Glavni meni

1975 Honda cb 750F super sport... wrkz u toku !

Započeo Picasoo, 25 Oktobar, 2011, 12:38

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Picasoo

Neki od Vas znaju, a neki ne da sam se 4 (divnih) godina navozao sa MZ-om koga sam preradio u bobber-a. Hteo sam nesto da napisem o MZ-u ali vidim da nema podforuma (Gile Gile, samo da te vidim) za MZ.


Doduse, sa tacke gledista mog dupeta, ovaj motorcikl je zastareo...
Kada kazem, mog dupeta" mislim na bezbednost-kocnice su ocajne, svetla slaba... nocu uvek moram sa nekim ispred sebe da vozim, a nekoliko puta sam mogao da "ispravim" krivinu, zbog losih kocnica!
Alea iacta est-treba mi bezbedniji motor!
Krajem leta kupih Hondu cb 750F super sport, motor koji odavno merkam, al' nikako da skupim hrabrosti (citaj novca) da ga kupim.



Ideja je bila da zadrzim MZ-a, ali finansijska slika se toliko iskrivila da je to bilo nemoguce... Pa tako uz pomoc prijatelja (citaj pozajmice) kupih Hondu, pa nesto kasnije i prodadoh MZ-a (za kojim jos uvek zalim)
Honda je po prvoj dijagnozi dr Bokilic-a "motor sa potencijalom"!!
Masina skinuta, promenjene gumice ventila i uradjena kompletna glava






...raspitujuci se o stock delovima u Srbiji primetio sam da se cene ohaaaaaaj razlikuju od onih u inostranstvu!! Dobro, tu je postarina+zarada+strah od vracanja robe sa carine i sl... ali bre brate!?!
Primera radi, najjeftinije (No Name) karike u Srbiji, po klipu su 60 evra, u EU (Japanske) 34 evra a u USA(Japanske) 18.30 $... o drugim delovima da ne govorim (svecice NGK u USA su 1.18$ (1$= cca. 72 rsd). Tako da sam odlucio da karike i jos nesto porucim, preko prijatelja iz Amerike koji dolazi u Srbiju pred Novu godinu...
Do tada, cekam...


U medjuvremenu sam pregledao instalaciju, zamenio lose buksne i spojeve poprskao grafitnim kontakt sprejem a limove odneo na farabanje!
Kako koji posao bude odradjen-slike slede!!

Taraba

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Boban_m


Picasoo

Nece biti bobber... nesto sam razmisljao o cafe racer varijanti, medjutim ne da nemam para za prepravke, vec jedva kuburim sa osnovnim radovima  [neampojma]
Doduse, nece bas biti u originalnom stanju, imace neke (malecke) izmene...bice malo u stilu "tribute to CR"  8)

farbach

U farbach temi ima jedan CR na farbanju. Skidam kalup za rep, original je ukrivo zakrpljen,  pa ti mogu napraviti jedan for free.

¹tampar

Ovo bi bilo sevap srediti u originalno stanje(prtpostavljam da je 1975-o godi¹te?)...al' ti kako oæe¹ ...

AndreyRR


nikki kawasaki


Lazic

 [watching] Negde pomenuh da sam ovaj motor svojevremeno sanjao, jedva cekam da ga vidim u izdanju za 21 vek... [cheers]

ЯЭВОЛУТИОН

Forku sanjao...nikad, fuj po je Honda...moji snogi iz detinjstva su vezani za gamu 500, rd 350, mach3....miris ricinusa je cudo...navuce se covek, jedva sam se skinuo kad sam ljosnuo o livadu sa RMa250....tada sam se zarekao....dvotaktni samo od 50 ccm
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

MIGE

kad rece mach 3,vozao sam je pre 17 god.(imao drugar preradjenu za trke,vise smo je gurali nego vozili),nesto mi osta u secanju da bese to cvaja   [neampojma](revolucijo,ispravi ako gresim)
probao i neizbezni rd 350

Gašpar

Rece Revolucij gore - Miris ricinusa.
Onima koji duze voze motore, a Mige to bi ti trebao da znas, je sve jasno  ;D ;D ;D

Kengur

Citat: MIGE poslato 26 Oktobar, 2011, 11:29
kad rece mach 3,vozao sam je pre 17 god.(imao drugar preradjenu za trke,vise smo je gurali nego vozili),nesto mi osta u secanju da bese to cvaja   [neampojma](revolucijo,ispravi ako gresim)
probao i neizbezni rd 350

Probao sam ga sa nekih 13godina... Kako sam se prepao kad sam je malo zavrnuo... hahahhahahah Zlo... Taj motor mi je bas u lepom secanju...  [thumb_up]

UFF

da ima odlicne kocnice :)
ne zna se koji bolje koci rd350 ili rd500
motor za samoubistvo :D


evo i zamisljenog naslednika
http://1.bp.blogspot.com/-pG2stae_O8c/TaVOAfSUirI/AAAAAAAABmw/bmo2Vs32GJ0/s1600/big_Yamaha_RD_350_02.jpg

Taraba

Na¾alost, zbog zagaðenja je nikad ne bi napravili... eventualno kao track day motor.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

SrpskiDzedaj011

I have to return some video tapes....


Picasoo

Citat: farbach poslato 25 Oktobar, 2011, 19:23
U farbach temi ima jedan CR na farbanju. Skidam kalup za rep, original je ukrivo zakrpljen,  pa ti mogu napraviti jedan for free.

Hvala na ponudi...

perlx

Citat: revolution poslato 26 Oktobar, 2011, 11:23
Forku sanjao...nikad, fuj po je Honda...moji snogi iz detinjstva su vezani za gamu 500, rd 350, mach3....miris ricinusa je cudo...navuce se covek, jedva sam se skinuo kad sam ljosnuo o livadu sa RMa250....tada sam se zarekao....dvotaktni samo od 50 ccm

rd350 ?  :)