Glavni meni

beciklovi

Započeo farbach, 26 Novembar, 2011, 17:19

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Bori¹a

razumem hahah

monsterbnt

Citat: sremac poslato 28 Avgust, 2014, 01:57
otac biv¹e devojke, khm khm , dobro samo nemoj se zaletati biciklom kad ga pokupi¹ sa servisa :P

inaèe ima¹ i one pijaène verzije od 500-1000din

monstere a ova ova da li mu se gadja ? http://www.capriolo.com/rezervni-delovi/viljuske/prednja-vila-za-mtb-26-254mm-navoj

Tanak vrat sa navojem, ne pasuje na njegov bajs
Smrt SVIMA!!!!

Bori¹a

odoh upravo da skinem to da vidim gde je puklo i sta ;D

Bori¹a

eto meee
evo bicikle


evo gde je stradalo


imam rodjendan posle ali ujutru idem po viljusku i pravim velosiped da plovim drumovima [cheers]

Slaninar

Ako je vilju¹ka imala amort, kad stavi¹ obiènu krutu, koja nije produ¾ena da kompenzuje za du¾inu amorta, promeniiæe se geometrija rama. Bicikl æe postati veoma brz pri srketanju  - neprijatno brz. To ako se odluèi¹ za onu jeftinu 500 din. varijantu. Mo¾e, ali ne za bajs koji je predviðen za amort.

©to se amorta tièe - dobar je skup kao ðavo, a jeftin je govno. Ima za 50 evra po NS celih bajseva koji su sa krutom vilju¹kom, èeliènim ramom i idu bolje od tih s amortima (o MTBu prièam).
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

goranvojska

.........i sve to odnesete da se pretopi u smederevo i kupite automatik da se slatko navozate.ovako opet idete pesice a samo vozite dupe.

Bori¹a

ovaj moj amort je logan raspali, samo jednu oprugu ima [doh] fabricki naravno ali je i on bio krut jer je zapek'o ;D
tako da mi treba sta bilo a necu da dajem pare za biciklu jer skupljam pare za moped kakav takav a ovo mi treba samo da idem na bus 3km u jednom pravcu da ne gulim peske...

monsterbnt

Ma uzmi onu viljusku sto sam ti reko.... nece puci, a duzina je manjevise identicna kao ovi jeftini nazovi amortizeri...
Smrt SVIMA!!!!

Bori¹a

ujutru uzimam, hvala monster

Andreja

Citat: goranvojska poslato 28 Avgust, 2014, 15:07
.........i sve to odnesete da se pretopi u smederevo i kupite automatik da se slatko navozate.ovako opet idete pesice a samo vozite dupe.

Uljez u temi! :D

Bicikl je majka :)

ps. I automatik je :D
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

goranvojska


ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Slaninar

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 01 Septembar, 2014, 20:34
a ovo...vide li ko

http://www.renovobikes.com/

Mo¾da... u stvari, najverovatnije, sam mator veæ i d¾angrizav, al' meni ovo izgleda kao klasièno izdrkavanje. Evo, na metar od raèunara mi stoji 30 i kusur godina stari Rog trkaèki bajs. Relativno lagan, brz, bez tragova o¹teæenja na ramu. Ki¹a, sneg, sunce. A ovi drveni... samo neka u¾ivaju. Voleo bih da uzmem taj bajs, vozim ga jednu kalendarsku godinu i slikam pre i posle. Ako to pre¾ivi, onda verujem da ima nekog smisla.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

p0peye

Е људи, како се десило да су нам увалили маунтин бајкове уместо нормалних поника?
Колико вас има који редовно идете у "планину"?
Ок, има вас, али ја се не обраћа вам. За вас је то супер, и слажем се да је за ту сврху супер бајс...
Ја причам о Бориши, који треба да педала 3 км до буса. О људима који изнајме бајс (или носе свој) на Ади, па обрну пар кругова. О градској употреби иначе.
За град су ми чак и десетобрзинци са танким гумам смисленији од маунтин бајка...
Имаче постојале су понике са 3 брзине - удобно, леп положај руку, леђа неоптерећена...
Ово са мунтин бајком ми невероватно - ако не идеш у природу на оф - мораш да будеш мазохиста да би га возио...
+ + Только байкеры знают, почему собака высовывает голову из окна автомобиля + +

Slaninar

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 01 Septembar, 2014, 21:40
ti si zavidan :)

