Glavni meni

Moto(r)teka

Započeo Vule, 16 Novembar, 2011, 15:58

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Nadalina

Tek sad pogledah epizodu, i evo nekih mojih zapazanja. Da se razumemo, sve je i vise nego dobronamerno, i nadam se da ce tako i biti shvaceno. [cheers]
Emisiju gledam sa seckanjem upravo kako bih odmah dopisala svaki komentar.

Komentari na emisiju broj 2
1. Uvodna spica je ok, ali ovo sto pise MOTO(R)TEKA je moglo biti mnoooogo bolje odradjeno - estetski momenat je ono sto ce privuci publiku, bar u pocetku.

2. Obratite paznju na pismenost! Nebezbeno ponasanje - nebezbedno se pise zajedno. Zatim, ne mozete da koristite onoliko uzvicnika u zvanicnom obavestenju - posle upozorenje i posle vozaci. Jedan je dovoljan - mada, u samom naslovu i ne treba da stoji, a posle, na samom kraju teksta tacka je sasvim dovoljna. Ne stavljajte tri tacke u onim u primerima situacija (npr. situacija 3. Nepropisno parkiranje... ) jer su te tri tacke nesto sto se koristi u neformalnom stilu a nije bas ni tu pravilno korisceno. Ali, opsteprihvaceno je pa ga svi primenjujemo - i ja prva. (pravopis i znacenje znakova interpunkcije)

3. Narator - pa da pocnemo o njemu! :D Kad cita podatke, ili je bio mnoooogo nervozan ili treba jos mnoooogo da vezba.
Prvo, nek se udalji od mikrofona dok cita jer ce se time manje cuti njegovo udisanje dok pravi pauzu. Dalje, nek uspori svoje citanje - time ce zvucati prirodnije a i samo slusanje tih svih poprilicno 'suvoparnih' podataka ce biti primamljivije.

4. Pretpostavljam da si ti ovaj decko na pocetku emisije. I ti, bre.... Niko te ne juri puskom! :D Pricaj sporije i pravi dramske pauze - time ce tvoj govor biti 'opusteniji' i zanimljiviji. Vidi se da si tekst veoma dobro naucio, i samim tim mozes sebi da dozvolis tu opustenost u govoru - podatke znas, sve znas, nema potrebe da se bojis da ces nesto uprskati. (A ni emisija ne ide uzivo, tako da popravni postoji.) Govor tela - odlicno. Slobodno vise gestikuliraj rukama - to je dobra stvar u svakom govoru ili obracanju nekome. Naravno, ne treba ni tu preterivati i mahati na sve strane, ali ne treba ni stajati ukoceno ili, ne daj Boze, prekrstenih ruku i tako se obracati u kameru. A, da - naocari za sunce su veliko 'no - no' u pojavljivanju na tv. Ne znam da l` ima u nastavku emisije da ih neko nosi, ali da pomenem i to - da znate. :)

Emisija broj 3
1. Sve sto sam te pohvalila o drzanju tela - zaboravi! ;D ;D ;D
Sala mala, ali - evo par saveta. Ako ne znas sta ces sa rukama (znam da je to najcesce pitanje kad drzimo govor), uzmi neku olovku i drzi nju u ruci. Videces, bice ti lakse - i bolje ce to izgledati na snimku nego ovakvo obracanje. Time ces dobiti na prirodnosti, a i sami gestovi ce izgledati prirodnije. Ili, mozes da uzmes kljuc od motora ili bilo sta - samo da ti ruke nisu prazne. Sto se odevanja tice - na odelo i kravatu zaboravi, osim ako ides na neki bal ili veceru, pa ce i to da snimaju! ;D Zaista, mislim da bi mnogo zanimljivije bilo da kao voditelj budes 'kezual' odeven a ne ovako formalno.

