Glavni meni

Kratka tura za kraj sezone 350km :)

Započeo Black Adder, 31 Oktobar, 2011, 13:57

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Black Adder

Resismo da zatvorimo sezonu jednom kratkom turom, subota nam nije odgovarala te se za nedelju dogovorismo. Icatenej, Lord_Oblivion i Black Adder uzjahase gvozdene konjice u nedelju sa malim zakasnjenjem se otisnuse put Mladenovca (sa kratkim stajanjem u Vrcinu), Smedereva, Pozarevca, Zaove (kratka pauza),Svilajnca i Topole, pa opet preko Mladenovca i Avale nazad doma preko restorana Cacanin.

Dan je bio predivan za voznju, jedino smo imali pocetnicke zastoje u "brzoj" pripremi za put, provera ulja pred sam polazak, tocenje goriva, jurnjava za kompresorom za gume od Ralje do Mladenovca, ali te sitnice nisu uticale na percepciju predela. Asvalt ipak dobrano ohladjen, zamalo da pred Malim Orascem poljubim isti,pri prolasku kroz bezazlen potocic preko asvalta i neposredno posle kocenje proklizao je zadnji kraj za lepih 20-30 stepeni,srecom bez posledica. Zato smo i stali da se "odmorimo" u Malom Orascu,



pa nastavili za Smederevo,gde je ostvaren dorucak




Posle masnog bureka, lako smo dosli do Pozarevca te se uputili u pravcu Toponice (ali smo na vreme) skrenuli za skriveni manastir Zaova, i odmorili se uz kafu



U krugu je simpa restoran sa suncanom terasom koja nam je dala simulakrum leta, da se nije na popinoj kuci vijorio dim iz odzaka, odmah mi se javilo ... na kuci se odzak pusi, na tavanu ... ali za to nismo imali vremena, gledali smo da dan sto vise iskoristimo za voznju





Nastavljamo za Svilajnac preko Aleksandrovca, nabasasmo i neke makadam, ja sam se lako snasao dok Jinlun i Ooonda su pratili situaciju. U Svilajncu dopuna goriva, 210km predjenih, Jinlun 6l, Ooonda 10l, Apriija 12l! Sunce vec polako zalazi, i hitamo ka Topoli sledecih 50km,gde nas vec hvata mrak. Planirano je bilo da se ide prema Rudniku pa preko Kosmaja da se izadje na Sopot,jednostavno uslovi nisu dozvoljavali, vrcemo se nazad na Mladenovac i preko Ralje i Avale za Beograd. Zastajemo na 18km od   Beograda, da se dodatno obucemo i napravimo malu pus pauzu te pada dogovor za klopu kod Cacanina u gradskim krajevima.





Siti i napiti, ugrejani i napuseni, odosmo kud koji oko 20:30h

Situacija na kraju dana, preko 350km, za ovu sezonu dosta :)



Major

Koliko sam ja procitao vi ste ceo dan jeli i pili [rofl]

Salim se, lepa tura. A sto dosta za ovu sezonu, pa i za ovaj vikend prognoza obecava :D

Black Adder

Zaboravio sam samo da dodam da smo gumu napumpali u Mladenovcu, a gde drugo nego kod Mate. Iako nije bio kuci, zamolio je rodjaka da otvori i iznese crevo od kilometra kako bi dopumpali gume. Sve pohvale za Matu!

lord_oblivion

Takoðe si zaboravio da doda¹ da smo bukvalno za dlaèicu, Ica i ja pre¾iveli onog ludaka sa autobusom na skretanju za Sopot, u povratku.
Ja sam ga pro¹ao na jedva 30-ak santima i da nije bilo duple kineske sirene, spljeskao bi nas k'o komarce  >:(  [ludak]  [djavo]

Trasa je izgledala ovako (zaokru¾eno je srednji off-road)  [thumb_up]



Drago mi je ¹to vam se dopao moj izbor puteva i samo mi je malo krivo ¹to dan nije du¾i pa da smo pro¹li sve predlo¾eno pa i vi¹e  [thumb_up]

Ali biæe prilike sledeæe sezone [cheers]
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

icatenej

I od mene par fotki...



©ta to momci petljaju?



Zna se - "popravljaju" Italijana  :D  [rofl]



Poreðanji konjiæi:



Ovako izgledaju pravi bajkeri  [rofl]



I za kraj - kratak video - deo puta kroz ¹umicu od manastira Zaove... Moram da smislim naèin kako da zakaèim telefon - ovako dr¾ati u ruci je zajebano...

http://www.youtube.com/watch?v=P96iSSg8330&feature=youtu.be


Black Adder

Citat: icatenej poslato 01 Novembar, 2011, 09:36

Ovako izgledaju pravi bajkeri  [rofl]





Dakle, grdju sliku nisi mogao izabrati, bar sto se mene tice, sad me nece ne samo zvati na voznje vec ni orah iz ruke nece da uznu [rofl] [rofl] [rofl]

lord_oblivion

Vala ba¹  :D
Ima li neki snimak gde se ja bolje/du¾e vidim ?
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

icatenej

Ma neeeee, tek æe sad da vas zovu - lepo se vidi da ste pravi bajkeri, a neki fenseraj-pederaj  [rofl] [rofl] [rofl]

veki.sd

dabome,odlicni snimci s obzirom da sam tuda prolazio nekoliko puta.jedanputa sam cak mogao sleteti s a puta. lord mi nesto mnogo umorno izgleda,izmorile ga krivine prema zaovama???

juga

Lepo majstori, al da se niste umorili od tolikog puta?

lord_oblivion

Pre æe biti da me izmorio pravac SD-PO  [zzz]  :D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Black Adder

Citat: juga poslato 04 Novembar, 2011, 10:07
Lepo majstori, al da se niste umorili od tolikog puta?
vidi ti njega, on ziv...
taman u subotu da se pogleda jare, ima potencijalnih, sve vreme puta smo pricali o njemu da smo se vise smorili, mora da je stucao u toku nedelje [rofl]

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.