Glavni meni

ipak smo u vecini slucajeva sami krojaci svoje srece...

Započeo jerej, 26 Novembar, 2011, 11:29

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

jerej

Nocas je u selu Platicevo poginuo jedan momak, dok je drugi prevezen u kriticnom stanju u bolnicu. Alen, decko koji je poginuo, je sedeo na punoletstvu i pijo. U jednom momentu je otisao sa drugom po motor ( yamaha r1) kuci i kad se vracao, udario je u parkiranu traktorsku prikolicu i poginuo na mestu. Iz svega ovoga, jedini je zakljucak da alkohol nikad nikom nije dobra doneo. Zamolicu vas da ne izjavljujete saucesce porodici i prijateljima, jer porodica, a ni prijatelji nece citati ovu temu.

Zverka

steta mladog zivota

licno vise ni kap ne liznem AL NI KAP kad sam na motoru pa ne znam sta da je
malo je i meni falilo da vas gledam odozgo ..pa sam ipak prevagnila na ovu stranu
jos jednom kazem steta mladog zivota ...al  luda i pijana glava to tako ne gleda
ko sto si i sam reko
IPAK SMO SAMI KROJACI svoje srece
Never ride faster than your angel can fly

:D

jerej

upravo tako, luda i pijana glava. Verovatno je pomislio, odoh ja po motor, ribe, dokazivanje i eto sta se desi.. Ne dao Bog nikome!

YOman

Ma u redu alkohol, ali...postoji neko nezadovoljstvo, neka nesreca u tim mladim ljudima, koja ih natera da urade ovako nesto.

Mislim, nije kriv alkohol. Mozes da pijes, i da ti bude gotivno. A kad pijes da se useres, onda tu opet, kao da idemo u krug, dolazimo do nekog problema, ideje oko samoubistva itd...

Zao mi je svakog mladog zivota, ustvari svakog zivota, ali da je umesto ovog odabrao da skoci sa zgrade i proveri da li je visoko...to ne bi bila tema ovog foruma, zar ne?
Ja znam da ¾ivot na granici je opasan i tvrd,
al’ moje ime ovdje od sad znaèi pravda,

na mome sivom konju sada sa mnom ja¹e smrt,
vodi me tamo gdje me moja davna draga
vec ceka...

jerej

A sto mislis da je samoubistvo u pitanju, ako je vozio jos jednog sa njim? Mislim da je tu ipak u pitanju dokazivanje, jer je skoro uzeo taj motor i verovatno je zeleo da se prikaze pred tolikim ljudima, a eto sta se desi...

MIGE


YOman

Ma kapiram, vise sam razmisljao "u dubinu" tog konkretno slucaja.

Sasvim sigurno je da si u pravu, ako uzmemo u obzir pre svega nezrelost i zelju da bude primecen.
Ja znam da ¾ivot na granici je opasan i tvrd,
al’ moje ime ovdje od sad znaèi pravda,

na mome sivom konju sada sa mnom ja¹e smrt,
vodi me tamo gdje me moja davna draga
vec ceka...

dzimika

nije da nikada nisam okusio alkohol ali vec par godina ne pijem nista od alkohola, 2004 sam nekoliko puta vozio pripit (doduse stvarno sam najmanje popio od svih) ali sam shvatio da nije pametno igrati se svojim i tudjim zivotima i od tada sam pio samo kada nisam vozio sto je prava retkost a posle se svelo i na to da ne pijem uopste pogotovo od kako vozim motor
jednostavno alkohol i voznja bilo cega namaju sta da traze jedno sdrugim

SSZGO

malo off,  ali nije li hladno za r1 na -1 i to van grada?

da je kod nas kao u saudijskoj arabiji ne bi bilo problema -
oces dzoint, daj ruku da secemo
oces pivo - daj drugu ruku...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

noam chomsky

Da ne ulazimo ponovo u diskusiju jer mislim da nigde nece otici, ali meni se cini da su naziv tvoje teme i poslednja konstatacija iz tvog drugog posta malcice kontradiktorne... :P ...Nisam mogao da odolim...
lepota prirode je refleksija lepote nauke

jerej

Citat: noam chomsky poslato 26 Novembar, 2011, 12:03
Da ne ulazimo ponovo u diskusiju jer mislim da nigde nece otici, ali meni se cini da su naziv tvoje teme i poslednja konstatacija iz tvog drugog posta malcice kontradiktorne... :P ...Nisam mogao da odolim...

pravicu se da te nisam procitao... :)

Kengur

Citat: YOman poslato 26 Novembar, 2011, 11:42
Ma u redu alkohol, ali...postoji neko nezadovoljstvo, neka nesreca u tim mladim ljudima, koja ih natera da urade ovako nesto.