2. Narator - k`o vesti da cita, i to crnu hroniku. Ponovo, nek unese malo zivosti u svoj glas i nek se udalji od mikrofona. Takodje, pre snimanja nek cita nekome to sto ce se snimati pa nek mu taj neko kaze kako zvuci - vezba, vezba, vezba. ;)

3. Iste primedbe sto se pravopisa tice.

Za prvih nekoliko emisija - nije lose i ima potencijala.

Sve u svemu, ovo zaista moze da bude nesto lepo, korisno i nesto sto ce evoluirati u nesto veoma kvalitetno.
Naravno, svaki pocetak je tezak i na svojim greskama se najbolje uci pa se nadam da cete i vi vremenom bivati sve bolji i bolji!
Dzukela u podznaku

Major

Verujem da ce iz emisije u emisiju biti sve bolji!  [clapp]

Vlajko

Nadalinu  za gradonacellnicu  [slavlje]
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

AndreyRR

Na svoim greskama se uci,ali je Nadalina tu da sve ispravi,ja mislim
da ona pokusava da ti se ubaci u emisiju  ;D ;D ;D

Major

Uopste ne bi bilo lose da se u pricu ubace i pripadnice lepseg pola, to moze da bude samo +++
Rejting emisije sigurno biti veci (eto novih sponzora), a i sigurno ce vozaci automobila vise obracati paznju na motore :D

Vule

Citat: MajorSoul poslato 01 Decembar, 2011, 11:46
Uopste ne bi bilo lose da se u pricu ubace i pripadnice lepseg pola, to moze da bude samo +++
Rejting emisije sigurno biti veci (eto novih sponzora), a i sigurno ce vozaci automobila vise obracati paznju na motore :D
+++
Iskustvo donosi dobre odluke, a stièe se dono¹enjem lo¹ih

Vule

#66
Zbog tehničkih problema,četvta epizoda emisije MOTO(R)TEKA biće okačena u daljem roku.Hvala na razumevanju
Iskustvo donosi dobre odluke, a stièe se dono¹enjem lo¹ih

UFF

ko je ovaj divljak na 11:50 :D

Vule

Citat: UFF poslato 06 Decembar, 2011, 13:39
ko je ovaj divljak na 11:50 :D
i meni je nesto poznat x)
Iskustvo donosi dobre odluke, a stièe se dono¹enjem lo¹ih

Nadalina

Napredak primetan, i to veoma! :)

Samo tako nastavite!  [thumb_up]
Dzukela u podznaku

Major

Vidi se da ste prihvatili sugestije. Kao sto rece Nadalina samo tako nastavite!

[clapp]

K_A_W_A

Citat: Nadalina poslato 06 Decembar, 2011, 13:56
Napredak primetan, i to veoma! :)
A gde ste to videli? Ja sam odgledao samo 2 i 3 epizodu.

zVuk

Ko se ljuti, uleti mu kruti

Nadalina

Ja sam zato prikacila sluske na lt, i super se cuje na njih.... ;)

@ Kawa
Zar u mene sumnjas?! ;D ;D ;D
Dzukela u podznaku

losmi

jeste provalili da je u 3 emisiji,tabela sa velicinama kaciga pogresna???
kad mu meri glavu kaze 57cm znaci M,a u tabeli pise 59-60cm M...

Major

u 5-om minutu ima malo i Mythbusters fazona :D

Vule

#76
hehehe
Iskustvo donosi dobre odluke, a stièe se dono¹enjem lo¹ih

DaChaS

Daj nahranite ovog sto je intervjuisao policajca covek nema volju da zivi :D

Jel jos nekom bilo cudno kako se izgovara moped na pocetku :D

Plazma Keks

Citat: Nadalina poslato 06 Decembar, 2011, 15:09
Ja sam zato prikacila sluske na lt, i super se cuje na njih.... ;)

koja rima ;D Ristekpa

Nadalina

Sine, znas ti sta je rima?    [ludak]
Dzukela u podznaku