Glavni meni

Tema za ljubitelje Baba

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 08 Decembar, 2011, 10:50

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

Verovatno ce vam u startu naslov teme zvucati cudno, ali oduvek sam poistovecivao moje motore sa zenama....kad ih volim. Zapravo uvek sam varao zene sa motorom, pa iako je rec motor muskog roda, motore sam zvao zenskim imenom (psihopatologija ), Suzana, Kawa, Yamahirija, Besica, Hondaja....i sl.
E posto nesto ne mogu da se emotivno vezem za ova plasticno aluminijumska govna sto danas proizvode, sa ogranicenim rokom trajanja, onda sam se vezivao za Gvozdenke....narodski receno gvozdene motore. E a posto to sto ja volim ima 30 i kusur godina, zargonski receno ih zovem BABE...matorke.
Evo ja cu da krenem. Ovako je izgledala kad sam je uzeo:




ovako kad sam spakovao motor



a ovako ove godine...ostaje jos neka sitna dorada i registracija sledece godine..



samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

JankoR

Dobar ¹to Vi ka¾ete bakutaner, vrlo mi se doima

farbach


gojko

Revolucijo jel to gold od pokojnog Baneta divljaka?
Lepo si ga picnuo. Svaka èast.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: gojko poslato 08 Decembar, 2011, 11:04
Revolucijo jel to gold od pokojnog Baneta divljaka?
Lepo si ga picnuo. Svaka èast.
Jok, taj od pokojnog Baneta je plavi i vozi ga , mislim, kum od Ive Belamarica...ovaj se vukao po podrumima i garazama zadnjih 25 godina....meni bilo zao da je gledam i kako se rasipaju delovi...pa eto ...pravo da ti kazem zaljubio sam se...vec sam zaboravio koliko ti stari japanski motorcikli imaju nekako dusu....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

zmiya

Alo,koga ti pali¹ da si se zaljubio u Hondu?

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: zmiya poslato 08 Decembar, 2011, 11:22
Alo,koga ti pali¹ da si se zaljubio u Hondu?
spameru...ti gde god vidis moj nick, ti se kacis......a uz to tvom motoru je mesto u preradama ili nekretninama....sad me podseti nisam otvorio temu..odoh
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

zmiya

Uh,jak ti nik..Mislio sam da nijedna honda ne koèi,ne le¾i i vuèe se ko slina..Neko to izjavi u jednoj temi..

bora63

Da,da.....nekad [thumb_up]
Nekad kad nije bilo silikona i kojekakve naduvane plastikei kad su zene bile prirodne a ne kao,recimo kravleusa end ostale dive......
Kad je paradajz mirisao i imao predivan prirodan ukus koji se fantasticno sjedinjavao sa domacom slaninicom a ne kao sa ovom danasnjom punom hemije......
Kad se svaka oblina lepo videla i sjajila u svom prekrasnom izglancanom hromu i kad su motori trajali i imali dusu..... (jeste,traju oni nekako i danas i lepi su i tom svom novom sarenom oklopu,navijeni i isprogramirani ali.....  [nono] )

Zato te razumem i osecam taj miris nostalgije i te 'ljubavi" koja traje ........  [cheers]

P S
A da,jesi li siguran da si zene uvek varao sa motorom ?
Da nije mozda obratno ?
Da nisi motore varao sa zenama ?   ;)  [watching]  [clapp]

ЯЭВОЛУТИОН

Jok bre, valjda znam kome se pravdam....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

3006

Ljudi, nemojte samo sa tom prièom ¹ta je sve bilo. To je kolo bez kraja.
Bilo je sva¹ta i bilo je lepo. Al' nema vi¹e i nema nazad.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: zmiya poslato 08 Decembar, 2011, 11:41
Uh,jak ti nik..Mislio sam da nijedna honda ne koèi,ne le¾i i vuèe se ko slina..Neko to izjavi u jednoj temi..
Ja i dalje stojim iza svojih reci....A goldwing ide solidno, lezi nikako a koci ko brod.....ali to ne znaci da mi se ne svidja....psihopatologija rekoh li ti...ko sto ti volis onu tvoju kangrbu....a nema ni 'ladnjak
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Gašpar


Havarisan

na ovoj tvojoj je malo nizi korman?

ЯЭВОЛУТИОН

Jok bre, taj visoki korman je za Amerikance, kao i kraci zadnji blatobran.....nedostaje mi jedna znacka na tanku...ako neko ima rado cu menjati 20 evra za Honda znacku bez rupa....ima u ameriki pa cu da je narucim...but jbg

evropa
http://www.scotiawings.org.uk/images/gl1000.jpg

amerika
http://www.randakks.com/Jouko77GL1000.jpg
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

AndreyRR

Video ga uzivo i imao privilegiju da sedim
na istom,kao fotelja sa tockovima na put oko sveta sa
kaficom u ruci i laganica  ;D ;D

zmiya

Citat: revolution poslato 08 Decembar, 2011, 12:31
ko sto ti volis onu tvoju kangrbu....a nema ni 'ladnjak

ima ladnjak nego je malo ¹upljikav.

AndreyRR

da bolje ladi,veci protok fluida i vazduha  ;D ;D

zmiya

Prosipa vruæu vodu aj ozgor dolivam ladnu,ima bolje ladjenje mlogo..

Picasoo

Bivsa baba...
'79 MZ TS 250/1 bobber


Sadasnja baba...(Trenutno u fazi podmladjivanja :))
'75 Honda cb750F super sport



A ova prababa ceka neka bolja vremena :/
'38 DKW sb200