Glavni meni

Tema za ljubitelje BMW automobila

Započeo UFF, 11 Novembar, 2011, 16:15

0 članova i 7 gostiju pregledaju ovu temu.

nano

iz nego razloga mi prvi x5 mLogo lepsi od novog...  [neampojma]


CBRR1

Citat: sibin poslato 28 Novembar, 2012, 20:39
ti cbrr-u sedi 1 nemas pojma sta je old school
Divi ga ovaj,pa zato upravo i kazem DA NIJE MERODAVNO UPOREDJIVATI ALPINU SA NOVOM X5,DVA RAZLICITA GENERACISKI I TOTALNO RAZLICIT KONCEPT AUTOMOBILA...Ja kad sam drajvao bembaru i presekao skodu na pola ti si vukao lonce oko kuce... :P :P :P :D

CBRR1

Citat: Andreja poslato 28 Novembar, 2012, 20:13
Tebi je Audi Titty lep, ti se ne raèuna¹ :P
meni je i ML lep,i vektra gts,i pasat b5.5 i golf gti,ma i punto mi je lep,i bmw mi je lep kog sam razlupao kao klinac,a sto pa verovatno jer mi je tuki normalan...ali uporedjivanje alpine sa x5 to je  [facepalm]  :D

con3

Cave vole dzipove one i neznaju sta je alpina

CBRR1

Citat: con3 poslato 29 Novembar, 2012, 08:58
Cave vole dzipove one i neznaju sta je alpina
[rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [kralj] [kralj] [kralj] [kralj] [kralj]
e citas mi misli jbte  [klanjam_se] [klanjam_se] [kralj]

ivanastark

Citat: CBRR1 poslato 29 Novembar, 2012, 08:53
kazem DA NIJE MERODAVNO UPOREDJIVATI ALPINU SA NOVOM X5,DVA RAZLICITA GENERACISKI I TOTALNO RAZLICIT KONCEPT AUTOMOBILA...Ja kad sam drajvao bembaru i presekao skodu na pola ti si vukao lonce oko kuce... :P :P :P :D
STO VICES?? IMAS MOBILNI! [rofl]
"Nema lo¹eg vremena, ima samo lo¹e opreme!"

Lazic


CBRR1

Citat: Laziæ poslato 29 Novembar, 2012, 14:39
Uuuu Miki, ¹ta ti je rekla...:D
brzo cu to ja da ispravim,cvrsta muska ruka resava sve...gledaj...

CBRR1

Citat: ivanastark poslato 29 Novembar, 2012, 10:41
Citat: CBRR1 poslato 29 Novembar, 2012, 08:53
kazem DA NIJE MERODAVNO UPOREDJIVATI ALPINU SA NOVOM X5,DVA RAZLICITA GENERACISKI I TOTALNO RAZLICIT KONCEPT AUTOMOBILA...Ja kad sam drajvao bembaru i presekao skodu na pola ti si vukao lonce oko kuce... :P :P :P :D
STO VICES?? IMAS MOBILNI! [rofl]
e bre Ivanastark evo ti bre  :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* e nek sam joj rekao..

Gašpar

Moja je uvek poslednja - Da draga  ;D ;D ;D

ranko

Citat: UFF poslato 27 Novembar, 2012, 12:54
:D

Uff... moze par pitanja... e46 150ks :

-koja je razlika u verzijama sa 5 i 6 brzina ( manual ) ? Potrosnja cenim da je manja ali ako imas malo vise informacija vezano za potrosnju i uopste da li bezati od 5 brzina ili ne ? jbg glupo mi je da propustim ako naleti dobar primerak sa 5 iako cu imati duze puteve sledecih godina ( cca 200km autoput +100 magistrala ... mada to i nije dugo... )

-jel ima saznanja kad brat bratu tetka tetki na e46 crkava zamajac, turbina itd ?

- Jel 150ks verzija ima kajis ili lanac ?

- na koliko se radi veliki servis i koliko kosta ?

