Glavni meni

pravljenje mehanizma kao kod vario vizira

Započeo dzimika, 18 Oktobar, 2010, 16:47

0 članova i 8 gostiju pregledaju ovu temu.

dzimika

doslo lepse vreme pa me nateralo da razmisljam o zastiti od vetra, posto mi je veliki vizir stradao u udesu planirao sam da stavim fabricki
ali posto mi je on tukao tacno u grudi morao sam da smislim neki dodatak.
Malo pretrage ne google-u i nasao sam oblik koji mi se svidja, pravac galenika klirit po tablu i onda secenje i savijanje.
Posto nisam hteo da bude cvrsta veza sa fabrickim, tj hteo sam mogucnost nekog podesavanja gledao sam MRA vario i njegov mehanizam
Sam mehanizam niko nema, niti ima gde da se kupi kod nas, preko ga sigurno ima ali necu da dam malo bogatstvo za tako nesto, odlucio sam da ga sam napravim, nije previse tesko. Materijala ima po garazi i prelazim na secenje i obradu



pa onda savijanje peraja





pa malo farbanja



a usled secenja malo sam poceo da secem i svoje prste



i onda namontirano na vizir izgleda ovako









ostaju samo neke finese da se urade, skrate safovi, nadju crne kapice koje ce ici preko matica, dotegne sve malo i mozda ucrni sa mat sprejom ali videcu jos

zodiac

Cime si sekao klirit, i ko ga je krivio? Uzgred, mislim da je ovo parce klirita malo podebelo, 5mm, jel? Sto nisi uzeo neki tanji?
Prijatelj je zao drug

dzimika

sekao ubodnom testerom, savijao ja uz pomoc rerne a debljina je 3mm kao i ivanovi viziri
inace klirit od 4mm se jedva oblikuje u rerni na 250 stepeni i sa gipsanim modelom a kamoli 5mm
inace klirit ima da se kupi u ugrinovackoj na pocetku, prodavnica Galenike Klirit preko puta Jugopetrolove pumpe

zodiac

Ucinilo mi se da je deblje, verovatno zbog te testere ;D Pa sto nisi dao crtez da ti u Kliritu to iseku, koliko znam, oni to rade?
Prijatelj je zao drug

dzimika

pa u pocetku nisam ni znao kako bih zeleo da mi izgleda, kad sam dosao kuci uzeo papir i olovku i poceo da crtam, na kraju sam napravio ovaj sa slika, jos jedan manji i posle nekog vremena otisao i pazario jos klirita i napravio veci koji i sada stoji na motoru


Uploaded with ImageShack.us

Klirit od 3mm je dosta lako saviti u rerni ali ako pokusate fenom trebace vam sati da napravite jednu krivinu, u rerni na 250 C lepo omeksa i lako ga mozete saviti ali kako se hladi ima tendenciju da se vraca u prvobitni polozaj tako da cete se vise boriti da ga zadrzite zakrivljenog nego da ga iskrivite
i da ne bude zabune, rerna koju sam koristio nema grejace gore i dole vec jedan centralni u ledjima a u sredini se nalazi ventilator koji izduvava vazduh tako da je u stvari kao jedan veliki fen