Glavni meni

Tema za ljubitelje BMW automobila

Započeo UFF, 11 Novembar, 2011, 16:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Tamanitu

Citat: MIGE poslato 12 Novembar, 2011, 19:34
Citat: Black Adder poslato 11 Novembar, 2011, 16:51
Pa cestitamo, sit da se navozas ... kad padne sneg, ostalo vreme deri ktm
pa tesko ce da se navoza ako padne dubok sneg,zadnja vuca  ;)
Prednja je vuca, zadnji je pogon.  [yahoo]


ffu, Kad padne sneg, zovi na te parkinge zajedno da slajdujemo, ja cu rucnom!

UFF

To ja ljudima nikako da objasnim

Sta bolje ide?
Pa jel vam lakse da nesto gurate ili vucete? :D

Kakav je osecaj u voznji?
Pa jel vam je lepse kad nesto gurate ili kad vucete? :D

I to vozac alfe tako nesto da napise

Svaka cast  [thumb_up]


Vule

ne zelim da se svaðam ni sa kim..ali ONO ljudi pricate o kolima koja su starija i od mene...pa fala k**cu da im svasta fali,moj auto 2005 i motor 2005 pa im fali svasta nesto i jednom i drugom...nemoze i jare i pare pa nije ovo ©vabija pa da se naðe i Lacia Stratos ko da ce tek sutra da izaðe iz fabrike-nemislim konkretno ni na koga,vec prièam generalno.
Iskustvo donosi dobre odluke, a stièe se dono¹enjem lo¹ih

Tamanitu

Pa jbg, premu Bmw nemam averziju, nikad ga nisam posedovao, provozao neke da, cak i M5 sredinom 90-ih, ju ju ju... Mecku ni na poklon, ostale nemce ne bih zeleo, itd...
Al kaka vremena idu, ko sta moze i da voli i da vozi, eh!

Patrick Wilding

jedino auto za kojim sam zalio kad sam ga prodao,ali bit ce opet dace bog kakve 7 e38
kad sam mogao,nisam mogao sad kad mogu nemogu

Kanarinac

Sad da kupujem BWM uzeo bih samo kocku m3 opet i to je to. I to samo zato sto obozavam taj auto, ali jbg nije mi se dalo da je zadrzim (citaj bila je zgariste  :) )
Imao sam i kocku 2.5 i e46 2.0d. Ne bih opet kupio bmw,sem da ga ne dobijem upola cene. Dobar je za voznju i udoban, ali jebes ti cimanje i voznju zimi. Pricao sam sa Uffom i kaze on to vozi godinama i super mu je, 50:50 raspodela tezine na e46. Imao sam na njoj sve 4 zimske i opet sam imao problem da se isparkiram ili uparkiram kod mene na parking, tako da prednja vuce je prednja vuca :)


P.S. Transformersi su zakon!

UFF

Prednja vuca je za penzionere :D

porche i bmw su za prave vozace ;)

Za penzose treba da naprave i motorcikl sa prednjom vucom

Kanarinac

Ne moraju, mi penzosi ne vozimo motore po kisi i sneg :P

sibin

pa pazi neki penzosi veoma lepo sa prednjom vucom pocepaju neke experte sa zadnjom. :) to sto neko kupi auto koji je u prednosti za pravu stazu naravno sa vrhunskim vozackim sposobnostima, ne cini kupca profi vozacem. moze da se i prednja lepo tera samo sto postaje ne efikasna preko nekih 250-300ks. meni je licno za svaku namenu regularna voznja staza offroad rally 4x4 najaca. to su sve stvari kako kome odgovara.


cika zuba

Cek cek a sta mu dodje 4x4 ako je prednja vuca za penzionere?!
Aj da cujem tRRkaci sa zadnjom vucom?! U ovu grupu ne spadaju ovi sa elektronskim pomagalima tipa ESP TSC i ASR jer je i to kao prednja vuca :-P :-P
[/

sibin

ja znam sta je zadnja vuca bez pomagala vozim na poslu auto od 4.7l i na boljoj kisi auto oce da se okrene u krivini, moram da mu udaram kontru volanom svako malo da ne izginem, sad zabavno jeste :)

Vule

Imam sve četri zimske gume i kad padne kisa...Boga mi....klizavo je,počene s vremena na vreme da se pali lampica da blokira tockove,pogotovo kliza na beloj kao i motor...moje mišljenje je da je prednja vuca pipavija na volanu od zadnje,bolje se ulazi sa prednjom vucom u krivinu,ali sa zadnjom se bolje izlazi iz krivine i vise je zabavnija za voznju. 4x4 sam vozio ali je auto toliko bio slab da nemogu nista da kazem sem da se po gradu vozi kao prednja vuca
Iskustvo donosi dobre odluke, a stièe se dono¹enjem lo¹ih

pit



             Ako stavis dobre zimske gume i jedno 100 kg tereta nazad bez prblema moz da vozis po bilo kakvom putu .Naravno da je prednja vuca u prednosti kada je sneg dublji ali to bude nekoliko dana godisnje tako da i nije neki problem.Jedino kod BMW moze da bude problem sa prevelikom snagom koju isporucuje nazad i to u nekoj klizavoj krivini moz da bude stvarno problem.
            Meni licno je interesantniji za voznju auto za zadnjom vucom.

Vule

mada problem sa klizanjem kod mene je resen jer ima i dva sistema - prilikom kretanja da neproklizava i da neproklizava u krivinama
Iskustvo donosi dobre odluke, a stièe se dono¹enjem lo¹ih

pit

Citat: Vule poslato 13 Novembar, 2011, 11:44
mada problem sa klizanjem kod mene je resen jer ima i dva sistema - prilikom kretanja da neproklizava i da neproklizava u krivinama

  Ako si mislio na ASR I ESP to je prava stvar.

Vule

da ali nema oznaku ASR-a :/ MIISLIIIM da ima oznaku DTC valjda dynamic traction contol...jebem li ga....pogledacu na netu...
Iskustvo donosi dobre odluke, a stièe se dono¹enjem lo¹ih

ts.marko

Jeste da je matoro, ali ja bih voleo da imam ovo .



bokilic

pa bre kukate na zadnju vucu,da je prednja dobra porsche i formula 1 bi je imala....
zadnja vuca sa novim gumama je zakon,iskusio vise puta,sa tojotom suprom se popeo na kopaonik bez vece muke,ali nove gume...
sa e 34 takodje se popeo,ali nove gume,,doduse u gepeku 2 torbe pune stvari za 15dana, ali bez neke muke,lanci su tu uvek za nedaj boze,montiraju se za cas,
samo je bitno  ne gasirati previse i svud moze da se izadje,i stara ruska lada je gazila lepo sneg,doduse,,,nikako sa celestonima,
brmmmm

Vule

Citat: bokilic poslato 13 Novembar, 2011, 12:02

samo je bitno  ne gasirati previse i svud moze da se izadje

NAPOKON PRAVI odgovor
Iskustvo donosi dobre odluke, a stièe se dono¹enjem lo¹ih

ts.marko

Ba¹ tako. Imao sam davno 316 E21. To je i¹lo bez problema po snegu. Ali gume ...