Glavni meni

Zasto mi garave svecice?!

Započeo KIZA73, 13 Novembar, 2010, 18:13

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

KIZA73

Evo vako. Vozim Bandita 400 '96. Prilikom paljenja, kada je motor hladan, navucem sauh do kraja, izverglam ga par sekundi bez gasa, pa par sa gasom, pa opet par bez gasa i nista. Spustim sauh i dok se zakopcam i navucem rukavice, ponovo zaverglam i on upali iz prve bez sauha. Kad se zagreje pali iz prve bez sauha na gotovo prvi zub. Pre par dana imao sam problem jer je radio na 3 cilindra. Skinuo sam svecicu koja je bila skroz zagaravljena i ocistio je i makina je proradila ali sa starom boljkom s pocetka texta. Danas sam malo majstorisao i skinuo sam sve 4 svecice ( onu iza creva za vodu jedva, dabogda izvrsio harikiri ko je tu metnuo ) i imale su sve istu boljku. Znaci crn garez koji se tesko skida, bez masnoce i kamenca. I opet nije upalio iz prve. Takodje mi se desava da u voznji kada oduzmem gas, tj. kocim motorom, brunda na 3 cilindra. Svecice su NGK CR9EK sa 2 pipka. Skroz su ok, nisu nimalo potrosene. Da li iko pretpostavlja sta je u pitanju.
Dok postoji covek, postoji i problem.
Kad nestane covek, nestane i problem.

zodiac

Prijatelj je zao drug

Lazic


KIZA73

Dajte nekog dobrog majstora u BG koji mi je nece mnogo osiromasiti ;D
Dok postoji covek, postoji i problem.
Kad nestane covek, nestane i problem.

Lazic


zodiac

Sta ce ti majstor za to, odvrni jos malo vazduh na karbovima, ali prethodno pregledaj filter za vazduh da nije zapusio. Moze i to da bude.
Prijatelj je zao drug

Lazic


zodiac

Jebiga, uz KTM naucis, hteo, ne hteo ;D
Prijatelj je zao drug

Havarisan

Trebali bi da se sinhronizuju karburatori. Ako te put nanese za ZR. navrni. Za clanove foruma gratis!

Lazic


KIZA73

Citat: Havarisan poslato 13 Novembar, 2010, 22:18
Trebali bi da se sinhronizuju karburatori. Ako te put nanese za ZR. navrni. Za clanove foruma gratis!
Puno hvala ali kako trenutno radim, tesko da cu skoro van BG-a.
Dok postoji covek, postoji i problem.
Kad nestane covek, nestane i problem.

Plazma Keks

preterujes sa saugom, kada palis motor, verglaj na saugu dok ne upali i odma vracaj saug jer ostaje prebogata smesa i tada dolazi do garavljenja svecica, i onda se stvara prebogata smesa i svecice zagarave.....

Havarisan

Dok si ti odgovorio, covek prodao motor!

KIZA73

Citat: Havarisan poslato 22 Januar, 2011, 00:28
Dok si ti odgovorio, covek prodao motor!
Ne dam ga ni za sleper vinjaka. Ususkan je i ceka sezonu.
Dok postoji covek, postoji i problem.
Kad nestane covek, nestane i problem.

bokilic

a usput proveri i filter za vazduh,kupi neki dobar,i stavi nove svecice, i kad vec mozes odradi karburatore i nihov servis.
brmmmm

Plazma Keks

Citat: bokilic poslato 22 Januar, 2011, 09:41
a usput proveri i filter za vazduh,kupi neki dobar,i stavi nove svecice, i kad vec mozes odradi karburatore i nihov servis.
Pazi, on moze sve to da uradi, i opet ce da mu garave svecice jer predugo drzi SAUG, to mu je jedini problem

goranvojska

Citat: zodiac poslato 13 Novembar, 2010, 18:18
Prebogata smesa.
....ili prelivaju karburatori ili motor trosi ulje.posto na hladno pali bez sauga onda jaka smesa i nivo goriva.skidaj karburatore

KIZA73

Ma jok, ne trosi ulje. Samo dosta tesko pali kad je hladan. Ima foru da ga izverglam par sekundi bez sauha, pa jos par sa suhom i kad vratim sauh upali na prvi zub, pa onda opet dodam sauh da se ne ugasi.  Ako ova fora odmah ne upali, onda razdrmam komsije jednim gromoglasnim pucnjem iz auspuha [yahoo] Drzim ga na minimalnom sauhu dok se ne ugreje da se ne bi ugasio kad oduzmem gas.
Dok postoji covek, postoji i problem.
Kad nestane covek, nestane i problem.