Glavni meni

Red Bull Romaniacs

Započeo Gašpar, 12 Novembar, 2010, 12:55

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

SpaVe

Дан трећи, недеља 17.07.2011.
Први дан трке - 2. део

Сада потоком којим смо се пентрали узбрдо журно силазимо низбрдо пазећи да нас неко од такмичара не удари јер сада у великом броји силазе, журећи ка чек поинту...

Пратимо Пеђу и његовог водича и стижемо на циљну деоницу, која је тракама уобличена у нешто налик на мотокрос стазу. Такмичаре чека лудило јер треба да се попну и сиђу низ усеке у ливади под нагибом од сигурно 80 степени, 3-4 метра висине. А за крај... Не знам са чиме бих упоредио ту узбрдицу! Скијашке стазе Бела Река и Гвоздац на Копаонику, које су наши такмичари "освојили" моторима, нису под тим нагибом.

Ево пар фотки украдених са официјалног сајта Романијакса:
овако изгледају ти стрми селови стазе...



... а овако циљна узбрдица забележена кроз објектив Пеђе Вучковића...



На овом месту се скупило доста света и очекујемо прве возаче. Иза леђа нам је ливада којом треба да пристигну. Први је прелеће Џарвис у улази у ту стазу. Без грешке одвози све, дах стаје пред мајсторчином и његовој способности управљања мотором. Чини вам са да је у стању да пређе и извезе мотор где год да му покажете прстом!

Излазак до циља сам забележио камером на фотоапарату. Окрећите мониторе или главе! :)

Graham Jarvis finish day 1.MOV

После Џарвиса долазе многи, али готово нико не успева да изађе! Ми стрпљиво чекамо наше! Тоша је припремио српску заставу, а ја камерицу!
Какве су ти мисли - такав ти је живот!

SpaVe

Дан трећи, недеља 17.07.2011.
Први дан трке - 3. део

Чекамо наше са места где имамо преглед читаве стазе. Дресови су јединствени и наше препознајемо на километар у шаренишу такмичара.
Међутим, Горан је скинуо дрес и вози само у гладијатору! Први стиже у подножје циљне узбрдице!



Тоша ускаче у стазу и објашњава му где су алтернативне путање у случају да не стигне до врха. Наиме, на два места су направљени "испусти" са стазе. Доњи за возаче хоби класе, а горњи за ове из експерта. Оба су обележена са "Chicken's way" иако је тај околни до до врха јако зајебан јер у једном тенутку треба да са попнете уз земљани вертикални зид од нека 2 метра. Одоздо се то не види од крошњи дрвећа, али нам га је Божа лоцирао, када му се мотор под пуим гасом отео из руку и добрих 2-3 метра изледео изнад крошњи! Сви који су то видели су остали скамењени, само су му фотографи који су баш на том месту чекали сензацију викали браво! :)

Ето га и Кома. На њему ни знака умора. Ускачемо на стазу са српском заставом и правимо представу објашњавајући му где да изађе ако не жели до врха.



Покушаће до врха! Нисмо ни сумњали! :)

Koma Finish day 1.MOV

Пао је баш преко пута излаза за експерт класу, али није лако подићи и покренути мотор под таквим нагибом!

Стиже и Патак, а ми смо потпуно еуфорични предвођени Тошом!

http://i1091.photobucket.com/albums/i394/SpaVe/28.jpg

Не пуштамо га да крене пар минута, а Кома велике наде полаже у Патка да ће да изађе! Спретан је и воли да заврне гас на узбрдици. Зато га Кома здушно бодри! :)

Patak Finish day 1.MOV

Исти сценарио са улетањем је и када се појавио Божа! Помислио је да треба ту негде да се чекира али му је Тоша објсанио: "Друже, горе се чекираш!"

Ускоро смо сви на окупу у подножју брда, са нама је и Марко Продан и његов помоћник. Први дан је завршен. Мотори су мање-више у реду. Божин реп је искривљен, а Кома је поломио антену на џи-пи-ес уређају. Чека нас повратак до бокса. Нема одмора. Треба све припремити за сутрашњи дан. Исправити моторе, опрати их, променити гуме... Карпати и надморске висине од преко 2000 метара сутра чекају преко 200 учесника ове невероватне трке!

Пар слика из нашег бокса у којем смо све имали! Клупу, сто и шатор смо отели од чувар паркинга, а и тоалет је послужио да на њега ослањамо моторе...
Остаци пролога послиужили су као алатке!