Mislim, nije kriv alkohol. Mozes da pijes, i da ti bude gotivno. A kad pijes da se useres, onda tu opet, kao da idemo u krug, dolazimo do nekog problema, ideje oko samoubistva itd...

Zao mi je svakog mladog zivota, ustvari svakog zivota, ali da je umesto ovog odabrao da skoci sa zgrade i proveri da li je visoko...to ne bi bila tema ovog foruma, zar ne?

Nije za svakog alkohol, kao ni motor, auto...
Ja jednostavno ne mogu da kombinujem voznju i alkohol... Nisam neki ljubitelj, ali volim ponekad da popijem pivo, vino kuvano zimi...
Ali jednostavno kad sam cirke, tera me da zavrnem gas... I zato ne pijem kad vozim...
Kad sam kolima uvek je neko sa mnom pa ne zelim da nekog zavijem u crno... A motor i alkohol nikako mi ne idu zajedno, tako da ne pijem i tacka...

Ali svako ima svoj izbor...

jerej

Izgleda da je on zaista zeleo da se ubije, jer mu je pre dva meseca umrla devojka i kazu da je sinoc celo vece vikao kako ce se ubiti. Meni sad nije jasno ako je hteo da se ubije, sta ce taj momak na motoru sa njim..?

Bori¹a

Ako bas hoce da pije, neka se napije odspava u kafani par sati dok se ne otrezni posle kao nov
I bice ziv i moci ce da uziva, a sad ne moze nista

bora63

Nazalost kad bi vecina od nas mogla da se kontrolise i da realno razmislja u slicnim situacijama ne bi ni dolazilo do kojekakvih incidenata a pogotovo ne do tragedija ali....
Ko zna sta se odvijalo u glavi nastradalog i sta je zeleo i mislio ali eto,tragedija nazalost. Da bar mogu drugi koji su trezveniji ili svesniji da uticu na takve koje ponese casica bilo bi lepo ali bar kolko znam malo je moguce. Tad smo u vecini slucajeva drcni i silovitiji pa ajd da nam neko nesto dokaze . Bar nekad kad sam ja pio mislio sam da mogu da se kontrolisem i srecom ne doziveh niti li izazvah kakav udes......
Hvala onom gore sto sacuva i mene a i druge od mene.Uvideh da ne bejah u pravu i prestadoh da pijem i to mi bas nesto ne nedostaje mnogo.
Steta za ovaj prerano izgubljen zivot.............. Nekako sam mislio posle svih onih tragedija koje se desise bajkerima da je gotovo,da ovo hladno vreme doprinosi prekidu tragicnog niza ali avaj

ЯЭВОЛУТИОН

Pola zivota sam proveo na motoru odvaljen od necega.....krenuo tamo neke godine iz Sapca , i nedostaje mi deo puta od naplatne rampe kod Rume do Gazele...uopste se ne secam.
Doduse uvek sam imao blokadu kad popijem, da vozim na 30 posto mogucnosti sa ful otvorenim vizirom, ili skinutom kacigom (nekada kaciga nije bila obavezna...stizao sam i do Pule bez nje).
Nikada nisam imao ni jedan incident u tom stanju....ali zato kad sam trezan i testiram koliko mogu, cesto sam najebavao.
Od kada sam klinca dobio, smanjio sam i voznju motora na minimum, alkohol na minimum, a ostale stvari , osim prezderavanja, sam totalno izbacio iz upotrebe...znam da njemu treban ceo, jos desetak godina.....sledece godine registrujem Winga i ne prelazim 60 , majke mi
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Kengur

Citat: jerej poslato 26 Novembar, 2011, 13:20
Izgleda da je on zaista zeleo da se ubije, jer mu je pre dva meseca umrla devojka i kazu da je sinoc celo vece vikao kako ce se ubiti. Meni sad nije jasno ako je hteo da se ubije, sta ce taj momak na motoru sa njim..?

Trenutak... Ko zna sta se sve u tom trenutku odvijalo u njegovim mislima...

zmiya

Citat: revolution poslato 26 Novembar, 2011, 14:10

alkohol na minimum

©ta misli¹,da smo mi ovce?Koji si alkohol smanjio,iz one dve gajbe iza vrata gara¾e ili iz one rakijske fla¹e na stoèiæu?

ЯЭВОЛУТИОН

pa rekao sam da sam smanjio, ne ukinuo :)
Moram da imam...znas zgaravica
a i ljudi kad dodju da se ne brukam
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

veki.sd

u potpunosti se slazem sa gore navedenim,sto rece REVOLUTION.ne moras da pijes,mozas da pijes,sve je to u NECIJOJ  glavi.bitan je mozak,ali i od ljudi sa kime si.