Glavni meni

Cafe racer

Započeo Gašpar, 22 Oktobar, 2011, 01:35

0 članova i 17 gostiju pregledaju ovu temu.

Biker-Boy

Zasto je skup? samo zato sto je prisrafljen sa spoljne strane?
Ne verujem da je materijal od kojeg je izradjen kvalitetniji od materijala na ostalim SYM skuterima gde je standardni disk
I feel the need..... the need for speed !!!

Bori¹a

a koja je prednost?

Biker-Boy

Citat: Bori¹a poslato 19 Septembar, 2016, 23:42
a koja je prednost?
U ovom slucaju, koliko ja kontam, nema nikakve prednosti, jer je tocak mali, na Buell-u ima smisla jer on ima 17 inca tockove, pa je njegov disk ogroman, oto koci ko ludo, a ne greje se nista zbog velike povrsine
I feel the need..... the need for speed !!!

Gavrolini

To da bolje koci koristili bi i u moto gp.

Biker-Boy

Citat: Gavrolini poslato 20 Septembar, 2016, 21:55
To da bolje koci koristili bi i u moto gp.
Mozda ga ne koriste zbog drasticno vece mase ovog tipa kocionog sistema, a u moto gp-u je svaki gram bitan
I feel the need..... the need for speed !!!

Andreja

Pratim poslednjih par postova od kad se pomenuo Buell, propu¹tate jednu va¾nu stvar, a to je da koriste jedan koèioni disk na prednjem toèku, ne dva. Tako da te prièe o veæoj masi, jaèem koèenju itd. nisu taène. Po mom mi¹ljenju, to je vi¹e fazon, Buellov lièni peèat, ne¹to po èemu se istièe.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Biker-Boy

Fazon da, ali sigurno ima neku manu zbog koje nije opsteprihvacen i nije u masovnoj proizvodnji, sustinski, nije napravio neku narocitu revoluciju kocionih sistema jer 99% proizvodjaca i dalje koristi konvencionalno resenje, verovatno ima neki razlog tome.
I feel the need..... the need for speed !!!

Andreja

Mo¾da su patentirali taj sistem... Kao ¹to samo Ducati (koliko znam) koristi desmodromic sistem.
Sile u samom toèku su drugaèije jer koèiona sila ne dolazi iz sredine nego sa oboda toèka (primera radi, ¾ice na toèkovima bicikala se pletu u zavisnosti od toga da li imaju V-brake ili disk, da li je to pogonski toèak itd.), najverovatnije se i sam disk deformi¹e prilikom krivljenja felne kad neko opauèi rupu... Prièam napamet, ko zna na ¹ta se sve misli tokom konstruisanja.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Koko

Doðu, tako, vremena, kada pamet za¹uti, budala progovori, a fukara se obogati!

UFF


bogdan

kad smo kod BMWa




ili jos bolje ( vidi kacigu )



bogdan


ovaj je bolje opremljen  ;D

Koko

Doðu, tako, vremena, kada pamet za¹uti, budala progovori, a fukara se obogati!

Boban_m


Hohštapler

Citat: Biker-Boy poslato 19 Septembar, 2016, 23:30
Zasto je skup? samo zato sto je prisrafljen sa spoljne strane?
Ne verujem da je materijal od kojeg je izradjen kvalitetniji od materijala na ostalim SYM skuterima gde je standardni disk

Za¹to je skup?

Ovako, nije kunst ne¹to iskonstruisati veæ napraviti u milion komada i prodati.

Ovako, kad napravi¹ to za samo jedan model (ne¹to se ne seæam da ostali SYM skuteri imaju ovako postavljen disk) to onda tra¾i posebnu felnu, posebnu vilu, poseban nosaè. A znaèi, sve posebno za taj model. I to podi¾e cenu drastièno.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Koko

Doðu, tako, vremena, kada pamet za¹uti, budala progovori, a fukara se obogati!


El Jefe

upload a gif
Дукати Монца 160. 1966
Друштво за заштиту од животиња

Neos


Koko

Doðu, tako, vremena, kada pamet za¹uti, budala progovori, a fukara se obogati!