Glavni meni

beciklovi

Započeo farbach, 26 Novembar, 2011, 17:19

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

monsterbnt

Smrt SVIMA!!!!

OKi

Na moju konstituciju 183 i 95 kg. Vredi li uzeti ovu biciklu , da li je to stvarno aluminijumski ram, kako pise u oglasu. Ili èelièna legura HI-TENi . . Vec imam jednu obicnu  , ali bih se vozio zajedno sa sinom. Jebiga ode gorivo odose porezi, a za ovo ce mi uzmu  [srednjiprst]



http://www.polovniautomobili.com/oglas5324966/capriolo_adrenalin/




bigbad86

#1262
Ja imam ove Logan prednje amortizere, biciklu sam novu platio 7800 din i i dalje me sluzi evo vec 10 godina a terao sam preko dzombe kao blesav. ja imam neku Ghost biciklu sa obicnim ramom i dva amortizera. Znaci to je moje iskustvo sa prednjim amortizerom ove marke. A za ram, otkud znam. Meni to i nije neka prednost, sa tezim ramom se bolje navezbas :)
EDIT: Nemam V-brake i nemam duple felne.

Andreja

Ja sam Logan na Capriolo Anacondi sahranio jako brzo, dodu¹e, ja sam divljak treæe vrste pa nisam merodavan...
Al po¹to neæe¹ da divlja¹ i skaèe¹, ok je, vidi da mu spusti¹ malo cenu... Ja kad sam kupovao moj bajs 2007, platio sam ga 12000, sada je preko 16-17...
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

con3

Citat: okisa poslato 23 Novembar, 2014, 15:14
Na moju konstituciju 183 i 95 kg. Vredi li uzeti ovu biciklu , da li je to stvarno aluminijumski ram, kako pise u oglasu. Ili èelièna legura HI-TENi . . Vec imam jednu obicnu  , ali bih se vozio zajedno sa sinom. Jebiga ode gorivo odose porezi, a za ovo ce mi uzmu  [srednjiprst]



http://www.polovniautomobili.com/oglas5324966/capriolo_adrenalin/




Ovo nije kapriolo Adrenalin vec silver arrow ,imao sam i jednu i drugu ova arrow jos sluzi a uzeo sam je kad je izasla presla boga oca i nije aluminijumska

Slaninar

Citat: okisa poslato 23 Novembar, 2014, 15:14
Na moju konstituciju 183 i 95 kg. Vredi li uzeti ovu biciklu , da li je to stvarno aluminijumski ram, kako pise u oglasu. Ili èelièna legura HI-TENi . . Vec imam jednu obicnu  , ali bih se vozio zajedno sa sinom. Jebiga ode gorivo odose porezi, a za ovo ce mi uzmu  [srednjiprst]



http://www.polovniautomobili.com/oglas5324966/capriolo_adrenalin/





Moj savet je da tra¾i¹ bajs bez amortizera, osim ako ba¹ ima¹ ¾arku ¾elju da jako brzo vozi¹ nizbrdo po off-roadu. 

Ako pak uzima¹ s amortom - samo skup i stvarno dobar amort, ili nikakav.


I aluminijum i èelik su sasvim OK materijali za ramove. Svaki ima prednosti i mana, ali oba rade posao, bez velikih razlika kod jeftinijih ramova. Nisam siguran za ovaj bajs od èega je.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

K0le

Imam identièan bajs, kupio ga dok su jo¹ maroni bili u opticaju , tad ko¹tao nekih 300 i ne¹to marona . Tad su bili novi kod nas na tr¾i¹tu, po meni dosta kvalitetniji nego bajsovi iste firme novijeg datuma (lako se pozna - pi¹e 'caprjolo' umesto 'capriolo'). U silver arrow nisam ulo¾io ni¹ta sem par guma, pakni i to je to. Vozio dvoje, teglio neke cigle, slu¾io kao glavno prevozno sredstvo celoj ekipi na svakom kampovanju, nikad pod krovom.. a da ne prièam koliko puta sam overio s njega, uleteo u Dunav i tako tooo  ;D.  Sad zarðao poprilièno ali i dalje radi ! Nigde lufta, vile dobre, sve fercera . Ako mo¾e¹ spusti mu cenu naravno, ali i ovako je za te pare odlièna kupovina, moja preporuka  [thumb_up]

DaChaS

Ajd pitanje za vas iskusne bicikliste posto ja nemam pojma, planiram da krenem malo da se vozikam cisto zbog kondicije,imam neki stariji mtb za pocetak dok ne vidim sta i kako i dok ne steknem kondiciju ...al sta izabrati za drumsku voznju jel ima neki izbor u rangu 300-500 e

Slaninar

Citat: DaChaS poslato 10 Mart, 2015, 03:07
Ajd pitanje za vas iskusne bicikliste posto ja nemam pojma, planiram da krenem malo da se vozikam cisto zbog kondicije,imam neki stariji mtb za pocetak dok ne vidim sta i kako i dok ne steknem kondiciju ...al sta izabrati za drumsku voznju jel ima neki izbor u rangu 300-500 e

Kad stekne¹ iskustvo, znaæe¹ sam ¹ta ti treba. Do tada je MTB (stavi¹ neke gume bez krampona) sasvim super stvar za drumsku vo¾nju. Bolja stvar je drumski bajs, sa drumskim kormanom (najvi¹e zbog kormana), mo¾e se naæi za 500 evra.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mkt

imas finih bajseva za te pare
pogledaj na cikloberzi  ili ciklonautu

DaChaS

al sta uopste traziti otprilike na primer ta marka taj model polovan lupam ili tako nesto ......

bigbad86

Meni je nerazumno da neko ko nije PRO ili da mu je bas potreban bajs za putovanje da daje 500e za bajs. Pogotovu ako je za rekreaciju/kondicicu. Ako je za kondiciju i u interesu vam je da bude sto tezi moguci bajs. Das 250e za neki nov sa jednim ili oba amortizera i teras... A ima i garanciju.

monsterbnt

to novo sa amortima za 250 eu je apsolutno djubre....
ne raditi to sebi nikako...
Smrt SVIMA!!!!

Slaninar

Citat: bigbad86 poslato 11 Mart, 2015, 12:30
Meni je nerazumno da neko ko nije PRO ili da mu je bas potreban bajs za putovanje da daje 500e za bajs. Pogotovu ako je za rekreaciju/kondicicu. Ako je za kondiciju i u interesu vam je da bude sto tezi moguci bajs. Das 250e za neki nov sa jednim ili oba amortizera i teras... A ima i garanciju.

Prodavci, proizvoðaèi su se opametili. Ako tra¾i¹ bicikl koji se vozi svaki dan, a ¾eli¹ samo jednom godi¹nje da ga podmazuje¹, èisti¹, menja¹ sajle i slièno, onda treba oko 500 evra. I to kad kupuje¹ kompletan bajs. Dobri le¾ajevi, dobri toèkovi, kvalitetne ¾bice koje ne pucaju tek tako... sve se nakarika. Sedlo nema ispod 50 evra da je stvarno kvalitetno.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mkt

ista prica kao i sa motorima
kupis R od boga oca para a nikad ga ne poteras do karaja

Slaninar

Citat: mkt poslato 11 Mart, 2015, 15:06
ista prica kao i sa motorima
kupis R od boga oca para a nikad ga ne poteras do karaja

Nisi u pravu. Meni je prethodni bajs trajao 4 godine - svaki dan najmanje 20 km. Ki¹a, sneg, sunce. Uz jednogodi¹nje otvaranje i podmazivanje svih le¾ajeva. Udoban, brz, jak. Ko¹tao me je nekih 600 evra da ga sklopim. Ostavio sam ga lo¹e zakljuèanog pa je ukraden. Inaèe bi slu¾io jo¹ 20 godina. Jeftin deo, jeftin bajs, ako dosta vozi¹, posebno po lo¹em vremenu. Jeftin deo se triput zameni, pa gubi¹ i vreme i novac.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mkt

mislio sam na kupoviniu Pro bajseva
Ja sam imao pro bajs i nikada se nisam takmicio niti imao nameru da nekad iskoristim max od tog bicikleta
Al sam se nauzivao za sve pare

bigbad86

Citat: monsterbnt poslato 11 Mart, 2015, 14:22
to novo sa amortima za 250 eu je apsolutno djubre....
ne raditi to sebi nikako...
Ja moj platio 7800 din glanc novu u METRO (bilo tad nesto ispod 100e) Dva amortizera, nema V-brake, preko svakakih dzombi terao, blata i 100 kuraca sam terao i samo sam joj nesto malo pokrivio bandase jer nema duple. Padao nebrojeno puta. NIKAD NISTA NISAM PODMAZAO, nikad je oprao.
Evo traje vec 9 godina. cak i sve brzine rade.

DaChaS

Ma ja za po lokalu imam taj obican mtb traje i on 10+ godina ....ovo sto bi gledao je za neke ture malo duze drumska varijanta sa malo kvalitetnijim delovima

bigbad86

Ako os da teras drumske ture u to ne zalazim jer se i ne razumem. Ovo za lokalu rktanje i nabacivanje kondicije sto tezi i sto jeftiniji bajs i teraj misko!