- da li si usao u dusu bmw-u pa da npr mozes da provalis kada je losa turbina, zamajac, menjac, trap ? ( ovo te pitam ako mi bude trebala tvoja strucna pomoc u beogradu u zamenu za rostilj i pivo :) )

- Kako ti se cini stanje na slikama ovako odokativno ? Navedeno je da je presao 190.000 ( dokumentuju sa carinskom dekl. JCI ) :









ps. izvini sto te stalno jebavam sa pitanjima ali eto... dobar sam ckode, nisam za odbit' :)

UFF

nema nikakvog razloga da bezis od modela za 5 brzina
enterijer deluje u odlicnom stanju i nadam se da nije prepakivan
svi imaju lanac, bmw odavno ne koristi kajis
sta podrazumevas pod velikim servisom? (cene zavise gde radis i sta menjas kao i gde delove kupujes)
sta kad crkava nemam pojma, najvise zavisi od prethodnog vlasnika tj nacina voznje i odrzavanja, mogu da provalim nesto ali ne sve i nije problem da podjem sa tobom da ga pogledamo zajedno ili odvezemo kod mog drugara u servis da ga on pregleda  [cheers]

HRC Boza

Sportom protiv droge, biciklom u Amsterdam.

ivanastark

Citat: CBRR1 poslato 29 Novembar, 2012, 17:54
Citat: ivanastark poslato 29 Novembar, 2012, 10:41
Citat: CBRR1 poslato 29 Novembar, 2012, 08:53
kazem DA NIJE MERODAVNO UPOREDJIVATI ALPINU SA NOVOM X5,DVA RAZLICITA GENERACISKI I TOTALNO RAZLICIT KONCEPT AUTOMOBILA...Ja kad sam drajvao bembaru i presekao skodu na pola ti si vukao lonce oko kuce... :P :P :P :D
STO VICES?? IMAS MOBILNI! [rofl]
e bre Ivanastark evo ti bre  :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* e nek sam joj rekao..

Hahaha ;D
"Nema lo¹eg vremena, ima samo lo¹e opreme!"

ranko

Citat: UFF poslato 02 Decembar, 2012, 17:13
nema nikakvog razloga da bezis od modela za 5 brzina
enterijer deluje u odlicnom stanju i nadam se da nije prepakivan
svi imaju lanac, bmw odavno ne koristi kajis
sta podrazumevas pod velikim servisom? (cene zavise gde radis i sta menjas kao i gde delove kupujes)
sta kad crkava nemam pojma, najvise zavisi od prethodnog vlasnika tj nacina voznje i odrzavanja, mogu da provalim nesto ali ne sve i nije problem da podjem sa tobom da ga pogledamo zajedno ili odvezemo kod mog drugara u servis da ga on pregleda  [cheers]

Znaci potrosnja sa 5b i sa 6b je manje vise ista ?

Pa veliki servis na stilu znaci kajisevi :)  Na koliko km ides u servis ? Cenim 10-15k menjas ulje ... a jel imas nesto na 30-60k ?

Ajooooj... zaboravio sam da ti vozis samo bawarishe :) ok :) nema veze za veliki servis... raspitacu se dal to postoji :)

Uff... a gde ti se nalazi drugar sa servisom ?  

Generalno prvo bih pogledao sam... pa zvao tebe ( ja npr. mogu stila da pogledam bolje nego majstor :) jer ga teram... ) ali pivo i rostilj posle pregleda da ne pomutis misli... pa ako ti kazes da je ok... da vidim dal moze do servisa ili da cimam majstora... mada... za te pare ni napolju nema...


UFF

Pa koliko cesto ces da koristis tu sestu brzinu?
Ulje menjam na 10k (od prilike jednom godisnje isto kad i registracija koja je 25.000) i sa svim filterima me izadje 100e jer uradim kod drugara (servis mu je na belim vodama)
Zeljkamp radi u delti i izadje ga mislim duplo vise, on ce ti napisati tacno koliko
BMW quality longlife ulje i filtere (klima, vazduh, ulje, nafta i svaki 3-4 put filter isparivaca cestica turbine) uzimam u nekoj od bmw radnji alone, lule, auto line, auto s...  (mada su filteri najjeftiniji u kit komercu)

[attachment deleted by admin]

