Glavni meni

Becej - Buljarice

Započeo steevica, 25 Oktobar, 2011, 01:17

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

steevica

Avgust,  2011.
Re¹ili ja i moja bolja polovina da se odvozamo do Crne Gore, da iskoristimo ¹to sam prodao auto pa kako æemo nego motorom. A motor Zmajaha  XJ 600 Diversion ( moj najbolji motor do sada ). Isplanirao sam da odemo do Zlatibora na susret,  tamo prespavamo i sutra preko brda. Petak, ujutro probudimo se naravno, popijemo kafu, vreme oblaèno ali ¹ta mari. Odem ja do benzinske pumpe, natankujem, dodjem kuæi, a vreme i dalje oblaèno. Prikaèim se na Internet da vidim kakvo je vreme u okru¾enju a ono na sve strane oblaèno. ©ta æemo, pitam ¾enu, mo¾da bi bilo pametnije da odgodimo polazak za jedan dan, po¹to za sutra predvidjaju lep¹e vreme. Da mi krenemo ipak, ka¾e ona. Ja jedva doèekao. Mislim, o èemu prièamo, ¹to mi treba jo¹ jedan dan da se ja sekiram.  Za pola sata pove¾em  stvari na motor, popijemo jo¹ jednu kafu, izljubim dete ( mladju æeru ), javim se starijoj, koja je radila, i krenemo. Oseæaj fantastièan  ( zadnji put sam, u istom dru¹tvu   imao du¾i put 1982-godine - Makarska , motor ÈZ 350 - mladje generacije æe se mo¾da smejati ali odradio je bez gre¹ke, dodu¹e, imali smo po 30 godina i po 20kg manje. No da ne davim .
  Sve je bilo lepo - do Temerinske Èarde. Za neupuæene, to je nekih 20 km od Beèeja, odakle smo krenuli.   Kako smo je pro¹li, poèela je ki¹a. Stanem u stranu, gledamo se, da se vratimo,   kako, neæemo ¾ivi ostati. Obuèemo ki¹na odela i nastavimo. iza¹li iz Temerina, ki¹a stala, super. Stanemo na Vencu, a tamo poznanici, gu¾vaju sendvièe, ka¾u idu u U¾ice, udaje im se æerka. Pojedemo i mi na¹e sendvièe, skinemo odela i nastavimo. Da ne du¾im, ta ista odela smo do Zlatibora jo¹ pet puta oblaèili i skidali.
  Kad smo stigli na Zlatibor, vrlo lako smo na¹li kamp, smestili se, popili po pivce, pojeli po pljesku i vrlo brzo smo polegali, ¹ta æe¹, godine stigle. Sutradan, veæ oko 9 sati smo bili spakovani i krenuli put Crne Gore. Inaèe, da smo saèekali taj jedan dan, imali bi dan za putovanje bez ijednog oblaèka. No, ne ¾alim se.  
  Drugi dan na¹eg putovanj je veæ bio duga prièa. Vreme lepo, sunèano, put dobar, lepe ¹iroke ceste, lepe krivine, lepa priroda, hoæe¹ li vi¹e ? U¾ivanje u puno.    Negde posle podne smo stigli u Buljarice i smestili se.  Kamp Maslina, puno hlada, usluga u redu, jedino ¹to je to vi¹e za porodicu sa malom decom. No to nama u stvari nije smetalo jer smo u kampu bili samo za spavanje - ostalo vreme smo se vozikali po obali . A vo¾nja po magistrali je prièa za sebe. ®ao mi je samo ¹to nismo imali paso¹e da odemo do Dubrovnika, a i dalje. Ruku na srce, ne znam kakva je situacija u tom delu Jadrana, ni da li su se strasti smirile. No, u svakom sluèaju smo se lepo proveli i na ovom delu obale. Obi¹li smo i biv¹u kom¹inicu, Jelenu, koja je udata u Baru.
  Obi¹li smo skoro celu crnogorsku obalu, i svuda nam je bilo lepo. Osim u Ulcinju. Tamo sam imao jedno neprijatno iskustvo i mislim da ga skoro neæu ponovo videti.           Inace,  kako smo prosli na povratku iz CG. U cetvrtak ujutru , ustali mi , doruckovali, i usput kontamo da se kvari vreme. Pitanje : Da idemo ili ne ?  Ajde, mane¹ jedan dan, da mi palimo kuci. U roku od pola sata spakujemo stvari na motor, popijemo kafu ( mozda ne bas tim redom ) i krenemo ti mi lepo k kuci.  Idemo ti mi obalom, a ono duva neki vetar, dosta jak. Ajde proci ce, kontam. Prosli mi Sozinu i ONDA JE POCELO. Sine, kad smo izasli iz tunela, vetar da nas skine sa motora. Ne mozes voziti kako baca. Racunam, sacemo uci u kanjon Morace, pa ce tamo biti bolje. Medjutim, isto èudo, s tim da je i redovno zahladnilo. Stigli mi do granice, tamo gde se ceka zbog popravke puta, popili kafu da se malo ugrejemo, ( nismo mnogo cekali 30-40 min ) krenula kolona, mi je zaobisli-naravno,  dosli do samog prelaza, lepo ga presli i usli u Srbiju   , - u kisu. Kisa nas je pratila sa prekidima , veruj mi do Zlatibora. Nije bila jaka ali dovoljna da smeta. Jos je i bilo prilicno hladno tako da smo se smrzli ko zecevi. Kad smo stigli na Zletibor, otisli smo na onu poljanu gde smo spavali u odlasku ( na moto susretu ) , videli da mozemo opet tamo prespavati -nema guzve pa smo se spustili u selo. Tamo smo kupili sta nam treba ( i jednu votkicu ), zahvalili se jednom mestaninu, sto je hteo da nam omoguci spavanje za tricavih 20 E ( u Budvi smo nasli pun pansion za 10 E po glavi)   i vratili se gore ga postavimo sator.Bilo je oko 18.30 h. Kako smo ga postavili uvukli smo se u njega, popili onu votkicu, pokrili i, veruj mi nismo izlazili iz njega do ujutru.  A jutro, predivno, bez ijednog oblacica, jedino sto je bilo dosta hladno  . Spakovali smo stvari, sisli jos jednom u selo, kupili sira i kajmaka i krenuli kuci. Odatle smo imali lepo vreme, tako da smo lepo putovali ali odela za kisu nismo skidali.Sve u svemu, da smo sacekali 1 dan verovatno bi bolje prosli ali ne zalim se ni ovako - kada cu opet imati priliku da se vozim 600 km po kisi ( mislim, u odlasku do Zlatibora i u povratku, opet do Zlatibora). Grozno !!!      Mislim , HOOOOOOOOCUUUUUUUUUUUUU OPEEEEEEEEET !!!!!!!!!!!!!!!!!  J-bi ga, emotivan sam.  POZDRAV IZ BECEJA ,VOJVODINA, SRBIJA

P.S. Najveæu neprijatnost sam do¾iveo ba¹ na Zlatiboru - ugino mi fotoaparat, tako da jedva imam ne¹to slika.
Pa nisam ba¹ poèetnik!!!

Bori¹a