Glavni meni

Sugestije,ideje za emisiju Moto(r)teka

Započeo Vule, 02 Decembar, 2011, 09:47

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Kengur

- Prikazivanje prepravljenih motora. Ima dosta tema na forumu o raznim preradama, cimnuti te ljude i "iskoristiti" taj materijal.
To moze da bude veoma zanimljivo gledaocima.

Ko je svoj projekat propratio fotkama, moze da vam dostavi i da ih prikazete u emisiji.

dzimika

revolution je lepo naveo sta bi trebalo pitati, ali to je cilj pitati u nekoj emisiji koju gleda dosta gledalaca, ovako je gledaliste dosta ograniceno
ali bez obzira na to bilo bi lepo postaviti takva pitanja i gledati ih kako se preznojavaju i pokusavaju na svoj sopstven nacin da objasne tj da nas onako kako samo oni umeju lazu
iskreno ne moraju cak ni svi odjednom da budu gosti, nego krenuti redom pa jednog po jednog u emisiju dovoditi i ispitivati

ako je voditelju frka pred kamerama neka zamoli nekog drugara, drugaricu kojima nije frka da mu pomognu oko realizacije jer ovako izgleda nepripremljeno i nestrucno

Vule

#22
Evo ovako...imam informaciju da se za sledeću epizodu ( 15.12.2011. ) planira prikazivanje konzerviranja motora za zimski period. Ako imate neke primenjive metode,tehnike,savete,instrukcije,dobro bi došle i sigurno će biti spomenute u emisiji.
Evo šta recimo ja "znam" za zimu: oprati motor u fullu, blago ispumpati gume (ja sam dobio informaciju zbog toplo-hladnog efekta tj skupljanja i širenja) , mada ja to neradim jer nisam video efekat i gume pumpam azotom koji NAVODONO koliko-toliko odrzava konstantan pritisak u gumama, podici motor na štender kako se gume nebi deformisale od stajanja, napuniti rezervoar do vrha,kako bi se zaštitio rezervoar od benzinskog isparenja, očistiti i podmazati lanac (e tu dajte predloge sa čime čistite lanac,jer oko toga uvek se vodi neki rat sa kojim sredstvima treba i netreba baratati...) podmazati sajle,brave,... Skinuti akumulator sa motora (ja ga doduše nesklanjam, palim motor na svakih nedelju dana kako bi opet malo i ulje izvrteo po mašini). To je ono što ja primenjujem i što znam,ako imate vi neku bolju ideju i ako različiti tipovi motora zahtevaju različite tipove konzerviranja,bilo bi od velikog značaja da to podelite sa svima u ovoj temi. Hvala!
Iskustvo donosi dobre odluke, a stièe se dono¹enjem lo¹ih

dzimika

ne puni se rezervoar zbog isparenja, vec da metalni rezervoari ne bi rdjali iznutra a na novijim motorima je svakako plastican pa to i nije bitno
moze da se pomene onaj ketensatz ili kako se vec zove za pranje lanca, tj one cetkice

Vule

Citat: dzimika poslato 05 Decembar, 2011, 11:05
ne puni se rezervoar zbog isparenja, vec da metalni rezervoari ne bi rdjali iznutra a na novijim motorima je svakako plastican pa to i nije bitno
moze da se pomene onaj ketensatz ili kako se vec zove za pranje lanca, tj one cetkice
slazem se
Iskustvo donosi dobre odluke, a stièe se dono¹enjem lo¹ih

UFF

Moj rezervoar plastican pa mi sve jedno
Sto se tice guma najbolje je da motor stoji na oba stenda..
I ja sam ranije palio bar jednom u 10 dana i pustao ga da postigne radnu tempr ali mislim da je to greska zbog hladnog starta koji je najlosiji po masinu (pogotovo kad imas gusto ulje za tople dane kao ja 20w60) a i akumulator potrosi vise struje da zavergla nego sto se dopuni dok radi na leru

Tako da ja ga od sad samo operem, dobro podmazem lanac, pokrijem ciradom, odnesem akumulator kuci i vidimo se na prolece

stefgi

Citat: UFF poslato 05 Decembar, 2011, 11:32

Tako da ja ga od sad samo operem, dobro podmazem lanac, pokrijem ciradom, odnesem akumulator kuci i vidimo se na prolece
i ti neki manijak...

bokilic

bez preke potrebe ne paliti motor zimi,i na temp nizim od 10c...nema potrebe nikakve,pobogu oni i novi po salonima stoje po godinu dve i nis im nefali,a od pali gasi simi samo se kondezuje za badava...
brmmmm

Major

A sta kad je motor na toplom preko zime? Evo recimo meni motor stoji u lokalu gde nikad ne pada ispod 10oC.
Kupio sam i punjac koji mi stoji i dopunjava akumulator (CTEK). Sad da li treba da ga palim ili da ga ostavim do proleca?

