Glavni meni

beciklovi

Započeo farbach, 26 Novembar, 2011, 17:19

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Slaninar

Citat: bogdan poslato 13 Jun, 2020, 19:59
ovi su mi sa blatobranima , aluminijum je keva



Ti stari alu blatobrani su neuni¹tivi, lagani - zlata vrede.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ЯЭВОЛУТИОН

danas odveo klinku na adu...sedim u kaficu (kokakola, pivo i nes 800 kinti) i gledam....1 od 100 bicikala ima nastelovanu visinu sedista kako treba.....kako mogu uopste da voze....pa na rentalu je to posao od pet sekundi...a dolaze i sa svojim bicikama....svakom petom struze pakne o bandas, svaki treci landara felna ko na frezi.....da li moguce da ih kurac zabole i da nema ko da im pokaze tri jednostavne stvari...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

To se i ja pitam kad ih vidim k'o nedono¹èad... Za vreme vanrednog stanja sam bar 10 puta dok sam ¹etao psa sretao klinca od 10ak godina kako vozi bajs sa skroz spu¹tenim sedi¹tem, vi¹e puta sam mu u prolazu rekao da bi trebalo da podigne sedi¹te, svaki put me pogledao blago teleæim pogledom... Inaèe cene na Adi su uvek bile k'o u Tokiju, ali ove godine pretera¹e, toèeno pivo 300 dinara, minijaturni sokiæ knjaz Milo¹ 250, turska kafa 200, neæe me videti vi¹e stoka alava...

Slaninar

Za decu kontam da je sedlo ni¾e dok ne steknu iskustvo i sigurnost. Da se lak¹e mogu nogama odgurnuti. Moj klinac je prve godine uglavnom koèio nogama, dok nije skontao kako radi kontra.

Mada - meni je sedlo bilo uvek nisko do neke 9. godine, jer sam uvek divljao biciklom - skokovi, "policajke" i ostale zajebancije - sve je to lak¹e kad se mo¾e¹ vi¹e spustiti kad treba, ¹to je te¹ko ako sedlo stoji kako treba (tad je dropper ¹ticna bila nepostojeæi pojam o kojem kontam da niko nije ni ma¹tao). Tek kasnije, kad je stigao prvi bajs sa brzinama i veæim toèkovima, koji je omoguæavao dalje vo¾nje po Fru¹koj i okolini, sam skontao da je ipak lak¹e kad je sedlo vi¹e.  :)

Sad, kad su odrasli u pitanju: mnogi ne znaju, a nesigurni su. Ili misle da moraju moæi dotaæi tlo nogom sa sedla. Pre 40 godina su se bajsevi pravili sa ni¾e postavljenim pogonom, pa je bilo normalno & moguæe dotaæi tlo iz sedla pode¹enog na optimalnu visinu. U poslednjih barem 20 godina se praktièno svi bicikli prave sa patronom pogona vi¹e podignutom, tako da je to nemoguæe, ali veæina to ne zna (optimalna visina sedla). Isto kao ¹to ne znaju da treba koèiti prednjom koènicom, neæe se leteti preko kormana.

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ЯЭВОЛУТИОН

ma ja sam odrastao druzeci se sa biciklistima...prve komsije zivkovici...cale reprezentativac stare jugoslavije i tri sina....milamce je cak poluprofi terao po americi....drugari biciklisti.
onda ti malo bode oci ...nije to po malo da bezi...nego po meni to je totalno off....kao kad mi na motoru zategnu vesanje kao da voze po staklu i onda kazu da im gume pustaju u krivini....pustio im mozak na pravcu.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

El Jefe

Citat: Laziæ poslato 14 Jun, 2020, 03:55
To se i ja pitam kad ih vidim k'o nedono¹èad... Za vreme vanrednog stanja sam bar 10 puta dok sam ¹etao psa sretao klinca od 10ak godina kako vozi bajs sa skroz spu¹tenim sedi¹tem, vi¹e puta sam mu u prolazu rekao da bi trebalo da podigne sedi¹te, svaki put me pogledao blago teleæim pogledom... Inaèe cene na Adi su uvek bile k'o u Tokiju, ali ove godine pretera¹e, toèeno pivo 300 dinara, minijaturni sokiæ knjaz Milo¹ 250, turska kafa 200, neæe me videti vi¹e stoka alava...
А и плашите децу на бициклима. Ако рецимо ухапсе манијака са Аде, ко ће да води сајт?
Друштво за заштиту од животиња

