Glavni meni

Moto(r)teka

Započeo Vule, 16 Novembar, 2011, 15:58

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

DaChaS

Podrska za trud naravno uvek ima mesta za poboljsanja ali jedno po jedno bitno je da ste pokrenuli tu stvar.

king011

Postovane kolege motociklisti, hvala na lepim idejama...neverovatno je koliko znace...evo iskoristicu priliku da pozovem svakoga ko ima konkretan predlog za snimanje...da li ideja iskusnog mehanicara, da li nekoga ko prodaje polovnjake pa da testiramo...sve dolazi u obzir...ostavio sam svoju mail adresu...samo da da docekamo lepo vreme pa ce biti i testova svakakvih...sutra uvece u emisiji pogledajte test skutera koji leti sa deset metara visine... jos jednom hvala Vam svima na podrsci...i pozivam ako ima nekoga od uvoznika opreme, vozila ...da dodjemo da napravimo saradnju...jer za sada jos uvek nema sponzora, iako svi misle da ima :) ... pozzz

p.s. dugujem jedno malo objasnjenje za kacigu :) da li pije vodu ili ne :) ovaj test se izvodi u EU ... Arai zvanican test ... How strong is an Arai helmet? 
a modularka ako je dobra nece puci...veliki pozzz i hvala za kritiku, dosta pomaze..najiskrenije...

misa-pei

Aha, a nekada davno odemo u Trs :D, pa u radnji odberemo kacigu koja nam se sviða, pasuje na glavi koliko-toliko, e, onda ide pravi kra¹ test. Tresne¹ kacigu o patos najjaèe ¹to mo¾e¹ i ako ne pukne, tvoja je, a ako pukne sledi svaða sa prodavcem da je hteo da uvali ðubre.

Posle su se prodavci sna¹li pa su imali od skoro svih modela po jednu kacigu za srpski test.

A ovo ¹to mu skaèe po glavi... Prvo, razlika u testu. Æelavi gospodin je stavio golu ¹koljku na glavu, a na¹ voditelj je stavio gotovu kacigu koja mu savr¹eno pristaje, znaèi, glava preuzima deo potpore. Ono ¹lemèe za bicikl bi mo¾da puklo, mo¾da ne bi, da je glava bila u njemu i preuzela pritisak, jer, kod ovog testa sila nije koncentrisana kao kod pravih kra¹ testova, sila se postepeno poveæava kako se èovek penje voditelju na glavu (kako je to primenjivo na mnoge situacije u ¾ivotu :D), te se pokazuje vi¹e da je kaciga ¾ilava, a ne da je èvrsta. Taskoðe, ðon je za razliku od metalnog ¹pica ili kalote mek materijal.

Zato smatram da je ovo samo lepa i atraktivna predstava koja ne pru¾a nikakav ozbiljan dokaz o kvalitetu kacige.

Inaèe, emisija kao emisija je pristojna. Naèin izlaganja je previ¹e "¹kolski", te se pla¹im da bi to moglo da odbije one kojima je, bar u ovim uvodnim epizodama, namenjene. To su prevashodno mlade osobe koje tek sedaju na motor i smatram da æe vrlo brzo da je proglase za "smaraèinu" i "tupljenje". Znam da mo¾e i treba da im pomogne i koliko je truda ulo¾eno, te se zato nadam da æe se kroz koju epizodu to, kao i jo¹ neke druge stvari, popraviti i prilagoditi ciljnoj grupi poèetnika.

Tu¾no je ¹to je bilo nekoliko sliènih poku¹aja, u formama priloga a mislim da je neko i napravio dve, tri emisije i odustalo se od toga. Nadam se da æe ova emisija prebroditi "deèje bolesti" i da æe se odr¾ati na programu zahvaljujuæi gledanosti.
Država je najveći neprijatelj naroda

Kengur

Emisija mora da izadje iz ''skoljke'' jednog trenutka da bi gledanost otisla gore... Bas ovo smo Misa kaze.

Od sledece godine bi trebali da ukljucite sto vise ljudi koji su na asvaltu, manje ovih sto znaju na papiru.

Morate realno da pokazate sta je voznja motora, bilo koje vrste. Ne mozete dizanje na tocak da prikazete samo kao nasilnicku voznju, zato sto svako ko vozi imalo ozbiljnije Ra vozi i na tocku. Usmerite to recimo ka tome da to trebaju da vezbaju van puta na nekim parkinzima ili manje prometnim putevima... Pokazite kako se to uci i odakle se pocinje, dovedite stuntere, Radislava M. , Brku itd... Objasnite da je i to deo moto sporta...

Obavezno obidjite moto trke, pa kroz pricu usmeravajte klince na stazu, ko zna mozda poraste interesovanje i za sponzore to itekako treba nasem moto sportu.

Znaci, da se malo smanji skolski primer, a poveca realna praksa...


Da se razumemo, ovo je moje misljenje i moji predlozi, daleko od toga da emisija ne valja samo treba naci pravi sklad izmedju ove dve teme...


Pozdrav

Kengur

Ne bi bilo lose da pokupite snimke od ljudi koji nose kamere u toku voznje pa da se vide stvarne situacije u saobracaju.

Moze ovde dosta ljudi da se ukljuci da vam pomogne, samo morete da odratite dobar plan emisije.
Mozemo i ovde na forumu da napravimo posebnu temu samo za emisuju, gde cete izlagati planove, gde ce ljudi moci da se ukljuce u celu pricu, da vam salju snimke, organizuju za skupove, i razne druge dogadjaje koje vi ne mozete recimo da obidjete...

Verujem da ce vam Gaspar pomoci sve oko moto trka, mozda vam cak postane i specijani voditelj za moto desavanja... :)

king011

Hvala...i ja se nadam :)

nije mi bilo sve jedno kada je gazio po kacigi....ali nisam osetio pritisak na glavu... skoro smo analizirali jednu nezgodu u kojoj je Yugo presao preko glave vozaca motocikla prednjim levim tockom i to u donjem delu kacige, na poziciji gde je stopalo u ovom testu...zahvaljujuci tome sto je kaciga bila odgovarajuca, vozac je preziveo  [bolnica] ...

king011

Voleo bih da na forumu postavimo temu za emisju - predloge ... jako bi nam znacilo ... takodje, znacilo bi i da se dostave snimci ... naravno u emisiji ce biti pomenuto od koga je...

Gašpar

Kao sto Kengur kaze, sto se tice trka, bez lazne skromnosti, stvarno mogu da pomognem dosta.

Sto se tice same emisije, ok je. Ja imam projekat od pre godinu-dve, kada sam hteo da pravim nesto slicno. Objasnicu ti koncept jednom prilikom, pa mozda napravis nesto  [cheers]

rboban

Samo napred momci...... !!!
Ride It Like You Stole It

Vule

Samo da doðe 2012 i bice raznih testova,informacija,saveta,....
Iskustvo donosi dobre odluke, a stièe se dono¹enjem lo¹ih

king011

Hvala Gaspar...vrlo rado bih voleo da pokusamo da sprovedemo zajednicki u delo tvoju zamisao ... samo da docekamo lepse dane :)

Vule

Citat: jevta poslato 29 Novembar, 2011, 21:36
Obavezni testovi polovnjaka.To retko o radi al na našem tržištu je interesantno
vidim ja da cu biti žrtveno jagnje sledeće sezone  [slomljenzid] [slomljenzid] [slomljenzid] [slomljenzid]
Iskustvo donosi dobre odluke, a stièe se dono¹enjem lo¹ih

king011


Gašpar

Ah da, sto se tice teme koju si spomenuo. Slobodno otvori temu tipa Moto(r)teka - pitanja i predlozi za poboljsanje iste ili neki slican naziv pa da zazivi to  [thumb_up]

Vule

Citat: Gaspar poslato 30 Novembar, 2011, 15:49
Ah da, sto se tice teme koju si spomenuo. Slobodno otvori temu tipa Moto(r)teka - pitanja i predlozi za poboljsanje iste ili neki slican naziv pa da zazivi to  [thumb_up]
++++ da ubacimo i futbalere? x))) sorry za OFF
Iskustvo donosi dobre odluke, a stièe se dono¹enjem lo¹ih

Joker

Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

MIGE

zaboravih da kazem da mi se emisija svidja i da vam zelim puno uspeha u daljem radu,medjutim,smeta mi jedna sitnica a to je cinjenica da se svi koji nesto i nisu ljubitelji dva tocka,hvataju ko pijan plota za "tockiranje"ili ti voznja motocikla na zadnjem tocku  [thumb_down] .slazem se da se mladji narastaji trebaju upozoriti na opasnosti koje mogu da ih zadese zbog takve voznje al me nervira,sto takve prica pricaju ljudi koji voze ili su bar jednom u zivotu vozili na zadnjaka  [ljutko]
to je isto kao kad se povede prica oko alkohola i voznje motocikla pod dejstvom alkohola,najvise se javljaju "drage savete"koje inace nikad nisu seli na motor kad su pijani a u stvari nikad nisu seli trezni na motor        [ludak]

Plazma Keks

meni je emisija, kakva je sad na pocetku, odlicna, ako predje bar 6 epizoda sigurno ce se dosta poboljsati. cestitam na entuzijazmu.
@admini
bilo bi lepo ako bi bila tema predlozi u motorteki, da se zabrani off. cisto da tema zadrzi koncept koji obicno biva zaboravljen nasim offovanjem ;D

ЯЭВОЛУТИОН

zabraniti UFFovanje...eve ti minus
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Plazma Keks

nikad mi nece biti jasno sta postizete sa tim minusima i plusevima? postajes bolji covek? osecas se pametnije?