Glavni meni

beciklovi

Započeo farbach, 26 Novembar, 2011, 17:19

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Boban_m

Da ne detaljisem ali zamalo sam ostao bez jednog jajca. Da nije bilo amorta...

Nego jutros bilo 4 Fuji-a sad jos 2. Neki popusti bozicni su u pitanju i zato su bajsevi povoljni ali idu ko alva. Ajmo jos neki smislen razlog koji odabrati jer uskoro necu imati izbora.

Slaninar

Citat: Boban_m poslato 27 Decembar, 2016, 21:37
Da ne detaljisem ali zamalo sam ostao bez jednog jajca. Da nije bilo amorta...

Verujem. Mada, mo¾da bi preleteo preko kormana i doèekao se na noge? Mo¾da bi pukao obruè i odradio posao amorta (koji se svakako, pri takvom udaru, sigurno sabio do kraja svog hoda vrlo brzo).
Nemoj mi samo reæi da planira¹ dalje po mraku voziti bez svetala i naletati na zidove.  :)  Za takve stvari je ovakav bajs jo¹ bolji:



Nego, nazad na temu. 29", sa amortom. Koliki ti je bud¾et i da li sve USA radnje koje ¹alju po¹tom dolaze u obzir, ili gleda¹ ono ¹to mo¾e¹ probati u lokalnoj radnji (¹to je kod kupovine bajsa bolja opcija)?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Boban_m

Jezim se kad vidim te fat bikes.

Slaninar

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Boban_m

Najradije bih uzeo ovaj, ali nema 21" ram na stanju, 19.5"  mi se cini mali, a nemam gdje da probam jer iako nose iste oznake velicine, razlikuju se od proizvodjaca do proizvodjaca.

http://www.nashbar.com/webapp/wcs/stores/servlet/Product_10053_10052_602905_-1___204686

Slaninar

Citat: Boban_m poslato 27 Decembar, 2016, 22:17
Najradije bih uzeo ovaj, ali nema 21" ram na stanju, 19.5"  mi se cini mali, a nemam gdje da probam jer iako nose iste oznake velicine, razlikuju se od proizvodjaca do proizvodjaca.

http://www.nashbar.com/webapp/wcs/stores/servlet/Product_10053_10052_602905_-1___204686

Potra¾i tabelu na sajtu prozivoðaèa - za konkretan model, za koju visinu èoveka je koja velièina rama. Sve drugo je neprecizno.

Dva ista rama, razlièite zakrivljenosti gornje ¹ipke. Razlika u nominalnoj velièini mo¾e biti i 2 inèa, a da pasuju za istu visinu vozaèa (samo se na uko¹enijem vi¹e izvlaèi ¹ipka sica):

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mkt

ma uzmi bilo koji

Boban_m

Koji bi ti uzeo, prvi ili drugi i zasto?

mkt

ja bi ovaj drugi, zbog opreme

monsterbnt

Citat: Slaninar poslato 27 Decembar, 2016, 21:46
Citat: Boban_m poslato 27 Decembar, 2016, 21:41
Jezim se kad vidim te fat bikes.

[rofl]

I ja.   [thumb_up]

Nemate vi pojma... samo tu mlatite sa tim gayciklima...

Smrt SVIMA!!!!

Boban_m

Ne uzeh ni prvi ni drugi, vec nadjoh Diamondback sa ramom 22", koji je i najljepsi. Viljuska koju sam htio i Shimano hidro kocnice 180/160.

http://i499.photobucket.com/albums/rr352/boban_africa/DB-ODVS-NCL-EXTRA2_zpsc3bhqdml.jpg http://i499.photobucket.com/albums/rr352/boban_africa/DB-ODVS-NCL-SIDE_zpscplo2ri9.jpg


Andreja

Ovo izgleda fantastièno, ram jebe keve.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Boban_m

Ovo nije bicikl, ovo je skulptura na 2 tocka. Na slici je vjerovatno 18", 22" izgledaj jos bolje jer tockovi ne djeluju toliko veliki.

Andreja

Ja svakako 22" ne bih ni uzimao jer sam visok/nizak 175cm a hoæu 29" toèak.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Boban_m

I meni je ovo prva 29". Prije ovog sam vozio  27.5".

Andreja

Ja sam na 26", vozim ne¹to neimenovano, i farbu sam mu skinuo :) Ali ¾elim 29" iskljuèivo jer mogu da stavim i drumsku i offroad gumu, ogroman raspon dimenzija. Pa ono, da l' æu da se motam po gradu ili æu da jarcam po Ko¹u :)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Boban_m

Ja od uzbrdica imam pokretni most na putu za plazu i koji nadvoznjak :(

Slaninar

Citat: Andreja poslato 29 Decembar, 2016, 00:07
Ja sam na 26", vozim ne¹to neimenovano, i farbu sam mu skinuo :) Ali ¾elim 29" iskljuèivo jer mogu da stavim i drumsku i offroad gumu, ogroman raspon dimenzija. Pa ono, da l' æu da se motam po gradu ili æu da jarcam po Ko¹u :)

Ima drumskih guma i za 26". Mada su veæi toèkovi bolji za drum.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazza



Ja uzeo za zimske uslove. Lep bajs... Ali ipak je drumski bajs za mene 😎

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
I may be dumb, but I'm not stupid.

Boban_m