Glavni meni

Serije

Započeo Major, 03 Novembar, 2011, 16:40

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

FANTOM

    Pa realno glupo mi oni u onim mesarskim mantilima belim idu da provere , sta je sa reaktorom onaj otvara vrata a reaktora nema , i kao setaju se oni ne crknu odma a realno verovatno su svi poladali odma nego zbog razrade serije kao prezivljavaju neko vreme.

dzimika

Caka je sto po svim procenama taj tip reaktora nije imao sansu da explodira a KGB je sakrio izvestaj po kome to moze da se desi da ne bi procurelo u javnost ili suparnicima da to moze da se desi samo sto nisu napravili scenario sta treba da se uradi ako dodje do problema nego je ispalo da dugme za hitno gasenje je detonator

Ameri hoce da ocrne, ali realno i ne treba da ocrne uvek, dovoljno je realno da prikazu
to ti je isto kao kad bi sad ti pokusao da izadjes u javnost da kazes da je ugovor za auto put koji je potpisan stetan za zemlju i da kazes da je Vucic lazov, cik pogodi koliko bi im trebalo da ti dodju kuci, a zamisli u to vreme kad nije bilo interneta a onome kome se poveris ne znas da li ga prisluskuju ili i on radi za njih

Slaninar

Citat: dzimika poslato 01 Jun, 2019, 16:53
Caka je sto po svim procenama taj tip reaktora nije imao sansu da explodira a KGB je sakrio izvestaj po kome to moze da se desi da ne bi procurelo u javnost ili suparnicima da to moze da se desi samo sto nisu napravili scenario sta treba da se uradi ako dodje do problema nego je ispalo da dugme za hitno gasenje je detonator

Ameri hoce da ocrne, ali realno i ne treba da ocrne uvek, dovoljno je realno da prikazu
to ti je isto kao kad bi sad ti pokusao da izadjes u javnost da kazes da je ugovor za auto put koji je potpisan stetan za zemlju i da kazes da je Vucic lazov, cik pogodi koliko bi im trebalo da ti dodju kuci, a zamisli u to vreme kad nije bilo interneta a onome kome se poveris ne znas da li ga prisluskuju ili i on radi za njih

Tako nekako.

Potrefilo se dve stvari:

1) Reaktor je nestabilan kada radi malom snagom, a prilikom poèetka procedure ga¹enja, de¹ava se na kratko drastièan skok snage.
Oni to nisu znali.

2) Kada poène dolaziti do pregrevanja i porasta snage, sistem sam sebe dodatno "pojaèava", za razliku od drugih dizajnova reaktora gde se sistem neumitno tera ka samo-ga¹enju.

3) Iskljuèili su sve automatske bezbednosne sisteme i radili eksperiment zbrda-zdola, umesto da su odustali i pomerili za drugi dan, kada je bilo jasno da uslovi za vr¹enje eksperimenta nisu ispunjeni.

4) Nisu imali odgovarajuæi meraè radijacije, niti znali odmah taèno ¹ta se desilo i u kolikoj su svi opasnosti. To se taèno utvrdilo tek naknadno, uz ogromne ¾rtve da se spreèi op¹ta katastrofa.

Sad, da su znali za problem prilikom ga¹enja, verovatno ne bi ni¹ta od toga radili. Ili da su robot... ovaj, Nemci, a ne Rusi.  :)

Za to ko je pre¾iveo, a ko nije, do sad nisam primetio neka odstupanja od stvarnih èinjenica.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

bogdan

Citat: Laziæ poslato 31 Maj, 2019, 23:15
Taj tip reaktora je bio vrlo efikasan za proizvodnju plutonijuma... Struja i bezbednost su bili sporedni... Inaèe, u Kozloduju je isti tip reaktora... Tu skoro u kom¹iluku...
Kozloduj je 50 km vazdusnom linijom od mene , kosava duva iz tog pravca ,  i kolko ima reaktora i kojih  i      prestao sam da razmisljam o tome

Lazic

Isti tip kao u Èernobilu... Nadam se da su od '86-te napisali neki priruènik ¹ta nikako ne raditi...



@Relja:
Pod 3 je bilo presudno za zajeb... Tu su sujeta i strah od Sibira odradili svoje...

Slaninar

Citat: Laziæ poslato 01 Jun, 2019, 23:06
Isti tip kao u Èernobilu... Nadam se da su od '86-te napisali neki priruènik ¹ta nikako ne raditi...



@Relja:
Pod 3 je bilo presudno za zajeb... Tu su sujeta i strah od Sibira odradili svoje...

Tako i ja mislim. Mada vi¹e sujeta i karijerizam, nego strah od Sibira.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

freepartyman

Dobar je Cernobil 💪
I became a beast to rid myself the pain of being a man


eclipse4

samo sam uvod procitao i odmah mi se prisralo kako pompeino pisu.

FANTOM

    Pogledao i poslednju epizodu Cernobila i ono ok serija . A sto se tice Nuklearnih elektrana neka hvala  . Ljudi ustvari nisu svesni kolko bogatstvo je jednostavan zivot. [cheers]

Slaninar

Citat: FANTOM poslato 05 Jun, 2019, 02:42
    Pogledao i poslednju epizodu Cernobila i ono ok serija . A sto se tice Nuklearnih elektrana neka hvala  . Ljudi ustvari nisu svesni kolko bogatstvo je jednostavan zivot. [cheers]

Nuklearne su ekolo¹kije od termo, a i mnogih hidroelektrana. Samo ako se niko ne zajebava. I ako se naprave kako treba.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mareskin

Citat: Slaninar poslato 05 Jun, 2019, 08:38
Citat: FANTOM poslato 05 Jun, 2019, 02:42
   Pogledao i poslednju epizodu Cernobila i ono ok serija . A sto se tice Nuklearnih elektrana neka hvala  . Ljudi ustvari nisu svesni kolko bogatstvo je jednostavan zivot. [cheers]

Nuklearne su ekolo¹kije od termo, a i mnogih hidroelektrana. Samo ako se niko ne zajebava. I ako se naprave kako treba.

Ali su zato solarne elektrane i vetroparkovi jo¹ zeleniji èini mi se. Plus morska plima i ko zna ¹ta jo¹.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Slaninar

Citat: mareskin poslato 05 Jun, 2019, 11:29
Citat: Slaninar poslato 05 Jun, 2019, 08:38
Citat: FANTOM poslato 05 Jun, 2019, 02:42
    Pogledao i poslednju epizodu Cernobila i ono ok serija . A sto se tice Nuklearnih elektrana neka hvala  . Ljudi ustvari nisu svesni kolko bogatstvo je jednostavan zivot. [cheers]

Nuklearne su ekolo¹kije od termo, a i mnogih hidroelektrana. Samo ako se niko ne zajebava. I ako se naprave kako treba.

Ali su zato solarne elektrane i vetroparkovi jo¹ zeleniji èini mi se. Plus morska plima i ko zna ¹ta jo¹.


Ma sve je to dobro, samo treba smanjiti broj ljudi.  :)

https://www.youtube.com/watch?v=iUxkFCBPgx4#
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mareskin

Citat: Slaninar poslato 05 Jun, 2019, 12:37
Citat: mareskin poslato 05 Jun, 2019, 11:29
Citat: Slaninar poslato 05 Jun, 2019, 08:38
Citat: FANTOM poslato 05 Jun, 2019, 02:42
    Pogledao i poslednju epizodu Cernobila i ono ok serija . A sto se tice Nuklearnih elektrana neka hvala  . Ljudi ustvari nisu svesni kolko bogatstvo je jednostavan zivot. [cheers]

Nuklearne su ekolo¹kije od termo, a i mnogih hidroelektrana. Samo ako se niko ne zajebava. I ako se naprave kako treba.

Ali su zato solarne elektrane i vetroparkovi jo¹ zeleniji èini mi se. Plus morska plima i ko zna ¹ta jo¹.


Ma sve je to dobro, samo treba smanjiti broj ljudi.  :)


U stvari zemlja je generalno nenaseljena kada se gleda u celini, samo su resursi lo¹e iskori¹æeni.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Slaninar

Citat: mareskin poslato 05 Jun, 2019, 13:45

U stvari zemlja je generalno nenaseljena kada se gleda u celini, samo su resursi lo¹e iskori¹æeni.


Zavisi kako se gleda - barem po mom mi¹ljenju.
Ako svi hoæe da ¾ive kao sad u zapadnoj evropi  - da svako ima struju, dobar Net, barem jedan auto po domaæinstvu, OK putnu mre¾u, javni prevoz...
Onda se pla¹im da nema dovoljno resursa.

Ako se ¾ivi malo skromnije (i privatni automobili zabrane), onda mo¾e. Na tu temu:
https://www.bikegremlin.com/8959/automobil-odrzivost/
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mareskin

Citat: Slaninar poslato 05 Jun, 2019, 14:07
Citat: mareskin poslato 05 Jun, 2019, 13:45

U stvari zemlja je generalno nenaseljena kada se gleda u celini, samo su resursi lo¹e iskori¹æeni.


Zavisi kako se gleda - barem po mom mi¹ljenju.
Ako svi hoæe da ¾ive kao sad u zapadnoj evropi  - da svako ima struju, dobar Net, barem jedan auto po domaæinstvu, OK putnu mre¾u, javni prevoz...
Onda se pla¹im da nema dovoljno resursa.

Ako se ¾ivi malo skromnije (i privatni automobili zabrane), onda mo¾e. Na tu temu:
https://www.bikegremlin.com/8959/automobil-odrzivost/

U idealnim uslovima bi moglo tako da se ¾ivi po¹to su resursi dovoljni i kori¹æenjem pravih tehnologija bi se sve postiglo, problem su kao i uvek oni koji su sebièni, samo¾ivi i bez ikakvog skrupula. Da nije takvih sve bi bilo mnogo bolje.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

monsterbnt

Citat: Slaninar poslato 05 Jun, 2019, 14:07
Ako se ¾ivi malo skromnije (i privatni automobili zabrane), onda mo¾e. Na tu temu:
https://www.bikegremlin.com/8959/automobil-odrzivost/

Neokomunisticki bullshit..... Predzadnji pasus sumira sta je pisac hteo da kaze... A pisac je otvoreno zastupao ideje ''socijalne pravde'' i ravnopravne podele prihoda bez obzira na kolicinu ulozenog rada....
Smrt SVIMA!!!!

Slaninar

Citat: monsterbnt poslato 06 Jun, 2019, 02:04
Citat: Slaninar poslato 05 Jun, 2019, 14:07
Ako se ¾ivi malo skromnije (i privatni automobili zabrane), onda mo¾e. Na tu temu:
https://www.bikegremlin.com/8959/automobil-odrzivost/

Neokomunisticki bullshit..... Predzadnji pasus sumira sta je pisac hteo da kaze... A pisac je otvoreno zastupao ideje ''socijalne pravde'' i ravnopravne podele prihoda bez obzira na kolicinu ulozenog rada....

Tako je, upravo tako. Sem onog za "bullshit", tu se ne sla¾em.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ZEKA

https://www.youtube.com/watch?v=13OtvUxOcUU#

Brazilska serija o kriminalu politicarima korupciji i mafiji. Kao narkosi samo sto nema klanja krvi i pucnjave, a ni ne treba imati PhD iz Ekonomije da bi se propratilo sta se dogadja. Meni drzi paznju. Izasle dve sezone za sada i ima na torentu. Topla preporuka (izvinjavam se ako je neko vec predlagao)

monsterbnt

Citat: Slaninar poslato 06 Jun, 2019, 08:46
Tako je, upravo tako. Sem onog za "bullshit", tu se ne sla¾em.

Sama ideja socijalne pravde i jednake raspodele dobara bez obizra na ulozen rad je bulshit. Tu uvek imas gomilu socijalnih parazita koji ce vecito ziveti preko tudje grbace....
Smrt SVIMA!!!!