Glavni meni

Tema za ljubitelje BMW automobila

Započeo UFF, 11 Novembar, 2011, 16:15

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

ranko

Citat: UFF poslato 06 Decembar, 2012, 17:59
[rofl] [rofl] [rofl]

cenim smeh zbog ovoga : mada i ja jedem govna... gde moze za 4000 bebmara u do jaja stanju... ali eto ponadah se :)

[doh]  [doh]  [doh]

jebi jebi :) lako je tebi :) ( ovo je moglo u onu temu za stihove :) )

PS. daj bre neku pisanjiju heheh bas me zanima a i ima od tebe uvek puno covek da nauci :)

cika zuba

Citat: Jefta poslato 06 Decembar, 2012, 13:35
Kapiram da broj 4 dolazi izmedju 3 i 5, ali koja je poenta ove serije 4. Sa troje vrata ima i serija 3, a ako hoces bas nadrkan kupe uzmes seriju 6

Nema vi¹e BMW 3 kupe,oznaka  4 æe biti samo za kupe i kabrio,inaèe ovaj sa slike je èista izdrkotina!! Individual kombinacije jesu malo èudne,ali po meni bolesno dobre,i jedno je na slici a drugo je u¾ivo!! za Individual je doplata da se smrzne¹,isto kao i designo kod Mercedesa...
@UFF volim i ja E92,ali ovaj auto su uradili za sve pare,tako da... :P :P
[/

Plazma Keks

Citat: ranko poslato 06 Decembar, 2012, 17:46
Turbina... ja takav pisak u zivotu nisam cuo... ne znam mozda na 320 tako i treba, mozda jaka turbina , ali bre ono nije normalno... pisti strasno...

Dimcina... kao nov akumulator, a upalio je posle 3-4 sekundi verglanja (trajalo je nije instant ) i krenuo da izbacuje belu ( nisam siguran da sam vido plavu ) dimcinu na auspuh... dodavanjem gasa samo se povecava i nije prestajala jedno 5 minuta... kum kaze dizne su cao zdravo najverovatnije... motor jeste bio na dodir hladan ali bas bre dimi...
jel ovaka turbina i dim? ;D
Truck Trial Chříč, Vránov

Plazma Keks

RTL 2 GRIP Episode 200 (29.07.2012) komplett HD | BMW M5, X6, Ferrari 458, SL65 BE | Arab Supercars
nadjite deo na drag pisti gde BMW dere Mercedesa SL AMG. pred kraj klipa je, rado bih vam oznacio odakle, ali sam trenutno u kolima i ne mogu da gledam preko mobilnog interneta

¹omik3

Citat: ranko poslato 06 Decembar, 2012, 17:46
Citat: ranko poslato 02 Decembar, 2012, 17:03
Citat: UFF poslato 27 Novembar, 2012, 12:54
:D

Uff... moze par pitanja... e46 150ks :

-koja je razlika u verzijama sa 5 i 6 brzina ( manual ) ? Potrosnja cenim da je manja ali ako imas malo vise informacija vezano za potrosnju i uopste da li bezati od 5 brzina ili ne ? jbg glupo mi je da propustim ako naleti dobar primerak sa 5 iako cu imati duze puteve sledecih godina ( cca 200km autoput +100 magistrala ... mada to i nije dugo... )

-jel ima saznanja kad brat bratu tetka tetki na e46 crkava zamajac, turbina itd ?

- Jel 150ks verzija ima kajis ili lanac ?

- na koliko se radi veliki servis i koliko kosta ?

- da li si usao u dusu bmw-u pa da npr mozes da provalis kada je losa turbina, zamajac, menjac, trap ? ( ovo te pitam ako mi bude trebala tvoja strucna pomoc u beogradu u zamenu za rostilj i pivo :) )

- Kako ti se cini stanje na slikama ovako odokativno ? Navedeno je da je presao 190.000 ( dokumentuju sa carinskom dekl. JCI ) :



ps. izvini sto te stalno jebavam sa pitanjima ali eto... dobar sam ckode, nisam za odbit' :)


Bio sa kumom da pogledamo bebmaru... spolja i unutra izgleda bas dobro, sitne ogrebotine ali na sivoj boji se jedva vide... cukan je napred, ali ne puno, zamenjen far ( 2011 ) i desno podkrilo... ali motor...

Uff ja ne znam kako zvuci bmw 320d, ali ono je IMT 539 ... za stila jtd kazu da je traktorcina neopevana po pitanju zvuka i treskanja ali kad smo upalili ja sam se totalno razocarao... to stekce kao 123, 300d i gore...

