Glavni meni

Tema za ljubitelje BMW automobila

Započeo UFF, 11 Novembar, 2011, 16:15

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.


nano

Jeste DTM

Uffe aj probaj ovako da razmislis, ta skromna trojcica pobedi u kupu, sta mislis dal ce mu porasti prodaja? A dal bi porasla da ne znaju sta je i da taj auto je nasao od "stock" trojke.

Osim prodaje ima i onog sto smo pricali u F1 temi, testiraju se tehnologije za siroke mase...

EDIT: jbg da je ostao ka standar sto se tice aerodinamike poleteo bi, to je auto koji ima preko 400hp

UFF

i umesto toga dodje neki seljak i napravi ovako nesto  [facepalm]  [doh]  [glavazid]  [samoubistvo]

http://www.bohp.net/blog/pict4/news061225dtm02.jpg




cemu te munje iza zadnjeg ruba sluze?

za aerodinamiku?
jel ide brze zbog toga?

dobije bar 10 konja?  [rofl]

Gašpar

Lepi za patos i to nenormalno zbog tih "munja". I nije seljak, nego verovatno neki in¾enjer koji zna ¹ta radi. Da nema svih tih plastika, ¹to ka¾e nano, ne bi stajao na stazi.

Stock automobili su za jedne trke, za DTM se prave "malo drugaèiji" automobili.

UFF

gaso hajde molim te objasni mi kako lepi za patos sa ovim zadnjim rubom?
ok prvi list ruba i ok rupa na sajtni i spojler pozadi ali cemu sluze ovi ostali listovi iza zadnje gume?
usisava vazduh ispred zadnjeg toca pa ga pozadi rasporedjuje?  neka sci-fi tehnologija  [rofl]

da nije to mozda radi estetike uradjeno?
kako to kad tu estetika nije vazna-sam si tako rekao

nano

za hladjenje kocnica, ali je ocigledno da je neki dizajner u 3d dao previse slobode sebi...

Simon69

Davno sam procitao da ta rebra prave potpritisak i izvlace vazduh ispod auta i oko tockova tako da imaju cak i bolje hladjenje kocnica.
Ko nece kad moze,nece moci kad bude hteo!

Gašpar

Èoveèe, mi nismo ni svesni ¹ta sve utièe na aerodinamiku i koliko. Aerodinamika je toliko kompleksna stvar, da mi mo¾emo ovde o tome da razglabamo danima i da ne ka¾emo ni 10% onoga ¹to je bitno u vezi nje. Auto za trke se pravi da bude lak, jak i aerodinamièan.
Nikoga ne interesuje da li je auto za trke lep, tako da ove repove sigurno ne bi kaèili da nije i vi¹e nego potrebno (Bar 0,5 kg su dodali bespotrebno).

UFF

ok

jurim sad na ebay-u takav branik i za moj bmw

sto samo oni da imaju bolje hladjenje :D

nano

Bice opravdano ako stavis keramicke kocnice  [plazi_se]

Gašpar

Evo ti jedan primer aerodinamike.

GP10 je predstavljen ovakav na poèetku sezone




Sredinom sezone su mu dodali ovu, za nas "glupost" i uspeli da donekle umire prednji kraj.



Jeste da izgleda kao krilo na motoru, ali radi posao.

Kengur

Ta 'seljanija'' def sluzi da pritiska zadnji deo sto vise...

Pogledaj sve superautomobile, labmo, ferari i slicne, ugavnom imaju spojlere doje ispod motora... Tj na zadnjem delu ali na patosu... Obrati paznju.

Gledao sam par emisija koje su se bavile tom tematikom...

Kanarinac

Ajde ovako

Pola onog BMW je od kompozitnih materijala. Ono sto si ti okacio je ja mislim WTCC ili BTCC, nisam siguran. DTM ti je nesto najmodernije posle F1. Svi oni spliteri sa strane, spojleri sluze da se poveca down force. Da nema toga auto ne bi mogao da se vozi tj mozda samo na pravcu. Znas da nisi u pravu, ali neces da popustis pa to ti je. Drugo uporedi gde se nalaze tockovi na ovom "standarnom" sto si okacio a gde ovom DTM sa prosirenim rubovima.

UFF

koga bre boli kurac za spojlere i downforce?
naravno da imaju funkciju ali jel ces da ides da se trkas mozda?
nema ovde ko je u pravu a ko nije, ja samo kazem da mi je ono nakaradno da toliko unakazis fabricki lep auto da vise ni ne lici na bmw

Kanarinac

Auuuuu brate ko je pominjao da bi ovo stavljao na fabricki auto? Neko je okacio DTM brutalni auto,a ti si rekao da je ruzan i da mu sva ova sranja ne trebaju!

GSXR1000

Ako cemo posteno BMW e46 je najruzniji model koji je bmw izbacio ikada.Cak je i kockica lepsi od njega!
Totalni promasaj...Nije mi jasno kako su uopste dozvolili da se pusti u siroku prodaju koliko je ruzan.Neverovatno!

Mito_Maniac

Citat: GSXR1000 poslato 25 April, 2012, 20:50
Ako cemo posteno BMW e46 je najruzniji model koji je bmw izbacio ikada.Cak je i kockica lepsi od njega!
Totalni promasaj...Nije mi jasno kako su uopste dozvolili da se pusti u siroku prodaju koliko je ruzan.Neverovatno!

AAAAAAAAAAAAAA :) :) E sad si najebao. :) :)
GSXR-The world fastest four letter on the planet
                     MK WARRIORS SERBIA

GSXR1000

Citat: Mito_Maniac poslato 25 April, 2012, 21:09
Citat: GSXR1000 poslato 25 April, 2012, 20:50
Ako cemo posteno BMW e46 je najruzniji model koji je bmw izbacio ikada.Cak je i kockica lepsi od njega!
Totalni promasaj...Nije mi jasno kako su uopste dozvolili da se pusti u siroku prodaju koliko je ruzan.Neverovatno!

AAAAAAAAAAAAAA :) :) E sad si najebao. :) :)
Sto?Sta sam lose rekao? Ne kapiram te sada?

AndreyRR


Kanarinac