Lazic

Manijak sa Ade nam vodi sajt... ??? :o UFFeeeeeee... ;D ;D ;D


Relja, sa dobro pode¹enom prednjom koènicom i dobrim gumama se leti preko kormana kao od ¹ale... Probao... Odnos izmeðu visine sedi¹ta i napora pri pedalanju sam otkrio 1980-te posle cca 300 metara prve vo¾nje... Vezano za nizak pogon, garant nisi nikada omlatio iviènjak prednjim zupèanikom... ;D :-*

Slaninar

Citat: Laziæ poslato 14 Jun, 2020, 13:46
Manijak sa Ade nam vodi sajt... ??? :o UFFeeeeeee... ;D ;D ;D


Relja, sa dobro pode¹enom prednjom koènicom i dobrim gumama se leti preko kormana kao od ¹ale... Probao... Odnos izmeðu visine sedi¹ta i napora pri pedalanju sam otkrio 1980-te posle cca 300 metara prve vo¾nje... Vezano za nizak pogon, garant nisi nikada omlatio iviènjak prednjim zupèanikom... ;D :-*

Ne radi¹ to kako treba. Mo¾e se nave¾bati. Ko hoæe.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

 [rofl] [rofl] [rofl]

Naravno da ne radim vi¹e, bolelo je... :D

UFF

ne znam za manijaka sa ade jer na adu ne idem niti tamo zivim ali ja sam sinoc bio manijak sa ade medjice  [rofl]

otisao do drugara na splav poslenjim prevozom u 20h sa planom da ce komsija pored da me vrati svojim camcem

oko 01h smo komsiju pored pokrili cebetom kad je zavrsio svoju drugu flasu viskija i pao sa stolice na deking ispred nas a oko 02h smo ga jedva uneli u njegov splav da spava  [rofl]

tad odprilike sam i shvatio da sam ostao zarobljen na ostrvu sa kog skoro pa vidim svoju kucu jer ostali sa camcima su ili bili u provodu ili spavali a jedan jedini koji je krenuo da nas prebaci nazad nije mogao da upali  [samoubistvo]

bucko mi sa svog camca mahao ko lud, ja mahnem nazad, onda se vozac okrene i mahne bucku, ja ga pitam jel ovaj mase tebi ili meni? vozac kaze meni, to mi je drug, ja se smorim i gledam u pod, bucko i dalje mase li mase a ja ko seljak ga kuliram misleci da sam se ispalio  [rofl] kad smo presli preko pitam vozaca kako ti se zove onaj drug koji ti je tako dugo mahao?

kaze Bucko


aham, ok tebi je mahao

morao sam da mu se posle izvinjavam na pp jer sam ispao ljakse



monsterbnt

Citat: Slaninar poslato 14 Jun, 2020, 06:15
Za decu kontam da je sedlo ni¾e dok ne steknu iskustvo i sigurnost. Da se lak¹e mogu nogama odgurnuti. Moj klinac je prve godine uglavnom koèio nogama, dok nije skontao kako radi kontra.

Mada - meni je sedlo bilo uvek nisko do neke 9. godine, jer sam uvek divljao biciklom - skokovi, "policajke" i ostale zajebancije - sve je to lak¹e kad se mo¾e¹ vi¹e spustiti kad treba, ¹to je te¹ko ako sedlo stoji kako treba (tad je dropper ¹ticna bila nepostojeæi pojam o kojem kontam da niko nije ni ma¹tao). Tek kasnije, kad je stigao prvi bajs sa brzinama i veæim toèkovima, koji je omoguæavao dalje vo¾nje po Fru¹koj i okolini, sam skontao da je ipak lak¹e kad je sedlo vi¹e.  :)

Sad, kad su odrasli u pitanju: mnogi ne znaju, a nesigurni su. Ili misle da moraju moæi dotaæi tlo nogom sa sedla. Pre 40 godina su se bajsevi pravili sa ni¾e postavljenim pogonom, pa je bilo normalno & moguæe dotaæi tlo iz sedla pode¹enog na optimalnu visinu. U poslednjih barem 20 godina se praktièno svi bicikli prave sa patronom pogona vi¹e podignutom, tako da je to nemoguæe, ali veæina to ne zna (optimalna visina sedla). Isto kao ¹to ne znaju da treba koèiti prednjom koènicom, neæe se leteti preko kormana.