Zeljkamp

5 brzina nije mana ali je prednost da ima 6. Sto se potrosnje tice, svakako je manja sa menjacem od 6 brzina ali ta razlika nije velika. Najveca prednost je sto je sa menjacem od 6 brzina agregat dosta rastereceniji i dugacije se vozi. Kao sto rekoh, 6 brzina je super ali ni 5 nije za bacanje, naprotiv. ;)

Enterijer deluje dobro i od prilike se uklapa za kilometrazu na satu, ali to ne mora nista da znaci, jer ako se auto vozi na otvorenom, sto u Evropi nije retkost kao kod nas, onda kilometraza ode u nebesa a enterijer ostane netaknut, narocito na BMW-u i vozilima iz tog ranga. Imao sam prilike da se vozim i sedim u E46-ci koja je presla 400.000km a da je unutrasnjost bila bukvalno netaknuta. Kao sto rece Uff, treba obratiti paznju da unutrasnjost nije prepakivana. Ne mora da se prepakuje kod nas, vec je prepakuje neki turcin ili nas koji ga onda stavi na mobile.de. Opremu mozes da proveris u Delti tako sto im das VIN broj.

Takozvani veliki servis ne postoji ni za jedan E46. Menjas redovno ulje, fitere, separator ulja i picis. Na 60.000km bi trebalo promeniti kaiseve klime, alternatora i spanere istih, ali to nije velika investicija.

Zamajac i turbinu treba ocekivati na +200.000km ali se ne zna tacno kada ce da odu jer to zavisi od nacina eksploatacije i odrzavanja datog primerka. Treba obratiti paznju na dizne koje su dosta skupe i obicno odu na oko 200-250.000km. Kod nas je dizel los pa zbog toga odu i ranije nego sto je fabrika predvidela. Ako dizna propisa ona spali cilindar i onda ti ne gine generalka sto je jos skuplja varijanta od zamene istih. Licno sam video E46 sa motorom u kvaru zbog dizne koja je spalila cilindar a na satu je imao 247.000km i dosao je iz Svajcarske.

Ako se odlucis za kupovinu tog primerka, obavezno zameni ili skini klapne u usisnoj grani koje znaju da se otkace i da naprave dar mar u agregatu. Skidanje ili zamena istih nije skupa i zna da ustedi mnogo novca. ;)

Bosch pumpa zna da ode ako je velika kilometraza i reparacija iste je oko 650e.

Sto se trapa tice obrati paznju na viljuske koje nisu ni malo jeftine. Uff ih je menjao te ti moze reci cenu istih.

Nisam ovo napisao da bih te uplasio vec da bi znao od cega sve moze da te boli glava. Upravo iz gore navedenih razloga sam trazio i kupio benzinca kod koga sve mane koje mogu da ga muce preventivno sredis za 5-600e. Razlika u potrosnji izmedju benzinskog agregata koji moj BMW ima i taj koji bi da kupis je oko 1-2l a mnogo manje glavobolje, cak je i odrzavanje jeftinije.

P.S. Potrosnja mog auta na regionalnim putevima i voznji po ogranicenjima je 6,2l, auto put pri brzini od 120km/h na tempomatu je 7l, oko 8l na 150-160km/h, dok je u gradu prosek od oko 10-11l a ako malo obratis paznju na gas i vozis ko baba, mozes da je spustis i na ispod 9l.
TwinZ Auto & Moto

kovac85

a gde da uzmem viljusku denu sa silenom za e46? sve za servis sam uzeo u bmw line i izaslo me je 5lit ulja,4.5lit antifriza, filtert ulja,filter vazduha i klime oko 8800din sto i nije strasno standardno kao i za sva vozila s tim sto sam bezveze uzeo 1lit ulja vise :D

Zeljkamp

BMW, ako se kupuju delovi istog kvaliteta, nije nista skuplji za odrzavanje od VW-a, Audi-a, Mercedes-a, Peugeot-a, Toyote i ostalih proizvodjaca.

Sto se viljuske tice, vidi sa Uff-om. Ima lik koji ih reparira i izadje dosta je jeftinije nego nove da kupis. Svi ga hvale jer su zadovoljni kako ih odradi, plus sto dobijes i garanciju na rad. 
TwinZ Auto & Moto

UFF

Ja sam o mom trapu vec pisao u ovoj temi i kacio slike pa koga interesuje nek prelista temu