Ćao, Anonimni posetioče
Stranice: 1 ... 83 84 85 [86]
Štampaj
Autor Tema: beciklovi  (Pročitano 129624 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Slaninar
Iskusni bajker

Na mreži Na mreži
 Motor:
Yamaha FZS600 Fazer i bela strela s jednom konjskom snagom.
 Facebook: Poseti
Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.

Kvalitet: +1503 (17%)
Zahvalnice: 95

Odgovor #1700 - 13 Jun, 2020, 19:21 Ocena: 0
Ignoriši

ovi su mi sa blatobranima , aluminijum je keva

Ti stari alu blatobrani su neuništivi, lagani - zlata vrede.

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen
ЯЭВОЛУТИОН
Moto Doktor
Moto Manijak

Na mreži Na mreži
 Motor:
zlata, kata i zeka ....babe naravno 35+
Kvalitet: +8202 (38%)
Zahvalnice: 709

Odgovor #1701 - 13 Jun, 2020, 22:44 Ocena: +1
Ignoriši

danas odveo klinku na adu...sedim u kaficu (kokakola, pivo i nes 800 kinti) i gledam....1 od 100 bicikala ima nastelovanu visinu sedista kako treba.....kako mogu uopste da voze....pa na rentalu je to posao od pet sekundi...a dolaze i sa svojim bicikama....svakom petom struze pakne o bandas, svaki treci landara felna ko na frezi.....da li moguce da ih kurac zabole i da nema ko da im pokaze tri jednostavne stvari...

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11
Lazić
GayLord
Global Moderator
Mega Moto Manijak

Na mreži Na mreži
 Motor:
"Is this how time normally passes...? Really slowly...? In the right order...? If It`s one thing I cant stand, it`s an unpunctual alien attack..."  The Doctor... Motor: KLE500 Tardis edition...
Osposobiti nesposobne, da bi onesposobili sposobne

Lokacija: Mlečni put, sunčev sistem, Zemlja, Beograd, Zvezdara...
Kvalitet: +8482 (18%)
Zahvalnice: 364

Odgovor #1702 - 14 Jun, 2020, 02:55 Ocena: 0
Ignoriši

To se i ja pitam kad ih vidim k'o nedonoščad... Za vreme vanrednog stanja sam bar 10 puta dok sam šetao psa sretao klinca od 10ak godina kako vozi bajs sa skroz spuštenim sedištem, više puta sam mu u prolazu rekao da bi trebalo da podigne sedište, svaki put me pogledao blago telećim pogledom... Inače cene na Adi su uvek bile k'o u Tokiju, ali ove godine preteraše, točeno pivo 300 dinara, minijaturni sokić knjaz Miloš 250, turska kafa 200, neće me videti više stoka alava...

Slaninar
Iskusni bajker

Na mreži Na mreži
 Motor:

Odgovor #1703 - 14 Jun, 2020, 05:15 Ocena: 0
Ignoriši

Za decu kontam da je sedlo niže dok ne steknu iskustvo i sigurnost. Da se lakše mogu nogama odgurnuti. Moj klinac je prve godine uglavnom kočio nogama, dok nije skontao kako radi kontra.

Mada - meni je sedlo bilo uvek nisko do neke 9. godine, jer sam uvek divljao biciklom - skokovi, "policajke" i ostale zajebancije - sve je to lakše kad se možeš više spustiti kad treba, što je teško ako sedlo stoji kako treba (tad je dropper šticna bila nepostojeći pojam o kojem kontam da niko nije ni maštao). Tek kasnije, kad je stigao prvi bajs sa brzinama i većim točkovima, koji je omogućavao dalje vožnje po Fruškoj i okolini, sam skontao da je ipak lakše kad je sedlo više.  Smiley

Sad, kad su odrasli u pitanju: mnogi ne znaju, a nesigurni su. Ili misle da moraju moći dotaći tlo nogom sa sedla. Pre 40 godina su se bajsevi pravili sa niže postavljenim pogonom, pa je bilo normalno & moguće dotaći tlo iz sedla podešenog na optimalnu visinu. U poslednjih barem 20 godina se praktično svi bicikli prave sa patronom pogona više podignutom, tako da je to nemoguće, ali većina to ne zna (optimalna visina sedla). Isto kao što ne znaju da treba kočiti prednjom kočnicom, neće se leteti preko kormana.