Kad bi mene video na bajku verovatno bi mi pucao u kolena  ;D ;D ;D

Skroz spusteno sediste jbg, DH, volim da divljam, ne bi sediste u jaja kad skacem... A cak i uzbrdo, manje mi snage pojede kad sedim i povucem se skroz pozadi pa prakticno guram pedale nego da sam visoko i da gazim odozgo... 203mm hod napred, 195mm hod nazad, nema lockout...

E da... sjeba me ova korona pa moram ovde da jurim gume.... da ne znas de mogu naci pristojnu kramponku 2.5/26... Do sad samn koristio scott charger koje se na zalost vise ne rade i maxxis high roller koje ne mogu da dovucem u srbiju osim da krvnim zrncima i bubregom platim DHL...
Smrt SVIMA!!!!

Slaninar

Citat: monsterbnt poslato 15 Jun, 2020, 11:09
Citat: Slaninar poslato 14 Jun, 2020, 06:15
Za decu kontam da je sedlo ni¾e dok ne steknu iskustvo i sigurnost. Da se lak¹e mogu nogama odgurnuti. Moj klinac je prve godine uglavnom koèio nogama, dok nije skontao kako radi kontra.

Mada - meni je sedlo bilo uvek nisko do neke 9. godine, jer sam uvek divljao biciklom - skokovi, "policajke" i ostale zajebancije - sve je to lak¹e kad se mo¾e¹ vi¹e spustiti kad treba, ¹to je te¹ko ako sedlo stoji kako treba (tad je dropper ¹ticna bila nepostojeæi pojam o kojem kontam da niko nije ni ma¹tao). Tek kasnije, kad je stigao prvi bajs sa brzinama i veæim toèkovima, koji je omoguæavao dalje vo¾nje po Fru¹koj i okolini, sam skontao da je ipak lak¹e kad je sedlo vi¹e.  :)

Sad, kad su odrasli u pitanju: mnogi ne znaju, a nesigurni su. Ili misle da moraju moæi dotaæi tlo nogom sa sedla. Pre 40 godina su se bajsevi pravili sa ni¾e postavljenim pogonom, pa je bilo normalno & moguæe dotaæi tlo iz sedla pode¹enog na optimalnu visinu. U poslednjih barem 20 godina se praktièno svi bicikli prave sa patronom pogona vi¹e podignutom, tako da je to nemoguæe, ali veæina to ne zna (optimalna visina sedla). Isto kao ¹to ne znaju da treba koèiti prednjom koènicom, neæe se leteti preko kormana.



Kad bi mene video na bajku verovatno bi mi pucao u kolena  ;D ;D ;D

Skroz spusteno sediste jbg, DH, volim da divljam, ne bi sediste u jaja kad skacem... A cak i uzbrdo, manje mi snage pojede kad sedim i povucem se skroz pozadi pa prakticno guram pedale nego da sam visoko i da gazim odozgo... 203mm hod napred, 195mm hod nazad, nema lockout...

E da... sjeba me ova korona pa moram ovde da jurim gume.... da ne znas de mogu naci pristojnu kramponku 2.5/26... Do sad samn koristio scott charger koje se na zalost vise ne rade i maxxis high roller koje ne mogu da dovucem u srbiju osim da krvnim zrncima i bubregom platim DHL...

Continental Race King su se meni odlièno pokazale - bilo ih je u Planet Bike. Ne znam do koje ¹irine idu, ali po seæanju bih rekao da je bilo i preko 2,25".
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

monsterbnt

Nisam nesto bio srecan.... Imo sam ih na specialized-u pre ovog nitra, 2.25. Ok za voznju po planinskom puteljku al nisu za DH, sitan i mekan krampon...
Kao na sajtu imaju mountain king 2.4 ali nemaju na stanju nego ''moze da se poruci al ne znamo kada''

Ovo bi bilo idealno, al jedino da mi neko donese iz usa...



Smrt SVIMA!!!!

