Glavni meni

staro ulje

Započeo Plazma Keks, 10 Novembar, 2011, 17:53

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Plazma Keks

Da li ima negde u bg ili okolini bg gde mogu da prodam staro motorno, hidraulicno i menjacko ulje ili da ga se prosto otarasim ako neko hoce da se greje na isto? prosle godine sam bio u jednoj firmi na pancevackom putu, koja je blizu rafinerije beograd i ulje koje im donesem moram ja da platim i posle jos moram da platim neke analize ulja jer neki procenat moze da se koristi za pravljenje novog ulja, a cena tih "analiza" nije ispod 20000din :S

Vule

To bi trebalo da za¾ivi kod nas,zbog za¹tite zivotne sredine,ali je ta delatnost kod nas toliko mlada,da se niko na to neobazire...èak bi recimo i radnje koje prodaju ulje,trebale da imaju uslugu da kad iskoristi¹ ulje mo¾es da im vrati¹....te analize ¹to si spomenuo su skupe,jer zavisi gde nosi¹ ulje i za koju svrhu æe se koristiti...Probaj sa nekim malo boljim prodavnicama,koje prodaju ulje za motore,pitaj da li primaju stara ulja.Oni bi trebali to da prihvate,jer dalje ¹alju uvozniku,licima za odlaganje i uni¹tavanje odpadnog ulja,...ili nekom drugom fizickom licu...
Iskustvo donosi dobre odluke, a stièe se dono¹enjem lo¹ih

Plazma Keks

onda da se raspitam kod onih koje to kupujem. ok

dzimika

generalno ako ti smeta u garazi mozes ga odneti u neki servis ali ti oni nece platiti za tako nesto bar koliko ja znam
za bilo sta drugo moras da potrazis gde moze i kako moze

DR Goran

30e se placa po buretu od 200 kila starog motornog ulja ...imas ljude koji otkupljuju za grejanje . Za menjacko ne znam kako ide a hidraulicno mislim da i ne moze za grejanje... a sta ces s njim to vec treba pitati Dulica...ima tamo na sajtu ministarstva telefon pa okreni i pitaj ga ... ne znam da li drzava radi otkup toga jer ih libo tuki ...bitno da asfaltiraju da zamazu oci za izbore a to sto raja sipa staro ulje u slivnike jer ne zna di ce s njim ih ne interesuje .

Bila je prica da ce da uvedu zakon da prodavac ulja ne sme da ti proda kanticu ulja a da ti ne trazi 7 dcl starog ulja ...ali ovde atomobili toliko prosipaju i trose ulja da bi postala popularna kradja ulja iz kartera da bi imao sta da vratis da bi dobio novo ulja...jednom recju nista od toga .

Aaaa, pa to ne moze..neee mooze.. To ne pasuje... To je djunta sa sitnim nutom..

Gašpar

Uprvo postvih pitanje Dulicu, ocekujte odgovor ubrzo  ;)

Plazma Keks

odgovor ce glasiti, trenutno je na sastanku, javite se kasnije ;D
@dr goran, ma kod mene je sve to pomesano ;D razne gradacije motornog, atf-a, sae90 i hid46.

Lazic

#7
ja bi to popio...  [cheers]

Gašpar

Malo je specificno pitanje, videce ljudi kako stoje stvari u sektoru, pa ce nam javiti. To je odgovor od Dulica. Cekamo odgovor ;)

ts.marko

Citat: Lazic poslato 11 Novembar, 2011, 09:26
ja bi to popio...
Ujutru obavezno, na prazan stomak. [rofl]

Nego , da li i koliko je ¹tetno sagorevanje starog ulja?

Gašpar

I evo ga odgovor

"Zabranjeno je grejanje na ulje,to je opasan otpad.U Bg http://www.ekosekund.rs ima dozvolu za tretman otpadnih ulja." Milos Panjkovic

Plazma Keks

e bas kod njih sam bio, cene su im nenormalne

Vule

Citat: ts.marko poslato 11 Novembar, 2011, 09:47
Citat: Lazic poslato 11 Novembar, 2011, 09:26
ja bi to popio...
Ujutru obavezno, na prazan stomak. [rofl]

Nego , da li i koliko je ¹tetno sagorevanje starog ulja?
©tetno je,jer kao ¹to je Gaspar rekao,ta vrsta ulja (motorna,hidraulièna,koèiona,...) spadaju u vrstu opasnog otpada i njihova dalja uloga je uglavnom uni¹tavanje,to znam koliko toliko jer sam skoro bio na praski u ®eleznici Srbije,pa sam slu¹ao ¹ta rade sa tim otpadnim uljima,oni to ¹alju distributeru od koga su nabavili ta ulja i oni dalje upravljaju tom vrstom otpada.Al' jbga....tako funkcionisu preduzeæa... :(
Iskustvo donosi dobre odluke, a stièe se dono¹enjem lo¹ih

Gašpar

Evo kompletnog odgovora koji sam dobio od Dulica i saradnika.

Dakle, ulje se ne baca. Na ulje se ne greje.
Ulje se preradjuje. Ekosekund saradjuju sa prodavnicama i servisima od kojih dobijaju otpadno ulje.
Preuzimaju do 500l, imaju ugovor sa par servisa u bg i tamo mozete da predate, preuzimaju besplatno!

Ako nekome treba kontakt ekosekunda
Igor Divkovic 0638074157

Toliko od mene. Odgovor je iz ministarstva, tako da ono.

UFF

 [rofl]

Preuzimaju besplatno?

Jos samo da im ga donsem na noge jel da?

A ko ce moje vreme i gorivo do njih da plati?

Gašpar

Pa jbg, racuna se da ti ulje menjas u servisu. Tako je u normalnom svetu. Onda nemas nista nigde da nosis.

lord_oblivion

Citat: Gaspar poslato 11 Novembar, 2011, 16:28
Pa jbg, racuna se da ti ulje menjas u servisu.
Dobar vic. Doooobar  [rofl]
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

DR Goran

Ha preuzimaju....dobra fora. Ja jesam za to da se "preradjuje" staro ulje ...ali evo servis do mene je pre mesec dana prodao 12 buradi od 200 litara ...dosao covek sa dva kombija momci utovarali pola dana u dve ture izvadio 30e po buretu pa sracunajte....to je skupio za okruglo god dana zamene ulja....

A u ovoj "eko" prici bi on trebalo o svom trosku da organizuje transport i ljude itd...ovako dobio 350e u dzep ...a u suprotnom bi morao da plati 100e da pretera sve to u "preradionicu" ,,,,
Aaaa, pa to ne moze..neee mooze.. To ne pasuje... To je djunta sa sitnim nutom..

Plazma Keks

ma tom ekosekundu ne dam ni dinara. cene nenormalne za to da im ja donesem i dam kintu i jos moram kasnije da im dam pare za te analize. nono.
pa ja i jesam servis, ali ne znam koji cu klinac sad sa tim uljem, ranije su kupovali za grejanje od mog caleta, ali su mnogi propali dolaskom krize i sada samo stvaram zalihe. uspeo sam jednom centar bobanu da prodam ali ih vise ne interesuje jer se vise ne greju na staro ulje...

UFF

pa grej se ti na njega