Glavni meni

Tema za ljubitelje BMW automobila

Započeo UFF, 11 Novembar, 2011, 16:15

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Hohštapler

Citat: perlx poslato 21 Septembar, 2015, 04:33
Petica dizlo 'matic, lepo [thumb_up]

DizL koji ima crveno na 6,5 kila? nemere...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Hohštapler

Citat: Andreja poslato 24 Avgust, 2015, 21:14pratio sam to ranije dok nisam pre¹ao na duplo manje toèkova :)

[prebicute] [prebicute] [prebicute]
Da te nauèi Ugar ne¹to...
Kad se ne¹to deli ne mo¾e da bude "duplo" manje, mo¾e da bude "upola"!
Ako je duplo onda je vi¹e. :-* [srce]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Andreja

Nisam obraæao pa¾nju na to, fala :*
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

bucko


UFF


perlx


Zeljkamp

Kolk'o para ako nije tajna i kako to da si kupio tu kubikazu ? Zar ti se toliko smucilo ono sranje od VW-a ?
TwinZ Auto & Moto

UFF

koliko para cu da javim kad odredim prodajnu cenu :D
i nije mi se smucilo govno, prodao sam ga da zavrsim kucu, mada sa njim kad predjes preko lezeceg i jako sporo opet ti izbija kamen iz bubrega a sa ovim jedva da se oseti i na 80kmh
to je i glavna razlika - komfor, inace oba ce da te odvezu gde si krenuo

Andreja

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Boban_m

Neki dan cujem da je remen, inace postoji samo jedan i pokrece sve zivo, poceo da piskuce. Kad se to desi, oslabila je opruga spanera, i remen pobjegne sa rolera par mm i kaci dole nesto i skripuce, pa mora da se mijenja i spaner. Nazovem BMW servis, kazu 650$. Masala. Porucim preko bavaria sport za 120$ i zamijenim sam za 20 min. A i to jer sam prvi put radio, treba 10 min realno. Umalo da me zezne moment kljuc koji je bio neispravan. Postoji samo jedan sraf i to aluminijumski, za jednokratnu upotrebu, koji mora da se zateze na 25 NM + 90 stepeni. Nikad ranije nisam ni cuo za takvu mjeru. Sta ga stepenas, daj odmah silu u NM jbt. Elem, osjetih da mu je vec dosta i skapiram da nesto nije u redu sa alatom. Probam na brezonu tocka, onako bas muski, i jbt uopste ne radi tj. ne skljoca kad postignes silu. Necu ni da mislim sta bi bilo da sam ga otkinuo, a on onako zgodno postavljen na sred motora odnapred.

Nedelju dana prije toga odem u neki drugi servis da mijenjam ulje i filter jer nisam mogao da nadjem termin u BMW servisu za vikend. Majstor mi ne postavi kako treba (ili uopste ne) dihtung prsten ispod poklopca kucista ulja. To je kod BMW sjajno rijeseno jer se nalazi na odozdo nego gore kod poklopca motora i vrlo je pristupacno. Posle par dana dignem haubu a ono sve oko kucista slinavo od ulja, i sliva se dole i na alternator i na remen. Odem da reklamiram, ostavim auto i vratim se za cuku vremena, i on kao evo stavili smo sad novi filter i prsten, ocistilli kao malo, ali nije ti to nego dihtung izmedju bloka i kucista motora. Ne bih rekao, kazem mu ja, jer je slinav od poklopca na dole. Kao ma to je zato jer venilator razbacuje svuda. Dodji u ponedeljak da ti to uradim, inace je 400$ ali za tebe 350. Aha, vazi mislim. Naravno, pregledao sam narednih dana nekoliko puta i naravno da vise ne slini. Uglavnom, servisi su skupi do jaja ali velika vecina nista profesionalnija nije nego kod nas. Sve go varajic i mufljuz.

UFF

eto zasto sszgo sam servisira i motore i neba na kolima  [rofl]

stefanalcatraz


UFF

vala jes lep
meni i danas zao sto sam prodao kad vidim dobru 46icu na ulici
inace ovaj lik sto je kupio od mene vozio ga nemam pojma 6 meseci i prodao ga posle za 700e vise nego sto sam ga ja dao njemu
juce ga sretoh pa mi rece

Joker

Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

Hohštapler

Citat: stefanalcatraz poslato 20 Oktobar, 2015, 13:06






Bio je lep,ali nije vi¹e moj

Viðao ga po NSu, preopoznajem M trobojku na masci.

Citat: UFF poslato 04 Oktobar, 2015, 11:18
eto zasto sszgo sam servisira i motore i neba na kolima  [rofl]

Realno, i ja imam jako malo poverenja u majstore. Milion primera levaæenja mu¹terija i sitnih jajarluka. A nemar je najmanji problem.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

UFF

Citat: Joker poslato 20 Oktobar, 2015, 15:32
Jel si pojeo muda? :D

sto bih?

naleteo mu pacijent
svima se to desava samo veoma retko
mozda bi naleteo i meni a mozda ga nikad ne bi ni prodao pa bi morao da puknem 700e za zamajac i jos 200-300 za kvacilo
ja zadovoljan sa cenom koju sam dobio, za te pare kupio kontejnere pa duplirao vrednost, lep je i dalje ali mi je trenutno takav prevoz neupotrebljiv

Joker

I to sto kazes...

Koliko trosi ovo cudo? I koliko te izasao ako nije tajna?
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

UFF

nije me jos izasao na svedske je tablice
drugar sa foruma (ada) vodi auto plac u ns i imao je foru da zavrsi ulaz, carinjenje, sve preko emaila ali od kad su izbeglice napravile sranje na granici to vise ne funkcionise
sad cekam drugara vlasnika da se vrati iz svedske da odem do hrvatske da napravimo ulaz (ja ne smem da ga vozim... puno i daleko :D) da bi ga carinili pa onda ide u oglase, nisam uzeo to sebi vec za prodaju/zamenu za neki suv
a cena koja ce biti jos ne znam, zavisno od troskova, izlazi oko 1500e sve + registracija 100k rsd..
bord kaze 10.5l ali ja secem kitu ako ne trosi bar 20  :wtf: majku mu lazovsku

Bori¹a

Citat: stefanalcatraz poslato 20 Oktobar, 2015, 13:06






Bio je lep,ali nije vi¹e moj

dal je realno da si ti prodao ovo... i to ladno panduru, ucila mu cerka sa mnom, ima guzicu za medalju al je moronka... sa kosova dosli glume ludilo... ali lep bmw u pm stvarno... dolazila keva njena u skolu par puta da mi kenja razne stvari

freepartyman

Citat: Bori¹a poslato 20 Oktobar, 2015, 16:44
Citat: stefanalcatraz poslato 20 Oktobar, 2015, 13:06






Bio je lep,ali nije vi¹e moj

ucila mu cerka sa mnom, ima guzicu za medalju al je moronka...
Daj broj...
I became a beast to rid myself the pain of being a man