Ivicat

Klincu treba veci bajs. Sledeca velicina je 24'. S'obzirom da je kod mene neravno a on lenj, mtb je prihvatljivo resenje. Ima li neko preporuku? Klinac hoce sa prednjim amortizerom, mada bih ja i to izbacio. Bez diskova i ostalih dzidza bidza...

Bojan

I meni treba 24-orka za dete. Da bude lagan. Moze i amortizeri. znaci lep, kvalitetan a dobre cene  ;D.
Pozdrav

Slaninar

24" MTB su dosta te¹ki bicikli - gotovo da je nikakva ponuda kod nas (ne znam za napolje) takvih bicikala vi¹e klase.

Ovako ne¹to jedino - mada je po radnjama "su¹a" ovih meseci - d¾aba je gledadati on-line, treba videti ¹ta postoji u radnjama zaista:

https://www.capriolo.com/capriolo-bicikli/2014-2015-2016-2017-2018/junior/rapide-24-zeleno-crn
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Bojan

Citat: Slaninar poslato 24 Jun, 2020, 08:23
24" MTB su dosta te¹ki bicikli - gotovo da je nikakva ponuda kod nas (ne znam za napolje) takvih bicikala vi¹e klase.

Ovako ne¹to jedino - mada je po radnjama "su¹a" ovih meseci - d¾aba je gledadati on-line, treba videti ¹ta postoji u radnjama zaista:

https://www.capriolo.com/capriolo-bicikli/2014-2015-2016-2017-2018/junior/rapide-24-zeleno-crn
Ajd malo pojasni sve te podkategorije, mtb i sl.
Nemam problema da bude polovan

Slaninar

Citat: Bojan poslato 24 Jun, 2020, 21:21
Citat: Slaninar poslato 24 Jun, 2020, 08:23
24" MTB su dosta te¹ki bicikli - gotovo da je nikakva ponuda kod nas (ne znam za napolje) takvih bicikala vi¹e klase.

Ovako ne¹to jedino - mada je po radnjama "su¹a" ovih meseci - d¾aba je gledadati on-line, treba videti ¹ta postoji u radnjama zaista:

https://www.capriolo.com/capriolo-bicikli/2014-2015-2016-2017-2018/junior/rapide-24-zeleno-crn
Ajd malo pojasni sve te podkategorije, mtb i sl.
Nemam problema da bude polovan


Vrste bicikala (MTB, drumski, city...)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Bojan

Moze li neko da dodatno pojasni velicine rama (s,m,l) i velicine tockova (24,26) tj to pretvoti u velicinu bicikla za dete visoko cca 140cm. Koliko sam probavao u radnji bicikli sa tockovima od 24 je otprilike taman ali sa tendencijom da se menja vec sledece godine.
Ponuda u oglasima je solidna ali da ne bih krstario po zemlji bez veze, makar da imam neke smernice. Trazim aluminijumski  bicikl. Hvala u napred

Slaninar

ObjasniJo vezano za velièinu rama:

Efektivna velièina rama bicikla

U su¹tini, svodi se na to da proba¹ bajs koji odgovara po velièini, pa mu uzme¹ meru.

Toèkovi sami po sebi nisu bitni - tj. postoje bicikli za ljude visine 190 cm, sa toèkovima velièine 20". Time se dobija bicikl manjih spoljnih dimenzija za lak¹i transport.
Ipak, kod deèijih bicikala, ako su deca mala, nemoguæe je smestiti toèak èak i od 20", a da korman ne bude predaleko (ili, ako bi se korman pribli¾io, toèak bi kaèio ram). Zato se tu obièno stavljaju "najveæi toèkovi koji mogu da se uglave spram velièine rama". I zato kod deèijih bicikala velièina toèka u su¹tini govori i o velièini rama.

Za visinu od 140 cm, 24" jeste tu na granici, dok i manji ramovi sa toèkovima od 26" mogu biti malo preveliki. Ako dete ima iskustva u vo¾nji bicikla, i¹ao bih na veæi ram. S tim ¹to bi bilo dobro da zna kako da krene i stane (ovo mnogi ne znaju, tj. poku¹avaju ostati u sedlu kada se zaustave, pa nogom dohvatiti tlo sa sedla):

https://www.youtube.com/watch?v=5dM_R-DUOrc&t=1s#
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen