Glavni meni

jel moze ovo neko da mi napravi

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 08 Decembar, 2011, 13:31

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

zmiya

A po kojoj raèunici ti se isplatilo da sam radi¹ tvoj motor? :P

Gvozden

Pa dobro, stoji  to oko love, ali ovde je vishe kao kruna visedecenijskog iskustva......
.Ovo ne moze obican bravar da namestii, suvishe je tu matematike....kolenasto vratilo.. ej i svi ekcentri...na tako malim komadima....
Mislim kao kad bi one hobiste sa ladjama zezali cemu sve to....vole ljudi da se bakcu, pa to ti je.. :)

UFF

Citat: SSZGO poslato 09 Decembar, 2011, 00:22
covek je potrosio 1200 sati

po mojoj racunici to je 20 hiljada eura

ja bi pre to kupio gotovo nego se zajebavao

pa onda nisi razumeo razlog zasto je to uopste pravio

kupis ga gotovog i cemu ce da ti sluzi?

monsterbnt

Pa iovako ne sluzi nicemu. Samo stoji na stolu i vrti se. I cak ni ne radi na benzin nego na komprimovani vazduh. Jeste odlican rad i svaka cast majstoru al za to vreme je mogo i nesto funkcionalnije da napravi kad je vec toliki genije
Smrt SVIMA!!!!

mi¹ko_kolo

Da li samo ja imam utisak da apsolutno nije bitna upotrebna vrednost ovakvih stvari?! Èovek imao vi¹ka vremena i znanja, pa re¹io da se igra jer ne voli ¹ah, boæe i uzaludne ¹etnje sa vr¹njacima.
Te "potro¹io vreme", te "ne radi na benzin", te "nije original"...  [glavazid] [glavazid] [glavazid]

monsterbnt

Jbg kad je masina u pitanju ja gledam funkcionalnost. a i kad sam ovo prvi put video poceo sam odma da razmisljam u sta bi moglo da se ugradi, a onda se razocarao kad sam skonto da u stvari i nije bas funkcionalno.
Smrt SVIMA!!!!

misa-pei

Vidi, to ¹to je èovek napravio je apsolutna umetnost. Ve¹tina. Isto kao ¹to lepa slika, skulptura, nemaju "upotrebnu vrednost", tako i ovo umeæe, demonstracija ve¹tine, sama sebe opravdava. Pri tom, èovek je u¾ivao praveæi je. Ja sam u¾ivao gledajuæi. Zar to nije èak i upotrebna vrednost.

Lepota umetnièkih dela je i u tome da se u njima u¾iva, da u¾ivaju i umetnik i oni koji ga vide, da prenese neku poruku, ma kakva da je. Mo¾da je, izmeðu ostalog, poruka ovog savr¹enstva i da ako dovoljno ovlada¹ nekim zanatom, mo¾e¹ da stvori¹ umetnièko delo.

Nije sve u funkcionalnosti.
Država je najveći neprijatelj naroda

YOman

Sta je definicija Umetnosti?

Mora da bude ne_finkcionalno!!!
Ja znam da ¾ivot na granici je opasan i tvrd,
al’ moje ime ovdje od sad znaèi pravda,

na mome sivom konju sada sa mnom ja¹e smrt,
vodi me tamo gdje me moja davna draga
vec ceka...

Dutchman

Ja znam jednog koji moze to da uradi , al za pare :D a verujem da bi ha uradio i za 10.000
to je nash DR Goran ... samo mu treba izazov :D

ЯЭВОЛУТИОН

10000 cega...imam ja strug kuci, ali nemam vremena pa sam bas trazio nekog dokonog....zeljnog izazova...
Jednog dana kad odem u penziju i ja cu da pravim takve skalakurcije.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

SSZGO

Citat: zmiya poslato 09 Decembar, 2011, 00:24
A po kojoj raèunici ti se isplatilo da sam radi¹ tvoj motor? :P

ja sam potrosio 15-20 sati i hteo sam nesto da naucim...
i da ti kazem naucio sam dosta...

20 sati zezanja i 1200 sati su dve jako razlicite stvari...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

zmiya

Ali ti nisi u penziji,da ima¹,potro¹io bi i 1200..
Nego tih 20 sati ¹to si potro¹io,kolko je to u evrima?
Mislim,koliko bi zaradio da si radio svoj posao? 8)

SSZGO

zaradio bih vise nego sto bi me kostala opravka u servisu to svakako...

ali eto tad sam hteo sam da se zezam...

nekad je lakse po suncu zezati se u garazi nego sedeti za kompom...


a i znanje koje dobijemo ima neku cenu :)
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

zmiya

Pa razumem ja to..I ovoga ¹to je potro¹io 1200 sati razumem..

UFF


zmiya


bogdan

Ma ima i da se kupi , samo ne pise cena  jbmli ga sto

[attachment deleted by admin]

mi¹ko_kolo


monsterbnt

O yeaaaaah. Bas sad citam na wikipediji. Bem ti sunce to cudo je imalo 71.000ccm u 28 cilindara i najaca verzija je bila 4300ks....... http://en.wikipedia.org/wiki/Pratt_%26_Whitney_R-4360_Wasp_Major

:o :o :o :o :o :o :o :o
Smrt SVIMA!!!!

bogdan

Aha ,56 ventila za rucno stelovanje ,56 svecica za zamenu , najveci klipni avionski motor ikad.