Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

sasa ns 1 i 11 gostiju pregledaju ovu temu.

mkt

ni zombiji nisu vise kao nekad

MIGE

vidim dosta komentara za ovu decu koja su poginula...saucesce porodici i prijateljima...gledam ovaj slucaj drugim ocima,ocima roditelja...cerka ima 11 god a sin puni uskoro 6...oooodavno sam poceo da ih ucim pravilima saobracaja,delovima motoro,sklopovima kod automobila,skutera,motocikala...znaci,nesto najosnovnije....aki je od 3 god.znao da prvo treba da na kolima podigne rucnu,izbaci iz brzine,proveri hod menjaca da nije mozda u brzini i onda upali auto...anja takodje to zna,naravno uz moje prisustvo...znaju i cemu sluzi akumulator,kako se menja tocak,kako se dizalica postavlja,itd...takodje,dok ja vozim,prate ogranicenja brzine i ako se desi da ja prekoracim,upozore me ko ona nevena iz navigacije... :) znaju kako se skrece kada ima uslovna strelica,vecinu znakova znaju,poznaju i pravilo desne strane...znaju i da se motor ne dira ako je na copavoj,da se ne dira hladnjak od motora jer je mozda vruc itd...uglavnom,sve sto se tice dva i cetiri tocka poznaju i svaki dan nauce nesto novo...vodio sam ih na poligon i okretao auto pod rucnom da im pokazem sta se moze desiti pri takvom manevrisanju....naglo skretanje,klizava povrsina,itd...ko ludi alvirovic na navaku,jbt....a kad padne sneg,onda je zabava a kroz zabavu i ucenje...otprilike,dosta toga poznaju teoretski al nesto i prakticno...znaju recimo i da drze pravac kad voze auto...ja ih stavim u krilo i oni cepaju,ko kapetani broda...sl.godine krecu na karting oboje,aki u skolicu kartinga a anja je starija pa njoj moze i pocetnicki karting...nije to moj hir vec potreba da ih sacuvam zive i zdrave...ja vozim motor od n13 a auto od 14 god..  u 15-oj sam razlupao auto u zid,bmw,jbg zadnja vuca,neiskusan klinac...tog dana me bog pogledao,i mene i mog drugara ....ovu decu nije,na zalost...i dan danas nesto novo naucim o saobracaju....pre dve godine,na svojoj kozi sam dooobro naucio....setih se reci moje tadasnje devojke,sadasnje gospodje:"verujem ja u tebe i tvoju voznju,ne verujem u druge"...

Hurricane

Ovo je mogao da bude sjajan tekst od 3 strane da si koristio malo taèka, malo novi red, malo razmak izmeðu redova...

izlomih se èitajuæi id u pm...

Svejedno èista petica i jedan veliki plus za anga¾ovanost jednog æaleta...


[clapp]

Dukags

#11323
Mislim  [doh]... nece moci da voze automobile "vece snaga od 1400 kubika" pa mi nije jasno kolika je to snaga, mene ucili da je snaga u konjima ili kilovatima ali ovo su izgleda neke nove mere? Strucno u pm!?! [zvizdi]

Mislim pratim ja gospodjicu/gospodju jos od onog Drzava nikom ne duguje jer je "novac placen" cime i kako je novac placen nisam ekonomista kao Ministarka ili "cena struje ce biti skupa" kako u ekonomiji cena biva skupa ne razumem se i sl. ... ali aj sad strucno je sigurno sa tako visokog mesta..  onda kako se resava ono ostalo pitam se? :o

MIGE

Citat: hurricane poslato 24 Novembar, 2014, 12:27
Ovo je mogao da bude sjajan tekst od 3 strane da si koristio malo taèka, malo novi red, malo razmak izmeðu redova...

izlomih se èitajuæi id u pm...

Svejedno èista petica i jedan veliki plus za anga¾ovanost jednog æaleta...


[clapp]
hvala prijatelju...pravo da ti kazem,mrzi me da i imena pisem velikim slovom,ako si primetio...vise brate nemam snage da zivim a ne da razmisljam...na brzinu sam pisao jer sam na poslu...nije neko opravdanje ali tako je ... [cheers]

mrle


BOKYBOY

@Mige...bravo tata,tako treba...isto razmisljamo i radimo...samo razgovor i edukacija dece... [clapp] [clapp] [clapp]  +

Kostić

da, biæe i veæih kazni, reèe dama izmeðu ostalog. a zatvora?

mrle

Citat: kosta66 poslato 24 Novembar, 2014, 16:22
a zatvora?

ma kakav zatvor, sve vi¹e i èe¹æe mi se kenja

Kostić

pa de æemo da sedimo ako nema para ni za dosadiksposkupelekamolizajo¹skuplje kazne?




Ivicat

Kada su kolege bile u jednom kineskoj kompaniji videli su nesto slicno.
Par godina pre toga, kinezi kupili neku masinu od jedne firme iz Evrope. Cena je bila ~1mil e. U medjuvremenu oni rasturili celu masinu, izmerili svaki deo, nacrtali, napravili ih i sklopili. Tako da imaju dve identicne masine. Pored toga imaju i crteze pa prave iste/slicne masine. Ova druga ih je kostala <150 000e. Jeste da ta jeftinija nije toliko pouzdana kao original, ali za par godina, napravice i bolju i pouzdaniju.
Kinezi su cudo.


MIGE

Citat: monsterbnt poslato 25 Novembar, 2014, 11:10
http://www.kurir.rs/planeta/dzordz-soros-upozorava-ako-eu-izgubi-rat-u-ukrajini-vise-nece-postojati-clanak-1621384
smrad sotonski..i on i rokfelerovi i ostala govna...igraju se Boga zarad krvavog novca...godinama ubijaju decu,omladinu....mrtvu im majku....

eclipse4

kazu da je bio neki tajni sastanak soros poTrosenko......

videcemo,inace nasi su im opet isprasili tur u pjaskiju i skoro je i zauzeto....boze zdravlja jos malko da ih udalje i vise nece moci da gadjaju Donjeck.

lepo su nasi krenuli u ofanzivu,medjutim zaustavise ih Ruska bagra (ne mislim na narod rusije vec na one koji vladaju rusijom oligarsi ma petokolnasi i gotovo) i sad cim nasi krenu bam ovi im lupaju rampu i prete zatvaranjem slavine.

PECA BMW

U svajcarskoj su na kucnu adresu pocele da stizu one tablete za radijaciju ??  rece mi prijatelj koji zivi tamo  ..

oni to slute na nesto ili se kljukaju preventivno ?
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

balcan girl

sluuuutiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim da me ne voliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiis :D :D :D nece mnogo tablete da im pomognuuu :D :D :D ja odavno prièam da negde uskoro mora da bukne, sad samo da se odluèe gde :D :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Joker

Sluuutiiiiiiiiiiiiiiimmmmm kako nocii provodiiiiisssss :D :D :D
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...