Glavni meni

Pan European '11

Započeo mi¹a bmw, 03 Novembar, 2011, 00:11

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mi¹a bmw

Kako doðe hladno vreme, ja pi¹em putopis!  ;D tako jo¹ jednom proputujem i pro¾ivim svoje ludorije. 8)

Ova avantura od 5500 km je krenula ne planski, naime moj dobar drugar Igor iz Amsterdama mi je u Ponedeljak poslao poruku: "Dobio sam stan, 'ajde pali taj tvoj motor i dolazi ovamo!"
U Sredu sam krenuo! :D

Kao i obièno, bez nekih priprema,u 13:00 ( iako je trebalo ujutro, ali se zbog sinoænih piva nisam probudio )sam krenuo. Veæ kod Be¹ke most zatvoren, jo¹ pola sata! E jbg, obiðem kolonu i stanem pored prvog kamiona.
Posle pola sata i pola kile èvaraka koje je kamiond¾ija izneo, kreæemo!
Put do Slovenije mi je nekako domaæi, puno puta sam i¹ao, pa samo brojim kilometre do Slovenaèke granice..., pa¾nju mi je privukao kamion sa "nazivom",vratio sam se da ga slikam! [rofl]


[attachment deleted by admin]
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Predveèe sam stigao u Ljubljanu, kod starih drugara Jagera i Barbare kojima sam se juèe najavio. Jager je uveèe organizovao pijanku sa Ljubljanskim motociklistima, koja je trajala do 3 sata ujutro. Neki od njih su bolje znali sva moja putovanja od mene samog!  ;D

[attachment deleted by admin]
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Po¹to mi je klinac bio u Austriji, u Gracu, re¹io sam da idem malo okolo da ga iznenadim, tako da sam od Ljubljane iza¹ao ka Mariboru, i stvarno iznenadio i sina, i njegovog profesora kad sam im banuo u hotel onako napakovan. Nakon pola sata dru¾enja sa klincem zapalio sam ka Lincu i jedno 5 puta navlaèio i skidao ki¹no odelo, vi¹e sam gledao u nebo nego na put. U Welsu sam naleteo na KTM-ovu fabriku...
Two wheels, one life

mi¹a bmw

#3
Taj dan sam zamislio da stignem ¹to dalje u Nemaèku, pa da pred mrak naðem prenoæi¹te.
U sumrak sam bio kod Nirnberga, si¹ao sam sa auto puta i krenuo u pravcu centra grada. Ubrzo ugledam pored puta stari restoran sa prenoæi¹tem, parkiram ispred,uðem, nigde nikoga..., èuje se galama iz dvori¹ta (terase) gde nemci piju pivo i vièu, na to uðe ¾ena unutra, krenem na Engleskom(po¹to mi je bolji od Nemaèkog), ne razume, okrenem na Nemaèki, ne razume, pomislim: Kakva je ovo zajeb...ija, u Nirnbergu ne zna Nemaèki...
Rukama, nogama i olovkom se sporazumemo da je soba 40 Eura, i da mogu motor da parkiram unutra na terasi. Smestim motor na terasu gde su se pijane ©vabe derale,ustade jedan brkati, priðe, pogleda tablicu i prodera se: E JEBO TE BOG; ©TO NE KA®E©!?  [rofl]

Ne¹a Anðelkoviæ iz Leskovca dr¾i kafanu, pre nedelju dana doveo treæu ¾enu, Slovenku 25 godina mlaðu od njega, koja ne zna da bekne ni jedan jezik osim Slovenaèkog, i naravno jezika ljubavi sa na¹im Ne¹om!  [yahoo]

[attachment deleted by admin]
Two wheels, one life

Major


prpa_zr

Ludaku jedan, èekamo ovaj putopis odkako si se vratio :)

Ivan1979


mi¹a bmw

Po¹to sam se smestio i sredio,sednem na motor da obiðem Nirnberg po noæi. Ne¹a mi je objasnio kako da stignem do, kako ga on zove: Hitlerovog muzeja, to je u stvari Dokumentacioni centar o vremenu nacizma od '33-æe do '45-te. Obi¹ao sam ga, kao i grad, i napravio par lepih fotki..
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Po¹to sam bio lako obuèen, a noæi su tamo i leti hladne, zaspao sam kao beba.
Ujutro pre polaska, na kafi u ba¹ti kod Ne¹e sam upoznao Hansa, prijatnog dedicu od 94 godine koji 10 km. pe¹aèi svako jutro, i onda doðe kod Ne¹e na kriglu piva. Seæa se svega, i svog vremena provedenog na Ruskom frontu. Zamolio sam ga za sliku.  :)
Nakon kafe pakovanje, pozdrav sa Ne¹om i gas pravac zapad, Holandija.

[attachment deleted by admin]
Two wheels, one life

Major

Cica je  [kralj] 10km pesice svako jutro i na kraju se casti  [cheers] K R A L J
BtW odlican putopis! ++++++++
[watching]

mi¹a bmw

Tih 500 km do Amsterdama je dosadno, auto put, monotoniju kvare jedino ludi nemci kada treæom trakom prozvi¾de pored mene sa 200 km/h, po¹to na auto putu nema ogranièenja brzine...
Popodne sam stigao u Amsterdam,i smestio se u novi stan mog druga Igora...

[attachment deleted by admin]
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Citat: MajorSoul poslato 03 Novembar, 2011, 12:25
Cica je  [kralj] 10km pesice svako jutro i na kraju se casti  [cheers] K R A L J
BtW odlican putopis! ++++++++
[watching]
Hvala dru¾e!  [thumb_up]
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Naravno, Igor je veæ bio naoru¾an kartonom piva, i gomilom gand¾e,spreman da se oduzme sa starim drugarom! ;D
Meni ba¹ i nije bilo do toga tada, tako da sam se u stvari ja oduzeo posle par piva i kojeg dima, i zaspao kao top u fotelji...
Ujutro sam se obukao, spakovao aparat,seo na gradski bus i oti¹ao do centra...


[attachment deleted by admin]
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Grad je naravno otkaèen..
Stigao sam do muzeja vo¹tanih figura, i unutra se dobro zezao!  [yahoo]

[attachment deleted by admin]
Two wheels, one life

banditkg


mi¹a bmw

Two wheels, one life

mi¹a bmw

Trg Dam je vrveo od svakakvih otkaèenih stranaca, sme¹ni su mi bili ovi oduzeti Englezi...
No, ima i lepog sveta...  ;)

[attachment deleted by admin]
Two wheels, one life

Laki-zr

Bravo Miso :) Sve pohvale  :D

SrpskiDzedaj011

I have to return some video tapes....

mi¹a bmw

O Amsterdamu neæu puno, evo slika...

[attachment deleted by admin]
Two wheels, one life