Glavni meni

Cafe racer

Započeo Gašpar, 22 Oktobar, 2011, 01:35

0 članova i 17 gostiju pregledaju ovu temu.

metarex

Citat: srbac poslato 25 Februar, 2013, 14:49
Meni lici da je taj majstor vario u nekom brodogradilistu stotine kilometara vereva, pa mu ruka radi ko pisaca masina kad ide novi red, samo secne i propadne za taj red.
Taj i kad spava tako vari, majstor je majstor!!!!
to jesu majstori varioci ali im varovi ne lice ninasta.... ali zato drze
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

Zverinjak II


[/quote]

i meni se cini da je ovo hartlot. cudna zuckasta boja za aluminijum
[/quote]

Za¹to aluminijum?

Gvozden

Uzmesh sipku u ruku i onda je dodajesh.JEdnom rukom. pA malo vezbash pa tako celu duzinu, pa onda pod uglom.
Nije ovde fora samo kap po kap , nego sto mu je "pudlle" jednak u dlaku, sto mu je brzina dodavanja materijala perfektna...i sto baja ima oko da ga slozi onako lepo u krug....
Ima ljudi kod nas koji vare perfektno, ali kad bi mu trazio ovakav rad to bi bila cifra da se useres..  Meni je ovako vario jedan majstor koji je umro pre 18 godina. Prvo je morao da popije gajbu piva i onda onako mrtav pijan vari na prvu rezervoare i blatobrane. Provar iz mesta, bez da pusti kap. Koliko puta smo se kladili sa drugim garazama.. Nas Micko superhik uvek perfekcija..... NEmam vise slike gucija pre farbanja, bilo nam zao da prekrivamo varove..... Otada uvek kad vidim ovakav rad setim se Micka.

srbac

To nije mesing, meni lici na 14 karatno zlatoooooo

metarex

Citat: Zverinjak II poslato 26 Februar, 2013, 00:02


i meni se cini da je ovo hartlot. cudna zuckasta boja za aluminijum
[/quote]

Za¹to aluminijum?
[/quote]
koliko vidim delovi rama su od aluminijuma
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

ЯЭВОЛУТИОН

ovo je CrMo cev...nije aluminijum i skoro sam siguran da je hartlot
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

metarex

ko mi je mazno post!? sad moram opet pisati....
elem u 5 h izjutra ne razlikujem materijale. vido u podne da je celik u pitanju. 100% je hartlot
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

Zverinjak II

E, ondak je OK...

Zverinjak II

 :D

[attachment deleted by admin]

srbac

Ovo ljulja samo tako, odose sve plombe iz zuba za pola sata , le le leeeeeeeeee

m.mitar

Ko ima kamen u zuci ili bubrezima pola sata dnevno! ;D

srbac

Saæe g din Revolucija da ga isfikari èas posla, hartlotuje i da ubaci neki kantilever sa onlinsom.... he he he

ЯЭВОЛУТИОН

NISTA KANTILEVER...OHLINS ALI DVA KOMATA GASNA....u je bote poceo sam ko brango i zverka
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

srbac

E to je veæ posoooooo

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

metarex

Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

metarex

Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

ЯЭВОЛУТИОН

cini ti se..
ovo je bio....B ram, kao na gold staru, ali sam ja omloatio motor pa je stradao ceo zadnji deo i zadnja i prednja viljuska.....zadnji deo je kompletno pravljen....a sad cemo da ga prepravljamo....bila je ideja da se napravi custom sa hard tailom od njega...posto je bio caffe racer....ali sam odlucio da mu ipak vratim british luk....
motor je u originalu bio u ovom ramu

http://classic-motorbikes.net/images/gallery/1956-bsa-b33.jpg

jos imam tu krivu zadnju viljusku i kasete i kantu za ulje ...lepo sam ja to omlatio
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

metarex

mislim da je i bolje da se vrati u originalu, odnosno CR. ovaj motor ne mogu ni da zamislim kao custom...
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

Gvozden

Auu ovo je dusu dalo za rad...  samo greota seci taj kruti zadnji deo. AKo vec secesh sto ne stavish onu vilu od havarisanog od vfr-a...
Mada.... ovde bi onaj fazon sa Fournales amortima leg`o ko guza na noshu.  Sve klot i industrijal look...I masina je takva....rezervoar za ulje u rep i gass.. :)
Ehhhh lepe igracke...

Gle kako to cuci..... ihhhh
http://myclassicmotorcycle.blogspot.com/2011/05/harley-davidson-xr-1000-battle-of-twins.html