Glavni meni

Tema za ljubitelje BMW automobila

Započeo UFF, 11 Novembar, 2011, 16:15

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

ranko

Citat: Kengur poslato 10 Decembar, 2012, 12:10
3. Dal mislis da ne bi mi kao Srbi posle agencije otisli na plac i cenkali se za tih 200e a da zaobidjemo agenciju?
Surovo, ali istinito... :)

pod 3 mi je odmah palo na pamet i samo sam cekao ko ce to da pomene :)

nazalost ali tacno... mada... ima brdo ljudi koji to ne bi uradili... i dalje mislim da zbog sake pokvarenih ljudi ispasta gro postenih... i i dalje mislim da je mnogo vise onih postenih...

mada kad vidim kako mute po sloveniji sa kolima mi smo malji deca :) figurativno speaking :) tesko da od nasih preprodavaca ima gore...

¹omik3

Citat: UFF poslato 10 Decembar, 2012, 03:33
I ulje i separator mozes najpovoljnije da kupis ovde
http://www.autoline.rs/

verovao ili ne ali to original bmw ulje kod njih kosta ispod 1000rsd litar :) (u delti je mislim 1600-1800rsd)
to je mozda ujedno i odgovor pijanom cbr-u zasto sipam bas to ulje
em je original jer ga oni i delta direktno uvoze em je longlife em me zabole qrac da razmisljam i gledam u pasulj da li ce mu odgovarati i koje aditive ima
dok sam vozio benzince uvek sam sipao castrol sintetiku - bmw preporuka i ne razmisljam previse (a ti sledeci put kad budes pijan idi jebi bre nesto ili hejtuj u temi za mercedes/audi koje i vozis)

i ¹omik3 evo ti jedan koristan savet:
sto se tice separatora (nije bitno kako se zove znaju svi na sta se misli) mozes da ustedis tako sto kod njih kupis samo filter jer neko prodaje zajedno sa plasticnim kucistem a neko samo unutrasnji filter koji se menja jer ti je kuciste verovatno citavo pa te izadje duplo jeftinije
Hvala brate dugujem  [cheers] [cheers] [cheers]
za separator sam pitao da mi razjasnis, jer je vec menjan po servisnoj pa ne mogu da protumacim sta je sta ... imam separator turbine pre 37,000km i isparivac turbine pre 20,000km...
U svakom slucaju menjacu ja to sada.
[hello]
Rekla je : Motor ili ja ?
– ©teta, ba¹ sam je voleo

Kengur

Ne mute Slovenci, oni su misevi, i plase se drzave popriklicno... Mute nasi i bosanci... U principu primorje celo... :) Tu su 90 posto ''cifuri''... :) U prevodu dodjosi kako ih zovu slovenci... :)

¹omik3

Citat: ranko poslato 10 Decembar, 2012, 12:05
Citat: ¹omik3 poslato 08 Decembar, 2012, 13:04
3 meseca sam trazio e46 limuzinu i pre 15tak dana nasao jedan dobar komad... :)
za to vreme naisao sam na jednog karavana 2003, 110ks (samo njih sam i gledao), koza, ne ograban, 250000km delovgalo mi je da je prava km jer auto je nov i na izgled i u voznji... sve to za 3900, verovatno sada mislis ko zna kakav je to les, e pa za ta 3 meseca sam pogledao jedno 30 bmwa i veruj mi taj je bio najbolji. Pazljivo gledaj, nemoj da zuris i nacices za 4000e bas dobar komad.
Pitanje za sve koji imaju- odrzavaju bmw-a. Koje ulje da mu sipam (5w30), kog proizvodjaca i koja je cene okvirno, na koliko da mu menjam? drugar koji vozi bmwa 5 godina mi preporucuje neko ulje 1600din/litar i da menjam na 30000km. Jer ima neko bas dobrog majistora a da nije skup, tj da nije derikoza.?
Sta sve trebam da mu menjam-pogledam sobzirom da sam ga tek uzeo, do duse sa servisnom (pravom) :) uff...?

¹omik3 pusti brate na PP link ili neki info do tog bemera ?

PS. I HAVE A CUNNING PLAN ! ustvari imam dobru biznis ideju... koja je naravno osudjena da propadne :)

Kako npr. imamo agencije za nekretnine... neka skvojka ti pokaze stan koji si mogao sam da trazis ali da si sam trazio usao bi u 403 cumeza, majao se sa raznoraznim budalama, i potrosio brdo vremena...

zasto ne postoji agencija za trazenje automobila npr ?napravi se neka svoja baza sa dobrim kolima, za svakoga po nesto... znaci ko se razume u koliMa obidje, vidi, snimi dal je ok kilometraza i stanje vozila, sta ima da se ulozi i ...

Lepo ko nema vremena da se maje po placevima a + se i ne razume nesto preterano dodje i pogleda sta se nudi ili naglasi sta mu treba... i za 100-200 jura agencijske provizije dobije to sto mu treba... npr za mene stipsu bendza koja je u full stanju za 4000 soma :) ahahahah

jer gde god da odes 99% sve su prevaranti ili oce da zarade preko noci ... ok , ima i nas sto smo stipse i pilicari ali brate ni za 5000 nema da valja ... ili ima ali mora se ulozi jos 1000-2000 ... pa za te pare cu da teram stila jos 5 godina bez da ulazem by PIT :)

naravno izgradi se neka baza preporuka, i samo posteno...

mada kakvi smo verovatno bi se u nekom kratkom roku pojavilo 200 ovakvih agencija sa istim onima koji i sada prodaju :)

kako god ja potragu nastavljam a ako ne bude nista na prolece u svabiju ili svicu... pa kud puklo :)
Nema ga vise na oglasu- prodat je, ali ti kazem cekaj nemoj da zuris naciceas nesto dobro..
Ja sam se tako bio zalepio za neki bmw u 3 puta losijem stanju od ovog sto sam uzeo i drugar me ubedi da sacekam jos malo -isplatilo se...
Prosetaj u petak do bogoslovije na auto plac, stize im dosta automobila i ne vracaju km cak im ostaje i podignuta zbog carine jer od njih kupuju preprodavci, kada nadjes-ako nadjes neki auto pusti mi poruku da ti sredim bolju cenu... dovoze i krseve i dobre primerke a cene su im nize od ostalih placeva...
Na placu ima blavi 318d, vozio sam ga na dijagnostiku- nemoj da ga gledas :)
Rekla je : Motor ili ja ?
– ©teta, ba¹ sam je voleo

CBRR1

Citat: ¹omik3 poslato 10 Decembar, 2012, 12:36
Citat: ranko poslato 10 Decembar, 2012, 12:05
Citat: ¹omik3 poslato 08 Decembar, 2012, 13:04
3 meseca sam trazio e46 limuzinu i pre 15tak dana nasao jedan dobar komad... :)
za to vreme naisao sam na jednog karavana 2003, 110ks (samo njih sam i gledao), koza, ne ograban, 250000km delovgalo mi je da je prava km jer auto je nov i na izgled i u voznji... sve to za 3900, verovatno sada mislis ko zna kakav je to les, e pa za ta 3 meseca sam pogledao jedno 30 bmwa i veruj mi taj je bio najbolji. Pazljivo gledaj, nemoj da zuris i nacices za 4000e bas dobar komad.
Pitanje za sve koji imaju- odrzavaju bmw-a. Koje ulje da mu sipam (5w30), kog proizvodjaca i koja je cene okvirno, na koliko da mu menjam? drugar koji vozi bmwa 5 godina mi preporucuje neko ulje 1600din/litar i da menjam na 30000km. Jer ima neko bas dobrog majistora a da nije skup, tj da nije derikoza.?
Sta sve trebam da mu menjam-pogledam sobzirom da sam ga tek uzeo, do duse sa servisnom (pravom) :) uff...?

¹omik3 pusti brate na PP link ili neki info do tog bemera ?

PS. I HAVE A CUNNING PLAN ! ustvari imam dobru biznis ideju... koja je naravno osudjena da propadne :)

Kako npr. imamo agencije za nekretnine... neka skvojka ti pokaze stan koji si mogao sam da trazis ali da si sam trazio usao bi u 403 cumeza, majao se sa raznoraznim budalama, i potrosio brdo vremena...

zasto ne postoji agencija za trazenje automobila npr ?napravi se neka svoja baza sa dobrim kolima, za svakoga po nesto... znaci ko se razume u koliMa obidje, vidi, snimi dal je ok kilometraza i stanje vozila, sta ima da se ulozi i ...

Lepo ko nema vremena da se maje po placevima a + se i ne razume nesto preterano dodje i pogleda sta se nudi ili naglasi sta mu treba... i za 100-200 jura agencijske provizije dobije to sto mu treba... npr za mene stipsu bendza koja je u full stanju za 4000 soma :) ahahahah

jer gde god da odes 99% sve su prevaranti ili oce da zarade preko noci ... ok , ima i nas sto smo stipse i pilicari ali brate ni za 5000 nema da valja ... ili ima ali mora se ulozi jos 1000-2000 ... pa za te pare cu da teram stila jos 5 godina bez da ulazem by PIT :)

naravno izgradi se neka baza preporuka, i samo posteno...

mada kakvi smo verovatno bi se u nekom kratkom roku pojavilo 200 ovakvih agencija sa istim onima koji i sada prodaju :)

kako god ja potragu nastavljam a ako ne bude nista na prolece u svabiju ili svicu... pa kud puklo :)
Nema ga vise na oglasu- prodat je, ali ti kazem cekaj nemoj da zuris naciceas nesto dobro..
Ja sam se tako bio zalepio za neki bmw u 3 puta losijem stanju od ovog sto sam uzeo i drugar me ubedi da sacekam jos malo -isplatilo se...
Prosetaj u petak do bogoslovije na auto plac, stize im dosta automobila i ne vracaju km cak im ostaje i podignuta zbog carine jer od njih kupuju preprodavci, kada nadjes-ako nadjes neki auto pusti mi poruku da ti sredim bolju cenu... dovoze i krseve i dobre primerke a cene su im nize od ostalih placeva...
Na placu ima blavi 318d, vozio sam ga na dijagnostiku- nemoj da ga gledas :)
E za ovaj plac si u pravu,jer svakog dana tu prolazim i samo stignu tu ih malo operu i to je sve,a gledao sam par puta kod njih dobre aute,bila je bembara3 kupe siva 2001 godina ali mogu onako odokativno sto sam je ja odmeravao da kazem da je bio dobar primerak...

ranko

Citat: ¹omik3 poslato 10 Decembar, 2012, 12:36
Nema ga vise na oglasu- prodat je, ali ti kazem cekaj nemoj da zuris naciceas nesto dobro..
Ja sam se tako bio zalepio za neki bmw u 3 puta losijem stanju od ovog sto sam uzeo i drugar me ubedi da sacekam jos malo -isplatilo se...
Prosetaj u petak do bogoslovije na auto plac, stize im dosta automobila i ne vracaju km cak im ostaje i podignuta zbog carine jer od njih kupuju preprodavci, kada nadjes-ako nadjes neki auto pusti mi poruku da ti sredim bolju cenu... dovoze i krseve i dobre primerke a cene su im nize od ostalih placeva...
Na placu ima blavi 318d, vozio sam ga na dijagnostiku- nemoj da ga gledas :)

kako se zove plac?

CBRR1

Ja nemam pojma,ali kruzni tok na Bogosloviji,i skrenes pored samog ofkinog stadiona uzbrdo ka karaburmi,bivsi Partizanski put sada Dragoslava Srejovica,sa desne strane ulice kad ides ka gore,nemozes da omasis nikako jer je primetan...

ranko

Citat: ranko poslato 10 Decembar, 2012, 12:40
Citat: ¹omik3 poslato 10 Decembar, 2012, 12:36
Nema ga vise na oglasu- prodat je, ali ti kazem cekaj nemoj da zuris naciceas nesto dobro..
Ja sam se tako bio zalepio za neki bmw u 3 puta losijem stanju od ovog sto sam uzeo i drugar me ubedi da sacekam jos malo -isplatilo se...
Prosetaj u petak do bogoslovije na auto plac, stize im dosta automobila i ne vracaju km cak im ostaje i podignuta zbog carine jer od njih kupuju preprodavci, kada nadjes-ako nadjes neki auto pusti mi poruku da ti sredim bolju cenu... dovoze i krseve i dobre primerke a cene su im nize od ostalih placeva...
Na placu ima blavi 318d, vozio sam ga na dijagnostiku- nemoj da ga gledas :)

kako se zove plac?

Nasao ! :)

ps. Na placu ima blavi 318d, vozio sam ga na dijagnostiku- nemoj da ga gledas :)   Na koju foru neregistrovan auto odvezes na dijagnostiku ? Jel se rade probne table ili ?   

con3

Probajte da proverite preko vin decodera kod mercedesa ispisuje sve podatke i opremu cak i ovlascene  servise i datume,brojeve orginalnih delova mislim da i bmw daje te podatke bitan je podatak dali je auto kupila firma,tako ces znati makar na cemu si.

Kengur

Povedes majstora koji ponese ''dijagnostiku'' i prikaci ga odmah... :)

Ili sednes i odvezes :)

con3

Proveri ti to sve lepo zajedno mada za kilometrazu cete zajebati kako okrenes

CBRR1

Citat: con3 poslato 10 Decembar, 2012, 13:13
Proveri ti to sve lepo zajedno mada za kilometrazu cete zajebati kako okrenes
osim ako je automatik,tu ce krac da zajebu...

¹omik3

Citat: ranko poslato 10 Decembar, 2012, 12:49
Citat: ranko poslato 10 Decembar, 2012, 12:40
Citat: ¹omik3 poslato 10 Decembar, 2012, 12:36
Nema ga vise na oglasu- prodat je, ali ti kazem cekaj nemoj da zuris naciceas nesto dobro..
Ja sam se tako bio zalepio za neki bmw u 3 puta losijem stanju od ovog sto sam uzeo i drugar me ubedi da sacekam jos malo -isplatilo se...
Prosetaj u petak do bogoslovije na auto plac, stize im dosta automobila i ne vracaju km cak im ostaje i podignuta zbog carine jer od njih kupuju preprodavci, kada nadjes-ako nadjes neki auto pusti mi poruku da ti sredim bolju cenu... dovoze i krseve i dobre primerke a cene su im nize od ostalih placeva...
Na placu ima blavi 318d, vozio sam ga na dijagnostiku- nemoj da ga gledas :)

kako se zove plac?

Nasao ! :)

ps. Na placu ima blavi 318d, vozio sam ga na dijagnostiku- nemoj da ga gledas :)   Na koju foru neregistrovan auto odvezes na dijagnostiku ? Jel se rade probne table ili ?   
Auto plac je za prethodne 2 godine promeno 10 vlasnika, tako da ti to ne znaci mnogo ... sada se oglasavaju na auto scout, ali tu je i taj predhodni vlasnik koji daje najnize cene jer uvozi 20god i ima dobre seme po italiji tako da i ovde ima dobre cene jer ide sa min zaradom -velikimka
Kazem ti sacekaj 7-10 dana da im stignu ti automobili, kupili su 50automobila u italiji. i moras da ides salno tj ajde javicu ti ja... jer njima kada stignu kamioni ujutru je 50 ljudi na placu i kupuju po 2-3 auto -dobiju i bolje cene itd... Tako da sve sto je bad dobro ni ne dodje do oglasa
Rekla je : Motor ili ja ?
– ©teta, ba¹ sam je voleo

¹omik3

a to za firmu? pa u stranim zemljama ljudi gledaju da kupe bas od firme, jer taj auto je sigurno dobro odrzavan i sa pravom kilometrazom, poreklom itd...
kilometri na ovom placu sigurno nisu vraceni-cak su podignuti na nekim automobilima, pa cak ni oprani automobili, ali zato su skoro svi 250k+
Rekla je : Motor ili ja ?
– ©teta, ba¹ sam je voleo

CBRR1

Citat: ¹omik3 poslato 10 Decembar, 2012, 13:18
a to za firmu? pa u stranim zemljama ljudi gledaju da kupe bas od firme, jer taj auto je sigurno dobro odrzavan i sa pravom kilometrazom, poreklom itd...
kilometri na ovom placu sigurno nisu vraceni-cak su podignuti na nekim automobilima, pa cak ni oprani automobili, ali zato su skoro svi 250k+
[nono] 350k+...

con3

Citat: ¹omik3 poslato 10 Decembar, 2012, 13:18
a to za firmu? pa u stranim zemljama ljudi gledaju da kupe bas od firme, jer taj auto je sigurno dobro odrzavan i sa pravom kilometrazom, poreklom itd...
kilometri na ovom placu sigurno nisu vraceni-cak su podignuti na nekim automobilima, pa cak ni oprani automobili, ali zato su skoro svi 250k+
Pa kod nas u srbiji firmini automobili za 1godinu dana prelaze po 100 000 km

Lazic

Jes' da nemam bmw, ali onaj Uffov je ba¹ bombonica, mnogo mi se dopao, jedina zamerka na farove, tj dugo svetli je ok, ali oborena aj ¹to nisu jaka, nego ¹to svetle 10 metara ispred... Inaèe, jako rado bih posedovao neku bembaru, recimo kao Bokiliæevu...[hello]

Kengur

Citat: CBRR1 poslato 10 Decembar, 2012, 13:15
Citat: con3 poslato 10 Decembar, 2012, 13:13
Proveri ti to sve lepo zajedno mada za kilometrazu cete zajebati kako okrenes
osim ako je automatik,tu ce krac da zajebu...

Ne budi siguran, ako moze da se chipuje menjac, moze i na njemu da se cacka km... ;)

UFF

Kilometrazu auto cuva na 5 razlicitih mesta
Sve moze da se vrati i kosta oko 70eur