Glavni meni

Azerbejdzan

Započeo MILJAN, 21 Novembar, 2011, 22:05

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

MILJAN

Aj prvo sa slikama pa æu posle objasniti....





































































Cave ab homine unius libri

Major

Lepe slike [clapp] Sad cekamo objasnjenje kako si zavrsio tamo? :D

MILJAN

Bejah 4 dana u Azerbejd¾anu. Baku- glavni grad, da bude precizniji. Morao sam prvo za Moskvu pa onda dole do Kaspijskog mora. Nisam i¹ao bajkom veæ Aeroflotom-RUS... Manje vi¹e bitno-..-.Avioni su im novi i odlièni..Airbus... " sletanja su bila jako rizièna ali se pre¾ivelo...Ako neko bude pitao objasniæu...
Ne bih pisao ovo, ali je zanimljiva zemlja..... Po èemu...?  
Prvo, arhitektura je evropska. Na slikama se vidi. Svi prièaju ruski jezik. ®enske su u minjacima, fered¾e nisam video a ni d¾amiju (saznao sam posle da je negde u tri lepe na kraju grada).. Grad je prebogat.....Hoteli, tr¾ni centri.... Ja sam odseo u HIltonu i odlièan je.. Mada je i Park in hotel do bola dobar...  Od kako su se   otkaèili rusa i plaæaju amerima reket po barelu nafte, oni su procvetali... Sve je u ekspanziji...
Kao nacija su jako niski i brkati- i mu¹karci i ¾ene.... JA sam tamo bio King- Kong.... Pla¹ljivi su po prirodi i jako fini....  Temperatura je 16 C. Panduri im voze yamahe.... Interesantno je da se sa ¾enama tamo ne pozdravlja. Èaj piju tako ¹to stave kocku ¹eæera  u usta i piju. Naveæi broj vozila su urbani terenci... Pajero, Landcruser itd....
Butici su iskljuèivo brendirani,,,, Najjeftinija suknjica je 180 eu.
Cave ab homine unius libri

MILJAN

Eh da..... Pandur lema ¹amarima drugog pandura ako ne poslu¹a..To je kod njih ok...
Cave ab homine unius libri

MILJAN

#4
fotke sa telefona:
Hotel Hilton etc. Let je bio bumpy pa sam bio smuækan kao ¹ejk... Odem do vrha hotela a vrti mi se u glavi od aviona, propadanja i turbulencija iznad Kaspijskog mora (poznata turbulentna zona). I odem do ¹anka.... Odmaknem se malko da vidim ne¹to a meni se èa¹a pomerila metar od mene... Ja opet, priðem popijem, odmaknem se da poprièam sa nekim ljudima, pogledm i vidim da je èa¹a oti¹la 2 metra od mene.. I tako ja jurim èa¹u i mislimd a imam vertigo.... Meðutim, kurvinski se pod pomera... Malo, po malo... Tako je uraðeno da je centralni deo sale pokretan.... I uvek po malo ide u krug... E sva¹ta..



































(Powered by frubar.net)
Cave ab homine unius libri

MILJAN

Gorivo je po ceni ispod pola evra. Bruka... A plin je skoro na poklon...
Svi voze kao ludaci... Panduri imaju megafone i deru se na vozaèe kao na stoku... pAuk radi stalno... Cene telefona na frokama su su u evrima.. Verty-naravno.. Gledao sam kako kupuju... Kao hleb.... Stra¹no, gde ja ¾ivim...
Cave ab homine unius libri

YoYa

Citat: MajorSoul poslato 21 Novembar, 2011, 22:10
Lepe slike [clapp] Sad cekamo objasnjenje kako si zavrsio tamo? :D

vidim da ne znas,,ali Miljan covek koliki ko King Kong  je sef obezbedjenja Tasmajdanskog parka,cije je renoviranje finansirao Azerbejdzan..tako je  Alijev Predsednik sve zaposlene u parku pozvao na seminar kako bi im objasnio metode kojima  oni lemaju po njihovim parkovima... jos ih doveo na more i ugostio u najboljim hotelima u prestonici.. e svaka mu dala..  [cheers]





MILJAN

Citat: MajorSoul poslato 21 Novembar, 2011, 22:10
Lepe slike [clapp] Sad cekamo objasnjenje kako si zavrsio tamo? :D
Moskva, Soèi i Baku su relacije gde sam èesto ;) Moj roðak je milioner i veoma uticajan èovek...Platio je sve... Let- tamo-vamo(BG-MOSKVA-BAKU i nazad) je 1400eu ko¹tao... JA sam tamo u¾ivao.. A on ima svoje firme svuda pa i u tim gradovima i jako je uspe¹an... ;) JA sam turista i po malo radimo zajedno u SRB. Tj. ja sam mu right hand u Srbiji... Pre neki dan je kupio novu Panameru od 150 000 eu. Jbg. od nekih cifara mi se zavrti u glavi a on ima preko 100 letova godi¹nje i pravi milione... Ja se krpim a on me povremeno pomogne $$.
Ja i UFF smo na skype pa on zna...... ;)
Cave ab homine unius libri

miodrag

lepe slike. svaka cast :)

MILJAN

Citat: miodrag poslato 21 Novembar, 2011, 22:38
lepe slike. svaka cast :)
Hvala..Imam mnogo slika ali neæu da davim... Temu sa postavio iz razloga da vidimo gde je sada ¹ugavi Azerbejd¾an a gde smo mi.... Oni su nekada bili beda za nas...
Zanimljivi su im ljudi....  Mu¹ki malecni sa brkovima i velikim nosevima... A i ¾ene... MAda ima lepih riba i ne ustruèavaju se da te ¹meknu.... Atipièno za 98% muslimansku zemlju...
Cave ab homine unius libri

Boban_m

Taksisti voze British Leyland Cab, ¹mekeri...

miodrag

Citat: MILJAN poslato 21 Novembar, 2011, 22:40
Citat: miodrag poslato 21 Novembar, 2011, 22:38
lepe slike. svaka cast :)
Hvala..Imam mnogo slika ali neæu da davim... Temu sa postavio iz razloga da vidimo gde je sada ¹ugavi Azerbejd¾an a gde smo mi.... Oni su nekada bili beda za nas...
Citat: MILJAN poslato 21 Novembar, 2011, 22:40
Citat: miodrag poslato 21 Novembar, 2011, 22:38
lepe slike. svaka cast :)
Hvala..Imam mnogo slika ali neæu da davim... Temu sa postavio iz razloga da vidimo gde je sada ¹ugavi Azerbejd¾an a gde smo mi.... Oni su nekada bili beda za nas...
Zanimljivi su im ljudi....  Mu¹ki malecni sa brkovima i velikim nosevima... A i ¾ene... MAda ima lepih riba i ne ustruèavaju se da te ¹meknu.... Atipièno za 98% muslimansku zemlju...

od prilike 10 godina ispred nas. samo pogledaj cenu goriva i ne moras nista dalje

YoYa

 [cheers] Miljane svaka cast,,a lepo je imati takve rodjake,
, i jel znas koliko je karta do socija, planiram na leto da obidjem sestru??

MILJAN

Citat: YoYa poslato 21 Novembar, 2011, 22:46
[cheers] Miljane svaka cast,,a lepo je imati takve rodjake,
, i jel znas koliko je karta do socija, planiram na leto da obidjem sestru??
Bilo je ne¹to oko 300 eu iz Moskve... Ebi ga... Da te ne la¾em, ali Aeroflotom je toliko otprilike... Od Moskve do Baku je 350 eu-...
Cave ab homine unius libri

mitri

Citat: MILJAN poslato 21 Novembar, 2011, 22:40
... Temu sa postavio iz razloga da vidimo gde je sada ¹ugavi Azerbejd¾an a gde smo mi.... Oni su nekada bili beda za nas...


Hm, a da li si zalazio malo i po unutra¹njosti ? ... pretpostavljam da tamo nije ni izdaleka tako glamurozno kao u Bakuu ... i da bi verovatno èuo ono poznato - '' Azerbejd¾an radi, Baku se gradi'' ...

MILJAN

Citat: mitri poslato 21 Novembar, 2011, 23:31
Citat: MILJAN poslato 21 Novembar, 2011, 22:40
... Temu sa postavio iz razloga da vidimo gde je sada ¹ugavi Azerbejd¾an a gde smo mi.... Oni su nekada bili beda za nas...


Hm, a da li si zalazio malo i po unutra¹njosti ? ... pretpostavljam da tamo nije ni izdaleka tako glamurozno kao u Bakuu ... i da bi verovatno èuo ono poznato - '' Azerbejd¾an radi, Baku se gradi'' ...
Bio sam.... Jaka ekspanzija i ureðenost...
Cave ab homine unius libri

mkt

super su fotke a i sve ostalo je perverzija
lepo

stojkudin

Kada gledamo sa visine izgleda fluidno, mada je nasa mozdana psiha toliko apstraktna, tako da je suludo govoriti o simptomima njene monotone dijalektike....

MILJAN

Citat: mkt poslato 21 Novembar, 2011, 23:41
super su fotke a i sve ostalo je perverzija
lepo
Citat: stojkudin poslato 21 Novembar, 2011, 23:48
veoma lepe slike
One noæu sam pravio na Nikonu d3100 na ruènom pode¹avanju pa sam eskperimentisao... Imao sam vremena...












(Powered by frubar.net)
Cave ab homine unius libri

AndreyRR

Slike su extra,pogrdnim imenom smo zvali neke zemlje
Azerbejdzanom,sad to mozemo da zamenimo sa Srbija.Mozda ce zvucati
sarkasticno ali da je meni rodjak milioner ne bi sedeo ovde ni mikromili sekundu.
Jos jednom alal vera za slike. [cheers]