Glavni meni

Tema za ljubitelje BMW automobila

Započeo UFF, 11 Novembar, 2011, 16:15

0 članova i 9 gostiju pregledaju ovu temu.

Lazic

Vrh... ;D Mora¹ da bude¹ dete u du¹i da bi se setio sakrivanja slina... ;D

Boban_m

Daj Laki...a sad ga kao ne obrises ispod stolice ;D

Lazic


Major


nano


Boban_m

Imaju 2 ovde na prodaju. Jedan sa 60.000 km drugi sa 90.000. Oba po $15K.

castor

Drago dru¹tvo, drugarice i drugari, dame i gospodo, normalni i nenormalni,

Dozvolite da predstavim moje novo èedo, jer za pro¹lo nisam imao ¹ta da ka¾em, dodam ili oduzmem na ono ¹to je Zeljkamp rekao, napisao i naslikao. Odmah da ka¾em da sam ja na¹ao ono ¹to sam tra¾io, ono za èim sam slinio (dugo, otkako sam prvi put ugledao ba¹ ovaj auto) i ono ¹to nisam ni mislio da æe biti moje (ikad)... Ali ¾ivot i sudbina sva¹ta namjeste u na¹im ¾ivotima, pa tako i ovo. A ovo, ovo ostaje kod mene. Nadam se dugo dugo...

U pitanju je BMW E46 330d M Sport Touring Automatik, 03/2003, M oprema na sva tri moguæa mjesta koliko znam (M Sports Package II, M Aerodynamics Package II, Edition Sport/Sports Suspension Settings). Koga interesuje oprema, ima ovdje, ovdje i ovdje... Na ovom zadnjem je broj ¹asije kompletan, potreban za ova prva dva (za prvi samo zadnjih 7, za drugi je èini mi se svejedno).

Auto je 2009. godine uve¾en iz Berlina, sa 165k km prema TUV-u. Uvezao ga je Goran Xenon, znamo se sa U¹æa kod Radeta, sigurno su ga mnogi gledali i zagledali, bio je jedno vrijeme 2010/11/12 na oglasima za 14k €, pa 12, pa 11, pa se nakon godinu i ne¹to dana spustio na 9k, da bi na kraju oti¹ao prethodnom vlasniku za 7-7.5k i neka prebijanja. Kod mene je do¹ao za 5000 €, okruglo, sa 286 891 km kada sam ga uzeo 25.01.2017. godine...

Auto je, kako drugi koji su ga vidjeli ka¾u, u odliènom stanju. Ima naravno nekog wear and tear-a, ali bilo bi nenormalno da auto star 14 godina nema ogrebotine na sebi. Unutra¹njost je osim nekoliko sitnica - netaknuta, praktièno. Ima nekih (polu-)mikro taèkica i zakaèinjanja, ali generalno gledano je odlièno stanje. Ko¾a kao ko¾a je popustila pod pritiskom kori¹æenja, pa su bubrezi dobili na par mjesta, ali ni¹ta ¹to ne mo¾e da se sredi.

Auto je èipovan sa HS èipom kod Æureta (ka¾e Aco jedan od najboljih, ako ne la¾e neko). Sad je na 250 KS i 500 Nm. Ide kao prava mala ala, a tro¹i litru manje, kako ka¾e Goran. Sa time je uraðeno i Cat-Off, EGR-Off i jo¹ne¹to-Off, ali ne mogu da se sjetim ¹ta. Skinute klapne u usisnoj grani. Uraðen je servis mjenjaèa (kod Saleta u Novom Sadu, dok jo¹ nije zapalio za Dubai), zamijenjeni ulje i filter i sreðen wandler (to bi trebao da bude konvertor obrtnog momenta, ako se ne varam), ali ja sad ne mogu da se sjetim da li je zamijenjen ili je remontovan.

Evo ne¹to i slika kad je bio samo ¹to sam ga dovezao, prljav i nikakav od stajanja od ljetos u gara¾i:

                           


Onda me treæi dan uhvatio neizdr¾, pa sam ga na -5 oprao samo sa spu¾vom i mlakom vodom, jerbo je registracija istekla u 9. mjesecu pro¹le godine, pa nismo mogli do perionice bez registracije i na ljetnim gumama:

                           

I nakon prvog po¹tenog pranja:

                                       

U meðuvremenu odraðen servis na 290k, kupljene nove ljetne gume, sipa se i vozi sa u¾ivanjem. Nikad vi¹e nisam u¾ivao u laganoj vo¾nji. Kad god dirnem gas, a on bi da poleti. Jedino ¹to ove na¹e piste za komarce i tenkove nam ne odgovaraju...

Stukli smo do sada nekih par hiljada, taènije jo¹ malo pa 5k i ja sam vrlo i veoma zadovoljan. ©to se mene tièe - jebe mi se za bilo koji drugi auto na kugli zemaljskoj. ;)

Pozdrav.

Djole
It's the ride that matters, not the bike…

Boban_m


castor

It's the ride that matters, not the bike…

Boban_m

Nije mi jasno kako evropljani ovako cuvaju auta. Moj BMW ima 92.000 milja trenutno i vec gornja tacka volana pokazuje habanje. Ubi nas ovo sunce pa to ti je.

castor

Mo¾da malo vi¹e raèuna poklanjaju istima? Ne znam. Ja sam do sada veæ 10 puta namazao volan kremom... Odnosno vi¹kom kreme za ruke.
It's the ride that matters, not the bike…

milomir22

Dobar auto u vrhunskoj opremi i s najboljim dizel agregatom iz bmw-a. Taj redni 6-ak i na leru ubija kako zvuci, a kamoli u turazi. Mislim samo da mu je chip tuning bio suvisan, jer je i serijski sa cca 200 konja taj auto bio raketa. Puno lepih kilometara zelim!
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

castor

Naknadno sam saznao za èip, tek kada sam uzeo auto i vidio se sa vlasnikom, po¹to onaj od koga sam ga uzeo nije bio vlasnik. Onda mi je Goran sve objasnio. Kako god, ide kao avion. Hvala na lijepim ¾eljama.
It's the ride that matters, not the bike…

Lazic


castor

Nemam pojma. Nit' me interesuje ne¹to previ¹e. Potro¹i sve ¹to naspem. Na bordu pi¹e 7.0 za prosjek. Znam da la¾e, ali mi puca za koliko. Realno mislim da je sa mojim trenutnim stilom vo¾nje oko 8-9 litara. Ali opet, puca mi...
It's the ride that matters, not the bike…

nano

Vrhunski izgleda! Nikad nisam video takav metalni trim u BMW. Te felne i style 65 nema lepsih za e46/e39.


Pre bih rekao da je "chip" uradjen tune zbog decat a ne zbog konjaze.

Lazic

Citat: castor poslato 06 Jun, 2017, 23:09
Nemam pojma. Nit' me interesuje ne¹to previ¹e. Potro¹i sve ¹to naspem. Na bordu pi¹e 7.0 za prosjek. Znam da la¾e, ali mi puca za koliko. Realno mislim da je sa mojim trenutnim stilom vo¾nje oko 8-9 litara. Ali opet, puca mi...
Trebalo je da se zaposlim kod tebe u firmi... ;D

DraganPavlicevic

Nano hvala ti ¹to si objavio ovaj prilog o osmici. Ovaj u prilogu ima manuelni, a na¹ automatski menjaè. Lièno bih vi¹e voleo manuelac, ali ...Stvarno treba èuti kako radi 12 cilindara. Kad ga zgazi¹, ima zvuk kao neka vrsta formule. Malo smo ga spustili pa ionako dobro le¾anje pretvorilo se u karting. Istina, nije to auto za obaranje rekorda, ali utisak u vo¾nji je zaista fenomenalan.Iskreno, ovakav auto se kupuje srcem, a ne mozgom. Ma ko ga jebe; jednom se ¾ivi. Samo jo¹ da mu nabacimo bbs toèkove i to bi bio kraj. Razmi¹ljali smo i o alpina felnama, ali smo se odluèili za bbs. I to original, jer na ovoj osmici sve je fabrièko.

Lazic


castor

Citat: nano poslato 06 Jun, 2017, 23:10
Vrhunski izgleda! Nikad nisam video takav metalni trim u BMW. Te felne i style 65 nema lepsih za e46/e39.

Pre bih rekao da je "chip" uradjen tune zbog decat a ne zbog konjaze.

Hvala hvala. Chip i ostale -off majstorije su uraðene da bi motor bolje disao. Onda je malo ostalo da se ispegla ono ¹to je fabrika skinula radi zadovoljavanja eko normi i ostalih sranja. :D :D :D


Citat: Laziæ poslato 06 Jun, 2017, 23:11
Citat: castor poslato 06 Jun, 2017, 23:09
Nemam pojma. Nit' me interesuje ne¹to previ¹e. Potro¹i sve ¹to naspem. Na bordu pi¹e 7.0 za prosjek. Znam da la¾e, ali mi puca za koliko. Realno mislim da je sa mojim trenutnim stilom vo¾nje oko 8-9 litara. Ali opet, puca mi...
Trebalo je da se zaposlim kod tebe u firmi... ;D
Bolje ¹to nisi. Tu ima¹ ¹anse da dobije¹ veæu kintu. Ovamo - jok. Neka ka¾e Peða...
It's the ride that matters, not the bike…