Glavni meni

ispravljanje diskova?

Započeo djolefer, 26 Novembar, 2011, 23:38

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mohikanac

Ja sam ispravio dosta diskova cekicem,podignem tocak na stender,zavrtim tocak,obelezim gde i koliko baca,i cekicem bli preko drveta ili tvrde plastike udarim po disku,i opet merim i ispravljam dok ne bude potpuno prav,mislim na disk naravno :)

©eki

 Ako je plivajuæi disk, slobodno razmi¹ljaj o kupovini drugog, jer imam lo¹e iskustvo o ispravljanim. Kruna takvog diska je od aluminijuma a ¹ajbna od legiranog èelika. Meni je majstor ispravljao do 3 stota dela milimetra, kad se stavi na motor ne primeæuje se ni¹ta. Ali posle jedno mesec dana vo¾nje polako poèinje da se vraæa u stanje kakvom je bio dok je bio kriv, verovatno zbog grejanja i hladjenja materijala usled eksploatacije, tako da je to po meni neko privremeno re¹enje. Verovatno je druga prièa sa obiènim diskovima...

Citat: revolution poslato 27 Novembar, 2011, 00:55
MA TO SE PEGLA NA STRUGU KAO I SVE...SAMO JE POTREBNO IMATI ADAPTER....KOD MENE NA PEVCU COVEK RADI.....20AK EVRA

  Ovo i nije lo¹a opcija, ali kad bi mogao da mi garantuje za uradjeno... da ne bi za oko mesec dana bilo opet isto. Prièam iz iskustva.

MILJAN

Citat: dr32 poslato 27 Novembar, 2011, 02:22
Kolko pobornika èekiæa na ovako malom mestu  [neampojma] ne verujem,jel vi zezate èoveka il stvarno?? A za strug sam èuo da se disk samo istanji i s**be,èak i kad se greje ka¾u da se od koèenja opet iskrivi. Ispravite me ako gre¹im, nisam nikad èekiæao disk, al sam se malo raspitivao zato sto je burazer hteo da uzme motor gde su diskovi bili "samo malo krivi".
Citat: MILJAN poslato 27 Novembar, 2011, 00:28
KAd je u pitanju lanac ili disk lock.... Disk se iskrivi samo na jednom delu..Mi smo kod drugara merili ma¹inskim mernim instrumentom za povr¹ine i na¹li mesto gde je kriv. Uzeli ¹ipku i ja je tresnuo macolom puta dok disk nije do¹ao na nulu.. znaèi, bez skidanja... I dan, danas sve je ok...
Ovo je situacija da je plivajuæi disk ali se nije iskrivio na koèionoj povr¹ini, nego dole, ispod prtenova na kuæi¹tu-... Zato se lepo i ispravio...
Cave ab homine unius libri

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: MILJAN poslato 27 Novembar, 2011, 11:58
Citat: dr32 poslato 27 Novembar, 2011, 02:22
Kolko pobornika èekiæa na ovako malom mestu  [neampojma] ne verujem,jel vi zezate èoveka il stvarno?? A za strug sam èuo da se disk samo istanji i s**be,èak i kad se greje ka¾u da se od koèenja opet iskrivi. Ispravite me ako gre¹im, nisam nikad èekiæao disk, al sam se malo raspitivao zato sto je burazer hteo da uzme motor gde su diskovi bili "samo malo krivi".
Citat: MILJAN poslato 27 Novembar, 2011, 00:28
KAd je u pitanju lanac ili disk lock.... Disk se iskrivi samo na jednom delu..Mi smo kod drugara merili ma¹inskim mernim instrumentom za povr¹ine i na¹li mesto gde je kriv. Uzeli ¹ipku i ja je tresnuo macolom puta dok disk nije do¹ao na nulu.. znaèi, bez skidanja... I dan, danas sve je ok...
Ovo je situacija da je plivajuæi disk ali se nije iskrivio na koèionoj povr¹ini, nego dole, ispod prtenova na kuæi¹tu-... Zato se lepo i ispravio...
Kad se iskrivi kociona povrsina na plivajucem disku, onda je problem, ali ako je to malo onda moze da se pegla.....nosac od obicnog gvozdja ili aluminijuma se pegla na jedan.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

AndreyRR

Pitanjce,prilikom udaranja cekicima stanglama i ostalim
pomagalima da li dolazi do ostecenja drugih delova na tocku.Naprezanje
srafova koji drze disk na felni,felna,lezajevi....

rboban

Citat: AndreyRR poslato 27 Novembar, 2011, 12:17
Pitanjce,prilikom udaranja cekicima stanglama i ostalim
pomagalima da li dolazi do ostecenja drugih delova na tocku.Naprezanje
srafova koji drze disk na felni,felna,lezajevi....


Moguce ako se pretera..... nisam mislo na macolu, vec mali cekic i precizan udarac..... enduro moto je bio u pitanju, disk obicni ... da je tako
osetljivo popucalo bi SVE pri prvom ozbiljnijem skoku.....
Ride It Like You Stole It

AndreyRR


srbac

Mada za ozboljnije motore RR i ostale brze  [nono] ... bolje je kupiti drugi disc, pa makar i polovan .(pod uslovom da i taj nije ispravljan kod kovaca majstor Laze  [doh])

Uncle Bob

Naravno da dolazi do unutrasnjeg (zamora) materijala sa cekicanjem diska  zato samo ako imas iskusnog kovaca ili metalurga + strugara onda pokusaj takvu akciju a ako ne jeftinija (cuva glavu varijanta) novi disk!
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Uncle Bob

Nije to osobno sokocalo pa ako zakaze jedan imas 3+ da te cupaju!
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

djolefer

:D

Havarisan


srbac


AndreyRR

Izgleda da mora pasti polovni,ali dobar.Ne cekican,ne presovan,ne grejan......
;D ;D [yahoo] [yahoo]

djolefer

:D

Havarisan

nisi valjda lud da ispravljas disk!!!!??? [rofl] [rofl] [rofl]

Jocika

Ma novi disk,nije ni on bog zna koliko.

bucow

na licu mesta ubedjivanje cekicem-ubedjivacem

andrijadragan

klin se klinom izbija ...zabodi ga u isto mesto samo sa kontra strane...
Bolje  da  zaserem  odmah nego  da  se  kasnije  nesto  iskomplikuje......

viper

Ajd da dignem temu iz mrtvih, imam dva prednja diska kriva, dali je moguce da se nekako isprave i ko to radi?
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)