Glavni meni

Ja majstor

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 21 Novembar, 2011, 16:28

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

Ne nisam ni pomislio na motorcikle i skutere......
Dakle crce ves masina....Candy  wash and dry......jednostavno stala....radi sve kad rucno pomeras programator ali sam  JOK. Naravno sve se desava u subotu popodne....vrti zovi vrti zovi.....niko se zivi ne javlja....a hitno treba.....dakle ako zovem u ponedeljak mozda se smiluju pa dodju u utorak...mozda, a ako treba neki deo to znaci sreda....subot...sreda....daleko bre,,,a ova moja cvili ko damjanov zelenko,
Odem na net i shvatim da osim par foruma koji nesto rade po tom pitanju, sve mrtvo...nema service manuala, nema uputstva....samo u koji servis da se javis....ali da mu mamu maminu, ne moze da bude komplikovanije od motora...nema ni tokove ni kocnice...
Posle studiranja principa rada shvatih sta se desava....neki motor ne radi....ili je crkao ili struja ne dolazi do njega....da bi ga ispitali neophodno je skinuti programator i sa njega izdzekovati prokleti namotaj koji je crkao...valjda.
Nekao se izborih sa novim problemima i dodjoh dospulne....nekako je i skidoh. Govno se ne drzi tako da mozes lako da ga skines i vratis, vec do zla boga seljacki, na neke krive limove.
Jutros okrenem Candy servis, gde me obavesta da imaju samo ceo programator koji kosta 4600 dinara....tup..spustim im slusalicu...kao da ja nekok kazem, znas nemam svecice nego moze da se promeni samo ceo motor...idiotluk.
Aj da svratim do nekog lika koji znam da sljaka te delove za ves masine, da ga pitam sta da radim. Neverovatni 300 dinara kosta namotaj kod njega....nije candy, ali je potpuno isti......
Ne  napomenuh da je majstor kojeg sam zvao da dodeje da popravi masinu, onaj za utorak ili sredu, trazio za sve to sto sam zavrsio za sat vremena i bez ikakvog iskustva, 50 evra.....

Tu dodjoh do zakljucka da sam ja jeftin....i da od sledece sezone dizem cenu....50 evra zamena svecica.....sa svecicama 100 evra....nedaj boze da treba da radim nekom karburatore....pa prso je ko dinja.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

prpa_zr

jo¹ jedan trijumf èoveka nad ma¹inom.. po¹tujem veoma

¾iveo  [cheers]

Taraba

Idem ja da popravljam ve¹ ma¹ine... nema leba od ovih kompjutera.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Lazic

Ma samo trazi izgovor da digne cene... :D Zato cu ja umesto kompjutera poceti da popravljam motore, svima onima sto im Revolucija bude trazio 100 e za svecice... :D

KIZA73

Ja sam se sa mojom masinom rvao ceo dan po kupatilu. Ispala zica iz brushaltera i upala u bubanj. Kazem ja zeni da bi joj ceo dan pridrzavao sise samo da ne moram da se valjam po plocicama.
Dok postoji covek, postoji i problem.
Kad nestane covek, nestane i problem.

robbief

Candy servis je odmah do moje zgrade, ako hoces mogu da upucam vazdusnom puskom pederasa koji ti je rekao daj e programator 4600. Mogu i banane u u auspuh sluzbenog vozila, ti odluci.
smooth

ЯЭВОЛУТИОН

upucaj ga...ja placam cetkicu...dijabola je kurac na 20 metara....a cetkica...to je vec nesto
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

YoYa

meni za whirlpool programator trazili 150e i trebam da cekam mesec dana da dodje,  [glavazid]
,,ja odem i kupim novu masinu za 21k,,,poludeo  sam,,

e sad ta stara mi prekrivena ciradom i skuplja kisu,,pa reko ako ti nije problem da mi das broj od tog majstora,mozda je i vrati u zivot

[cheers]

ЯЭВОЛУТИОН

Ma ti ajstori provalili da kad ih neko zove da mu treba hitno, pa udarili tarifu ko popovi.....nataknem ja njihovu majstoriju na onu stvar....od danas do ne procuri kotao....a prohromski je, ja popravljam svoju masinu za ves....200 evra masina a traze 50 do 150 za programator bez ruku...napasu mi se doticnih.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

YoYa

 :D kazi mi gde mu je radnja,, ja cu skinem programator,,i pravac kod njega oko radnje, zvizduckam,kao nije mi potreban,,,, Jaooo pa vi popravljate masine,,a ja bas slucajno kod sebe imam programator,  jel bi ste ga pogledali..hehe

ЯЭВОЛУТИОН

Ma servis i prodavnica na cuk. padini   Candy mu noga, nataknem ga na pravoslavni, neobrezani
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

YoYa

treba ih ubaciti u bubanj i upaliti centrifugu

despic

brate, neinformisan si...moj kum radi samo programatore na nbgu vec 20god...prvo njegov cale, sad on...
istina je da ako ti neki riknu bolje da kupis novu masinu nego da popravljas...
ali u principu svaki servis dodje oko 20-30e
cim ode preko, on ti kaze, bolje da kupis novu ;)
klasican divljak

dzimika

ajd daj tel ili adresu lika kod koga si pazario posto imam od neke masine delove koji mi skupljaju prasinu od pre par dana a njemu ce vise koristiti nego meni

inace rastaviti ves masinu nije uopste naivno, cak iskreno mislim da je lakse rastaviti deo nekog agregata nego ves masinu a ima cak i manje delova koje treba skidati

YoYa

a od kuma masina....daj kumov broj,,,gde na nbg???

despic

e, sad sam ga zvao...brate, smarao me je pola sata i objasnjavao, ne mogu da pisem ima mnogo informacija ;)
evo vam br, pa zovite 2135-336 bulevar zorana djindjica blize sava centru...
inace nisam ni znao da je zapoceo novi biznis, sad je tu samo vlasnik ;)
jos jedan razlog da casti
klasican divljak

Plazma Keks

pa ti generalni servisi ti naplate sto je neko dosao, rekao dobar dan, zamenio ceo sklop iako treba samo jedna sitnica, ulozeno radno vreme i utroseno gorivo.

YoYa

Citat: despic poslato 21 Novembar, 2011, 22:23
e, sad sam ga zvao...brate, smarao me je pola sata i objasnjavao, ne mogu da pisem ima mnogo informacija ;)
evo vam br, pa zovite 2135-336 bulevar zorana djindjica blize sava centru...
inace nisam ni znao da je zapoceo novi biznis, sad je tu samo vlasnik ;)
jos jedan razlog da casti

poceo da pere novac  :D

despic

nesto slicno...lopovski posao...broker :)
klasican divljak

SSZGO

mislim da je cena od 50 eura realna

dok on dodje, pregleda, popravi, proci ce 3 sata

to je 15 eura na sat
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor