Glavni meni

Sugestije,ideje za emisiju Moto(r)teka

Započeo Vule, 02 Decembar, 2011, 09:47

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Vule

Kao ¹to je navedeno u naslovu, ovu temu bi iskoristili za sugestije, predloge, ideje, kritike i ostale vidove konverzacije kako bi podpomogli daljem snimanju ove emisije. Svaki predlog, ideja, neko va¹e iskustvo (biv¹e ili sada¹nje) bilo bi od velike koristi kad bi se obrazlo¾ilo u ovoj temi.
Hvala najlep¹e, pozdrav.
Iskustvo donosi dobre odluke, a stièe se dono¹enjem lo¹ih

BANE BROTHERHOOD

vishe voznje na zadnjem tochku   ;D visheee manijachenja u emisijiii....ako moze molim lepo!!!!  ;D
PAIN IS TEMPORARY GLORY IS FOREVER!!!

ЯЭВОЛУТИОН

Evo vidim svi gledaju i cute...ili ih zabole za teko nesto ili nemaju ama bas nista da kazu......

1. Skupiti na gomilu, nekog iz ministarstva saobracaja i infrastrukture, MUPa, Osiguravajucih kuca, i par motorciklista
traziti objasnjenje zasto:
-taksa za upotrebu motornog vozila tipa motorcikl jeste tolika kolika jeste i zasto uopste postoji
-Je cena koriscenja autoputa ista za automogil i motorcikl kada je masa motorcikla neuporedivo manja i manje haba put
-Je osiguranje za stetu trecem licu kao obaveznom osiguranju tolika za motorcikle koji se ne koriste cele godine i koji drasticno manje prelaze kilometara
-drzava naplacuje porez i carinu na HTZ opremu koja je obavezna na motorciklu (i zasto pored kacige nisu propisali i drugu obaveznu opremu na motorciklu)
-je drzava ukinula klasu bicikal sa pomocnim motorom koji se registruje trajno i zasto bicikle bez motora nemaju obavezu registracije
-je drzava propisala standard za prvu pomoc za motorcikle koji ne moze da stane u svaki motorcikl

ako rese tih pet problema na zadovoljavajuci nacin, smatrao bih da je drzava ucinila nesto za motorcikliste...ovako, nadam se odgovorima koji nece biti u stilu , u budzetskom smo deficitu, pa namicemo pare kako mozemo.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

BANE BROTHERHOOD

ja krenuh ozbiljno  ;D  al mi brat sale nacisto sjeba koncepciju  [rofl] salu na stranu   brate sale imash plusachu ko vrata za ovaj post  posle mene  ....u potpunosti se slazem sa svime sto si naveo   [djavo] 
PAIN IS TEMPORARY GLORY IS FOREVER!!!

Major

Ovo sto je revolution naveo bi bilo odlicno ako uspete da izvedete [clapp]


Gašpar

Evo tema je zalepljena, pa ocekujem da ce biti pravih sugestija  [cheers]

Joker

Revolution, ona tvoja pitanja su sva na mestu ali mi samo reci od koga da ocekuju odgovor? To je isto kao da ih pitaju zasto kradu narod? Da li ozbiljno mislis da ce dobiti odgovor?

Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

AndreyRR

Nemoj brate sale da ih pitaju za obican bicikl sto se ne registruje,sta cu zimi voziti  ;D
mislim da je revolution dao dovoljnu sugestiju ,tema je ozbiljna
tako da kroz jednu emisiju necemo dobiti odgovore  [cheers]

Kengur

Da se recimo u svakoj emisiji objasni po neki stil voznje
-R
-SM
-Cross (dosta forumasa je na off-u verujem da ima njih koji imaju sta da kazu na tu temu)
-....

Moze da se org neko snimanje na Ada huji.

-Da se posveti neki minut moto sportu obavezno.

-Stunt

....


zVuk

i obavezno bozicni specijal posvecen fenomenu afrike twin.....  :D
Ko se ljuti, uleti mu kruti

zemunboy

Citat: zVuk poslato 02 Decembar, 2011, 15:05
i obavezno bozicni specijal posvecen fenomenu afrike twin.....  :D
A za novu godinu Tenera... :P

Joker

Citat: Kengur poslato 02 Decembar, 2011, 14:52


Moze da se org neko snimanje na Ada huji.



Kakva bre Ada Huja? Sta da rade tamo? Da snimaju "trkace" ??  [ludak] [ludak]
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Joker poslato 02 Decembar, 2011, 12:16
Revolution, ona tvoja pitanja su sva na mestu ali mi samo reci od koga da ocekuju odgovor? To je isto kao da ih pitaju zasto kradu narod? Da li ozbiljno mislis da ce dobiti odgovor?


Pa ako nemaju odgovore na ta pitanja, onda nek zovu nekog ko ima odgovore...neko ko ima imalo mozga, da moze racionalno da sagleda stavri i da ima dovoljno uticaja na vlast da moze to da promeni.
-Evo recimo Gicu Dacica pitaju zasto su ukinuli klasu mopeda....a kad kaze kako to nema veze sa njim, onda mu odma kontrira sa ....a kako ste mogli da odlozite primenu propisa za zimske gume a ovo nema veze sa vama.

-Pa onda dohvatis ove iz osiguravajucih kuca i objasnis im koliko kosta osiguranje u susednim zemljama sa slicnim platama kao kod nas, i pitas ga da li u dogovoru sa drzvom oped kradu vozace, ovog puta motorcikala, pa ce za koju godinu drzava da kaze da su naplacivali vise i da razreze deset puta manju kaznu od njihove zarade.

-Pa onda pitas gospodina po kom osnovu naplacuju taksu na koriscenje motornih vozila....porez nije posto se ne obracunava po vrednosti, i da je porez bilo bi prihvatljivije...imas pare za skup motor i kola, plati porez....ali taksa vezana za kubikazu je notorna glupost, jer udara po dzepu onih koji nemaju...ovi koji imaju , njih ne dotice.

-Pa onda se voditelj obrati gledaocima i kaze im kako je imao goste koji su totalno nestrucni i ne mogu da daju odgovore , i resenje na postavljna pitanja i da ce sledeci put u emisiju zvati neke rome...jer oni bar posteno nemaju skole i posteno skupljaju pare (citaj otpad) po zemlji srbiji...to sto s vremena na vreme okrajcuju koji dalekovod ili telefonski kabl zbog bakra...to je zato sto je ovoj drzavi lakse da ima gomilu neorganizovanih skupljaca sekundarnih sirovina, koji nemaju prijavu stana i verovatno nikada ne glasaju, nego da ih smesti u neke normalne uslove i da im sta da rade...osim kad ih uslove ovi odozgo.....a tu ne mislim na Boga, vec na ove iz Erotske Zadnjice.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

bokilic

e refluciju imas plus,, ovo si lepo reko,,, i desi jutros da pijemo kafucaj..."P
brmmmm

Joker

Nisam siguran da li si me razumeo a da ne ispadnem bezobrazan i samo da se citiram... Sve je to ok, sva ta pitanja svi mi vec znamo... Znaju ih i oni ali odgovor SIGURNO necemo dobiti... Ni mi, a ni ovi momci iz emisije...

I treba da krenu da pljuju po ovima pa da za zavrse sa emisijom za mesec dana...
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

Kengur

Citat: Joker poslato 02 Decembar, 2011, 16:05
Citat: Kengur poslato 02 Decembar, 2011, 14:52


Moze da se org neko snimanje na Ada huji.



Kakva bre Ada Huja? Sta da rade tamo? Da snimaju "trkace" ??  [ludak] [ludak]

Ne, nego da se vidi stil voznje. Na Adi moze da se spisti R na koleno, da se prikaze SM tehnika slida i slicno...
To je samo predlog...

bokilic

a mogli bi da uvedu i ..i nauci voznju na tocak,na prednji zadnji,......:))
i da nebudu ko smalvirovici...samo to ne...  :))
i recimo,,,da se pozabave istorijom motorciklizma, pa nekom zanimljivom preradom.. nekom restauracijom,,pun je kurac novih motora,neke generacije nisu cule ni za boldorku ili forku a kamoli za nesto starije,nije samo nov motor u opticaju,ima kod nas lepih primeraka lepih oltajmera...
brmmmm

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Kengur

copy/paste iz druge teme.

Citat: jevta poslato 29 Novembar, 2011, 21:36
Obavezni testovi polovnjaka.To retko o radi al na na¹em tr¾i¹tu je interesantno

Citat: MIGE poslato 29 Novembar, 2011, 22:18
king 011,ako se bude moglo i imalo sredstava,lepo bi bilo i predstaviti u emisiji neku egzotiku od motora,moglo bi i da se ubaci i neki savet majstora (vi pitate mi odgovaramo),pri tom ne mislim da nadjes nekog majstora kao sto je bio pijani majstor rile na rts-u  [dunce] [rofl] ,vec nekog strucnog!!!imas na nasem foruma dosta dobrih majstora(revolution,dr.goran,havarisani,farbac i mnogi ostali,koji mi nece zameriti sto ih nisam pomenuo) pa bi se mogla napraviti prica i u tom smeru  ;) . pozdav druze

Citat: Kengur poslato 30 Novembar, 2011, 14:43
Emisija mora da izadje iz ''skoljke'' jednog trenutka da bi gledanost otisla gore... Bas ovo smo Misa kaze.

Od sledece godine bi trebali da ukljucite sto vise ljudi koji su na asvaltu, manje ovih sto znaju na papiru.

Morate realno da pokazate sta je voznja motora, bilo koje vrste. Ne mozete dizanje na tocak da prikazete samo kao nasilnicku voznju, zato sto svako ko vozi imalo ozbiljnije Ra vozi i na tocku. Usmerite to recimo ka tome da to trebaju da vezbaju van puta na nekim parkinzima ili manje prometnim putevima... Pokazite kako se to uci i odakle se pocinje, dovedite stuntere, Radislava M. , Brku itd... Objasnite da je i to deo moto sporta...

Obavezno obidjite moto trke, pa kroz pricu usmeravajte klince na stazu, ko zna mozda poraste interesovanje i za sponzore to itekako treba nasem moto sportu.

Znaci, da se malo smanji skolski primer, a poveca realna praksa...


Da se razumemo, ovo je moje misljenje i moji predlozi, daleko od toga da emisija ne valja samo treba naci pravi sklad izmedju ove dve teme...


Pozdrav


Kengur

Citat: Nadalina poslato 30 Novembar, 2011, 21:08
Tek sad pogledah epizodu, i evo nekih mojih zapazanja. Da se razumemo, sve je i vise nego dobronamerno, i nadam se da ce tako i biti shvaceno. [cheers]
Emisiju gledam sa seckanjem upravo kako bih odmah dopisala svaki komentar.

Komentari na emisiju broj 2
1. Uvodna spica je ok, ali ovo sto pise MOTO(R)TEKA je moglo biti mnoooogo bolje odradjeno - estetski momenat je ono sto ce privuci publiku, bar u pocetku.

2. Obratite paznju na pismenost! Nebezbeno ponasanje - nebezbedno se pise zajedno. Zatim, ne mozete da koristite onoliko uzvicnika u zvanicnom obavestenju - posle upozorenje i posle vozaci. Jedan je dovoljan - mada, u samom naslovu i ne treba da stoji, a posle, na samom kraju teksta tacka je sasvim dovoljna. Ne stavljajte tri tacke u onim u primerima situacija (npr. situacija 3. Nepropisno parkiranje... ) jer su te tri tacke nesto sto se koristi u neformalnom stilu a nije bas ni tu pravilno korisceno. Ali, opsteprihvaceno je pa ga svi primenjujemo - i ja prva. (pravopis i znacenje znakova interpunkcije)

3. Narator - pa da pocnemo o njemu! :D Kad cita podatke, ili je bio mnoooogo nervozan ili treba jos mnoooogo da vezba.
Prvo, nek se udalji od mikrofona dok cita jer ce se time manje cuti njegovo udisanje dok pravi pauzu. Dalje, nek uspori svoje citanje - time ce zvucati prirodnije a i samo slusanje tih svih poprilicno 'suvoparnih' podataka ce biti primamljivije.

4. Pretpostavljam da si ti ovaj decko na pocetku emisije. I ti, bre.... Niko te ne juri puskom! :D Pricaj sporije i pravi dramske pauze - time ce tvoj govor biti 'opusteniji' i zanimljiviji. Vidi se da si tekst veoma dobro naucio, i samim tim mozes sebi da dozvolis tu opustenost u govoru - podatke znas, sve znas, nema potrebe da se bojis da ces nesto uprskati. (A ni emisija ne ide uzivo, tako da popravni postoji.) Govor tela - odlicno. Slobodno vise gestikuliraj rukama - to je dobra stvar u svakom govoru ili obracanju nekome. Naravno, ne treba ni tu preterivati i mahati na sve strane, ali ne treba ni stajati ukoceno ili, ne daj Boze, prekrstenih ruku i tako se obracati u kameru. A, da - naocari za sunce su veliko 'no - no' u pojavljivanju na tv. Ne znam da l` ima u nastavku emisije da ih neko nosi, ali da pomenem i to - da znate. :)

Emisija broj 3
1. Sve sto sam te pohvalila o drzanju tela - zaboravi! ;D ;D ;D
Sala mala, ali - evo par saveta. Ako ne znas sta ces sa rukama (znam da je to najcesce pitanje kad drzimo govor), uzmi neku olovku i drzi nju u ruci. Videces, bice ti lakse - i bolje ce to izgledati na snimku nego ovakvo obracanje. Time ces dobiti na prirodnosti, a i sami gestovi ce izgledati prirodnije. Ili, mozes da uzmes kljuc od motora ili bilo sta - samo da ti ruke nisu prazne. Sto se odevanja tice - na odelo i kravatu zaboravi, osim ako ides na neki bal ili veceru, pa ce i to da snimaju! ;D Zaista, mislim da bi mnogo zanimljivije bilo da kao voditelj budes 'kezual' odeven a ne ovako formalno.

2. Narator - k`o vesti da cita, i to crnu hroniku. Ponovo, nek unese malo zivosti u svoj glas i nek se udalji od mikrofona. Takodje, pre snimanja nek cita nekome to sto ce se snimati pa nek mu taj neko kaze kako zvuci - vezba, vezba, vezba. ;)

3. Iste primedbe sto se pravopisa tice.

Za prvih nekoliko emisija - nije lose i ima potencijala.

Sve u svemu, ovo zaista moze da bude nesto lepo, korisno i nesto sto ce evoluirati u nesto veoma kvalitetno.
Naravno, svaki pocetak je tezak i na svojim greskama se najbolje uci pa se nadam da cete i vi vremenom bivati sve bolji i bolji!


Citat: MajorSoul poslato 01 Decembar, 2011, 11:46
Uopste ne bi bilo lose da se u pricu ubace i pripadnice lepseg pola, to moze da bude samo +++
Rejting emisije sigurno biti veci (eto novih sponzora), a i sigurno ce vozaci automobila vise obracati paznju na motore :D