ЯЭВОЛУТИОН
Moto Doktor
Moto Manijak

Na mreži Na mreži
 Motor:
zlata, kata i zeka ....babe naravno 35+
Kvalitet: +8202 (38%)
Zahvalnice: 709

Odgovor #1704 - 14 Jun, 2020, 11:17 Ocena: 0
Ignoriši

ma ja sam odrastao druzeci se sa biciklistima...prve komsije zivkovici...cale reprezentativac stare jugoslavije i tri sina....milamce je cak poluprofi terao po americi....drugari biciklisti.
onda ti malo bode oci ...nije to po malo da bezi...nego po meni to je totalno off....kao kad mi na motoru zategnu vesanje kao da voze po staklu i onda kazu da im gume pustaju u krivini....pustio im mozak na pravcu.

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11
El Jefe
Iskusni bajker

Na mreži Na mreži
 Motor:
Унтер фире ојген
Kvalitet: +2889 (48%)
Zahvalnice: 81

Odgovor #1705 - 14 Jun, 2020, 11:26 Ocena: 0
Ignoriši

To se i ja pitam kad ih vidim k'o nedonoščad... Za vreme vanrednog stanja sam bar 10 puta dok sam šetao psa sretao klinca od 10ak godina kako vozi bajs sa skroz spuštenim sedištem, više puta sam mu u prolazu rekao da bi trebalo da podigne sedište, svaki put me pogledao blago telećim pogledom... Inače cene na Adi su uvek bile k'o u Tokiju, ali ove godine preteraše, točeno pivo 300 dinara, minijaturni sokić knjaz Miloš 250, turska kafa 200, neće me videti više stoka alava...
А и плашите децу на бициклима. Ако рецимо ухапсе манијака са Аде, ко ће да води сајт?

Друштво за заштиту од животиња
Lazić
GayLord
Global Moderator
Mega Moto Manijak

Na mreži Na mreži
 Motor:
"Is this how time normally passes...? Really slowly...? In the right order...? If It`s one thing I cant stand, it`s an unpunctual alien attack..."  The Doctor... Motor: KLE500 Tardis edition...

Odgovor #1706 - 14 Jun, 2020, 12:46 Ocena: 0
Ignoriši

Manijak sa Ade nam vodi sajt... huh? Shocked UFFeeeeeee... Grin Grin Grin

Relja, sa dobro podešenom prednjom kočnicom i dobrim gumama se leti preko kormana kao od šale... Probao... Odnos između visine sedišta i napora pri pedalanju sam otkrio 1980-te posle cca 300 metara prve vožnje... Vezano za nizak pogon, garant nisi nikada omlatio ivičnjak prednjim zupčanikom... Grin Kiss

Slaninar
Iskusni bajker

Na mreži Na mreži
 Motor:

Odgovor #1707 - 14 Jun, 2020, 19:16 Ocena: 0
Ignoriši

Manijak sa Ade nam vodi sajt... huh? Shocked UFFeeeeeee... Grin Grin Grin

Relja, sa dobro podešenom prednjom kočnicom i dobrim gumama se leti preko kormana kao od šale... Probao... Odnos između visine sedišta i napora pri pedalanju sam otkrio 1980-te posle cca 300 metara prve vožnje... Vezano za nizak pogon, garant nisi nikada omlatio ivičnjak prednjim zupčanikom... Grin Kiss

Ne radiš to kako treba. Može se navežbati. Ko hoće.

Lazić
GayLord
Global Moderator
Mega Moto Manijak

Na mreži Na mreži
 Motor:

Odgovor #1708 - 14 Jun, 2020, 19:53 Ocena: 0
Ignoriši

rofl rofl rofl

Naravno da ne radim više, bolelo je... Cheesy

UFF
Administrator
Mega Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
Honda CB600F Hornet '03
Yamaha FZ6 Fazer '04
Suzuki DL650V-Strom '05
Honda CBR600F4i '06
Yamaha MT-03 '07
KTM 690SM '08
Yamaha YZF-R1 '08
Honda CRF250L '13
Honda CB1000RA '09

Kvalitet: +12101 (27%)
Zahvalnice: 1018

Odgovor #1709 - 15 Jun, 2020, 00:37 Ocena: 0

ne znam za manijaka sa ade jer na adu ne idem niti tamo zivim ali ja sam sinoc bio manijak sa ade medjice  rofl

otisao do drugara na splav poslenjim prevozom u 20h sa planom da ce komsija pored da me vrati svojim camcem

oko 01h smo komsiju pored pokrili cebetom kad je zavrsio svoju drugu flasu viskija i pao sa stolice na deking ispred nas a oko 02h smo ga jedva uneli u njegov splav da spava  rofl

tad odprilike sam i shvatio da sam ostao zarobljen na ostrvu sa kog skoro pa vidim svoju kucu jer ostali sa camcima su ili bili u provodu ili spavali a jedan jedini koji je krenuo da nas prebaci nazad nije mogao da upali  samoubistvo

bucko mi sa svog camca mahao ko lud, ja mahnem nazad, onda se vozac okrene i mahne bucku, ja ga pitam jel ovaj mase tebi ili meni? vozac kaze meni, to mi je drug, ja se smorim i gledam u pod, bucko i dalje mase li mase a ja ko seljak ga kuliram misleci da sam se ispalio  rofl kad smo presli preko pitam vozaca kako ti se zove onaj drug koji ti je tako dugo mahao?

kaze Bucko

aham, ok tebi je mahao

morao sam da mu se posle izvinjavam na pp jer sam ispao ljakse

monsterbnt
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Nitrous 10
Kvalitet: +3616 (47%)
Zahvalnice: 146

Odgovor #1710 - 15 Jun, 2020, 10:09 Ocena: 0
Ignoriši

Za decu kontam da je sedlo niže dok ne steknu iskustvo i sigurnost. Da se lakše mogu nogama odgurnuti. Moj klinac je prve godine uglavnom kočio nogama, dok nije skontao kako radi kontra.

Mada - meni je sedlo bilo uvek nisko do neke 9. godine, jer sam uvek divljao biciklom - skokovi, "policajke" i ostale zajebancije - sve je to lakše kad se možeš više spustiti kad treba, što je teško ako sedlo stoji kako treba (tad je dropper šticna bila nepostojeći pojam o kojem kontam da niko nije ni maštao). Tek kasnije, kad je stigao prvi bajs sa brzinama i većim točkovima, koji je omogućavao dalje vožnje po Fruškoj i okolini, sam skontao da je ipak lakše kad je sedlo više.  Smiley

Sad, kad su odrasli u pitanju: mnogi ne znaju, a nesigurni su. Ili misle da moraju moći dotaći tlo nogom sa sedla. Pre 40 godina su se bajsevi pravili sa niže postavljenim pogonom, pa je bilo normalno & moguće dotaći tlo iz sedla podešenog na optimalnu visinu. U poslednjih barem 20 godina se praktično svi bicikli prave sa patronom pogona više podignutom, tako da je to nemoguće, ali većina to ne zna (optimalna visina sedla). Isto kao što ne znaju da treba kočiti prednjom kočnicom, neće se leteti preko kormana.

Kad bi mene video na bajku verovatno bi mi pucao u kolena  Grin Grin Grin

Skroz spusteno sediste jbg, DH, volim da divljam, ne bi sediste u jaja kad skacem... A cak i uzbrdo, manje mi snage pojede kad sedim i povucem se skroz pozadi pa prakticno guram pedale nego da sam visoko i da gazim odozgo... 203mm hod napred, 195mm hod nazad, nema lockout...

E da... sjeba me ova korona pa moram ovde da jurim gume.... da ne znas de mogu naci pristojnu kramponku 2.5/26... Do sad samn koristio scott charger koje se na zalost vise ne rade i maxxis high roller koje ne mogu da dovucem u srbiju osim da krvnim zrncima i bubregom platim DHL...

Slaninar
Iskusni bajker

Na mreži Na mreži
 Motor:

Odgovor #1711 - 15 Jun, 2020, 10:17 Ocena: 0
Ignoriši

Mada - meni je sedlo bilo uvek nisko do neke 9. godine, jer sam uvek divljao biciklom - skokovi, "policajke" i ostale zajebancije - sve je to lakše kad se možeš više spustiti kad treba, što je teško ako sedlo stoji kako treba (tad je dropper šticna bila nepostojeći pojam o kojem kontam da niko nije ni maštao). Tek kasnije, kad je stigao prvi bajs sa brzinama i većim točkovima, koji je omogućavao dalje vožnje po Fruškoj i okolini, sam skontao da je ipak lakše kad je sedlo više.  Smiley

Kad bi mene video na bajku verovatno bi mi pucao u kolena  Grin Grin Grin

Skroz spusteno sediste jbg, DH, volim da divljam, ne bi sediste u jaja kad skacem... A cak i uzbrdo, manje mi snage pojede kad sedim i povucem se skroz pozadi pa prakticno guram pedale nego da sam visoko i da gazim odozgo... 203mm hod napred, 195mm hod nazad, nema lockout...