El Jefe

Onaj pop u prosloj emisiji bese genijalan.Otprilike-Vozim ja do -15 samo da je suvo.Pa mislim da takvih zanimljivih ljudi nikada dosta.
Друштво за заштиту од животиња

bokilic

Citat: MajorSoul poslato 05 Decembar, 2011, 12:29
A sta kad je motor na toplom preko zime? Evo recimo meni motor stoji u lokalu gde nikad ne pada ispod 10oC.
Kupio sam i punjac koji mi stoji i dopunjava akumulator (CTEK). Sad da li treba da ga palim ili da ga ostavim do proleca?

njemu nis nefali da ga palis,, na toplom je,na suvom je...
brmmmm

misa-pei

Nema¹ razloga da ga pali¹. Nikakvog. Akumulator se dopunjuje CTEK-om, motor i ako je 20stepeni, opet trea¾i bar malo sauha, samo ga èaðavi¹, ne zagreje se menjaè, lamele i ako malo pritiska¹ kvaèilo opet nije to to... Bespotrebno je, ako ne i ¹tetno.

Jo¹ jedna stvar koja nije na odmet, da se stavi masna krpa u auspuh, da vlaga ne ulazi u njega, po¹to mo¾e da se kondenzuje u nekim delovima i da tu kroz koju godinu prosvira lonac, posebno ako je motor ostavljen vruæ na hladnom sa namerom da se dugo ne pali.
Država je najveći neprijatelj naroda

dzimika

Citat: misa-pei poslato 05 Decembar, 2011, 12:43
Jo¹ jedna stvar koja nije na odmet, da se stavi masna krpa u auspuh, da vlaga ne ulazi u njega, po¹to mo¾e da se kondenzuje u nekim delovima i da tu kroz koju godinu prosvira lonac, posebno ako je motor ostavljen vruæ na hladnom sa namerom da se dugo ne pali.

ovo sto misa kaze je dokazano na kolima, na motoru je redja pojava jer se motori slabije voze zimi ali ako ga neko sprema za zimski san ne treba da brine o tome
recimo prosle godine nisam motor upalio 2 meseca, stajao je na klocnama do pola rastavljen pa nisam ni imao potrebu da ga palim, akumulator nije imao dovoljno snage pa sam ga odneo u servis da se ponovo formira, covek mi je objasnio da je dovoljno kad krene zima da se skine, dopuni lepo (dobrim punjacem ili ko nema odnese u servis pa ujedno promene i tecnost unutra) i ostavi u kuci na toplom i da ce kad se ponovo montira na motor bez problema upaliti

srbac

#33
Ona ideja da se motocikli registruju sezonski ili na odredjeni broj meseci ne bi bilo lose da se pomene, mada je o tome dosta pisano. Kada ce sledeca emisija ? Srecan rad!  8)

Major

Citat: srbac poslato 05 Decembar, 2011, 13:17
Kada ce sledeca emisija ? Srecan rad!  8)

Citat: Vule poslato 05 Decembar, 2011, 10:54
Evo ovako...imam informaciju da se za sledeæu epizodu ( 15.12.2011. ) planira prikazivanje konzerviranja motora za zimski period.

bokilic

mislim da je konzerviranje preteska rec,za obicno parkiranje motora da prezimi zimu,po meni konzerviranje je vec malo veci posao i radi se onako kako verovatno niko od nas nece nikada odraditi...to rade braca rusi :P
a i stvarno,mogli bi da napravite neki interviju sa policajcima na motorima,,,,:) i mi svi da dodjemo ako treba
brmmmm

El Jefe

Predloziti da se troskovi registracije i osiguranja smanje za pola zbog uslova koriscenja motocikala.A posle toga mozemo pricati i o periodicnoj registraciji motocikala.
Друштво за заштиту од животиња

Vule

Citat: bokilic poslato 05 Decembar, 2011, 14:24
mislim da je konzerviranje preteska rec,za obicno parkiranje motora da prezimi zimu,po meni konzerviranje je vec malo veci posao i radi se onako kako verovatno niko od nas nece nikada odraditi...to rade braca rusi :P
a i stvarno,mogli bi da napravite neki interviju sa policajcima na motorima,,,,:) i mi svi da dodjemo ako treba
bilo je nesto sa presretacima,ali napravice se nesto :)
Iskustvo donosi dobre odluke, a stièe se dono¹enjem lo¹ih

Vule

dosta lepih i dobrih ideja...samo da krene 2012...bukvalno svega ce biti...evo malo da otkrijem...prave se planovi,kao sto se uzlozili da se jedna epizoda posveti polovnjacima i recimo oko rezervnih delova,gde sta uzeti,sta gledati,...
Iskustvo donosi dobre odluke, a stièe se dono¹enjem lo¹ih

despic

mnogo riba i dobre muzike u emisijama :)
klasican divljak