Ову флашицу у гаће му је ставио Тоша, а овај ју је носао једно 10 минута јер није хтео да прекида посао! :)



Заступник КТМ-а за Србију и Фића исправљају КТМ са најфинијим алатом!



Чувар је ускоро сткну под најездом српског тима!  :lol:



Све смо завршили око 21 сат када је почео брифинг за возаче. Сутра се стартује 60 килметара од Сибиуа. Треба да смо на ногама најкасније у 5. Ошамућујемо се са 2-3 пива (Патак је изузетак кад год се помене пиво!) и нестајемо у собама...
Какве су ти мисли - такав ти је живот!

jager

Citat: Gavrolini poslato 13 Novembar, 2010, 22:21
realno sumnjam da iko meni poznat ima tehnike,kondicije,snage....da zavrsi ovo takmicenje.


[rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

Izvini, Gavro, morao sam ;D ;D ;D

FANTASTIÈNOJ ÈETVORCI SVAKA ÈAST!!!  [clapp] [clapp] [clapp] [clapp] [clapp] [clapp]

SpaVe

#43
Дружи се са погрешним људима! :)

Мада, ако ћемо реално, мислим да су Кома, Патак, Горан и Божа једини људи који возе хард ендуро у Србији...

Знам да су свећом тражили с ким да се возе и да им неко покаже терене и наилазили су на ликове с којима би кренули у вожњу и који би их напуштали уз коментаре како нису нормални и нису знали да они пролазе тамо где њима није ни на крај памети да покушају!  [rofl]
Какве су ти мисли - такав ти је живот!

jager

Hehe ;D

©to jes' - JES' !!!  [klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se]

kepo

Imao sam srecu da se vozim malo sa njima, da nesto naucim i vidim o cemu se tu radi.
Veliko iskustvo, snagu i ludost se vidi da imaju iza sebe, ali za to sto oni rade je potrebna adekvatna sprava, u njihovom slucaju EXC.
Ove ostale enduro prcaljke koje mi vozimo, nisu im ni do ¹uspleha.

SpaVe

#46
Хахахахахаха! Е добра ти је ова ни до шусплеха!

Јбга, људи се одлучили за то па купили адекватне справе. Мада су се многи људи са којима смо се тамо упознали чудили зашто возе EXC, јер сматрају да је претежак. Тамо су скоро 90% мотора цваје и то само Хусаберг и КТМ. Јапанци су могли на прсте да се наброје. Разлог је прост - немају хард ендуро моделе!
Све што су склепали су уствари крос мотори у неком ендуро руху. Овако људи купе наранџастог или Хусу и имају мотор спреман за Романијаксе! Па Џарвис на свом Хусабергу нема ниједан "power part"!
Какве су ти мисли - такав ти је живот!

Abdullah100k

Sta je nasima sve riknjavalo na motoru?
CAMO IS MY FAVORITE COLOR

SpaVe

Ништа! Све је интервенције које смо имали су настале услед падова. Божа је покривио реп јер је лансирао мотор 3-4 метра у вис и пао је директ на реп. Патку је рикнула предња кочница јер му је незгодно пао мотор и пропишало му је уље горе на цреву. Да је имао кључ 12 решио би проблем у шуми.

То је све! И што је најинтересантније не знам да је неком стао мотор и да га је издао негде по оним вукојебинама. Причао сам са људима који имају 300 сати на двотактним КТМ-овима и дошли су на Романијаксе и завршили их. Кома је са својим прешао 200 сати и могао је да пређе још 200 без отварања али је хтео да буде сигуран па га је отерао Варадију.

Највећа јебачина је била мењање гума са мусовима...
Какве су ти мисли - такав ти је живот!

Abdullah100k

Odlicno, hvala za info prikac!
CAMO IS MY FAVORITE COLOR

SpaVe

А супер сцена је била када је фабрички тим КТМ-а видео Горана да се мучи исто намештајући нешто око кочнице. Замолио их је за неку алатку коју није имао код себе у торбици. Само су му рекли да се помери од мотора и све му средили. Мислим да му се прегрејало кочионо уље и да су му све то заменили. Гокси им рекао како сад код себе нема паре, а они му фино објаснили да се не глупира и да не дугује ништа. После смо им однели пуну кесу пива! :)
Какве су ти мисли - такав ти је живот!

skijash

Carevi :)
Tako su drugaru na cilju skija¹ke trke uzeli majstori iz atomika skije, odneli mu, nao¹trili i namazali (a nemaju veze sa njim), odu¹evio se :)

ra$a


jager

Citat: SpaVe poslato 26 Jul, 2011, 21:17
...Само су му рекли да се помери од мотора и све му средили...

[klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se]

SpaVe

Дан четврти, понедељак 17.07.2011.
Други дан трке - 1. део

Товаримо моторе на приколицу и крећемо магистралним путем од Сибиуа ка Букурешту тражећи старт. Налазимо га на неком 60 километру. Балон Ред Була уцртан је у пејзаж на ободу малог села.



Екипе се скупљају по проширењима и пумпама на магистрали јер је стартни циљ крцат комбијима, моторима, становницима села и козама!
Док се Кома и Патак пресвлаче, ја мотором одлазим до циља да видим у које време стартују. Кома у 7:24, Патак у 7:42...

Тоша је, наравно, успео лендкрузером да се увуче у то сокаче и да се окрене са све приколицом. Везујемо приколице на пумпи и настављамо Тојотом у Карпате. Нижу се предивни погледи. Карпати су бескрајни и много моћни. Непрегледан планински масив. Пењемо се и налазимо тачку за гледаоце. Испраћамо Кому и одлазимо у сервис поинт који су завукли у неко сокаче. Добро је што смо на пар метара од сервисера возача про класе па можемо да видимо како то изгледа код њих. Свака алатка је на свом месту, сервисери спремни као запете пушке!
Ми одлазимо да интересантног преласка реке и чекамо наше. Први налилази Кома...





Маестрално прелази реку и одлази до чек поинта, ја му вадим мини трекер из ранца, Тоша преузима мотор и сипа ми гориво, на кацигу му лепе време уласка у сервис поинт... Од тог тренутка има 20 минута да крене даље. Кома је одморан и расположен. Док једе банану ја му смутим дозу Исостара у камел бегу и на Тошин знак "ало, сељаку, имаш још минут - ГУБИ СЕ" одлази до излаза. Тоша га наравно срдачно испраћа!



Кома одлази под пуним гасом, канал на врху узвишења прелази на точку. Сигуран је у себе и пун снаге, а ми поносни. Тоша избацује умотворину која ће Кому пратити до краја Романијакса: "Шта је факир за змије, то је Коматовић за Карпате!" :)

Следећи долази Патак. Следи лудачка сцена када Тоша и Фића затежу штитник ручице квачила. Минут је до истека времена и Тоша изговара легендарно губи се, али... Паткове наочаре су остале заробљене у штитнику и он не може да крене!  :lol:



Следећи долази Горан, исцрпљен и нервозан и у тренутку настаје такво драње и напушавање да се све тресло.



Снимак имам сачуван јер је Тоша заборавио да ми полупа фото-апарат, а ја не знам да ли смем да га објавим због неприкладног вокабулара. Ипак Тоша мора да ми одобри да ми ретроактивно не би полупао Комин апарат!  :lol:
Какве су ти мисли - такав ти је живот!

rboban

:))) Danas se ispricah sa Patkom........ stVarno je USPEH zavrsisti i veliki dozivljaj..... spaVe pratim dalje!!!
Ride It Like You Stole It

Aca96

Poseti Limundo, ima mnogo dobrih aukcija:
www.limundo.com/ref/HardEnduro

srbac

Daj od 2011 film, ovaj cak i moja zena zna napamet a ne voli motore !!!

Tamanitu

Citat: SpaVe poslato 26 Jul, 2011, 21:17
А супер сцена је била када је фабрички тим КТМ-а видео Горана да се мучи исто намештајући нешто око кочнице. Замолио их је за неку алатку коју није имао код себе у торбици. Само су му рекли да се помери од мотора и све му средили. Мислим да му се прегрејало кочионо уље и да су му све то заменили. Гокси им рекао како сад код себе нема паре, а они му фино објаснили да се не глупира и да не дугује ништа. После смо им однели пуну кесу пива! :)
Kako ovo predivno zvuci! Ne koristim nikad ovaj izraz, al sad bas lezi...Do 00!
Zavidimo Vam na celokupnom dozivljaju!

pedriic

Ma on je sve ovo izmislio :)))