Glavni meni

beciklovi

Započeo farbach, 26 Novembar, 2011, 17:19

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

TT600

 Sin se ponovio  ;D  Ustvari pazarismo samo ram ( sa zadnjim amortizerom, sticnom i soljama ) i prepakovali tockove, pogon, prednju vilu, ... sa njegovog starog DaBomb-a, i taj ram prodat isti dan kad ga postavismo na oglase !









bigbad86

Bajs je ekstra. I spusti to sediste, nemo` se brukas :P

mkt


UFF

jebem ti budalu pa gde mu je padobran?

VR 46

Twist of wrist!

farbach

Vozio Brevet 200 km.
Treci od 140. Mozda malo manje,ne znam koliko ih je startovalo. Prvi je godiste mog mladjeg sina, pobegao mi je 3 minuta. Cetvrtom sam pobegao 58 minuta
https://www.strava.com/activities/275968366

UFF


OKi

Ja se ponovio , Sada su dva skota u familiji :)



Ali vec mi preselo. Kad vozim niz ulicu ptobudim celo nasellje. Skripiiiii  :violina:  [panic] . Poslusao par saveta lokalaca

- Promenio gumice za kocenj,







- ocistio alkoholom bandas
- Smirglao bandas sa finom smirglom 1000-kom, i nista  [veryangry]

Pomozite :)  :-[


DaChaS

Samo guscija mast :D :D

OKi

Citat: DaChaS poslato 17 Jul, 2015, 09:19
Samo guscija mast :D :D
E hebi ga ne nadjoh .  :P . Ima li neko drugi , manje skup nacin-predlog ???  ;D

joka

Ima sprej za aute i motore, protiv ¹kripe diskova, verovatno ima po veæim benzinskim pumpama, ili distributera ulja, kao Motul, prska¹ po povr¹ini gde zahvata koènica. Za diskove supper dobro, verujem da je i za gumena kle¹ta bicikla povoljno dejstvo, podmazuje, a ne utièe na kvalitet koèenja.  [thumb_up]   [cheers]

pera-s

drugari, da nema slucajno neko detaljan tutorijal o centriranju tocka?

farbach

Kod disk kocnica moraju  da se spale pakne. Jako kocenje niz strmo brdo i prestaje da skripi. Nisam siguran da i V brake tako radi. Vredi probati.

Slaninar

Kod V-brejka treba imati dobre felne i pakne. Uz to, neke sme¹e pakni, sa nekim felnama hoæe da ¹kripe. Poma¾e kad se 100% alkoholom obri¹u felne i pakne, kao i kad se pakne stave malo pod uglom (novèiæ izmeðu felne i dela pakne bli¾e vozaèu, pre zatezanja.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: pera-s poslato 21 Jul, 2015, 19:42
drugari, da nema slucajno neko detaljan tutorijal o centriranju tocka?

pre tocka moras prvo ti da se vratis u vinklu....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

pera-s

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 24 Jul, 2015, 12:03
Citat: pera-s poslato 21 Jul, 2015, 19:42
drugari, da nema slucajno neko detaljan tutorijal o centriranju tocka?

pre tocka moras prvo ti da se vratis u vinklu....

ahaha mission impossible! :D

sremac

Citat: farbach poslato 23 Jul, 2015, 21:30
Kod disk kocnica moraju  da se spale pakne. Jako kocenje niz strmo brdo i prestaje da skripi. Nisam siguran da i V brake tako radi. Vredi probati.

ne poma¾e, nikako probao ja par puta  to za V brake

Citat: Slaninar poslato 24 Jul, 2015, 01:11
Kod V-brejka treba imati dobre felne i pakne. Uz to, neke sme¹e pakni, sa nekim felnama hoæe da ¹kripe. Poma¾e kad se 100% alkoholom obri¹u felne i pakne, kao i kad se pakne stave malo pod uglom (novèiæ izmeðu felne i dela pakne bli¾e vozaèu, pre zatezanja.

ovo je kratkog daha, ja sam malo sastrugao pakne o beton i prestalo je sad do kad videæemo, inaèe me muèi ¹kripanje napred od kad je skoro izsasao iz radnje, bukvalno mi dodje kao normalno da ¹kripi
budala na leru, mudonja u kontra smeru

Slaninar

Duplozidne alu felne. Centriran toèak.

Dobre èeljusti koènica (Shimano Acera, oko 10 evra je èeljust).

Dobre pakne (one ¹to se samo ulo¹ci menjaju).

Onda tra¾i¹ pakne koje ne ¹kripe sa tvojim konkretnim toèkom. Mada veæina dobrih ne ¹kripi.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

farbach

Od suplementa koristim samo aleva papriku.