Turbina... ja takav pisak u zivotu nisam cuo... ne znam mozda na 320 tako i treba, mozda jaka turbina , ali bre ono nije normalno... pisti strasno...

Dimcina... kao nov akumulator, a upalio je posle 3-4 sekundi verglanja (trajalo je nije instant ) i krenuo da izbacuje belu ( nisam siguran da sam vido plavu ) dimcinu na auspuh... dodavanjem gasa samo se povecava i nije prestajala jedno 5 minuta... kum kaze dizne su cao zdravo najverovatnije... motor jeste bio na dodir hladan ali bas bre dimi...

a da... papucica gasa... gornja polovina je celava i iskrzana ko one tvoje gume na KTM-u sto mogu jos malo :) a papucice kocnice i kvalica gotovo nove... ja cucnuo , zagledam a prodavac pogled da vidi sta radim i nesto mi prica...

Mislim da ovaj primerak nije za mene...
Zakljucak... generalno nisam imao prilike da se upoznam ranije sa e46 ali... pored ove dresine , zagrejao sam se do jaaaajaaaa :)

Nastavljam potragu...

EDIT : EEEEE... evo linka da se neko slucajno ne zajebe... a da i Volvo na placu dimi ko furuna , a izgleda je neko trebao da dodje da je vidi pa je otisla put autoputa na produvavanje...  http://www.polovniautomobili.com/oglas2670379/bmw_320_d/ ... a i Mecka ciganka je na oko lepa ali subjektovnom procenom bez 400-500.000 nije...

mada i ja jedem govna... gde moze za 4000 bebmara u do jaja stanju... ali eto ponadah se :)
3 meseca sam trazio e46 limuzinu i pre 15tak dana nasao jedan dobar komad... :)
za to vreme naisao sam na jednog karavana 2003, 110ks (samo njih sam i gledao), koza, ne ograban, 250000km delovgalo mi je da je prava km jer auto je nov i na izgled i u voznji... sve to za 3900, verovatno sada mislis ko zna kakav je to les, e pa za ta 3 meseca sam pogledao jedno 30 bmwa i veruj mi taj je bio najbolji. Pazljivo gledaj, nemoj da zuris i nacices za 4000e bas dobar komad.
Pitanje za sve koji imaju- odrzavaju bmw-a. Koje ulje da mu sipam (5w30), kog proizvodjaca i koja je cene okvirno, na koliko da mu menjam? drugar koji vozi bmwa 5 godina mi preporucuje neko ulje 1600din/litar i da menjam na 30000km. Jer ima neko bas dobrog majistora a da nije skup, tj da nije derikoza.?
Sta sve trebam da mu menjam-pogledam sobzirom da sam ga tek uzeo, do duse sa servisnom (pravom) :) uff...?
Rekla je : Motor ili ja ?
– ©teta, ba¹ sam je voleo

UFF

Pa vec sam kacio
ja sipam bmw quality longlife 5w30 to je fabricko ulje i gradacija za njega (mozes i 5w40 ako ti trosi ovo prvo)
menja se na 25.000km
ja menjam na 10k
kad zamenis ulje u bilo kom servisu km brojac mozes sam da resetujes
kod e36 si morao da spajas ako dva konektora pod haubom i drzis na kontaktu i spojeno nekoliko sekundi da pogasis kockice za ulje a kod e46 mozes sve iznutra kontakt+instrument tabla
a na kolima menjas ono sto je za zamenu  [neampojma]
sto se tice redovnog servisa (ako je u pitanju dizel) promeni mu filter isparivaca uljnih cestica turbine
on se ne menja stalno vec svaku 3-4 zamenu ulja ali to svi zaborave (ili hoce da ustede 50e) pa brze strada turbina
osim toga ja sam samo trap sredio i evo vozim se vec 2 godine bez ikakvog problema tako da nemam servisera jer nemam sta ni da servisiram :)

[attachment deleted by admin]

bokilic

e ljudi,ovaj sper i nije tako los na 7mici,i ovaj m mod,za sneg itd :) lepo to gazi sneg za zadnju vucu,jos su mi gume celestonke,,,a gazi sneg..
jel ima neko viska dve gume 205/60/ili 65/ 15
brmmmm

¹omik3


[/quote]
Citat: UFF poslato 08 Decembar, 2012, 13:23
Pa vec sam kacio
ja sipam bmw quality longlife 5w30 to je fabricko ulje i gradacija za njega (mozes i 5w40 ako ti trosi ovo prvo)
menja se na 25.000km
ja menjam na 10k
kad zamenis ulje u bilo kom servisu km brojac mozes sam da resetujes
kod e36 si morao da spajas ako dva konektora pod haubom i drzis na kontaktu i spojeno nekoliko sekundi da pogasis kockice za ulje a kod e46 mozes sve iznutra kontakt+instrument tabla
a na kolima menjas ono sto je za zamenu  [neampojma]
sto se tice redovnog servisa (ako je u pitanju dizel) promeni mu filter isparivaca uljnih cestica turbine
on se ne menja stalno vec svaku 3-4 zamenu ulja ali to svi zaborave (ili hoce da ustede 50e) pa brze strada turbina
osim toga ja sam samo trap sredio i evo vozim se vec 2 godine bez ikakvog problema tako da nemam servisera jer nemam sta ni da servisiram :)
Dilemu za ulje si mi definitivno razresio i sipacu to bmw-ovo ulje, gde je najbolje-najjeftinije da kupujem to?
Kako se tacno resetuje km brojac, drzis levo dugmence i das kontakt, pa onda? ili nije tako?
Sto se tice tog isparivaca uljnih cestica turbine za to su mi rekli vec ali pod nazivom "separator izduvnih gasova turbine",  i da menjam na 50k...
e sad meni u servisnoj pise "isparivac turbine" pre 37,000km a "regulator turbine" pre 20,000km... da li mozes da mi razjasnis sta je sta, posto svako ima neki drugi naziv za otprilike istu stvar koliko sam ja ukapirao!?  [doh]
Rekla je : Motor ili ja ?
– ©teta, ba¹ sam je voleo

CBRR1

#1708
Citat: ¹omik3 poslato 09 Decembar, 2012, 23:13

Citat: UFF poslato 08 Decembar, 2012, 13:23
Pa vec sam kacio
ja sipam bmw quality longlife 5w30 to je fabricko ulje i gradacija za njega (mozes i 5w40 ako ti trosi ovo prvo)
menja se na 25.000km
ja menjam na 10k
kad zamenis ulje u bilo kom servisu km brojac mozes sam da resetujes
kod e36 si morao da spajas ako dva konektora pod haubom i drzis na kontaktu i spojeno nekoliko sekundi da pogasis kockice za ulje a kod e46 mozes sve iznutra kontakt+instrument tabla
a na kolima menjas ono sto je za zamenu  [neampojma]
sto se tice redovnog servisa (ako je u pitanju dizel) promeni mu filter isparivaca uljnih cestica turbine
on se ne menja stalno vec svaku 3-4 zamenu ulja ali to svi zaborave (ili hoce da ustede 50e) pa brze strada turbina
osim toga ja sam samo trap sredio i evo vozim se vec 2 godine bez ikakvog problema tako da nemam servisera jer nemam sta ni da servisiram :)
Dilemu za ulje si mi definitivno razresio i sipacu to bmw-ovo ulje, gde je najbolje-najjeftinije da kupujem to?
Kako se tacno resetuje km brojac, drzis levo dugmence i das kontakt, pa onda? ili nije tako?
Sto se tice tog isparivaca uljnih cestica turbine za to su mi rekli vec ali pod nazivom "separator izduvnih gasova turbine",  i da menjam na 50k...
e sad meni u servisnoj pise "isparivac turbine" pre 37,000km a "regulator turbine" pre 20,000km... da li mozes da mi razjasnis sta je sta, posto svako ima neki drugi naziv za otprilike istu stvar koliko sam ja ukapirao!?  [doh]

a da ti odes u ovlasceni servis,pa im sve to izfilozofiras pa dobijes predracun od 150000din,pa nam javis utiske...daj bre imas ful sintetiku do 100000km, posle toga polusintetiku ko u sve agregate ovog sveta....

ovo crveno je moje jel nesto nije ispalo kako treba jer sam pijan...ne zameri...

¹omik3

hahaha da a?  [yahoo] a sto ti nisi svoj R1 terao u ovlasceni za delove kada si pokusao da udjes u autobus bez busplusa?  [glavazid] [glavazid]
Bio sam u alonetu, ne znaju ni gde mi je regler za pumpu (posto je crko), a kamoli sta se kada menja :), barem su ga imali na lageru kada sam nasao gde stoji.
a uff ti je ovlascen za bmw-a  [rofl] [rofl] [rofl]  [cheers]
Rekla je : Motor ili ja ?
– ©teta, ba¹ sam je voleo

CBRR1

Citat: ¹omik3 poslato 10 Decembar, 2012, 01:10
hahaha da a?  [yahoo] a sto ti nisi svoj R1 terao u ovlasceni za delove kada si pokusao da udjes u autobus bez busplusa?  [glavazid] [glavazid]
Bio sam u alonetu, ne znaju ni gde mi je regler za pumpu (posto je crko), a kamoli sta se kada menja :), barem su ga imali na lageru kada sam nasao gde stoji.
a uff ti je ovlascen za bmw-a  [rofl] [rofl] [rofl]  [cheers]
Zato sto je skuppoooo breeee...ima  i bez ovlascenih servisa da se sredi sve,,alllliiii ja i dalje ne sipam YAMAHINO ulje u jamahu....

pit


  Samo Motul sipaj i ne beri brigu...on jedini ima duplu ester tehnologiju....znam puzdano pricao mi jedan saobracajni tehnicar...sve ostalo je 2 klasa.

¹omik3

pa dobro i ja sam u yamahu sipao motul stalno...
a za ovo mi svi (koji voze bmw-a), preporucuju to njihovo ulje, zato sam i pitao ovde :)
Mada bih mu rado sipao neko drugo ulje, posto je to bmwovo preko 1500din/l pa puta 6 :)+filteri.
Rekla je : Motor ili ja ?
– ©teta, ba¹ sam je voleo

CBRR1

Citat: pit poslato 10 Decembar, 2012, 01:22

 Samo Motul sipaj i ne beri brigu...on jedini ima duplu ester tehnologiju....znam puzdano pricao mi jedan saobracajni tehnicar...sve ostalo je 2 klasa.
To i radim,pa nisam kompleks da trazim yamahino ulje ko neki ulje za bmw...e breeeeee ulje za bmw...imas agregate 4voro liniske,6take,v agregate  i oni koriste sintetiku polusintetiku ili  mineralno a ne ulje za bmw...pa bre pistolj i u celo ljakseri...e da pisam vam se na bmweeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee...kurac vam je mali pa mali pa makar sipali i bmw antifriz...NE MISLIM NA SOMIKU3..on je trazio preporuke samo...

Zeljkamp

U BMW-a bi trebao da sipas njihovo ulje ili Castrol. Ulje mozes da kupis u BMW Line-u u Sarajevskoj.

Sto se servisa tice, ako neces u ovlasceni da ides, imas BMW Batu u Mirijevu. Odes do njega i kaze ti sve sto te interesuje.

Separator uljnih isparenja promeni i uzivaj narednih 40-50.000km.

Kilometrazu resetujes tako sto jednom kliknes na levo dugme na km satu.
TwinZ Auto & Moto

UFF

I ulje i separator mozes najpovoljnije da kupis ovde
http://www.autoline.rs/

verovao ili ne ali to original bmw ulje kod njih kosta ispod 1000rsd litar :) (u delti je mislim 1600-1800rsd)
to je mozda ujedno i odgovor pijanom cbr-u zasto sipam bas to ulje
em je original jer ga oni i delta direktno uvoze em je longlife em me zabole qrac da razmisljam i gledam u pasulj da li ce mu odgovarati i koje aditive ima
dok sam vozio benzince uvek sam sipao castrol sintetiku - bmw preporuka i ne razmisljam previse (a ti sledeci put kad budes pijan idi jebi bre nesto ili hejtuj u temi za mercedes/audi koje i vozis)

i ¹omik3 evo ti jedan koristan savet:
sto se tice separatora (nije bitno kako se zove znaju svi na sta se misli) mozes da ustedis tako sto kod njih kupis samo filter jer neko prodaje zajedno sa plasticnim kucistem a neko samo unutrasnji filter koji se menja jer ti je kuciste verovatno citavo pa te izadje duplo jeftinije

CBRR1

Citat: UFF poslato 10 Decembar, 2012, 03:33
I ulje i separator mozes najpovoljnije da kupis ovde
http://www.autoline.rs/

verovao ili ne ali to original bmw ulje kod njih kosta ispod 1000rsd litar :) (u delti je mislim 1600-1800rsd)
to je mozda ujedno i odgovor pijanom cbr-u zasto sipam bas to ulje
em je original jer ga oni i delta direktno uvoze em je longlife em me zabole qrac da razmisljam i gledam u pasulj da li ce mu odgovarati i koje aditive ima
dok sam vozio benzince uvek sam sipao castrol sintetiku - bmw preporuka i ne razmisljam previse (a ti sledeci put kad budes pijan idi jebi bre nesto ili hejtuj u temi za mercedes/audi koje i vozis)

i ¹omik3 evo ti jedan koristan savet:
sto se tice separatora (nije bitno kako se zove znaju svi na sta se misli) mozes da ustedis tako sto kod njih kupis samo filter jer neko prodaje zajedno sa plasticnim kucistem a neko samo unutrasnji filter koji se menja jer ti je kuciste verovatno citavo pa te izadje duplo jeftinije
A gde bih mogao da kupim jeftinije YAMAHINO ulje,ja se izvinjavam zbog off-a,ali vidim da ste upuceni pa da mi pomognete,hvala unapred...

UFF

Pametni gospodine cbr BMW ulje je inace prepakovan castrol da ne razmisljas jer BMW ne pravi ulje ali zato drugi prave za njega i posto ne kosta nista vise od adekvatnog castrola (ako ga kupis na pravom mestu) zasto bi onda uopste sipao bilo koje drugo??
Inace nisam siguran ali mislim da je i castrol ustvari bazno mobil ulje kojem se posle u castrol fabrici dodaju aditivi i pakuje i njihove kutije
Vecina "proizvodjaca" ulja ne proizvodi svoje ulje vec samo dodaje svoje aditive i pakuje ga

A odgovor na vase pitanje glasi:
U yamahi
Ja ga video u prodavnicu i novom sadu kad sam prosli put radio servis

http://www.yamaha-rodic.com/prodavnice.html

Ajde provozaj se do njih malo pa nam javi jel si ga nasao


ranko

Citat: ¹omik3 poslato 08 Decembar, 2012, 13:04
3 meseca sam trazio e46 limuzinu i pre 15tak dana nasao jedan dobar komad... :)
za to vreme naisao sam na jednog karavana 2003, 110ks (samo njih sam i gledao), koza, ne ograban, 250000km delovgalo mi je da je prava km jer auto je nov i na izgled i u voznji... sve to za 3900, verovatno sada mislis ko zna kakav je to les, e pa za ta 3 meseca sam pogledao jedno 30 bmwa i veruj mi taj je bio najbolji. Pazljivo gledaj, nemoj da zuris i nacices za 4000e bas dobar komad.
Pitanje za sve koji imaju- odrzavaju bmw-a. Koje ulje da mu sipam (5w30), kog proizvodjaca i koja je cene okvirno, na koliko da mu menjam? drugar koji vozi bmwa 5 godina mi preporucuje neko ulje 1600din/litar i da menjam na 30000km. Jer ima neko bas dobrog majistora a da nije skup, tj da nije derikoza.?
Sta sve trebam da mu menjam-pogledam sobzirom da sam ga tek uzeo, do duse sa servisnom (pravom) :) uff...?

¹omik3 pusti brate na PP link ili neki info do tog bemera ?

PS. I HAVE A CUNNING PLAN ! ustvari imam dobru biznis ideju... koja je naravno osudjena da propadne :)

Kako npr. imamo agencije za nekretnine... neka skvojka ti pokaze stan koji si mogao sam da trazis ali da si sam trazio usao bi u 403 cumeza, majao se sa raznoraznim budalama, i potrosio brdo vremena...

zasto ne postoji agencija za trazenje automobila npr ?napravi se neka svoja baza sa dobrim kolima, za svakoga po nesto... znaci ko se razume u koliMa obidje, vidi, snimi dal je ok kilometraza i stanje vozila, sta ima da se ulozi i ...

Lepo ko nema vremena da se maje po placevima a + se i ne razume nesto preterano dodje i pogleda sta se nudi ili naglasi sta mu treba... i za 100-200 jura agencijske provizije dobije to sto mu treba... npr za mene stipsu bendza koja je u full stanju za 4000 soma :) ahahahah

jer gde god da odes 99% sve su prevaranti ili oce da zarade preko noci ... ok , ima i nas sto smo stipse i pilicari ali brate ni za 5000 nema da valja ... ili ima ali mora se ulozi jos 1000-2000 ... pa za te pare cu da teram stila jos 5 godina bez da ulazem by PIT :)

naravno izgradi se neka baza preporuka, i samo posteno...

mada kakvi smo verovatno bi se u nekom kratkom roku pojavilo 200 ovakvih agencija sa istim onima koji i sada prodaju :)

kako god ja potragu nastavljam a ako ne bude nista na prolece u svabiju ili svicu... pa kud puklo :)

Kengur

Posao ti osudjen na propast koliko god lepo zvucalo... :)

1. Prevelika kolicina krsa dovucena na raznorazne placeve.
2. Km ces tuki da utvrdis, vrate je i sprze komp, ima modela na kojima ne mozes da provalis sa koliko je vracena ako je to odradjeno ''kako treba''...
3. Dal mislis da ne bi mi kao Srbi posle agencije otisli na plac i cenkali se za tih 200e a da zaobidjemo agenciju?

Surovo, ali istinito... :)