karte, ne plaæaj raèune - oprostiæe ti. Pa neæe na sirotinju. I sla¾em se da prvo treba vijati one ¹to su krali milione, ali opet - takvom politikom svako ko plaæa porez, kartu, struju - ispada budala. I tako se ne pravi dr¾ava, tako se pravi haos (mada smo mi veæ tu). I to nije dobro.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen