Glavni meni

Serije

Započeo Major, 03 Novembar, 2011, 16:40

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: bogdan poslato 27 Maj, 2019, 19:22
u trecem delu , kolko je godina imao jedan od glavnih inzinjera u smeni te noci  a i objasnjavaju delimicno  konstrukcione omaske tog tipa reaktora
Ma znaaaaaaam sveeeeeee... ;D

Mogu da napi¹em jebeni esej o Èernobilu... :D

Inaèe mator konj pamtim sve dane od 26.4 do 2.5. kad su kod nas javili da ne izlazimo iz kuæa, a ja sa drugarom na roðendanu bio ceo dan napolju, divljali za medalju... :o Kad se setim njegove keve sa 34 godine... :o  [balavi] :drka:


Sad ima 67... :o :o :o

Hohštapler

Chernobyl.... Kakva serija...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

UFF

koja je poenta pocinjati da gledas nesto od cega ni bar cela prva sezona nije izasla?

bogdan

Citat: UFF poslato 27 Maj, 2019, 19:57
koja je poenta pocinjati da gledas nesto od cega ni bar cela prva sezona nije izasla?
ne umem da srocim  :D

eclipse4

dobro pitanje

dzimika

Jer ima samo 5 epizoda i ne moras da cekas kraj sezone 3 ili vise meseci
I mozda jer ne zelimo da gledamo celu sezonu odjednom jer se nema bas toliko slobodnog vremena

Major

Citat: UFF poslato 27 Maj, 2019, 19:57
koja je poenta pocinjati da gledas nesto od cega ni bar cela prva sezona nije izasla?

Zato sto nam se moze
[rofl]

UFF

moze se i dzankiu, ali ide svaki dan kod dilera duzima na kasicicu
ako si vec resio da se drogiras kupis ozbiljnu zalihu i radis se ko covek a ne ko klosar
em rizikujes svaki put kad ides u nabavku, em te kosta mnogo vise na sitno, em nije cisto, em si u njihovoj milosti
hocu kad sednem da gledam da samo od mene zavisi da li gledam epizodu ili celu sezonu
najvise bi violeo da cela serija vec bude gotova ali ta govna traju godinama

FANTOM

    Poceo i ja da gledam Cernobil pogledao prvu . I smesno mi kao razkebao se reaktor oni u mantilima setaju svi pocrkase od radijacoje ko budale . Ko da su nepisneni zodari a ne naucnici koji rade u ozbiljnoj ustanovi .

Slaninar

Citat: FANTOM poslato 31 Maj, 2019, 00:10
    Poceo i ja da gledam Cernobil pogledao prvu . I smesno mi kao razkebao se reaktor oni u mantilima setaju svi pocrkase od radijacoje ko budale . Ko da su nepisneni zodari a ne naucnici koji rade u ozbiljnoj ustanovi .

Nisu nauènici - in¾enjeri su.  :)




Nisu verovali da se zaista desilo to ¹to se desilo, da je moguæe da reaktor eksplodira, pogotovo ¹to su bili aktivirali dugme da ga iskljuèe. Nisu imali ni meraèe za kolièinu radijacije koja je tu bila prisutna, da odmah u potpunosti shvate u kolikoj su opasnosti. A i to su Rusi! :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Biker-Boy

I ja uskoro krecem s gledanjem Cernobila, bem li ga, uglavnom svi kazu da je dobra serija.
I feel the need..... the need for speed !!!

mareskin

Citat: Biker-Boy poslato 31 Maj, 2019, 12:37
I ja uskoro krecem s gledanjem Cernobila, bem li ga, uglavnom svi kazu da je dobra serija.

Odgledao prvu epizodu i ne izgleda lo¹e.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

bogdan

Citat: FANTOM poslato 31 Maj, 2019, 00:10
    Poceo i ja da gledam Cernobil pogledao prvu . I smesno mi kao razkebao se reaktor oni u mantilima setaju svi pocrkase od radijacoje ko budale . Ko da su nepisneni zodari a ne naucnici koji rade u ozbiljnoj ustanovi .
Rusi siroti , pod onom gvozdenom partijom ko je smeo da prijavi , ej eksplodirao mi reaktor , odma sibir i hotel gulag  jer nuklearke su uostalom vojna stvar , proizvodnja plutonijuma za A-bombe , struja je sporedna

Lazic

Taj tip reaktora je bio vrlo efikasan za proizvodnju plutonijuma... Struja i bezbednost su bili sporedni... Inaèe, u Kozloduju je isti tip reaktora... Tu skoro u kom¹iluku...

Major

Citat: UFF poslato 30 Maj, 2019, 23:21
moze se i dzankiu, ali ide svaki dan kod dilera duzima na kasicicu
ako si vec resio da se drogiras kupis ozbiljnu zalihu i radis se ko covek a ne ko klosar
em rizikujes svaki put kad ides u nabavku, em te kosta mnogo vise na sitno, em nije cisto, em si u njihovoj milosti

E jesteeee milion..
[rofl]

I ja vise volim da sednem i gledam ceo serijal ali jebiga zajebah se pa poceo da gledam mislio sam da je izasao ceo :)
Ali nije lose ni ovako :)

Major


FANTOM

    Pogledao sinoc 4 epizode Cernobilja i mogu reci samo ako je stvarno tako bilo tolko glupi i neobrazovani sa manjkom tehnologije za takvu jednu silu sta reci ... Dobro je i nas da ima danas kako je moglo biti .

Ivicat

To bi isto mogao da kazes i za japanske inzenjere. I oni imaju svoj Cernobil (skoro 30 godina kasnije).

Serija je jedno a realnost drugo. Za ruske inzenjere mozes reci svasta, ali da su glupi i neobrazovani, to ne stoji.

PS: Jednom prilikom sam trebao da nacrtam sklop prema nekim ruskim crtezima. Pitao sam da li treba nesto proveriti. Kaze covek, sto bi proveravali, to su rusi crtali. Oni sta nacrtaju, bude predimenzionisano ali radi.

FANTOM

    Onda su ih ameri namerno tako prikazali ...

Biker-Boy

Citat: FANTOM poslato 01 Jun, 2019, 11:33
    Onda su ih ameri namerno tako prikazali ...
100% je to u pitanju, uvek su pokusavali da maximalno ocrne Ruse u svojim filmovima, serijama itd
I feel the need..... the need for speed !!!