Bez zezanja - to sigurno ne. Probao sam razne, èak imam neki malo skuplji bajs, ali sam skontao da je to sve budala¹tina i otimanje para. Èekam samo da poènu ljudima da prodaju klima ureðaj za bajs. U fazonu: ne treba mi klima, ima vetra. Oh, to je zato ¹to niste kupili paronepropusno odelo. Biæete aerodinamièniji... ali æe vam onda svakako trebati klima. To sad svi voze...  :)

Citat: p0peye poslato 01 Septembar, 2014, 22:22
Е људи, како се десило да су нам увалили маунтин бајкове уместо нормалних поника?
Колико вас има који редовно идете у "планину"?
Ок, има вас, али ја се не обраћа вам. За вас је то супер, и слажем се да је за ту сврху супер бајс...
Ја причам о Бориши, који треба да педала 3 км до буса. О људима који изнајме бајс (или носе свој) на Ади, па обрну пар кругова. О градској употреби иначе.
За град су ми чак и десетобрзинци са танким гумам смисленији од маунтин бајка...
Имаче постојале су понике са 3 брзине - удобно, леп положај руку, леђа неоптерећена...
Ово са мунтин бајком ми невероватно - ако не идеш у природу на оф - мораш да будеш мазохиста да би га возио...

Posle 30ak godina iskustva po NS i po Fru¹koj, siguran sam, barem za sebe, da je MTB (ali sa krutom vilom i obiènim glatkim gumama) najbolja stvar za grad. Kad bude¹ u NS daæu ti da proba¹. Ide kao vetar, a ipak je otporan na udarne rupe, bankine i ostala sranja. Kad se umoran u 2 ujutru vraæam s posla, èesto ne obraæam pa¾nju - a sa MTB ni ne moram. :)   Dobar je za sneg takoðe. Za sve ostalo, sla¾em se - petobrzinac, ili desetobrzinac ako ima veæih uspona.

Evo nekih iskustava iz prakse, svakodnevne po gradu & okolini:  MTB sa 26" toèkovima je kraæi, manji, nego bajs sa veæim toèkovima. Za skoro istu velièinu rama. Zato lak¹e staje u liftove i lak¹e se nosi kroz uska stepeni¹ta. Pogon (srednji zupèanik) je vi¹e od tla odignut, nego kod starog Roga, pa je lak¹e skakati uz veæe bankine. Koènice su puno bolje. Diskovi jesu za veliku veæinu namena budala¹tina, ali dobar V-brake je jeftin, a koèi i po ki¹i i po suvom u mestu - kad se podesi kako treba, naravno. Delova za MTB ima na svakom æo¹ku i jeftini su, a dosta robusni.

Trenutno u stanu imam starog Roga, druma¹ kao trkaèki i MTB. Po gradu je MTB prvi izbor. 20 i kusur godina star, jeftin, a ide odlièno, neuni¹tiv.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Nixazzar

Podrzavam ovo u potpunosti za MTB, evo ja sam za 2 godine prevalio oko 10.000km po novom sadu i za uslove nasih puteva i staza MTB je resenje. Stim sto sam iskrivio zadnju gumu koja je kramponka i upravo mislim da stavim glatke gume, jer 95% slucajeva sam na betonu. :)

A to za ponike i MTB. Vecina mlade populacije vozi uglavnom ove MTB, dok starije ljude i danas vidjam da voze bajsove iz njihovog vremena. Mislim da tu ima dosta veze sa marketingom tih proizvoda :)

ЯЭВОЛУТИОН

kakve sve to veze ima sa drvenim biciklama.....i BMW r25 je sasvim zadovoljavajuci u 99,9 posto slucajeva....odrzavanja skoro da nema, trosi 3 litra nekakvog benzina, veliki zicani tockovi sa gumama koje traju dok se ne dezintegisu od starosti...akumaltor je bitno da ima neku struju...da upali lampicu...mada moze i bez njega......
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Kostić

jo¹ ako se bicikl zove suzuki, pesma ;D

http://s3.postimg.org/7llwm45df/P02_09_14_08_49.jpg

prodajem ga za 50 evra ako nije mnogo

Plazma Keks

nakon sto sam kupio bicikl sa ful suspenzijom, tesko da cu skoro kupiti neki tvrdi bajs. mtb po gradu? pesma, vise od jednog prednjeg lancanika ti ne treba. stepenice i ivicnjake ne primecujes, za neke malo jace stvari amortizujes i kolenima, a znam kako je to kada sve amortizujes nogama. ko god da mi kaze da je to preterivanje, slobodno neka proba laksi full mtb po gradu i videce sta je letelica. sve ostalo mi je opterecenje za vec razjebana kolena i ledja