E da... sjeba me ova korona pa moram ovde da jurim gume.... da ne znas de mogu naci pristojnu kramponku 2.5/26... Do sad samn koristio scott charger koje se na zalost vise ne rade i maxxis high roller koje ne mogu da dovucem u srbiju osim da krvnim zrncima i bubregom platim DHL...

Continental Race King su se meni odlično pokazale - bilo ih je u Planet Bike. Ne znam do koje širine idu, ali po sećanju bih rekao da je bilo i preko 2,25".

monsterbnt
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Nitrous 10
Kvalitet: +3616 (47%)
Zahvalnice: 146

Odgovor #1712 - 15 Jun, 2020, 10:52 Ocena: 0
Ignoriši

Nisam nesto bio srecan.... Imo sam ih na specialized-u pre ovog nitra, 2.25. Ok za voznju po planinskom puteljku al nisu za DH, sitan i mekan krampon...
Kao na sajtu imaju mountain king 2.4 ali nemaju na stanju nego ''moze da se poruci al ne znamo kada''

Ovo bi bilo idealno, al jedino da mi neko donese iz usa...

Ivicat
Iskusni pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
900rr
Kvalitet: +764 (34%)
Zahvalnice: 36

Odgovor #1713 - 15 Jun, 2020, 12:30 Ocena: 0
Ignoriši

Klincu treba veci bajs. Sledeca velicina je 24'. S'obzirom da je kod mene neravno a on lenj, mtb je prihvatljivo resenje. Ima li neko preporuku? Klinac hoce sa prednjim amortizerom, mada bih ja i to izbacio. Bez diskova i ostalih dzidza bidza...
Bojan
Pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
CBR 600FSport; Fazer 600
Kvalitet: +72 (11%)
Zahvalnice: 14

Odgovor #1714 - 23 Jun, 2020, 22:37 Ocena: 0
Ignoriši

I meni treba 24-orka za dete. Da bude lagan. Moze i amortizeri. znaci lep, kvalitetan a dobre cene  Grin.
Pozdrav
Slaninar
Iskusni bajker

Na mreži Na mreži
 Motor:

Odgovor #1715 - 24 Jun, 2020, 07:23 Ocena: +1
Ignoriši

24" MTB su dosta teški bicikli - gotovo da je nikakva ponuda kod nas (ne znam za napolje) takvih bicikala više klase.

Ovako nešto jedino - mada je po radnjama "suša" ovih meseci - džaba je gledadati on-line, treba videti šta postoji u radnjama zaista:

https://www.capriolo.com/capriolo-bicikli/2014-2015-2016-2017-2018/junior/rapide-24-zeleno-crn

Bojan
Pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
CBR 600FSport; Fazer 600
Kvalitet: +72 (11%)
Zahvalnice: 14

Odgovor #1716 - 24 Jun, 2020, 20:21 Ocena: 0
Ignoriši

24" MTB su dosta teški bicikli - gotovo da je nikakva ponuda kod nas (ne znam za napolje) takvih bicikala više klase.

Ovako nešto jedino - mada je po radnjama "suša" ovih meseci - džaba je gledadati on-line, treba videti šta postoji u radnjama zaista:

https://www.capriolo.com/capriolo-bicikli/2014-2015-2016-2017-2018/junior/rapide-24-zeleno-crn

Ajd malo pojasni sve te podkategorije, mtb i sl.
Nemam problema da bude polovan
Slaninar
Iskusni bajker

Na mreži Na mreži
 Motor:

Odgovor #1717 - 25 Jun, 2020, 06:49 Ocena: +1
Ignoriši

Ajd malo pojasni sve te podkategorije, mtb i sl.
Nemam problema da bude polovan

Vrste bicikala (MTB, drumski, city...)

Stranice: 1 ... 83 84 85 [86]
Štampaj
Moto Manijaci  |  Opšte teme  |  Ostale teme  |  Tema: beciklovi