Glavni meni

Spu¹tanje KLE-a,kako,¹ta....?

Započeo mali_zmaj, 13 Novembar, 2010, 15:04

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mali_zmaj

E ovako,obo¾avam vo¾nju na Klempi ali u gradu bas imam problema ! Definitivno æu kupovati dog bouns,sada¹nje moje koske æu zamjeniti du¾im! Evo ¹ta mene interesuje,po¹to znam da treba propu¹tati i vilice za onoliku visinu za koliko se i spusti zadnji kraj,kako se sve to radi,i dali ce to uticati na ciklistiku vo¾nju i sve ostalo ¹to ja i ne znam imenovat!!!?? Uglavnom me interesuje sve ¹to znate!? Hvala unaprjed!!!  [doh]   [neampojma]  :D
jin-jang

zodiac

#1
Koliko mislis da spustis motor? Na kojoj ti je poziciji zadnji amortizer sada?
Prijatelj je zao drug

mali_zmaj

iskreno nemam pojma,ali ga planiram rastavljatii sreðivati pa æu da vidim dali je na najmek¹em pode¹avanju il ina najtvrðem! i to sam planirao,staviti ga na najmek¹e pa da bude najni¾i kad sjednem,ali ja sam ba¹ i nisam te¾ak,65kg,pa kakvog æe to,i dali imati efekta,to cu da vidim,a i moram napraviti alat za opu¹tanje amortizera!! mislim ga spustiti barem ako je moguæe za tri cm!! inaèe sada¹nje koske su 16,5cm ukupno!
jin-jang

zodiac

Podesi prvo amortizer na keca ili dvojku, pa vidi da li ti odgovara. Koske nisu najbolje resenje, krate hod amortizera, na enduro motoru to uopste nije preporucljivo. Izgubices ciklistiku i pomerices teziste citavog motora.
Prijatelj je zao drug

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mali_zmaj

samo se ti zabavljaj kolega Zmaju,a da ti kazem da sam imao 55kg od puberteta pa do braka,po¹to sam trenirao karate 17 god,do braka jedno 14,po sest dana u sedmici,nekad i po dva treninga dnevno...nije se ni cvarak mogao uhvatiti za mene a da ga ne spalim na treningu,suti ovo je sad super!! :))))
jin-jang

DebeliZmaj

ubi te brak ... nagojio si se ... to je i lazicu izgovor
vidish i on ima KLEmentinu ... :) .. hm...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

SSZGO

prednji kraj uvek mozes da spustis tako sto olabavis srafove gornjeg trougla, i pustis viljuske da prodju uvis koliko treba, pa opet stegnes......
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

zodiac

Ne bih ja menjao geometriju motora. Nije to za igranje.
Prijatelj je zao drug

DebeliZmaj

zodiac ja mislio ti hrabar, vozish ktm, bio mod/admin na mas itd... :")
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mali_zmaj

Citat: zodiac poslato 14 Novembar, 2010, 17:50
Podesi prvo amortizer na keca ili dvojku, pa vidi da li ti odgovara. Koske nisu najbolje resenje, krate hod amortizera, na enduro motoru to uopste nije preporucljivo. Izgubices ciklistiku i pomerices teziste citavog motora.
Ma pretpostavio sam,ali u tom setu koski dolazi i neka opruga dali to ¹ta mjenja?
jin-jang

mali_zmaj

Hvala na savjetima samo nastavite,mozda i doðem do nekog rje¹enja,sem cipela sa platformama,merdevinica,skemlijica, sve to na rasklapanje iz tele¹opa!! ;)))  ©to se tièe vo¾nje na otvorenom,to je odlièno,ali ovi na¹i ¹ahtovi , rupe ,neravnine,udubine.....ubi¹e me! Stadoh na masnu fleku na pumpi prije neki dan,kad noga krenu lagano da kli¾e jedva ga trznu i prebaci na drugu nogu majke ima ga masnjikave...
jin-jang

Popsy

dogbonovi su ti sigurno re¹enje, mada neki ljudi skinu tih par cm preko obrade sedi¹ta tj. snize ga (al po¹to nisi te¾ak neæe¹ osetiti da su neudobnija). Ako dote¾e¹ zadnji amortizem mislim da tu samo pode¹ava¹ tvrdoæu zadnjeg a ne dobija¹ na visini... a to za menjanje ciklistike ... retko ko je nas  u toj kategoriji vozaèa da æe to drastièno da oseti, ti lepo customizuj motor kako tebi odgovara ;)
Never underestimate the power of the dark side ... === ***

zodiac

Razlika izmedju polozaja 1 i polozaja 5 na KLE-ovom zadnjem amortizeru je nesto preko 5cm. Zato kazem da to treba da bude prva stvar za proveru, mozda uopste nema potrebe za koskama. Ako treba da ga spusta vise od 5cm, onda bolje da promeni motor.
Prijatelj je zao drug

Popsy

e ako mo¾e da spusti tako onda je to najbolje re¹enje (uz doradu sedi¹ta) ;)
Never underestimate the power of the dark side ... === ***

mali_zmaj

sjedi¹te veæ doraðeno,ali ako doletim do Beograda kod Bobana,prepravit cu ga jos malo!! spustit cu ga prvo na opruzi,pa cu da vidim!! a iskreno mislim da ne bi ljudi prodavali koske,da one prave sranje oko ciklistike,ali vidjet cu na kraju kad sve probam! motor mi se ne mjenja,jer sam i osuðen na njega bar naredih sedam godina,(kreda) a i u su¹tini nemam zamjerki na isti,polo¾aj vozaèa,snaga,i sve ostalo mi odgovaraju!!
KLE vlada!!!
jin-jang

UFF

Ma kakva bre ciklistika stavi kosku slobodno
Ciklistika se menja samo ako ti motor pregazi sleper ili ako se igras sa brusilicom i aparatom za varenje  ;)

zodiac

Sta si ti spustao koskama, pa znas da ne utice na ciklistiku? Ja sam hteo koske da stavim na KTM, procitao sta pisu ljudi koji su to vec uradili, i odustao.
Prijatelj je zao drug

Popsy

hm... za tih par cm ne verujem da æe upropastiti ciklistiku (opet napominjem, veæina nas nisu trkaèi na stazi pa da osete veliku razliku), i sa obzirom da æe sp¹tati a ne dizati motor, ne bi trebalo da bude prevelike razlike tj. ako je i budu, veæa mu je korist nego da se negdo prospe jel mu je bilo malo rizle pod nogama a nije mogao da spusti celu nogu... a u najgorem sluèaju ako to nije to mo¾e da vrati stare dogbonove...
Never underestimate the power of the dark side ... === ***

zodiac

Ne govorimo o par cm. Ako mu treba vise od 5cm, koliko vec moze fabricki da ga spusti, to nije malo.
Prijatelj je zao drug