Glavni meni

pitam se PITam

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 19 Novembar, 2011, 16:35

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Gavrolini

da si rekao k4 ili k5 mnogo vise bih te cenio :)

MIGE

k4 i k5 imaju najbolje kocaljke a i leze u krivini,ko po sinama  [thumb_up],bar mi tako pricali  ;)

rboban

Ja sam proturio kroz ruke SVE i svasta, i nema NAJboljeg sigurno..... svaki ima mana i prednosti!
NEKOM vise lezi ovo, nekom ono, to je kao da pricamo o izboru zene, neko ostane na nekoj a neko se nikada NE skrasi......
Ride It Like You Stole It

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: rboban poslato 20 Novembar, 2011, 13:41
Ja sam proturio kroz ruke SVE i svasta, i nema NAJboljeg sigurno..... svaki ima mana i prednosti!
NEKOM vise lezi ovo, nekom ono, to je kao da pricamo o izboru zene, neko ostane na nekoj a neko se nikada NE skrasi......
Ali bi se svi slozili oko Angeline Jolly  [balavi] [balavi] [balavi] [balavi]
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

zemunboy

Citat: revolution poslato 20 Novembar, 2011, 13:59
Citat: rboban poslato 20 Novembar, 2011, 13:41
Ja sam proturio kroz ruke SVE i svasta, i nema NAJboljeg sigurno..... svaki ima mana i prednosti!
NEKOM vise lezi ovo, nekom ono, to je kao da pricamo o izboru zene, neko ostane na nekoj a neko se nikada NE skrasi......
Ali bi se svi slozili oko Angeline Jolly  [balavi] [balavi] [balavi] [balavi]
angelina jolie Kao Ciganka

ЯЭВОЛУТИОН

ma kako hoces bre !!!!!!!!!!!!
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

UFF

Citat: Gavrolini poslato 20 Novembar, 2011, 11:51
Jedino sto mi se ne svidja na listi je 5.   naked sa jednim cilindrom...nesto najgluplje ikad smisljeno. bednih 47ks na 190kg...dve reci...labina i glupost

a pod brojem 6 mu je xt a razlika izmedju njega i mt-a je u tome sto je mt tri puta lepsi i sto ima dva diska tj kocnice i viljusku sa fazera plus je 6kg LAKSI od xt-a

http://www.bikez.com/motorcycles/yamaha_mt-03_2011.php
http://www.bikez.com/motorcycles/yamaha_xt660x_2011.php

Gavrolini

http://www.motorcyclespecs.co.za/model/yamaha/yamaha_xt660x%2010.htm
xtx ima 173kg i to je recimo soft SM. Ne kazem da je odlican ali svakako ovoj konstrukciji taj agregat vise odgovara. SM ide u varijantam jednog cilindra i v2.... A to mi nikako ne ide u naked bike, koji ipak trazi malo drugaciju masinu.

iva749

Citat: Kengur poslato 19 Novembar, 2011, 18:20
A da, malo je falilo da kupim horneta od UFFa... :)

Trebao si..  :P  ;D ;D

UFF

Citat: Gavrolini poslato 20 Novembar, 2011, 18:06
http://www.motorcyclespecs.co.za/model/yamaha/yamaha_xt660x%2010.htm
xtx ima 173kg i to je recimo soft SM. Ne kazem da je odlican ali svakako ovoj konstrukciji taj agregat vise odgovara. SM ide u varijantam jednog cilindra i v2.... A to mi nikako ne ide u naked bike, koji ipak trazi malo drugaciju masinu.

pa ako cemo po tom sajtu da gledamo i da to uzimamo kao zvanican podatak onda su iste tezine, isti i agregat, samo mt ima izdvojenu posudu za ulje, ima bolje kocnice i neuporedivo lepsi dizajn a za pravu sm voznju i stepenice nisu nijedan jer sa svim tecnostim imaju 200kila
http://www.motorcyclespecs.co.za/model/yamaha/yamaha_mt03%2009.htm
http://www.motorcyclespecs.co.za/model/yamaha/yamaha_mt03%2006.htm

