Glavni meni

Ja majstor

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 21 Novembar, 2011, 16:28

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

despic

ako je programator, tesko da ce da popravi za 3 sata...mada, u vecini slucajeva i nije programator, ali oni se vade na njega
klasican divljak

El Jefe

Proveri filter za vodu.Na mojoj masini istog tipa programator ne radi kad u filteru ima taloga.Zasto je to jbem li ga.Ali je tako
Друштво за заштиту од животиња

UFF

Citat: Plazma Keks poslato 21 Novembar, 2011, 22:31
pa ti generalni servisi ti naplate sto je neko dosao, rekao dobar dan, zamenio ceo sklop iako treba samo jedna sitnica, ulozeno radno vreme i utroseno gorivo.

pa normalna stvar
nece valjda za dzabe da dolazi i sam gorivo da placa?
ili tako ili mozes ti njemu da odneses masinu i da mu se javis za 10ak dana da odes po nju
tako ce da bude jeftinije sigurno

¹tampar

Ti si majstore imao sreæe ¹to ti je stari model ma¹ine gde je takav programator elektromehanièki,zameni¹ ¹pulnu koja pregori kad tad i to proradi ponovo....
Modernije ma¹ine imaju elektronski programator sa mikroprocesorom pa je stvar mnogo komplikovanija,ako to rikne a rikne kad-tad nagrabo si skroz...tu varijanta ''sam svoj majstor'' te¹ko poma¾e...

zmiya

E onda æe on da ubud¾i stari programator,jebeniji je on od grada,a i jebo bi se za dinar,od kupovine novog programatora nema ni¹ta..

despic

ko bi se jebo za dinar?
ja imam 5 dinara...danas sam darezljiv
klasican divljak

aca-pn

Al vas deru tamo po bg-u....
Moja majka imala neku staru masinu kojoj je pocrkalo sve zivo, jedva da je radila. Reko, sta cu, da pljunem 200e i da joj kupim novu. Popricam sa majstorom za masine, pitam koja je dobra od ovih sto se nude, kaze bolje nadji neku staru polovnu da je sredimo, trajace sigurno duze od te nove. Nekim srecnim spletom okolnosti, radio nesto u jednoj zgradi i neka baba me zamoli da joj izbacim staru Gorenje ves masinu iz stana do kontejnera. Pitam sta je sa masinom, kaze nista, ispravna je, ali mi je sin kupio novu.

Uzmem ja tu masinu, odnesem kod keve, pozovem onog majstora da je pogleda i isproba, kaze covek ispravna masina samo da se zamene sva gumena creva, neke nagorele zice i amortizeri na bubnju. Sredi on to sve, ofarba je, za sve to mi naplati 50e i garantuje da ce da nadzivi novu Gorenje. Vec par godina radi, videcemo dokle ce.

Gašpar

Moj pokojni deda je ceo zivot radio belu tehniku u Vrscu. Ne secam se da je ikome naplatio vise od 50 evra i to poslove tipa zamene bubnja, motora, ... Sa njegovim materijalom, naravno...

YoYa

Citat: SSZGO poslato 21 Novembar, 2011, 23:33
mislim da je cena od 50 eura realna

dok on dodje, pregleda, popravi, proci ce 3 sata

to je 15 eura na sat


hehh,,a moja firma nalacuje pola sata 45 e,,a za to vreme ja mogu samo da odradim dijagnostiku...
a gde su delovi ,,i ugradnja,,,eee amerikanci su to

Citat: El Jefe poslato 22 Novembar, 2011, 00:50
Proveri filter za vodu.Na mojoj masini istog tipa programator ne radi kad u filteru ima taloga.Zasto je to jbem li ga.Ali je tako
ako je meni upuceno ptanja,,,to sam vec radio,,i prvo sam njega pogledao ,,ali nije

balcan girl

ma nemate pojma meni je novu masinu sjebao mis i izazvao kratak spoj izbacila sklopka za celu kucu i onda ga je motor samleo i sjebao cetkice :D cekala sam majstore tri dana al fini neki momci popili kaficu i sok sredili masinu i nista nisu naplatili :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

ЯЭВОЛУТИОН

Ma ja sam tada kupio najskuplju wash and dry masinu koju je candy pravio.....jedini kvar su bili pokidani frikcioni amortizeri posle milion pranja.....ovo je drugi kvar, ali minoran....cini mi se da slabije krece motor pa cu i kondenzator na glavnom motoru da promenim, kad sam se vec zaleteo.....
Mene je iznerviralo to sto je ovo recimo paralela zamene svecica na motoru, a traze para kao da je neka pamet.....nisam stipsa ali ne volim da me deru i da ih za to cekam......a narucio sam ceo set za reparaciju te iste masine iz engleske.....dakle: guma bubnja, sva creva, programator, hidrostate i pumpe za vodu....sve zajedno 50 funti franko BGD,,,,,a sad sam ja majstor....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

UFF

Citat: balcan girl poslato 22 Novembar, 2011, 22:34
cekala sam majstore tri dana al fini neki momci popili kaficu i sok sredili masinu i nista nisu naplatili :D

[rofl] [rofl]

mislis nisu trazili novac?

zmiya

Nisi razumeo,trazili su ali nisu naplatili,tj dobili..

balcan girl

Jbg milice zajebali se mogu da traze sta hoces ne znaci da ce da dobiju :-D al eto dobili kafu i sok :-P
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

goranvojska

.........i nista vise?

Lazic

Bre Irena, sad ce da krene lavina, kad lajes... :D

goranvojska

de zensko moze da cuti.

balcan girl

meni ne smeta :P dok lajem dobro je ne valja kad pocnem da ujedam :P uvek sam raspolozena da se zezam samo nemojte posle da :'( kad dobijete to sto trazite :-D a vi samo izvolite i vucite me za :P
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Lazic

Onda ok...:D A zasto nisu hteli pare...? :D

balcan girl

valjda sam im simpaticna, nisu mi ni ovi iz telekoma naplatili za popravku adsl-a i fixnog, ni bravar juce namestanje nove brave :-D hoce me nesto ovih dana :-D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!