Glavni meni

beciklovi

Započeo farbach, 26 Novembar, 2011, 17:19

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

ZEMZEM

Evo i ja da potvrdim da su stari bajsevi gurali lepu kilometra¾u. Kad je poèelo bombardovanje kupim neki obièan bajs koji su donosili iz Maðarske. Koliko se seæam platio sam ga 190DM, dobio mislim po skoro nabavnoj ceni, lik ga nekom doneo a ovaj odustao.
Najobièniji bajs, obièna vilju¹ka, èelièni ram, obiène felne, menjaè od jeftinijih, sic lo¹, koènice nisu v-brake nego one obiène.
Sledeæe sezone ga rasturim celog i ofarbam u mat crno. U maðarskoj pokupujem i stavim duple felne, alu glavu toèkova, v-brake koènice, metalne ruèke koènica, bolji sic, gume za gradsku vo¾nju i jo¹ par sitnica.
Taj bajs je pre¹ao ne znam koliko km. Moja tura je bila skoro svaki dan kad doðe suvo vreme i bude bar +10C, sem nedelje i ako pada ki¹a,  do ade + 2 kruga oko jezera i nazad za Zemun. To mu doðe oko 47km.
Za sve ove godine sam mu samo jednom promenio lanac, zadnje zupèanike, zadnji menjaè, stavio novu osovinu srednje glave-neki novi sistem bez le¾ajeva, pedale dvaput.
Salje, gume, paknove ne znam taèno koliko puta.
Delovi koji su stavljani su bili nekog srednjeg kvaliteta. Eto takav je i danas u voznom stanju samo stoji veæ 3 god obe¹en u gara¾i.
Razlog - kupio ¾eni pre 3 god neki bajs za oko 160E i ona ga slabo vozila pa ga ja preuzeo da ne stoji. Na njemu promenio samo bolje gume i paknove, stavio sic sa gelon i pored redovnog odr¾avanja se slatko vozim sa njim, evo zapoèinjemo èetvrtu sezonu.
I ja sam isto hteo da kupim neki polovan bajs do 300-400E da se vozimo zajedno ali mi sve ¾ao da sad dam te pare kad me ovaj slu¾i. Dok bude i¹ao ne diram ni¹ta. A posle neki malo kvalitetniji polovan.

castor

Da li nekome trebaju mehanièki Avid BB5, praktièno nov komplet, prednji+zadnji toèak, sa sajlama i svime? Upotrebljeno toliko da se doveze Specialized bajs iz trgovine jedno kilometar do dva po ravnom do kuæe i da se stave neki ogromni diskovi...
It's the ride that matters, not the bike…

BOKYBOY

Citat: castor poslato 05 Maj, 2016, 23:41
Da li nekome trebaju mehanièki Avid BB5, praktièno nov komplet, prednji+zadnji toèak, sa sajlama i svime? Upotrebljeno toliko da se doveze Specialized bajs iz trgovine jedno kilometar do dva po ravnom do kuæe i da se stave neki ogromni diskovi...

...jel moze to da se ubudzi na moju debelu ili je to djunta sa sitnim nutom...? ;D

Mik

Citat: bigbad86 poslato 04 Maj, 2016, 21:25
Bajs uvek stoji napolju pod tremom i i dalje nema ni trunku rdje.

Svaku gvozdjuriju treba staviti na promaju! (Gvozdjurija mrzi vlagu. Osim kocionih diskova na automobilima - sto brze korodira, to je bolji, nije bas "receptura" ali npr. "brembo" pozuti na vlazan vazduh. I ne treba preduzimati nista, na tom materijalu sve ostaje na povrsini i ne ide u dubinu.)

Slaninar

Citat: castor poslato 05 Maj, 2016, 23:41
Da li nekome trebaju mehanièki Avid BB5, praktièno nov komplet, prednji+zadnji toèak, sa sajlama i svime? Upotrebljeno toliko da se doveze Specialized bajs iz trgovine jedno kilometar do dva po ravnom do kuæe i da se stave neki ogromni diskovi...

Meðu boljim mehanièkim diskovima. Prodaje¹ dva para sa ruèicama koènica? Ili su i toèkovi u kompletu?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazza

ajd nisam se hvalio ovde :)

za ovu sezonu spreman... nekada sam vozio mnogo vise  nego sada



I may be dumb, but I'm not stupid.

castor

Citat: Slaninar poslato 06 Maj, 2016, 08:22
Meðu boljim mehanièkim diskovima. Prodaje¹ dva para sa ruèicama koènica? Ili su i toèkovi u kompletu?
Jedan par - jedan prednji i jedan zadnji, kompletni. Diskovi, èeljusti, ploèice, sajle i ruèice... R=160 mm. Valoviti, nisu ravni.
It's the ride that matters, not the bike…

Mik

Znaci gume!  :)

("Continental Ultra sport" (za trkacki) nije ni za kurac - kupio nove pre 2 ili 3 godine, i to je trulo, bajato, raspada se.  [facepalm])

Neka preporuka?

(Ne vozim nista profi, ne bi' da bude skupo (jer namam  :)), i to.  :) )


Slaninar

Citat: Mik poslato 26 Jul, 2016, 04:01
Znaci gume!  :)

("Continental Ultra sport" (za trkacki) nije ni za kurac - kupio nove pre 2 ili 3 godine, i to je trulo, bajato, raspada se.  [facepalm])

Neka preporuka?

(Ne vozim nista profi, ne bi' da bude skupo (jer namam  :)), i to.  :) )



Ako kupuje¹ u ©vabiji - Schwalbe ima dosta dobar odnos cena-kvalitet za svaki tip gume, bajsa, svaku dimenziju. U Srbiji ne bih savetovao kupovinu te marke.

Ako kupuje¹ u Srbiji: Kenda nudi ubedljivo najvi¹e za dati novac.

Ako bud¾et dozvoljava, vrhunske gume, koje relativno dugo traju su Continental, modeli Grand Prix 4000 i 4 Seasons. One prve su bolje za leto, ove druge za hladno i ki¹u. Mana im je osetljiv boèni zid - ako se vozi po makadamu, makar povremeno, ili po asfaltu s puno rupa, postoji ¹ansa da se proseèe i o¹teti relativno lako. U tom sluèaju - Kenda za 700 dind¾i i Bog da te vidi.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

prpa_zr


Drugovi koji se razumete u biciklove, re¹io sam da pazarim bicikl za svoje omaleno tjelo i kontam da æe to biti ovaj sa linka

http://www.2bike.rs/cikloberza/mali-oglasi/bicikli-6/city-turing-10/kalkhoff-42#.V5cGqNJ97cs

zanima me cenjeno mi¹ljenje poznavalaca kao i da li ima nekoga iz Subotice ko bi eventualno mogao da ga vidi u¾ivo?

Mik

@prpa_zr

Solidno to izgleda, ali i tesko! Ako (taj tip bicikla) ima vise od 15 kila, bice muka. (Nisam ekspert, al' sto se tice cene mislim da ga placas na kilo.)




Mik

Gume:

Ima "Rubena", i jel' ima neko zadovoljan sa tim na specijalci?  :)  (Osim sto je povoljno.  :))

monsterbnt

Ja znam da nikad vise u zivotu necu staviti ni rubenu ni kendu. Aj da zanemarimo sto se krampon trosi jer tesko da ce mnogi ovde stavljati krampon koji ja koristim... Ali toliko se lako buse, a bocni zid je ocajan i puca... Sad kakve su im za specijalku, neznam ali za DH i XC su ocajne. Koristim samo Maxxis i Bontrager, mada su podnosljive i schwable i michelin.

@prpa to je ok bicikla za do pijace u ravnici. nista epohalno, jednostavno i pouzdano

@mik moj Scott Nitrous 10 je 21kg...
Smrt SVIMA!!!!