i moze da prica ko sta hoce i da mu ide kako hoce ali mt je i lepsi i bolji motor od xt-a i tu nema dalje price (mt-a sam imao a xt-a sam vozio vise komada)
tebi vise odgovara ovaj a nekom onaj agregat, nema tu pravila u ovo mora ovo a u ono ono, da poredimo xtr sa mt-om pa da kazes ovaj je bolji za off pa da razumem ali te jeftine plastike na xtx-u mu nikako nemogu biti prednost
aj priznaj da gresis jednom u zivotu :D

prpa_zr

Ja generalno volim mnogo razlièitih motora.. ustvari mislim da bih kod veæine proizvoðaèa prona¹ao neki model koji bih rado posedovao èak i meðu skuterima (ka¾em èak jer mi je jako odbojna pomisao da vozim bez kvaèila).. jedino ¹to sebe ne vidim na R-u ali bih zato rado provozao neki sport tourer..
moja lista bi izgledala:

honda cbr 1100 xx
bmw k 1300 R
yamaha xt 600 z tenere (da znam da je to model iz '80. tih)
harley davidson  heritage softail
kawasaki vn 750 twin
buell lightning

i ko zna koliko jo¹ motora..

edit: i triumph boneville


Gašpar

Meni se cini da sam nasao svoj sledeci motor, al me je sramota da prizanm  :D


P.S. M696

zemunboy

Citat: Gaspar poslato 21 Novembar, 2011, 00:57
Meni se cini da sam nasao svoj sledeci motor, al me je sramota da prizanm  :D


P.S. M696
ZLO-NAOPAKO-ZLO???

Gavrolini

ne mogu uff da se raspravljam sa tobom ,mislis da si posisao scu pamet sveta. Ja sam lepo napisao da xtx smatram za soft SM i da je daleko od odlicnog SM motora. Slazem se da je mt lepsi  ali i dalje mislim da bi bio 100x bolji motor da nosi neki motor od 4 redna i 600ccm u najgorem v2 agregat.

sibin

skoro sam ga gledao u radnji stvarno zlo-naopako-zlo  :)

K_A_W_A

Znao sam Gaso da ti naginjes ka toj sekti ;D  Vencanica ;D  Ja mislim da su Dukatisti i Bemvejasi najzesci po tom pitanju. Kuju sve te motore u zvezde. A odmah za njima K-ateemisti i Harlisti. Neko je davno rekao, devojka moze da je sa sela, ali motor mora da je iz Japana :D
Ko prati Petra iz HR na njegovim putovanjima moze da vidi da je decko celu zemaljsku kuglu obisao sa Yamahom Tenere. A sad vozi Ktm, dao mu sponzor, pa citajte kakvih sve ima peripetija. I sta on kaze da je dobro. Ipak je on momak sa debelim iskustvom.

Gašpar

Ma ja se i dalje drzim te poslovice, ali mi se ovaj nenormalno svidja i ako je traktor, ali prosto ne znam sta bih uzeo. Ja sam za pricu - 4 cilindra, 100+hp, a da nije R. Dukac je iz skroz drugog opisa, ali je vizuelno lep, mada sto kazes - vencanica  ;D

@Gavrolini: Slazem se u potpunosti. Prelep je motor, ali mu nedostaju jos tri cilindra da bi bio u nekoj klasi, ovako je totalno van klase.

UFF

Citat: Gavrolini poslato 21 Novembar, 2011, 01:08
ne mogu uff da se raspravljam sa tobom ,mislis da si posisao scu pamet sveta. Ja sam lepo napisao da xtx smatram za soft SM i da je daleko od odlicnog SM motora. Slazem se da je mt lepsi  ali i dalje mislim da bi bio 100x bolji motor da nosi neki motor od 4 redna i 600ccm u najgorem v2 agregat.
i ja mislim da bi xt bio motor mora da ima agregat od super duka ili r1  [rofl]  koja glupost i kakve veze ima sta ko misli u pitanju su cinjenice
a sta xtx-a cini soft sm ?
i zasto to mt ne bi mogao biti ako su iste tezine, isti agregat i isti ground clearence i isto sranje od ogibljenja?
Zbog zicanih feleni samo?

e da, ubuduce ce te zovem vidovita zorka posto ti znas sta ja mislim iako me ni pitao nisi - jbg mora da si vidovit :D

Gavrolini

za neke stvari ne moras da budes vidovit da bi video.