Glavni meni

beciklovi

Započeo farbach, 26 Novembar, 2011, 17:19

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

SSZGO

Citat: farbach poslato 26 Novembar, 2011, 19:16
Citat: SSZGO poslato 26 Novembar, 2011, 18:42
vozio nekada, presao 15000 km, mountain bajk
vise ne vozim

sasvim moguce da cu poceti za koji mesec opet u nedostatku druge vrste prevoza
Svaka cast. Nisi silazio sa bajka?

to mi je bilo prevozno sredstvo dok sam isao u srednju skolu, isao sam svuda po gradu, i tako par godina...
imao sam brojac u luli, kad sam prestao da vozim bilo je 14000 i xyz km na njemu...


na rolerima sam presao DALEKO VISE km... najmanje 5000 godisnje, 5 godina zaredom...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Plazma Keks

Chris Kovarik fast downhill Pinned
ovako najvise volim da vozim. jedini problem je sto cesto menjam delove na biciklu ;D

bogdan

Biciklista od kad znam za sebe , a ima tome ihaa.

farbach

Stari GT, musterijin. Jos nisam kolekcionar.

YOman

A sto visi ovako k'o sunka....ako je musterijin?  :D
Ja znam da ¾ivot na granici je opasan i tvrd,
al’ moje ime ovdje od sad znaèi pravda,

na mome sivom konju sada sa mnom ja¹e smrt,
vodi me tamo gdje me moja davna draga
vec ceka...

farbach

Vidis kantar gore? Merio sam kolko ima kila

YOman

Deluje lagano, pogotovu sa ovim karbonskim felnama.
Ja znam da ¾ivot na granici je opasan i tvrd,
al’ moje ime ovdje od sad znaèi pravda,

na mome sivom konju sada sa mnom ja¹e smrt,
vodi me tamo gdje me moja davna draga
vec ceka...

farbach

7.6 ovako go.


Tandemac sada zivi u Grckoj. Napravio sam ga 1993-4 od besavnih cevi za parovode.

miodrag

ja sam se samo 12 god takmicio u bicikliznu. vozio sam drumski i mtb. :) drumski bicikl sam prosao a ostavio sam mtb, ktm stariji je model. sto se tice kilometraze imam vise nego neko kolima

Plazma Keks

sinoc sam sanjao da su mi ukrali bajs

Gašpar

@farbac: Nije mi jasan raspored lancova na Tandemcu, pa aj daj sliku iz nekog drugog ugla ako imas ili pojasni ako te ne mrzi

Bori¹a

Citat: Gaspar poslato 27 Novembar, 2011, 13:59
@farbac: Nije mi jasan raspored lancova na Tandemcu, pa aj daj sliku iz nekog drugog ugla ako imas ili pojasni ako te ne mrzi
Lancova? Kad te Silvana vidi prebice te ;D

mkt

moje staro dh biciklo  :( :( :( :( :( :( prodao sam ga pre par nedelja   :( :( jbg
uskoro prelazim na neki hardtaill i najverovatnije ce opet biti neki `norko`

Plazma Keks

ja sam razmisljao da ga otkupim od tebe... samo sto je neko brze razmisljao od mene ;D
@gaspar
prednji lanac spaja prve prstenove na dva pogona a drugi spaja drugi prsten sa kasetom. menjac u sredini sluzi da spreci lanac od spadanja i preteranog landaranja. da li ti je sad jasno? ;D

mkt

Citat: Plazma Keks poslato 27 Novembar, 2011, 14:47
ja sam razmisljao da ga otkupim od tebe... samo sto je neko brze razmisljao od mene ;D
uleteo lik sa kesom ODMA  :) cak sam se i ja iznenadio kad je dosao da ga uzme

Gašpar


Plazma Keks

jbg, sad, ne znam kako da ti objasnim... pocecu od crtanja jabuke  [rofl] [rofl]

farbach

dva mala lancanika sa istim brojem zuba su medjusobno spojeni. Zamisli ih sa druge strane i bice ti lakse. Prednji pogon ima veliki i srednji lancanik za menjanje brzina. Po ravnom pedale stoje ovako, a po Fruskoj ih namestimo pod 90 stepeni i tako izbegavamo da oba vozaca budu u mrtvom uglu istovremeno. Tako lakse ide po velikim usponima. Zato je lanac malo duzi, da moze lako da se prebaci. Da ne bih mudrovao oko spanera, najjeftinije je bilo da uzmem jedan stari menjac.

Gašpar

Au bre, sad sam ukapirao. Prednji vozac pokrece ustvari pedale drugog vozaca. Pa njih dvoje zajedno pokrecu tocak. Tako otprilike?

Plazma Keks