Glavni meni

Hondu CRF450R model 2007

Započeo ^SuPeR_MiNt^, 30 Novembar, 2011, 16:31

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

^SuPeR_MiNt^

Drugari resio sam , ako nekog zanima, da vam prikazem precizno sve sto treba raditi na , kada , kako , sta sam sam probao a sta ne ....  Pa da pocenmo ... Prvo sto treba reci o odrzavanju CRF-a jeste da on pored svega sto drugi motori traze , iziskuje da mu se sipa ulje u menjac , odvojeno od motora . U ovisnosti od motora i rezima voznje svaki od njih trazi zamenu ulja u odredjenom vremenskom periodu , odnosno kod CRF-a kao takvog ide 10w-40 ulje u motor , neznam tacnu koja je kolicina jer na dekli postoji prozor na kome pise -F i -L , ali u svakom slucaju staje manje od 1 litra .  U menjac ide ulje 15w-50 , tacno 630ml . Postupak sipanja ulja u motor ide tako sto sipate do slova -F ulje , sacekate malo (3-5 minuta ) upalite motor da radi 20sec do 1 min , nakon toga dospete ulja koliko fali . U motocross  voznji ulje u motoru se menja na 15h a u menjacu  na 25 h , a u enduro voznji tu granicu mozete pomeriti na 25 i 35. Sveci ca se stavlja iridijumska , koja je poprilicno skupa , ali nisam imao porblema sa njom , predpostavljam da ne crkava cesto . Na mom CRFu u promenjen je upravo danas lanac bregaste    (preporucujem da takve operacije prepustite nekome ko je za to strucan  :) Moj CRF kao i svi ostali moji motori odrzavaju se kod majstor Pera u Cacku , servis Bogicevic  ) . Spaner je takodje pokvaren , pa ce biti prepravljen u mehanicki .... Bice zamenjeni lanac i lancanici , komplet , kao i lezajevi u predjem tocku . Klackalica na zadnjoj viljusci ima dosta lufta pa ce i neki lezajevi morati da se menjaju . Diskovi su uredu , ploci ce su neke koje prvi put u zivotu vidim :D nesto sto podseca na bakar .... I one su solidne :)
Nakon popravke okaci cu neke slike i predloge za nalepnice , i ako tema bude imala odziva , redovno cu vas obavestavati o desavanjima , kvarovima , popravkama , promenama i izmenama :D  [yahoo] [cheers]

zemunboy

Znaci sjeba ga kao ti kao i Apriliu... :P

^SuPeR_MiNt^


zemunboy


^SuPeR_MiNt^

:D Ma samo ti zafrkavaj :D Jel ima na forumu neki clan Majstor Kvarisa , da promenim nik , ako nema .

zemunboy

Ima,ili je bio, ali taj samo zna da olupa DR-a, pa posle ga vasksne....

^SuPeR_MiNt^

Imam ideju .... Ultimate pokvaritelj :D ... Sta misllis ? :D

zemunboy

J A N D O   j e  b o l j e . . .

^SuPeR_MiNt^

[rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]  Neka , nek stoji super_mintol .  Moracemo temu na temu nikova da otvorimo :D

Bori¹a

Dzaba tebi sve to kad si sjebo motor za manje od 6 meseci
Pa ja nisam za to vreme :D

^SuPeR_MiNt^

:P Daj ti meni novi CRF pa da vidimo kolko ce mi trebati da sjebem ....

Bori¹a

Manje od tog. Daj meni bilo koji da vidis jada...

Major


^SuPeR_MiNt^

Zato ja i jesam merodavan da pisem ovu temu hahhahahahahahahha

^SuPeR_MiNt^

Promenjeni su lezajevi u zadnjem i prednjem tocku Nije strasno , nisu mnogo zapekli , tek tolko da nije imalo lufta u zadnjem tocku a u prednjem nije bilo vise od 5-6 ml lufta ....


Promenjen je lanac bregaste ni on nije bio strasan , malo se samo ukrutio , drzao se na ziletima :D DID je stavljen ;)


Promenjen filter ulja ulje u menjacu kao i u motoru .....



Novi lanac i lancanici KMC Bice slike i motora kao i lancanika , posle 25og ....


^SuPeR_MiNt^


Bori¹a

Citat: zemunboy poslato 30 Novembar, 2011, 16:45
Znaci sjeba ga kao ti kao i Apriliu... :P

Cekaj da vidis ako ja uzmem WRa.
:D ;D ;D