Glavni meni

staro ulje

Započeo Plazma Keks, 10 Novembar, 2011, 17:53

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

goranvojska

nemam gorionik a nabavio bi.i sta tu jos treba da se doradi.

Plazma Keks


ЯЭВОЛУТИОН

mora da se prepravi gorionik na naftu...treba ti neki kompresor posto mu nije dovoljno vazduha od duvaljke za naftu i da se napravi rezervoar za predgrevanje ulja...posto kad je hladno bude pregusto....na paljenju malo zacadi ali cim se ugreje pec radi dobro.....ekologiju zaboravi jer ces emitovati zagadjenje ko termoelektrana kostolac....dakle treba da prepravis da ti kotao radi na mazut a ne na naftu....ulje je blize mazutu nego nafti...pri tome treba ti rezervoar vece velicine sa separatorom za vodu i prljavstinu.....realno ne isplati se osim ako te ulje izadje dzabe....i pravi dosta problema kad ej ulje prljavo a najcesce jeste.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

goranvojska

znaci teza dara nego mera.ne isplati se.

Hohštapler

Citat: m.mitar poslato 25 April, 2013, 16:50
A ekologija?

...da defini¹emo...
Ekologija je nauka koja je grana biologije i izuèava odnose izmeðu ¾ivotinjskih zajednica i odnosa ¾ive i ne¾ive prirode.
(narodski reèeno "kako rode utièu na populaciju ¾aba itd.")

Ovo o èemu si ga ti pitao se zove za¹tita ¾ivotne sredine ;)
(struka, pa si me ¾acnuo)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

ЯЭВОЛУТИОН

a kako si dosao da zakljucka da ima razlike izmedju odnosa rode i zabe i ljudi i nekih drugih zivotinja....roda davi zabe, mi davimo sve zivo oko sebe...nije mi struka, ali u momentu kad sam upalio motor kurac me zaboleo za prirodu....jer moj zivot ide i ja kao pojedinac zagadjuem za ceo zivot koliko neka fabrika zagadi za sekund.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

perlx


m.mitar

Andrej,shvatio si ti sta sam hteo da kazem,u pravu si,ali i Revolucija je u pravu,sve je to povezano!

Peki

Ako sluèajno uz grejanje na kancerogeno ulje fasuje¹ i neki kanceriæ to ti je za D®.   ;D ;D

m.mitar

Mislis na neko sa piralenom?  [facepalm]

Lazic

Citat: Peki poslato 27 April, 2013, 11:25
Ako sluèajno uz grejanje na kancerogeno ulje fasuje¹ i neki kanceriæ to ti je za D®.   ;D ;D

Dobar gorionik i bulju ostane bilo ¹ta kancerogeno...:D

juga

 Kako reèe Revolucijan gorionik mora da se na¹teluje da radi na te¹ka ulja, ali ne treba kopresor, nego gorionik za laka ulja( lo¾ak) veæe kaloriènosti, pa se preradi na staro ulje, i dobije¹ ¹ta ti treba. Osim rezervoara sa predgrejaèem, treba i pojasni grejaè ( za podgrevanje instalacije do gorionika), neki imaju i grejaè pumpe u gorioniku. Ima¹ majstore koji se bave odr¾avanjem gorionika , oni i prepravljaju na staro ulje, mo¾e i zamena, tvoj za njegov, ugradnja, tako da ne mora¹ da se brine¹ o detaljima!!  [thumb_up]