Slaninar

#1373
Citat: Mik poslato 27 Jul, 2016, 00:31
Gume:

Ima "Rubena", i jel' ima neko zadovoljan sa tim na specijalci?  :)  (Osim sto je povoljno.  :))


Rubena je te¹ko govno veæ godinama. ©to dalje! Kenda ako je bud¾et tanak.

@Prpa - ja se naje¾im kad vidim te lo¹e amorte. Ili dobar amortizer, ili kruta vilju¹ka (uvek vi¹e volim ovo drugo).
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

prpa_zr

Citat: monsterbnt poslato 27 Jul, 2016, 02:32
Ja znam da nikad vise u zivotu necu staviti ni rubenu ni kendu. Aj da zanemarimo sto se krampon trosi jer tesko da ce mnogi ovde stavljati krampon koji ja koristim... Ali toliko se lako buse, a bocni zid je ocajan i puca... Sad kakve su im za specijalku, neznam ali za DH i XC su ocajne. Koristim samo Maxxis i Bontrager, mada su podnosljive i schwable i michelin.

@prpa to je ok bicikla za do pijace u ravnici. nista epohalno, jednostavno i pouzdano

@mik moj Scott Nitrous 10 je 21kg...

Upravo to mi i treba.. rekreativni predmet za vo¾nju sa klincem a da mogu da stavim deèije sedi¹te da povezem i mlaðeg

hvala na odgovorima

Hohštapler

De okaci sliku na njemu kad pazaris, jos nisam video bogomoljku na bajsu :D
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

prpa_zr

 
Citat: Ho¹tapler poslato 27 Jul, 2016, 12:39
De okaci sliku na njemu kad pazaris, jos nisam video bogomoljku na bajsu :D

pih ¹to si mi vickast  :-*

mogu i da te provozam "na rudu" ako 'oæe¹  ;D

Mik

 :)

Nego sta ja da kupim za specijalku, i 'ocu da ima gripa za krivinu!

(Ma 5 dana krpim tri gume na dva bicikla, gleda me komsiluk, i jos gore, slusa me komsiluk, pa kako da ne psujem kad se neverovatne stvari dogadjaju? )

E, i jos nesto, ako neko voli da vozi po snegu neka da neku preporuku. (Imam neki "Cannondale" iz 1999-2000, kupio da slajdujem po snegu  :). To volim da radim  :)! Gume su originalne, jesu trule, sto za sneg nije bitno, bitan je krampon. Nego a sta cu kad se to raspadne  :)? )

monsterbnt

ZA krampon iskljucivo maxxis i bontrager.
Bontrager ima Pro Bike u beogradu, Maxxis extreme u pancevu
Smrt SVIMA!!!!

Slaninar

Citat: Mik poslato 30 Jul, 2016, 01:21
:)

Nego sta ja da kupim za specijalku, i 'ocu da ima gripa za krivinu!

(Ma 5 dana krpim tri gume na dva bicikla, gleda me komsiluk, i jos gore, slusa me komsiluk, pa kako da ne psujem kad se neverovatne stvari dogadjaju? )

E, i jos nesto, ako neko voli da vozi po snegu neka da neku preporuku. (Imam neki "Cannondale" iz 1999-2000, kupio da slajdujem po snegu  :). To volim da radim  :)! Gume su originalne, jesu trule, sto za sneg nije bitno, bitan je krampon. Nego a sta cu kad se to raspadne  :)? )

Sve ¹to treba da zna¹ o zimskom bicikliranju ima¹ ovde:

http://www.bikegremlin.com/category/zimsko-bicikliranje/

Za druma¹a, hoæe¹ grip u krivini, onda 50 jura za gumu i ima¹ vrhunske:

http://planetbike.rs/pbshop/Biciklizam/Delovi/Gume/GUMA-SPOLJA%C5%A0NJA-700x25C-CONTINENTAL-GRAND-PRIX-4000-SII-black-black-Skin-kevlar/35759/


Ako ti se to ne daje, Kenda Kwest, oko 700 din. komad, sasvim pristojne.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen